basket tree star-empty icon-apple error-404 time-24 edit smile-5 smile-1 smile-3 smile smile-2 location www order-edit people target check-rounded arrow-up arrow-down transport-light datart-store connect transport-dark gift check star sale Sell Out arrow-circle-up arrow-circle-left arrow-left arrow-right contact faq auction chat datart-store-dark order-check search-colored basket-full cross catalog cross-circle-full mail phone cross-circle-empty time basket-empty map-pin search menu

Odporúčame prikúpiť

Všetko o produkte

Všetko o produkte

55" 4K Ultra HD OLED Smart TV • rozlíšenie 3840×2160 px • 4K HDR Processor X1 Extreme • 4K HDR • Super Bit Mapping 4K HDR • technológia 4K X-Reality PRO • TRILUMINOS displej • 2× tuner DVB-T2/C/S2 • kodek HEVC (H.265) – nový digitálny štandard • Wi-Fi • LAN • 4× HDMI • 3× USB • možnosť zrovnať káble do časti za stojančekom • zvuk Acoustic Surface (50 W) • hlasové ovládanie • režim ClearAudio+ • operačný systém Android TV

Sony Bravia KD-55AF8 

Sony Bravia KD-55AF8 je televízor bez kompromisov. Dizajn, obraz aj funkcie dosahujú súčasných maxím a často ich aj prekonávajú. Bezchybné sledovanie prináša kombinácia 4K Ultra HD rozlíšenia a OLED technológie, vedľa ktorej konkurencia iba bledne závisťou. Navyše obraz výrazne zlepšuje niekoľko pokročilých technológií pre široký dynamický rozsah, z ktorých maximum vyťaží 4K HDR Processor X1 Extreme. Okrem toho sa ale ponúkajú aj ďalšie špičkové funkcie, ako sú úpravy objektov pomocou HDR či Super Bit Mapping 4K HDR. V podaní špičky na trhu sú samozrejmosťou maximálne detaily bez nežiaducich efektov aj pri sledovaní najrýchlejších športových prenosov, o čo sa stará pokročilá technológia Motionflow XR.

Audiovizuálny zážitok na celkom novú úroveň posúva prepracovaný zvukový systém Acoustic Surface s výkonom 50 W, ktorý sa kvalitou dokáže rovnať aj domácim kinám. A to sa vojde do tenkého tela tejto Smart TV. Jej prostredie má pod palcom celosvetovo populárny systém Android TV. Stačí sa pripojiť k Wi-Fi a môžete zadarmo sledovať obsah z YouTube alebo si púšťať seriály ihneď po premiére zo služby Netflix a mnoho ďalšieho. Návštevy môžete okúzliť aj hi-tech možnosťami, ako je hlasové ovládanie. Ak už nechcete robiť kompromisy, ste na správnej adrese.

Ostatní vedľa mňa blednú závisťou. OLED technológia vám otvorí oči a ukáže nový svet.


OLED technológia

O bezkonkurenčne prirodzené farby sa stará OLED technológia. V kombinácii s viac ako 8 miliónmi pixelov a vlastným osvetlením, ktoré je individuálne ovládané procesorom X1 Extreme, sa môžete tešiť na to vôbec najlepšie predstavenie. OLED technológia zaisťuje nevídaný kontrast, vďaka ktorému objavíte maximum detailov aj v tieňoch a každá scéna dostane oveľa väčšiu hĺbku.


 

Dolby Vision

Dolby Vision je technológia obsahujúca funkciu HDR pre zážitok zo sledovania filmov a obľúbených seriálov rovnajúcich sa kino zážitku, ktorý dosahuje prostredníctvom výrazného osvetlenia, temnejšej čiernej a žiarivých farieb.

 

Jednoduchá inštalácia na stenu

Vzhľadom na celkovo veľmi tenkú konštrukciu je televízor ideálny na pripevnenie na stenu.

 

Čistý dizajn zadnej strany

Káble dokážu znehodnotiť celkový dojem z televízora. Pri tomto modeli však nie, pretože môžete využiť skrytú konštrukciu káblového panela. Stačí ich pretiahnuť nôžkami stojančeka.Technológia Acoustic Surface

Zvuk pri tomto modeli vychádza z celej obrazovky, čo znamená mnohonásobne vernejšia reprodukcia. Sú k dispozícii dva aktivačné mechanizmy za televízorom, ktoré vytvárajú dokonalý zvuk vibrácií samotnej obrazovky.


 

Supertenké rámčeky

Televízor má neuveriteľne tenký rámček. Výsledkom je, že sa môžete sústrediť iba na dianie vo filmoch či športoch.

 

Displej TRILUMINOS

Špeciálny TRILUMINOS panel od Sony reprodukuje širšiu paletu farieb a prirodzenejšie odtiene aj tóny. Vyniká vo vykreslení červenej, zelenej a modrej, teda farieb, s ktorými má drvivá väčšina televízorov problém. Kvalitu panela poznáte napríklad na perfektnom vykreslení odtieňov pleti.

 

Motionflow XR

Technológia Motionflow XR zaisťuje dokonale plynulé vykreslenie obrazu aj v tých najakčnejších scénach. Technológia vytvára viac snímok filmu, ktoré vkladá medzi tie pôvodné. Dopočítava kľúčové video prvky a dopĺňa chýbajúce sekvencie. Televízor je tak ideálny aj na sledovanie športových prenosov, ako sú napríklad preteky Formula 1, hokej, futbal či tenis.4K HDR Processor X1 Extreme

Extreme je priamo vytvorený tak, aby poskytol najlepší obraz televízorom novej generácie so 4K rozlíšením a HDR. Má o 40 % vyšší výkon spracovania obrazu v reálnom čase ako slávny 4K Processor X1. Vďaka tomu dokáže poskytnúť maximálnu kvalitu prepočtom akéhoľvek zdroja na kvalitu dramaticky sa blíziaci 4K so širokým dynamickým rozsahom.


 

Spracovanie obrazu dvomi databázami

4K HDR Processor X1 Extreme má dve obrazové databázy, ktoré v reálnom čase posúvajú kvalitu zobrazenia na čo najvyššiu úroveň. Využíva na to tisíc vzorcov, ktoré sú uložené v unikátnych databázach Sony. V spojení s prepočtom rozlíšenia odstráni nežiaduci šum a aj papierovo horší zdroj priblíži kvalite 4K. Nezáleží tak na kvalite zdroja – vždy dostanete maximum.

 

Super Bit Mapping 4K HDR

Technológia Super Bit Mapping 4K HDR televízora umožňuje vykresliť ešte prirodzenejšie farby. Minimalizuje efekt farebného pruhovania (tzv. colour banding). Používa k tomu 14bitové spracovanie signálu, ktoré jednotlivé pruhy farieb 8bitového/10bitového zdroja konvertuje na 14bitovú gradáciu, ktorá disponuje 64× lepšou úrovňou farieb.

 

Zlepšenie objektov prostredníctvom HDR

Technológia zlepšenia objektov pomocou HDR zlepšuje farby a kontrast analýzou jednotlivých objektov každej samostatnej scény. Vďaka tomu sa všetok obraz, ktorý sledujete, približuje úrovni širokého dynamického rozsahu. V praxi to znamená, že tmavé oblasti sú skutočne tmavé a svetlé zasne svetlejšie. Televízor tak dosahuje ešte realistickejšie predstavenie.4K X-Reality PRO

Sony vám ponúka svoju unikátnu technológiu 4K X-Reality PRO. Tá vysielané programy analyzuje, čistí a zlepšuje obraz tak, aby ste z neho mali maximálny zážitok a boli schopní rozpoznať aj tie najmenšie detaily. Teraz aj videá v nižšom rozlíšení budú vyzerať skvele.


 

Hlasové vyhľadávanie

S inteligentným hlasovým vyhľadávaním môžete vyhľadávať obsah v rôznych službách bez nutnosti otravného vyťukávania textu. Dokonca vám môže televízor poskytnúť odporučenie. Zadajte požiadavku „romantická komédia“ a ponúkne vám zoznam ideálnych kandidátov na zhliadnutie.

 

Bluetooth

Televízor má zabudované Bluetooth na pripojenie bezdrôtového príslušenstva – napríklad slúchadiel.

 

Chromecast built-in

Tento model má integrovanú funkciu Chromecast built-in. Môžete tak z vášho osobného zariadenia (notebook, tablet, telefón) streamovať obsah zo služieb, ako je YouTube alebo Netflix do televízora.4K HDR

Vďaka tomu, že televízor ponúka funkciu pre vysoký dynamický rozsah (HDR), môžete sa tešiť na maximálnu úroveň detailov. V kombinácii so 4K rozlíšením ponúkne viac farieb aj kontrastu a oproti konkurencii oveľa širší rozsah jasu.


 

Google Play

Obchod Google Play vám umožní objavovať, nakupovať aj požičiavať si kvalitné multimédiá. Navyše je k dispozícii aj stále rastúca ponuka aplikácií, ktoré možnosti televízora ešte prehlbujú.

 

Režim ClearAudio+

Režim ClearAudio+ umožňuje zlepšiť zvuk televízora, aby sprostredkoval najlepší zážitok ako po stránke vide, tak aj audia, pretože vás zdanlivo obklopí. Je jedno čo sledujete, zvuk bude vždy čistý a zreteľný.

 

Technológia DSEE

Pri niektorých zdrojoch, ako sú napríklad internetové videá alebo značne komprimované filmy často nie je ideálna zvuková kvalita. Pri komprimácii digitálneho signálu často dochádza k strate detailov. S technológiou Digital Sound Enhancement Engine (DSEE), ktorá obnovuje stratené časti audia a frekvencie (obzlášť tie vysoké), bude zvuk vždy na maximálnej kvalite.Android TV

Všetku zábavu, ktorú si môžete užívať na smartfóne alebo tablete, si teraz vychutnáte aj na veľkej obrazovke televízora. Beží na obľúbenej platforme Android TV a umožňuje napríklad prepojiť multimediálny obsah od aplikácií až po filmy na rôznych zariadeniach so systémom Android.


 

Clear Phase

Výkonný počítačový model, ktorý analyzuje a kompenzuje nepresnosti odozvy reproduktorov, je základom pre kvalitné zvukové podanie. Technológia robí „vzorkovanie“ frekvencie reproduktora a následne výsledné údaje využíva na redukciu rušivých stúpaní a poklesov v prirodzenej odozve reproduktorov. Preto sa môžete tešiť vždy na istý zvuk bez šumu.

 

S-Force Front Surround

Technológia S-Force Front Surround vás vtiahne do stredu diania, práve preto, že napodobňuje princíp, ktorým mozog harmonizuje zdroje zvuku pre tvorbu správnej hlasitosti, časové oneskorenia a spektrá zvukových vĺn. Technológia vďaka prirodzenej emulácii trojrozmerných zvukových polí ponúka maximálne bohatý a vysoko verný zvuk s väčšou oblasťou rozsahu.

 

Nahrávanie na USB

Obľúbené televízne programy môžete jednoducho nahrávať na externé disky USB a následne si ich pustiť, až budete mať čas. Jedným dotykom, prípadne na základe nastaveného časovača, môžete obsah nahrávať na HDD s kapacitou až 2 TB. Výhodou je, že záznam bude ukončený automaticky po skončení programu.

Technické parametre

Technické parametre Televízor Sony KD-55AF8 čierna

Informační list 2 Stiahnuť (jpeg / 63013 kb)
Návod k použití CZ Stiahnuť (pdf / 17600155 kb)
Technológia TV
Smart TV Áno
HbbTV Áno
TV tuner DVB-C, DVB-T, DVB-S2, DVB-T2 (H.265)
Twin Tuner Áno
3D Nie
Konverzia z 2D na 3D Nie
Operačný systém TV Android
Wi-Fi Integrovaná
Internetový prehliadač Áno
Webové aplikácie Áno
YouTube Áno
Stream Áno
Topfun Áno
Voyo Nie
HBO GO Áno
Netflix Áno
IP TV Áno
Bluetooth Áno
NFC Nie
MHL Áno
DLNA Áno
Timeshift Áno
PVR (záznam na USB/HDD) Áno
Prehrávanie multimédií z USB/ HDD Áno
Fast scan - automatické ladenie Skylink Áno
Integrovaný DVD prehrávač Nie
Ovládanie hlasom Áno
Chytrý ovládač Áno (v balení)
Obrazovka
Technológia displeja OLED
Uhlopriečka obrazovky 139 cm (55")
Rozlíšenie displeja Ultra HD (4K)
Technológia zobrazenia Triluminos
Index spracovania obrazu Motionflow™ XR
HDR Áno
Typ podsvietenia Nemá
Prehnutá obrazovka Nie
Lokálne riadenie jasu (Micro Dimming) Áno
Zrkadlenie obrazu (Miracast, WiDi...) Áno
Obraz v obraze (PIP) Nie
Zvuk
Zvuk Dolby Digital Plus
Hudobný výkon 50 W
Prémiové ozvučenie Áno
Vstupy
Komponentný Nie
Počet HDMI 4
HDMI ARC Áno
Počet USB 3
CI slot Áno
LAN (Ethernet) Áno
Scart Nie
PC vstup (VGA) Nie
Výstupy
Slúchadlový výstup Áno (nezávislá hlasitosť slúchadiel a repro TV)
Optický výstup Nie
Prevádzkové informácie
Energetická trieda B
Spotreba v bežnom režime 149 W
Spotreba v pohotovostnom režime 0,5 W
Napájanie autozapalovača 12V Nie
Odhadované náklady na provádzku TV za 1 rok 46 Eur
Odhadované náklady na provádzku TV za 5 rokov 228 Eur
Odhadované náklady na provádzku TV za 10 rokov 457 Eur
Nezaradené
Záruka 24 mesiacov
Hotelový mód Áno
Rodičovský mód Áno
Teletext Áno
Televízor pre náročných Áno
Modelový rok 2018
Farba TV čierna
Stojan Áno - statický
VESA štandard (uchytenie TV) 300x200 mm
Hmotnosť bez podstavca 18,7 kg
Výška bez podstavca 71,2 cm
Šírka bez podstavca 122,6 cm
Hĺbka bez podstavca 5,5 cm
3D okuliare v základnom balení Nie
Šírka výrobku 135,4 cm
Výška výrobku 83,2 cm
Hĺbka výrobku 18,5 cm
Hmotnosť výrobku 22,2 kg
Šírka balenie 135,4 cm
Výška balenie 83,2 cm
Hĺbka balenie 18,5 cm
Hmotnosť balenie 29 kg
Výrobca Sony
Kategória Televízory Sony
Prezrieť si viac vlastností produktu
Obrázky výrobkov majú iba informatívny charakter.
V porovnávači máte 0 produktov Porovnať produkty Porovnať 0 produktov