Apple online shop
Nakúpiť

Apple

Značka Apple je vo svete elektroniky symbolom diverzity. Stala sa tak intenzívnym prepojením ľudských túžob s brilantnosťou v technológiách. Myslieť inak v podaní Apple znamená prinášať inovácie, ktoré redefinujú klasické vnímanie produktov. Príkladov je veľa: iPhone dokázal zmeniť naše požiadavky na mobilné telefóny, iPad zase dokázal zmeniť výraz slová tablet z pomôcky grafikov na veľký dotykový displej, ktorý dokonca častokrát nahradí notebook.

Najpredávanejšie produkty Apple

Zobraziť viac produktov

O značce Apple

Z garáže do svetových metropol...

Málokto na svete si v dnešnej dobe pod týmto pojmom predstaví skutočné jabĺčko. Väčšine ľudí ako prvé napadne iPhone alebo ďalšie produkty značky, ktorú už v roku 1976 založil Steve Jobs spolu so Stevom Wozniakom.

Oba muži sa od tejto doby už nikdy neobzerali naspäť. Práve naopak, svoje pokrokové myšlienky a nápady smerovali do budúcnosti. Ich prvý počítač označovaný ako Apple I bol vyrobený v počte 100 kusov v malej garáži. Aby zakladateľ získal potrebné financie, musel predať svoj mikrobus, čo sa neskôr ukázalo ako mimoriadne vydarené rozhodnutie. Už o rok neskôr sa páni presunuli k modelu Apple II, ktorý sa stal pomyselnou spojnicou medzi klasickými veľkými počítačmi a menšími osobnými počítačmi. Odvážny krok do neznáma sa vyplatil, model sa stal populárnym po celom svete, predali sa ho milióny kusov a v niektorých školách sa používal až do začiatku 90. rokov, teda skoro dekádu a pol.

Návrat na výslnie

Úspešné ťaženie bolo narušené odchodom Jobsa zo spoločnosti. Nové počítačové modely zožali veľa úspechov a hrozilo, že Apple bude musieť zavrieť svoje brány. Prielom nastal v roku 2001, keď sa predstavil operačný systém Max OS X, zdatný konkurent pre do tých čias kraľujúci Microsoft Windows. Jobs bol už naspäť pri značke, ktorú založil, a bol pripravený doviesť ju na vrchol.

Menší a menší

Pokrok vedy a techniky kráčal vpred míľovými krokmi a Apple pyšne stál v jeho čele. Počítače, telefóny, hudobné prehrávače a ďalšie zariadenia boli stále rýchlejšie, odolnejšie, kapacitne väčšie, a napriek tomu sa ich veľkosť zmenšovala. Apple predstavil iPod, po ktorom nasledoval iPhone a iPad. Vznik inteligentných zariadení bol na svete a odštartoval technickú revolúciu. V dnešnej dobe je každý model netrpezlivo očakávaný a ostro sledovaný zo strán médií aj koncových užívateľov, ktorí vnímajú Apple ako značku luxusu, kvality a pokroku.

V porovnávači máte 0 produktov Porovnať produkty Porovnať 0 produktov