SONY KDL-46HX850 + BDP-S590 + 2xTDG-BR750 + 5x3D Blu-ray film SONY KDL-46HX850 + BDP-S590 + 2xTDG-BR750 + 5x3D Blu-ray film SONY KDL-46HX850 + BDP-S590 + 2xTDG-BR750 + 5x3D Blu-ray film SONY KDL-46HX850 + BDP-S590 + 2xTDG-BR750 + 5x3D Blu-ray film SONY KDL-46HX850 + BDP-S590 + 2xTDG-BR750 + 5x3D Blu-ray film

Opýtajte sa Datart odborníka

SONY KDL-46HX850 + BDP-S590 + 2xTDG-BR750 + 5x3D Blu-ray film

SONY KDL-46HX850 + BDP-S590 + 2xTDG-BR750 + 5x3D Blu-ray film

SONY KDL-46HX850 + BDP-S590 + 2xTDG-BR750 + 5x3D Blu-ray film

Všetko o produkte

46" full HD televízor Sony s fantastickým dizajnom a vynikajúcou kvalitou obrazu. Ponúka 2D i 3D obraz, extrémne rýchlu 800Hz technológiu prekresľovanie obrazu a LED panel krytý odolným sklom Gorilla Glass. Samozrejmosťou je prístup k internetu cez WiFi, prehliadať ho môžete cez plnohodnotný prehliadač Opera , alebo napríklad komunikácia s priateľmi na Skypu. Vychutnajte si filmy v obrazovej kvalite Sony!

Exkluzívny dizajn

Televízory v tejto cenovej relácii vie prakticky všetko, na čo si len spomeniete. Hlavným rozdielom medzi jednotlivými značkami je dizajn - a tu prichádza Sony s modelom rady Bravia, ktorý si s ničím iným nepomýlite.

Futuristická kombinácia skla a brúseného hliníka v elegantnom tenkom prevedení ozdobí každý interiér. O kvalite materiálov svedčí aj použitý sklenený kryt Gorilla Glass, ktorý môžete poznať napríklad z drahších mobilných telefónov. Je odolný proti poškriabaniu a nárazom, panel tak bez problémov dokáže odolať treba detským hrám. Odolnosť je u tejto LCD televízie obdobná ako u plazmových obrazoviek, ktoré sa spravidla odporúčajú práve pre rodiny s deťmi.

Hrúbka panelu je podľa uhlopriečky len 3,5 až 4 cm, čo BRAVIU radí medzi najtenšie televízory na trhu. V ponuke máme túto radu v uhlopriečkach 40", 46" a 55".

Rýchly LCD panel

Full HD panel s rozlíšením 1920 × 1080 má LED podsvietenie, ktoré pre zvýšenie kontrastu dokáže stmievať jas u aktuálne tmavých pixelov. Čierna je tak skutočne čierna, svetlé pixely naopak svieti na maximum. Technológia je veľmi dobre známa u televízorov Samsung, kde sa nazýva micro dimming.

Veľkou výhodou panelu je jeho rýchle prekresľovanie. V základe je panel 200Hz, obrazový procesor navyše prekladá jednotlivé snímky ďalšími a zvyšuje frekvenciu až na 800 Hz. Televízor sa tak hodí na sledovanie športov, akčných filmov a iných rýchlych scén, kedy zaistí vždy ostrý obraz bez duchov a trhania.

Priestorové zobrazenie

Sledovať môžete klasické 2D tituly, alebo priestorový obraz v 3D. Jeho zobrazenie vylepšuje technológie X-Reality Pro, ktorá analyzuje obraz a automaticky nastaví obrazový režim (Živé farby, Štandardná hra, Originálna hra, Grafika, Šport, Animácie, Štandardný, Vlastný, Živé foto, Štandardné foto, Originálne foto, Vlastné foto, Kino1 a Kino2). Vie navyše rekonštruovať chýbajúce textúry, vylepšiť kontrast a ostrosť. Automaticky tiež prebieha nastavenie širokouhlého režimu (Plné, Normálne, Široký zoom, Zoom, S titulkami a 14:9).

Televízor vie aj 2D obraz skonvertovať do 3D, hoci jeho priestorovosť nedosahuje tak dobrých výsledkov, ako u originálnych 3D zdrojov. Technológia okuliarov je aktívna, majú teda vlastný zdroj napájania a rýchlo striedajú obraz pre ľavé a pravé oko. Pasívne 3D technológiu bez blikania ponúka v tejto cenovej hladine napríklad LG LM860V.

Na internet bezdrôtovo

Veľmi žiadanou funkciou je možnosť bezdrôtového pripojenia cez WiFi, pri inštalácii si tak vystačíte len s napájacím káblom, prípadne HDMI káblami pre pripojenie periférií. K internetu sa pripojíte jednoducho vzduchom, bezdrôtový modul možné naviac využiť pre pripojenie k ďalším zariadením s technológiou WiFi Direct. Bez zložitého nastavovania tak môžete prehrávať obsah priamo z mobilu alebo tabletu.

Webový prehliadač je plnohodnotný, Sony zvolilo populárnu Operu známu z prenosných zariadení. Pripravený je tiež Skype, ku ktorému sa hodí dokúpiť kameru s mikrofónom.

Prémiové funkcie

Bravia ponúka tri funkcie, ktoré stojí za to vyzdvihnúť. Predovšetkým vie nahrávať na externé pevné disky pripojené k USB portu. Za druhé dokáže vyhľadať názvy skladieb z filmov a TV relácií, stačí stlačiť tlačidlo Track ID. Treťou funkciou je možnosť zahodiť diaľkové ovládanie a používať len mobilný telefón - vďaka aplikácii Media Remote je možné zmeniť Apple iPhone alebo chytrý telefón s Androidom na diaľkový ovládač, popr. ako touchpad pre pohyb kurzora.

Rozdiel medzi HX850 a HX855

V našej ponuke nájdete dve takmer rovnaké série, líšia sa len integrovaným tunerom. Séria HX850 má tunery DVB-T/C, lepšie vybavená HX855 má navyše satelitný tuner.

Blu-ray prehrávač a okuliare ako darček

V balení nájdete okrem televízie aj Blu-ray prehrávač s podporou 3D a vstavanou WiFi, dva kusy titánových 3D okuliarov a päť filmov v 3D (Tintinova dobrodružstvo, Šmoulové, Cirque du soleil, Zelený sršeň, Resident evil: Afterlife). A čo je možné dokúpiť? Okrem ďalších 3D okuliarov stojí za pozornosť externá kamera so vstavaným mikrofónom, čo oceníte pri telefónnych konferenciách na Skypu. Jej kód je CMU-BR100.

Hodnotenie Datartu

Moderné funkcie schované v krásnom dizajne. Veľmi dobrá je podpora WiFi Direct, rýchly 800Hz panel vhodný pre sledovanie športových prenosov, alebo možnosť vyhľadania názvu skladby z filmu. Priamymi konkurentmi tejto série sú LM860V od LG a Samsung ES8000. Rozdiely ale nájdete predovšetkým v dizajne, čo do rozsahu funkcií sú takmer porovnateľné. U LG stojí určite za to vyzdvihnúť pasívny 3D režim.

Technické parametre SONY KDL-46HX850 + BDP-S590 + 2xTDG-BR750 + 5x3D Blu-ray film

Obrazovka
Uhlopriečka obrazovky (v cm) 117 cm
Uhlopriečka (v palcoch) 46 ´´
Zpracování obrazu 800 Hz
Rozlíšenie Full HD (1920x1080)
Frekvencia 800 Hz
Obecné funkcie
Záznam na USB/HDD Áno
Internetový prehliadač Áno
Smart TV Áno
DLNA Áno
PVR Áno
3D funkcie
Podpora 3D Áno
3D okuliare v základnom balení Áno (2x)
Funkce
Menu české
Multimédia
Prehrávanie multimédií z USB Áno
Podpora multimediálnych formátov Nie
Tunery
Integrovaný tuner DVB-T/C (MPEG4)
DVB-T Áno
DVB-T2 Nie
DVB-C Áno
DVB-S2 Nie
Výbava
VESA uchytenie TV Ano mm
Zvuk
Zvuk stereo
Počet reproduktorov 2
Konektivita
Video vstupy Ano
Čelné vstupy Áno
Komponentný Áno
PC vstupy Áno
HDMI Áno
USB Áno
Výstup pre slúchadlá Áno
Ethernet (LAN) Áno
Spotreba
Spotreba v bežnom režime 84 W
Energetická trieda A
Rozmery
Hmotnosť 29,2 kg
Ostatné parametre
Záručná doba 24 mesiacov
Teletext Áno
Slot na pamäťové karty Nie
Farba čierna
Pripojenie na internet Áno
Výrobca SONY
Kategória Televízory SONY

Diskusie k SONY KDL-46HX850 + BDP-S590 + 2xTDG-BR750 + 5x3D Blu-ray film

Téma: Reproduktory

Martin, 7.11.2012 19:56:39

Na stránke SONY sa píše, že tento televízor má zvukový výstup 3x10W.

Takže by mal mať tri reproduktory a nie iba dva ako to tu máte uvedené.

Reagovat

Pridať príspevok

X