Kód: SONKD55XF9005 ID: 1511475

Televízor Sony KD-55XF9005 čierna

55" (139 cm) 4K Ultra HD Smart TV • rozlíšenie 3840×2160 px • technológia X-tended Dynamic Range PRO • 4K HDR Processor X1 Extreme • 4K HDR • Super Bit Mapping 4K HDR • technológia 4K X-Reality PRO •...

? 1 899,00 € Ušetríte: 1 050,00 € (55%)
849,00 €
K vyzdvihnutiu na predajni
za 30 minút

Všetko o produkte

55" (139 cm) 4K Ultra HD Smart TV • rozlíšenie 3840×2160 px • technológia X-tended Dynamic Range PRO • 4K HDR Processor X1 Extreme • 4K HDR • Super Bit Mapping 4K HDR • technológia 4K X-Reality PRO • TRILUMINOS displej • tuner DVB T2/C/S2 • kodek HEVC (H.265) – nový digitálny štandard • Wi-Fi • LAN port • 4× HDMI • 3× USB • možnosť zrovnať káble do časti za stojanom • zvukový výkon 20 W • hlasové ovládanie • režim CLEARAUDIO+ • operačný systém Android TV

Sony KD-55XF9005  


Sony KD-55XF9005 je televízor, vďaka ktorému zistíte, ako veľmi ďaleko sú dnešné technológie. Prináša obraz dynamicky sa blížiaci realite, za čo vďačí predovšetkým kombinácii úžasného 4K Ultra HD rozlíšenia (4krát viac detailov ako Full HD) s pokročilými technológiami pre široký dynamický rozsah. Medzi ne patria ako špičkový 4K HDR Processor X1 Extreme, tak aj vylepšenie objektov pomocou HDR, Super Bit Mapping 4K HDR a technológia X-tended Dynamic Range PRO. Výsledkom je, že sa môžete tešiť na dokonale prekreslené scény – z najrýchlejších športových prenosov, ako je tenis, hokej či Formula 1. Stoviek televíznych kanálov sa vám pritom dostane vďaka tuneru DVB-T2/C/S2, ktorý disponuje aj kodekom HEVC (H.265) dôležitým pre budúce vysielanie.


Nepreberné množstvo obsahu navyše získate aj vďaka funkciám Smart TV, ktoré prináša celosvetovo populárny systém Android TV. Len sa pripojíte k internetu – napríklad pomocou zabudovanej Wi-Fi – a už môžete zadarmo sledovať obsah z YouTube alebo si púšťať seriály ihneď po premiére zo služby Netflix. A keďže ide o špičkovo vybavený televízor, ponúkajú sa aj hi-tech možnosti, ako je možnosť hlasového ovládania, ktoré vyvolajú záujem každej návštevy. Taktiež budete reprezentovaní dizajnom televízora, ktorý vďaka unikátnemu stojančeku nenarušujú žiadne káble.


Obraz ako z rozprávky a funkcie ako zo sci-fi.

4K Ultra HD rozlíšenie


Televízor disponuje rozlíšením 4K UHD pre nekompromisnú obrazovú kvalitu. Samozrejme pritom plní prísne požiadavky organizácie Digital Europe.


 


Technológia X-tended Dynamic Range PRO


X-tended Dynamic Range PRO je jedinečný algoritmus podsvietenia, ktorý zvláda verne reprodukovať výrazne širší rozsah jasu a až 6krát väčší kontrast, ako je štandardom u bežných LED televízorov. Navyše to zvláda s jasnejšími svetlami a hlbšími odtieňmi čiernej a vylepšuje i schopnosti HDR.


Displej TRILUMINOS


Špeciálny TRILUMINOS panel od Sony reprodukuje širšiu paletu farieb a prirodzenejšie odtiene i tóny. Vyniká vo vykreslení červenej, zelenej a modrej, teda farieb, s ktorými má drvivá väčšina televízorov problém. Kvality panelu spoznáte napríklad na perfektnom vykreslení odtieňov pleti.


 Bluetooth


Televízor má zabudované Bluetooth pre pripojenie bezdrôtového príslušenstva – napríklad slúchadlá.
Technológia 4K X-Reality PRO


4K X-Reality PRO je výkonná technológia spracovania obrazu 4K od Sony. Vyzdvihne rozlíšenie každého samostatného pixelu, pričom sú jednotlivé časti obrazu analyzované a následne je riešená ich štruktúra, kontrast, farba a okraje. Výsledkom je kvalitný obraz plný živých detailov, nech sledujete čokoľvek.

 


Hliníkový rám


Televízor má mimoriadne tenký rámik, vďaka ktorému pôsobí elegantným dojmom. Pri sledovaní sa tak môžete sústrediť len na to dôležité a nebudete za žiadnu cenu rušení.


 


Usporiadanie káblov


Zabudnite na otravné káble. U tohto modelu je možné všetky káble úhľadne zrovnať do zadnej časti a viesť ich stojanom. Dokonalý dizajn televízora už nebude nič narušovať.


 


Motionflow XR


Technológia Motionflow XR zaisťuje dokonale plynulé vykreslenie obrazu aj v tých najakčnejších scénach. Technológia vytvára viac snímok filmu, ktoré vkladá medzi tie pôvodné. Dopočítava kľúčové video prvky a doplňuje chýbajúce sekvencie. Televízor je tak ideálny aj pre sledovanie športových prenosov, ako sú napríklad preteky Formuly 1, hokej, futbal či tenis.


 


Hlasové vyhľadávanie


Už žiadne dlhé vyhľadávania obsahu. S inteligentným hlasovým vyhľadávaním môžete vyhľadávať obsah v rôznych službách bez nutnosti otravného vyťukávania textu. Dokonca si napríklad môžete nechať odporučiť obsah. Zadajte dotaz "romantické komédie" a televízor vám ponúkne zoznam ideálnych kandidátov na pozretie.
4K HDR


Vďaka tomu, že televízor ponúka funkciu pre vysoký dynamický rozsah (HDR), môžete sa tešiť na maximálnu úroveň detailov. V kombinácii so 4K rozlíšením ponúkne viac farieb aj kontrastu a oproti konkurencii oveľa širší rozsah jasu. Podporuje všetky dôležité formáty, ako je napríklad HDR10, Hybrid Log-Gamma a Dolby Vision.

Obsahová lišta


Rýchlo a ľahko môžete vyhľadávať filmy, televízne relácie i videá. K dispozícii je špeciálna obsahová lišta, s ktorou možno nerušene sledovať obsah a pritom prehľadávať živé vysielanie, obsah na vyžiadanie, stiahnuté televízne programy aj ďalšie ponuky. Navyše ju možno modifikovať, aby vám na vždy zobrazovala obsah, ktorý si prezeráte najčastejšie.


 


Chromecast built-in


Tento model má integrovanú funkciu Chromecast built-in. Môžete tak z vášho osobného zariadenia (notebook, tablet, telefón) streamovať obsah zo služieb, ako je YouTube alebo Netflix na veľkú obrazovku televízora.


 


Google Play


Obchod Google Play vám umožní objavovať, nakupovať aj požičiavať si kvalitný multimediálny obsah. Navyše je k dispozícii aj stále rastúca ponuka aplikácií, ktorá možnosti televízora ešte prehlbuje.


 


Režim ClearAudio+


ClearAudio+ umožňuje vylepšiť zvuk televízora, aby sprostredkoval najlepší zážitok tak po stránke videa, tak aj audia, lebo vás zdanlivo obklopí. Je jedno čo sledujete, zvuk vždy bude čistý a zreteľný.


 


Technológia DSEE


U niektorých zdrojov, ako sú napríklad internetové videá alebo značne komprimované filmy často nie je ideálna zvuková kvalita. Pri komprimácii digitálneho signálu totiž často dochádza k strate detailov. S technológiou Digital Sound Enhancement Engine (DSEE), ktorá obnovuje stratené časti audia a frekvencie (zvlášť tie vysoké), bude zvuk vždy na maximálnej kvalite. 
4K HDR Processor X1 Extreme


Procesor 4K HDR X1 Extreme je zárukou reprodukcie neuveriteľne čistých farieb s nevídanou úrovňou jasu. Obraz vďaka tomu exceluje v oblasti hĺbky, detailov i štruktúry.

Clear Phase


Výkonný počítačový model, ktorý analyzuje a kompenzuje nepresnosti odozvy reproduktorov, je základom pre kvalitné zvukové podanie. Technológia vykonáva "vzorkovanie" frekvencie reproduktora a následne výsledné údaje využíva pre redukciu rušivých stúpaní a poklesov v prirodzenej odozve reproduktorov. Môžete sa preto tešiť vždy na čistý zvuk bez šumu.


 


S-Force Front Surround


Technológia S-Force Front Surround vás vtiahne do stredu diania, kvôli tomu, že napodobňuje princíp, ktorým mozog harmonizuje zdroje zvuku pre tvorbu správnej hlasitosti, časové oneskorenia a spektra zvukových vĺn. Technológia vďaka prirodzenej emulácii trojrozmerných zvukových polí ponúka maximálne bohatý a vysoko verný zvuk s väčšou oblasťou rozsahu.


 


Nahrávanie na USB


Obľúbené televízne programy môžete ľahko nahrávať na externé disky USB a následne si ich pustiť, až budete mať čas. Jedným dotykom, prípadne na základe nastaveného časovača, môžete obsah nahrávať na HDD s kapacitou až 2 TB. Výhodou je, že záznam bude ukončený automaticky po skončení relácie.


 


Super Bit Mapping 4K HDR


Technológia Super Bit Mapping 4K HDR televízora umožňuje vykresliť ešte prirodzenejší obraz. Minimalizuje totiž efekt farebného pruhovania (tzv. Colour banding).


 
Android TV


Všetku zábavu, ktorú si môžete užívať na smartfóne alebo tablete, si teraz vychutnáte aj na veľkej obrazovke televízora. Beží totiž na obľúbenej platforme Android TV a umožňuje napríklad prepojiť multimediálny obsah od aplikácií až po filmy na rôznych zariadeniach so systémom Android.

Vylepšenia objektov prostredníctvom HDR


Vďaka technológii vylepšenia objektov pomocou HDR sú farby a kontrast vylepšené analýzou jednotlivých objektov každej samostatnej scény. Vďaka tomu sa všetkých obraz, ktorý sledujete, približuje úrovni širokého dynamického rozsahu. V praxi to znamená, že tmavé oblasti sú skutočne tmavé a svetlé zase jasnejšie. Televízor tak dosahuje ešte realistickejšieho obrazu.


 


Spracovanie obrazu dvoma databázami


4K HDR Processor X1 Extreme má dve obrazové databázy, ktoré v reálnom čase posúvajú kvality obrazu na čo najvyššiu úroveň. Využíva k tomu tisíce obrazových vzorcov, ktoré sú uložené v unikátnych databázach Sony. V spojení s prepočtom rozlíšenie odstráni nežiaduci šum a aj papierovo horšie obraz priblíži kvalite 4K. Nezáleží tak na kvalite zdroja – vždy dostanete maximum.


 


X-Motion Clarity


X-Motion Clarity je technológia, aby bolo detailného obrazu dosiahnuté aj v rýchlych scénach. Špeciálny algoritmus totiž kontroluje videozáznamy a minimalizuje rozmazanie, aby si aj tie najakčnejšie scény udržali jas a vernosť.


Dolby Vision


Dolby Vision je technológia obsahujúca funkciu HDR pre zážitok zo sledovania filmov a obľúbených seriálov rovnajúci sa kino zážitku, ktorého dosahuje prostredníctvom výrazného osvetlenia, temnejšej čiernej a žiarivých farieb.

Dokumentácia k tomuto produktu
SONKD55XF9005 Stiahnuť / (60.68 KB)
MANUAL SONY TV_KDxxXF90 Stiahnuť / (35.3 MB)

Technické parametre

Ďalšie parametre
Značky Sony
Technológia TV
Ovládanie hlasom Áno
Smart ovládač Áno (v balení)
HbbTV Áno
PVR (záznam na USB/HDD) Áno
Operačný systém TV Android TV
Smart TV Áno
Twin Tuner Áno
TV tuner DVB-T2 (H.265), DVB-C, DVB-S2, DVB-T
Wi-Fi Integrovaná
Internetový prehliadač Áno
DLNA Áno
TimeShift Áno
Prehrávanie multimédií z USB/HDD Áno
Fast scan - automatické ladenie Skylink Áno
Integrovaný DVD prehrávač Nie
Obrazovka
Technológia zobrazenia Triluminos
Zobrazovacia frekvencia panelu 100 Hz
HDR Áno
Rozlíšenie displeja 4K Ultra HD
Technológia displeja LED
Uhlopriečka obrazovky 139 cm (55")
Index spracovania obrazu X-Motion Clarity
Typ podsvietenia Direct LED
Lokálne riadenie jasu (Micro Dimming) Áno
Obraz v obraze (PIP) Nie
Zvuk
Zvuk Dolby Digital Plus
Hudobný výkon 20 W
Prémiové ozvučenie Áno
Vstupy
Komponentný Nie
Počet HDMI 4
HDMI ARC Áno
Počet USB 3
CI slot Áno
LAN (Ethernet) Áno
Scart Nie
PC vstup (VGA) Nie
Výstupy
Slúchadlový výstup Áno (nezávislá hlasitosť slúchadiel a repro TV)
Optický výstup Nie
Prevádzkové informácie
Energetická trieda B
Napájanie autozapaľovača 12 V Nie
Spotreba v bežnom režime 145 W
Spotreba v pohotovostnom režime 0.5 W
Odporúčaná sledovacia vzdialenosť 1,2 m
Všeobecné informácie
Televízor pre náročných Áno
VESA štandard (uchytenie TV) 300x300 mm
Farba TV čierna
Modelový rok 2018
Hotelový mód Áno
Rodičovský mód Áno
Teletext Áno
Procesor Nemá
Krajina pôvodu SK
Stojan Áno - statický
Hmotnosť bez podstavca 18.2 kg
Výška bez podstavca 70.6 cm
Šírka bez podstavca 122.8 cm
Hĺbka bez podstavca 6.9 cm
Rozmery výrobku
Šírka výrobku 122.8 cm
Výška výrobku 70.6 cm
Hĺbka výrobku 6.9 cm
Hmotnosť výrobku 18.2 kg
Rozmery balenia
Šírka výrobku 133.0 cm
Výška výrobku 19.0 cm
Hĺbka výrobku 83.0 cm
Hmotnosť výrobku 24.1 kg

Uživateľské recenzie - Televízor Sony KD-55XF9005 čierna

Uvedené recenzie sú nezávislým názorom našich zákazníkov, ktorý si tento tovar zakúpili.

5

Priemerné hodnotenie tohto produktu

(100%)

Hodnotilo 2 užívateľov

Hodnotenia zákazníkov

Jiří
05.05.2021 v 13:15
100 %

je barevná a velká:-)

Celková spokojnosť
Branislav
10.04.2021 v 21:28
100 %

Veľmi

Celková spokojnosť

Príslušenstvo

Jiří
05.05.2021 v 13:15
100 %

je barevná a velká:-)

Celková spokojnosť

Technické parametre

Značky Sony
Ovládanie hlasom
Áno
Smart ovládač
Áno (v balení)
HbbTV
Áno
PVR (záznam na USB/HDD)
Áno
Operačný systém TV
Android TV
Smart TV
Áno
Twin Tuner
Áno
TV tuner
DVB-T2 (H.265), DVB-C, DVB-S2, DVB-T
Wi-Fi
Integrovaná
Internetový prehliadač
Áno
DLNA
Áno
TimeShift
Áno
Prehrávanie multimédií z USB/HDD
Áno
Fast scan - automatické ladenie Skylink
Áno
Integrovaný DVD prehrávač
Nie
Technológia zobrazenia
Triluminos
Zobrazovacia frekvencia panelu
100 Hz
HDR
Áno
Rozlíšenie displeja
4K Ultra HD
Technológia displeja
LED
Uhlopriečka obrazovky
139 cm (55")
Index spracovania obrazu
X-Motion Clarity
Typ podsvietenia
Direct LED
Lokálne riadenie jasu (Micro Dimming)
Áno
Obraz v obraze (PIP)
Nie
Zvuk
Dolby Digital Plus
Hudobný výkon
20 W
Prémiové ozvučenie Áno
Komponentný
Nie
Počet HDMI
4
HDMI ARC
Áno
Počet USB 3
CI slot
Áno
LAN (Ethernet)
Áno
Scart Nie
PC vstup (VGA)
Nie
Slúchadlový výstup
Áno (nezávislá hlasitosť slúchadiel a repro TV)
Optický výstup
Nie
Energetická trieda
B
Napájanie autozapaľovača 12 V Nie
Spotreba v bežnom režime
145 W
Spotreba v pohotovostnom režime
0.5 W
Odporúčaná sledovacia vzdialenosť
1,2 m
Televízor pre náročných
Áno
VESA štandard (uchytenie TV)
300x300 mm
Farba TV
čierna
Modelový rok 2018
Hotelový mód
Áno
Rodičovský mód
Áno
Teletext
Áno
Procesor Nemá
Krajina pôvodu SK
Stojan Áno - statický
Hmotnosť bez podstavca 18.2 kg
Výška bez podstavca 70.6 cm
Šírka bez podstavca 122.8 cm
Hĺbka bez podstavca 6.9 cm
Šírka výrobku 122.8 cm
Výška výrobku 70.6 cm
Hĺbka výrobku 6.9 cm
Hmotnosť výrobku 18.2 kg
Šírka výrobku 133.0 cm
Výška výrobku 19.0 cm
Hĺbka výrobku 83.0 cm
Hmotnosť výrobku 24.1 kg
Dokumentácia k tomuto produktu
SONKD55XF9005 Stiahnuť / (60.68 KB)
MANUAL SONY TV_KDxxXF90 Stiahnuť / (35.3 MB)

Odporúčame prikúpiť

Poistenie predĺ. záruky +3roky 118,90 €
Poistenie predĺ. záruky +2roky 93,40 €
Poistenie predĺ. záruky +1rok 59,40 €