Herná konzola

Hry môžete hrať na tablete, notebooku alebo PC. Tiež si ich ale môžete v plnej paráde užiť vďaka herným konzolám. Navyše si tu môžete užiť zábavu, ktorú iné platformy poskytnúť nedokážu. Reč je napríklad o možnosti zapojiť do hry alebo športového simulátora doslova celé telo vďaka špeciálnym ovládačom.

Zabudnite na to, že počítačové hry sú len pre deti. Myslieť si niečo také by bola škoda, pretože by ste sa pripravili napríklad o možnosť vyskúšať neustále vylepšované herné konzoly. Navyše s ich pomocou nemusíte len hrať, ale tiež napríklad trénovať vlastné telo.

Pohodlie i akcie u veľkej televíznej obrazovky

konzoleKto by si nechcel pri hraní hier užiť pohodlie v trochu inom prostredí, než na PC pri písacom stole, kde vznikajú referáty do školy alebo podklady pre zajtrajšie pracovné rokovania? Je to pritom možné! Herné konzoly totiž umožňujú, aby ste si hru vychutnali v obývacej izbe, ktorá je určite lepšie vybavená na to, aby ste si oddýchli.

Kým budete na televíznej obrazovke sledovať hru vďaka pripojenej konzole, môžete zaujať príjemnú pozíciu na gauči. Alebo sa pohybovať v priestore presne tak ako velia moderné hry využívajúce pohybové ovládače, s ktorými v posledných rokoch prišli všetci veľkí výrobcovia konzol.

Microsoft u svojho Xboxu používa ovládač Kinect, Playstation láka hráčov na ovládač Move a Nintendo má model s pohybovým ovládačom Wii, ktorý navyše stále zdokonaľuje.

Co dokážu pohybové ovládače

konzoleNapríklad ku konzole Nintendo Wii si môžete zaobstarať revolučný diaľkový ovládač Wii Remote, ktorý obsahuje zabudovaný senzor pohybu, vďaka ktorému komunikuje bezdrôtovo so snímačom pohybu - výsledkom je nebývalo presné a jednoduché ovládanie. Ovládač má tiež takzvanú Rumble funkciu a zabudovaný mikrofón, aby ste sa mohli ponoriť ešte viac do svojej obľúbenej hry.

Doplniť toto vynikajúce ovládanie môžete takzvaným Wii nunchaku ovládačom, ktorý robí z hrania hier ešte väčší pôžitok. Navyše k štíhlemu belostnému Wii je možné pripojiť až štyri ovládače, takže si pohybové hry môžu zahrať štyria hráči naraz.

Konzolu navyše môžete doplniť napríklad špeciálnou podložkou, ktorú využijú najmä tí, ktorí s jej pomocou trénujú a posilňujú svoje telo. Milujete akčné hry? Pre tých, ktoré sa hrajú z pohľadu hlavného hrdinu, je ideálny ovládač Wii Zapper.

Hýbte sa!

konzoleVýborne prepracovaná je technológia Kinect, s týmto senzorom prišiel Microsoft u svojej čiernej elegantnej konzole Xbox 360. Pohybový snímač Kinect nevyžaduje pre hry vôbec žiadne ďalšie ovládače. Jednoducho zapnete hru, postavíte sa pred obrazovku a hru ovládate celým telom, ovládačom ste tak vy.

Kinect totiž sníma pohyb celého tela a prenáša ho do konzoly. Vďaka tomu si s hrami dobre rozumie aj ten, kto sa na klasické ovládanie hier necíti, pretože tu hrá hlavnú úlohu intuitívnosť.

Viete si predstaviť hru, ktorá by sa viac blížila realite? S Kinectom sa skutočne nedá hovoriť o tom, že by človek hraním hier lenivel. Ovládač Move ku konzolám Playstation PS3 vyšiel z podobnej technológie ako Wii, a preto sa jeho ovládanie tomuto systému blíži - pri hre máte v ruke ergonomicky výborne spracované oblé čierne ovládače, ktoré veľmi citlivo a presne prenášajú vaše pohyby do hernej konzoly.

Zahrať si skvelé hry na konzolách však môžete, aj keď práve neprahnete po pohybovom ovládači, pretože aj moderné konzoly sa dajú ovládať pomocou klasických ovládačov.

 

A keďže bude herná konzola v neustálom záprahu, ponúkame vám možnosť dokúpenia poistenia. Poistenie mobilných výrobkov od spoločnosti Datart vám rozšíri štandardnú zákonnú záruku aj o poruchy spôsobené neopatrnou manipuláciou alebo mechanickým poškodením.

X