Kód: SONKD55XF9005
ID: 1511475

Užite si výhodné nákupy – Škrrtáme ceny! Viac informácií tu.

Odporúčame prikúpiť

Technické parametre

Technické parametre Televízor Sony KD-55XF9005 čierna

Všeobecné vlastnosti
Výrobca Sony
Kategória Televízory Sony
Záruka 24 mesiacov
Všeobecné informácie
Modelový rok 2018
Farba TV čierna
Televízor pre náročných Áno
Hotelový mód Áno
Rodičovský mód Áno
Teletext Áno
Počet jadier procesora Nemá
Krajina pôvodu SK
Stojan Áno - statický
VESA štandard (uchytenie TV) 300x300 mm
Hmotnosť bez podstavca 18,2 kg
Výška bez podstavca 70,6 cm
Šírka bez podstavca 122,8 cm
Hĺbka bez podstavca 6,9 cm
Technológia TV
Smart TV Áno
HbbTV Áno
TV tuner DVB-C, DVB-T, DVB-S2, DVB-T2 (H.265)
Twin Tuner Áno
Operačný systém TV Android
Wi-Fi Integrovaná
Internetový prehliadač Áno
Webové aplikácie Áno
YouTube Áno
Netflix Áno
Stream Áno
Topfun Áno
Voyo Nie
HBO GO Áno
IP TV Áno
Bluetooth Áno
NFC Nie
MHL Áno
DLNA Áno
Timeshift Áno
PVR (záznam na USB/HDD) Áno
Prehrávanie multimédií z USB/HDD Áno
Fast scan - automatické ladenie Skylink Áno
Integrovaný DVD prehrávač Nie
Ovládanie hlasom Áno
Smart ovládač Áno (v balení)
Obrazovka
Technológia displeja LED
Uhlopriečka obrazovky 139 cm (55")
Rozlíšenie displeja 4K Ultra HD
Technológia zobrazenia Triluminos
Zobrazovacia frekvencia panelu 100 Hz
Index spracovania obrazu X-Motion Clarity
HDR Áno
Typ podsvietenia Direct LED
Prehnutá obrazovka Nie
Zrkadlenie obrazu (Miracast, WiDi...) Áno
Lokálne riadenie jasu (Micro Dimming) Áno
Obraz v obraze (PIP) Nie
Zvuk
Zvuk Dolby Digital Plus
Hudobný výkon 20 W
Prémiové ozvučenie Áno
Vstupy
Komponentný Nie
Počet HDMI 4
HDMI ARC Áno
Počet USB 3
CI slot Áno
LAN (Ethernet) Áno
Scart Nie
PC vstup (VGA) Nie
Výstupy
Slúchadlový výstup Áno (nezávislá hlasitosť slúchadiel a repro TV)
Optický výstup Nie
Prevádzkové informácie
Energetická trieda B
Spotreba v bežnom režime 145 W
Spotreba v pohotovostnom režime 0,5 W
Napájanie autozapaľovača 12 V Nie
Odporúčaná sledovacia vzdialenosť 1,2 m
Odhadované náklady na prevádzku TV za 1 rok 44 Eur
Odhadované náklady na prevádzku TV za 5 rokov 222 Eur
Odhadované náklady na prevádzku TV za 10 rokov 445 Eur
Nezaradené
Rozmery výrobku
Šírka výrobku 122,8 cm
Výška výrobku 70,6 cm
Hĺbka výrobku 6,9 cm
Hmotnosť výrobku 18,2 kg
Rozmery balenia
Šírka balenia 133 cm
Výška balenia 19 cm
Hĺbka balenia 83 cm
Hmotnosť balenia 24,06 kg
Informačný list Stiahnuť (jpeg / 62134 kb)
Návod na použitie Stiahnuť (pdf / 37016869 kb)
Prezrieť si viac vlastností produktu
Prémiová DATART doprava

Možnosť dodania prémiovou DATART dopravou

Výrobok vynesieme
až do bytu. Zákazník
len otvorí dvere.
Nainštalujeme
a predvedieme
(neplatí pre vstavané
spotrebiče a sporáky)
Odvezieme obaly
a prípadne i starý
spotrebič
Poskytujeme
záruku vrátenia peňazí
Všetko o produkte

Všetko o produkte

55" 4K Ultra HD Smart TV • rozlíšenie 3840×2160 px • technológia X-tended Dynamic Range PRO • 4K HDR Processor X1 Extreme • 4K HDR • Super Bit Mapping 4K HDR • technológia 4K X-Reality PRO • TRILUMINOS displej • tuner DVB T2/C/S2 • kodek HEVC (H.265) – nový digitálny štandard • Wi-Fi • LAN port • 4× HDMI • 3× USB • možnosť zrovnať káble do časti za stojanom • zvukový výkon 20 W • hlasové ovládanie • režim CLEARAUDIO+ • operačný systém Android TV

Sony KD-55XF9005  

Sony KD-55XF9005 je televízor, vďaka ktorému zistíte, ako veľmi ďaleko sú dnešné technológie. Prináša obraz dynamicky sa blížiaci realite, za čo vďačí predovšetkým kombinácii úžasného 4K Ultra HD rozlíšenia (4krát viac detailov ako Full HD) s pokročilými technológiami pre široký dynamický rozsah. Medzi ne patria ako špičkový 4K HDR Processor X1 Extreme, tak aj vylepšenie objektov pomocou HDR, Super Bit Mapping 4K HDR a technológia X-tended Dynamic Range PRO. Výsledkom je, že sa môžete tešiť na dokonale prekreslené scény – z najrýchlejších športových prenosov, ako je tenis, hokej či Formula 1. Stoviek televíznych kanálov sa vám pritom dostane vďaka tuneru DVB-T2/C/S2, ktorý disponuje aj kodekom HEVC (H.265) dôležitým pre budúce vysielanie.

Nepreberné množstvo obsahu navyše získate aj vďaka funkciám Smart TV, ktoré prináša celosvetovo populárny systém Android TV. Len sa pripojíte k internetu – napríklad pomocou zabudovanej Wi-Fi – a už môžete zadarmo sledovať obsah z YouTube alebo si púšťať seriály ihneď po premiére zo služby Netflix. A keďže ide o špičkovo vybavený televízor, ponúkajú sa aj hi-tech možnosti, ako je možnosť hlasového ovládania, ktoré vyvolajú záujem každej návštevy. Taktiež budete reprezentovaní dizajnom televízora, ktorý vďaka unikátnemu stojančeku nenarušujú žiadne káble.

Obraz ako z rozprávky a funkcie ako zo sci-fi.


4K Ultra HD rozlíšenie

Televízor disponuje rozlíšením 4K UHD pre nekompromisnú obrazovú kvalitu. Samozrejme pritom plní prísne požiadavky organizácie Digital Europe.

 

Technológia X-tended Dynamic Range PRO

X-tended Dynamic Range PRO je jedinečný algoritmus podsvietenia, ktorý zvláda verne reprodukovať výrazne širší rozsah jasu a až 6krát väčší kontrast, ako je štandardom u bežných LED televízorov. Navyše to zvláda s jasnejšími svetlami a hlbšími odtieňmi čiernej a vylepšuje i schopnosti HDR.


Displej TRILUMINOS

Špeciálny TRILUMINOS panel od Sony reprodukuje širšiu paletu farieb a prirodzenejšie odtiene i tóny. Vyniká vo vykreslení červenej, zelenej a modrej, teda farieb, s ktorými má drvivá väčšina televízorov problém. Kvality panelu spoznáte napríklad na perfektnom vykreslení odtieňov pleti.

 

Bluetooth

Televízor má zabudované Bluetooth pre pripojenie bezdrôtového príslušenstva – napríklad slúchadlá.
Technológia 4K X-Reality PRO

4K X-Reality PRO je výkonná technológia spracovania obrazu 4K od Sony. Vyzdvihne rozlíšenie každého samostatného pixelu, pričom sú jednotlivé časti obrazu analyzované a následne je riešená ich štruktúra, kontrast, farba a okraje. Výsledkom je kvalitný obraz plný živých detailov, nech sledujete čokoľvek.


 

Hliníkový rám

Televízor má mimoriadne tenký rámik, vďaka ktorému pôsobí elegantným dojmom. Pri sledovaní sa tak môžete sústrediť len na to dôležité a nebudete za žiadnu cenu rušení.

 

Usporiadanie káblov

Zabudnite na otravné káble. U tohto modelu je možné všetky káble úhľadne zrovnať do zadnej časti a viesť ich stojanom. Dokonalý dizajn televízora už nebude nič narušovať.

 

Motionflow XR

Technológia Motionflow XR zaisťuje dokonale plynulé vykreslenie obrazu aj v tých najakčnejších scénach. Technológia vytvára viac snímok filmu, ktoré vkladá medzi tie pôvodné. Dopočítava kľúčové video prvky a doplňuje chýbajúce sekvencie. Televízor je tak ideálny aj pre sledovanie športových prenosov, ako sú napríklad preteky Formuly 1, hokej, futbal či tenis.

 

Hlasové vyhľadávanie

Už žiadne dlhé vyhľadávania obsahu. S inteligentným hlasovým vyhľadávaním môžete vyhľadávať obsah v rôznych službách bez nutnosti otravného vyťukávania textu. Dokonca si napríklad môžete nechať odporučiť obsah. Zadajte dotaz "romantické komédie" a televízor vám ponúkne zoznam ideálnych kandidátov na pozretie.4K HDR

Vďaka tomu, že televízor ponúka funkciu pre vysoký dynamický rozsah (HDR), môžete sa tešiť na maximálnu úroveň detailov. V kombinácii so 4K rozlíšením ponúkne viac farieb aj kontrastu a oproti konkurencii oveľa širší rozsah jasu. Podporuje všetky dôležité formáty, ako je napríklad HDR10, Hybrid Log-Gamma a Dolby Vision.Obsahová lišta

Rýchlo a ľahko môžete vyhľadávať filmy, televízne relácie i videá. K dispozícii je špeciálna obsahová lišta, s ktorou možno nerušene sledovať obsah a pritom prehľadávať živé vysielanie, obsah na vyžiadanie, stiahnuté televízne programy aj ďalšie ponuky. Navyše ju možno modifikovať, aby vám na vždy zobrazovala obsah, ktorý si prezeráte najčastejšie.

 

Chromecast built-in

Tento model má integrovanú funkciu Chromecast built-in. Môžete tak z vášho osobného zariadenia (notebook, tablet, telefón) streamovať obsah zo služieb, ako je YouTube alebo Netflix na veľkú obrazovku televízora.

 

Google Play

Obchod Google Play vám umožní objavovať, nakupovať aj požičiavať si kvalitný multimediálny obsah. Navyše je k dispozícii aj stále rastúca ponuka aplikácií, ktorá možnosti televízora ešte prehlbuje.

 

Režim ClearAudio+

ClearAudio+ umožňuje vylepšiť zvuk televízora, aby sprostredkoval najlepší zážitok tak po stránke videa, tak aj audia, lebo vás zdanlivo obklopí. Je jedno čo sledujete, zvuk vždy bude čistý a zreteľný.

 

Technológia DSEE

U niektorých zdrojov, ako sú napríklad internetové videá alebo značne komprimované filmy často nie je ideálna zvuková kvalita. Pri komprimácii digitálneho signálu totiž často dochádza k strate detailov. S technológiou Digital Sound Enhancement Engine (DSEE), ktorá obnovuje stratené časti audia a frekvencie (zvlášť tie vysoké), bude zvuk vždy na maximálnej kvalite. 4K HDR Processor X1 Extreme

Procesor 4K HDR X1 Extreme je zárukou reprodukcie neuveriteľne čistých farieb s nevídanou úrovňou jasu. Obraz vďaka tomu exceluje v oblasti hĺbky, detailov i štruktúry.


Clear Phase

Výkonný počítačový model, ktorý analyzuje a kompenzuje nepresnosti odozvy reproduktorov, je základom pre kvalitné zvukové podanie. Technológia vykonáva "vzorkovanie" frekvencie reproduktora a následne výsledné údaje využíva pre redukciu rušivých stúpaní a poklesov v prirodzenej odozve reproduktorov. Môžete sa preto tešiť vždy na čistý zvuk bez šumu.

 

S-Force Front Surround

Technológia S-Force Front Surround vás vtiahne do stredu diania, kvôli tomu, že napodobňuje princíp, ktorým mozog harmonizuje zdroje zvuku pre tvorbu správnej hlasitosti, časové oneskorenia a spektra zvukových vĺn. Technológia vďaka prirodzenej emulácii trojrozmerných zvukových polí ponúka maximálne bohatý a vysoko verný zvuk s väčšou oblasťou rozsahu.

 

Nahrávanie na USB

Obľúbené televízne programy môžete ľahko nahrávať na externé disky USB a následne si ich pustiť, až budete mať čas. Jedným dotykom, prípadne na základe nastaveného časovača, môžete obsah nahrávať na HDD s kapacitou až 2 TB. Výhodou je, že záznam bude ukončený automaticky po skončení relácie.

 

Super Bit Mapping 4K HDR

Technológia Super Bit Mapping 4K HDR televízora umožňuje vykresliť ešte prirodzenejší obraz. Minimalizuje totiž efekt farebného pruhovania (tzv. Colour banding).

 Android TV

Všetku zábavu, ktorú si môžete užívať na smartfóne alebo tablete, si teraz vychutnáte aj na veľkej obrazovke televízora. Beží totiž na obľúbenej platforme Android TV a umožňuje napríklad prepojiť multimediálny obsah od aplikácií až po filmy na rôznych zariadeniach so systémom Android.


Vylepšenia objektov prostredníctvom HDR

Vďaka technológii vylepšenia objektov pomocou HDR sú farby a kontrast vylepšené analýzou jednotlivých objektov každej samostatnej scény. Vďaka tomu sa všetkých obraz, ktorý sledujete, približuje úrovni širokého dynamického rozsahu. V praxi to znamená, že tmavé oblasti sú skutočne tmavé a svetlé zase jasnejšie. Televízor tak dosahuje ešte realistickejšieho obrazu.

 

Spracovanie obrazu dvoma databázami

4K HDR Processor X1 Extreme má dve obrazové databázy, ktoré v reálnom čase posúvajú kvality obrazu na čo najvyššiu úroveň. Využíva k tomu tisíce obrazových vzorcov, ktoré sú uložené v unikátnych databázach Sony. V spojení s prepočtom rozlíšenie odstráni nežiaduci šum a aj papierovo horšie obraz priblíži kvalite 4K. Nezáleží tak na kvalite zdroja – vždy dostanete maximum.

 

X-Motion Clarity

X-Motion Clarity je technológia, aby bolo detailného obrazu dosiahnuté aj v rýchlych scénach. Špeciálny algoritmus totiž kontroluje videozáznamy a minimalizuje rozmazanie, aby si aj tie najakčnejšie scény udržali jas a vernosť.

Dolby Vision

Dolby Vision je technológia obsahujúca funkciu HDR pre zážitok zo sledovania filmov a obľúbených seriálov rovnajúci sa kino zážitku, ktorého dosahuje prostredníctvom výrazného osvetlenia, temnejšej čiernej a žiarivých farieb.

Technické parametre

Technické parametre Televízor Sony KD-55XF9005 čierna

Všeobecné vlastnosti
Výrobca Sony
Kategória Televízory Sony
Záruka 24 mesiacov
Všeobecné informácie
Modelový rok 2018
Farba TV čierna
Televízor pre náročných Áno
Hotelový mód Áno
Rodičovský mód Áno
Teletext Áno
Počet jadier procesora Nemá
Krajina pôvodu SK
Stojan Áno - statický
VESA štandard (uchytenie TV) 300x300 mm
Hmotnosť bez podstavca 18,2 kg
Výška bez podstavca 70,6 cm
Šírka bez podstavca 122,8 cm
Hĺbka bez podstavca 6,9 cm
Technológia TV
Smart TV Áno
HbbTV Áno
TV tuner DVB-C, DVB-T, DVB-S2, DVB-T2 (H.265)
Twin Tuner Áno
Operačný systém TV Android
Wi-Fi Integrovaná
Internetový prehliadač Áno
Webové aplikácie Áno
YouTube Áno
Netflix Áno
Stream Áno
Topfun Áno
Voyo Nie
HBO GO Áno
IP TV Áno
Bluetooth Áno
NFC Nie
MHL Áno
DLNA Áno
Timeshift Áno
PVR (záznam na USB/HDD) Áno
Prehrávanie multimédií z USB/HDD Áno
Fast scan - automatické ladenie Skylink Áno
Integrovaný DVD prehrávač Nie
Ovládanie hlasom Áno
Smart ovládač Áno (v balení)
Obrazovka
Technológia displeja LED
Uhlopriečka obrazovky 139 cm (55")
Rozlíšenie displeja 4K Ultra HD
Technológia zobrazenia Triluminos
Zobrazovacia frekvencia panelu 100 Hz
Index spracovania obrazu X-Motion Clarity
HDR Áno
Typ podsvietenia Direct LED
Prehnutá obrazovka Nie
Zrkadlenie obrazu (Miracast, WiDi...) Áno
Lokálne riadenie jasu (Micro Dimming) Áno
Obraz v obraze (PIP) Nie
Zvuk
Zvuk Dolby Digital Plus
Hudobný výkon 20 W
Prémiové ozvučenie Áno
Vstupy
Komponentný Nie
Počet HDMI 4
HDMI ARC Áno
Počet USB 3
CI slot Áno
LAN (Ethernet) Áno
Scart Nie
PC vstup (VGA) Nie
Výstupy
Slúchadlový výstup Áno (nezávislá hlasitosť slúchadiel a repro TV)
Optický výstup Nie
Prevádzkové informácie
Energetická trieda B
Spotreba v bežnom režime 145 W
Spotreba v pohotovostnom režime 0,5 W
Napájanie autozapaľovača 12 V Nie
Odporúčaná sledovacia vzdialenosť 1,2 m
Odhadované náklady na prevádzku TV za 1 rok 44 Eur
Odhadované náklady na prevádzku TV za 5 rokov 222 Eur
Odhadované náklady na prevádzku TV za 10 rokov 445 Eur
Nezaradené
Rozmery výrobku
Šírka výrobku 122,8 cm
Výška výrobku 70,6 cm
Hĺbka výrobku 6,9 cm
Hmotnosť výrobku 18,2 kg
Rozmery balenia
Šírka balenia 133 cm
Výška balenia 19 cm
Hĺbka balenia 83 cm
Hmotnosť balenia 24,06 kg
Informačný list Stiahnuť (jpeg / 62134 kb)
Návod na použitie Stiahnuť (pdf / 37016869 kb)
Prezrieť si viac vlastností produktu
Obrázky výrobkov majú iba informatívny charakter.
V porovnávači máte 0 produktov Porovnať produkty Porovnať 0 produktov