LG 55LW5500 LG 55LW5500 LG 55LW5500

Opýtajte sa Datart odborníka

LG 55LW5500

LG 55LW5500

LG 55LW5500

Všetko o produkte

Cinema 3D TV s možnosťou konverzie 2D-3D s LED Plus podsvietením. Užite si sledovanie Vašej TV v dimenzii 3D. Z Pripravte sa na najprepracovanejšiu priestorovú scénu, ktorá sa najviac blíži kinu, akú ste kedy zažili v pohodlí domova. Zabudnite na ťažké a nepohodlné okuliare a závrat pôsobiacu kvalitu obrazu konvenčnej technológie 3D. Teraz sa môžete oddávať trojrozmerným snímkam spôsobom, k akému boli určené, úplne ako v kine. Komfort: Číry komfort pre oči vďaka inovatívnej technológii obrazu bez blikania a bez rozostrenia. Pohodlie: Neporovnateľné pohodlie vďaka ľahkým okuliarom bez batérie. Kvalita obrazu: Vynikajúca kvalita obrazu bez rozostrenia vďaka pokročilej technológii 3D. Široký pozorovací uhol: Rovnako zreteľný a jasný priestorový obraz v ľahu alebo v záklone.

Cinema 3D TV s možnosťou konverzie 2D-3D s LED Plus podsvieteím

Užite si sledovanie Vášho TV v dimenzii 3D. Zariadenie s týmto logom vie zobraziť okrem klasického 2D obrazu aj 3D obraz. Váš zážitok zo sledovania TV posuniete na úplne inú úroveň. Jedinečná technológia konverzie obrazu z 2D na 3D Vám umožní sledovať každý záber v 3D. Konvertované snímky je možné sledovať v 20 rôznych pozíciách. Vy sa tak môžete rozhodnúť, či chcete, aby bol 3D obraz bližšie k Vám alebo v pozadí. 3D XD procesor pre jedinečnú obrazovú kvalitu. TV vybavené týmto procesorom zobrazuje čistý a ostrý obraz, a to aj v prípade sledovania 3D obrazu.Konverzia 2D - 3D


Jedinečná technológia konverzie obrazu z 2D na 3D Vám umožní sledovať každý záber v 3D. Konvertované snímky je možné sledovať v 20 rôznych pozíciách. Vy sa tak môžete rozhodnúť, či chcete, aby bol 3D obraz bližšie k Vám alebo v pozadí.
Ovládací panel LG Smart TV

LG chápe, že zložitosť je nepriateľom zábavy. Preto sme vyvinuli vysoko intuitívne používateľské prostredie, ktoré ponúka náš nový ovládací panel, pomocou ktorého sa je možné ľahko pohybovať v ponuke všetkých možností domácej zábavy. Sledujte, čo sa práve vysiela, prechádzajte platený obsah a nepreberný počet aplikácií alebo si vyberte zo svojich obľúbených priečinkov - všetko na jednej obrazovke. Ovládací panel LG Smart TV je hlavnou ponukou v chytrom televízore LG a vhodným spôsobom maximalizuje zážitky používateľa vďaka jednoduchému prístupu k všetkému, čo sa ponúka.

Živé vysielanie televízie: Prepína na aktuálne vysielanie a zobrazuje údaje o naposledy sledovaných kanáloch a reláciách, napr. číslo a názov kanálu, relácia a vysielací program.
Karty: Zobrazujú obsah a služby podľa kategórie. Zobrazené karty je možné pretáčať pomocou diaľkového ovládania a tak sa postupne zobrazia ostatné karty.
Spúšťacia lišta: Poskytuje funkciu vyhľadávania v rámci aplikácie a prístup k často používaným aplikáciám. Spúšťaciu lištu je možné taktiež upraviť pridávaním ďalších aplikácií.


LG Cinema 3D TV - Nový štandard priestorového zobrazenia


Pripravte sa na najprepracovanejšie priestorové sledovanie, ktoré sa najviac blíži kinu, aké ste kedy zažili v pohodlí domova. Zabudnite na ťažké a nepohodlné okuliare a závrat pôsobiacu kvalitu obrazu konvenčnej technológie 3D. Teraz sa môžete oddávať trojrozmerným snímkam spôsobom, na aký boli určené, úplne ako v kine.


Viac komfortu pre oči

Obraz bez blikania. Už žiadne závraty, nevoľnosť alebo nepohodlie. Technológia Cinema 3D od LG odstraňuje blikanie spôsobené okuliarmi a tak je možné dlho si užívať priestorový obraz bez pocitov závratu alebo únavy.
Cinema 3D využíva lacné a ľahké polarizačné okuliare, ktoré sa nemusia dobíjať. Princíp 3D je na báze polarizačných filtrov, v okuliaroch nedochádza k žiadnemu preblikávaniu, čím je dosiahnuté, že je obraz ďaleko čistejší, bez nežiaduceho rozmazania. Obraz je zároveň jemnejší a zážitok zo sledovania 3D obrazu je ďaleko kvalitnejší a prirodzenejší.


Pohodlné okuliare LG Cinema 3D


Okuliare Cinema 3D od LG vážia iba 16 gramov - asi polovicu toho, čo vážia konvenčné okuliare 3D. Okuliare Cinema 3D od LG sú bez batérie a nevytvárajú žiadne škodlivé elektromagnetické vlnenie. Na rozdiel od konvenčných okuliarov 3D sa nemusíte starať o dobíjanie. Vyhnite sa vysokej cene konvenčných okuliarov 3D. Okuliare Cinema 3D od LG majú veľmi priaznivú cenu, takže ich môžete kúpiť toľko, koľko potrebujete pre rodinu a známych.
LED Plus


LED Plus je tenký panel s obvodovým podsvietením LED diód a funkciou Spot Control, vďaka ktorej je celá obrazovka rozdelená do 16 oblastí, každá z oblastí je samostatne riadená. V prípade tmavých scén svietia LED diódy v danej oblasti minumálne a súčasne v kvadrante s jasnnou scénou svietia LED diódy maximálne - tým sa zvyšuje kontrast a znižuje sa spotreba elektrickej energie až o 35 % oproti konvenčnym LCD TV.


Intuitivní dálkové ovládání


Chytrý televízor nemôže byť chytrý, ak musíte zápoliť s príliš zložitým ovládaním. S intuitívnym diaľkovým ovládačom LG (Magic Motion Remote Control), ktorý funguje ako myš, máte zaistené najľahšie ovládanie vášho televízora LG. Je to jednoducho chytré. Pomocou jednoduchých pohybov a gest je možné preťahovať, pretáčať a vyberať zvolené položky v ponuke ovládacieho panela, a to bez zložitosti používania tlačidiel alebo krížových ovládačov.

V prípade modelov TV označených Magic Motion Remote Control Ready je možné intuitívny diaľkový ovládač dokúpiť samostatne.

Full HD


Obraz v maximálnom vysokom rozlíšení Full HD 1080p. Obraz má 1920 riadkov a 1080 stĺpcov. Full HD 1080p poskytuje rozlíšenie 1920 x 1080, ktoré dáva neuveriteľne zretelný obraz a živé farby. Výsledkom toho je až päťnásobná zreteľnosť obrazu a detailu v porovnaní so štandardným rozlíšením.


DLNA


Digital living network alliance. Funkcia DLNA umožňuje zdielanie filmov, fotiek, hudby atd. v PC a ich zobrazenie na velkej obrazovke TV. DLNA je norma, ktorú používajú všetci výrobcovia spotrebnej elektroniky za účelom prepojitelnosti domácej zábavnej techniky a zdielanie dát cez domácu sieť bez zložitého nastavovania. Odpadá vypaľovanie na disky a nahrávanie na pamäte USB.


Satellite iDTV


TV označená týmto logom je vybavená CI slotom pre príjem satelitného signálu. Tak nie ste obmedzený len na príjem digitálneho terestriálneho signálu, ale môžete využiť stovku programov, ktoré môžete sledovať prostredníctvom satelitného príjmu. To všetko samozrejme s pohodlným ovládaním. Na obsluhu TV a satelitu postačí jeden ovládač.


24p Real Cinema


Zobrazuje originálny počet políčok filmu pre skutočný filmový zážitok. Filmy sú plynule prehrávané bez chvenia. Čaká vás zážitok zo skutočného kina. Avšak ak ste filmový nadšenec, ktorý sleduje filmy na svojom televízore, zaiste ste už zažili vibrovanie obrazu, ktoré vám pokazilo náladu. To preto, že filmy, ktoré sa prehrávajú v 24 políčkach za sekundu, sú pre prehrávanie na bežnom televízore konvertované na prehrávanie 50 políčok za sekundu. Funkcia LG 24p Real Cinema kopíruje originálny počet políčok filmu bez akéhokoľvek chvenia.


LG Apps


Užite si mnoho rôznych lifestyle aplikácií a interaktívnych hier, ktoré sú vytvárané ako pre individuálne pobavenie, tak pre rodinnú zábavu. Okamžite môžete sťahovať aplikácie, ktoré požadujete a zároveň si môžete sami určiť na ktorom mieste sa Vám ikony k aplikáciám budú zobrazovať.


Technické parametre LG 55LW5500

Obrazovka
Uhlopriečka obrazovky (v cm) 140 cm
Uhlopriečka (v palcoch) 55 ´´
Zpracování obrazu 100 Hz
Rozlíšenie Full HD (1920x1080)
Frekvencia 100 Hz
Obecné funkcie
Záznam na USB/HDD Nie
Internetový prehliadač Áno
Smart TV Áno
DLNA Áno
PVR Nie
3D funkcie
Podpora 3D Áno
Funkce
Menu české
Multimédia
Prehrávanie multimédií z USB Áno
Podpora multimediálnych formátov Nie
Tunery
Integrovaný tuner DVB-T/C (MPEG4)
DVB-T Áno
DVB-T2 Nie
DVB-C Áno
DVB-S2 Nie
Výbava
VESA uchytenie TV 400 x 400 mm
Zvuk
Zvuk prostorový
Hudobný výkon 10+10 W
Konektivita
Video vstupy Ano
Čelné vstupy Nie
Komponentný Áno
PC vstupy Áno
HDMI Áno
USB Áno
Výstup pre slúchadlá Áno
Ethernet (LAN) Nie
Spotreba
Spotreba v bežnom režime 113 W
Spotreba v pohotovostnom režime <1 W
Rozmery
Šírka 129,8 cm
Výška 84,9 cm
Hĺbka 33,8 cm
Hmotnosť 45 kg
Ostatné parametre
Záručná doba 24 mesiacov
Teletext Áno
Stránková pamäť teletextu 2 000
Slot na pamäťové karty Nie
Štandardne dodávané príslušenstvo dálkový ovladač, baterie
Pripojenie na internet Nie
Výrobca LG
Kategória Televízory LG

Recenze LG 55LW5500

5 5/5
Pomohla vám recenzia? 5 4
Celková spokojnosť
5
Kvalita obrazu
5
Kvalita zvuku
4
Konektivita
5
Pomer cena/výkon
4

robco33, 14.07.2012 v 10:51

Hodnotím kladne:

páči sa mi funkčnost,obraz,konektivita,načítanie filmou z USB zariadení

Hodnotím záporne:

Jedina chybička krási pri prepínaní programov si nepamätá nastavenie jazyka na danom programe( ak je tam viac jazykov k výberu )

Diskusie k LG 55LW5500

Téma: oprava prispevku

robco33, 6.9.2012 14:47:03

zistil som ze staci v nastaveni zvuku navolit cestinu a uz to funguje bez problemov.Takze nemam vyhrady a odporucam dany Tv.

Reagovat

Pridať príspevok

X