Kúpiť tu

Nový iPadOS

Úplne nová plocha

Nanovo navrhnutá východisková plocha naplno využíva veľký displej iPadu. Na prvú obrazovku si môžete pripnúť užitočné widgety a uvidíte ich na prvý pohľad.

Tmavý režim

Tmavý režim je ideálnou voľbou nielen v slabo osvetlenom prostredí. Teraz vďaka nemu môžete svoj iPad s iPadOS prepnúť do tmavého farebného módu. Tmavý režim môžete spustiť rýchlou voľbou v Ovládacom centre. Ak budete chcieť, môžete si nastaviť aj automatické spustenie, ktoré sa zapne večer. V Tmavom režime už nebude vyžarujúce svetlo z vášho iPadu nikoho rušiť a vy sa môžete lepšie sústrediť.

Slide Over a Split View

Pracujte s niekoľkými aplikáciami naraz! V režimoch Slide Over a Split View je to jednoduché! Slide Over vám poskytne prehľad o pripnutých aplikáciách, medzi ktorými budete prechádzať jednoduchým prejdením prsta. Split View zase oceníte vtedy, keď si v rámci jednej aplikácie otvoríte viacero okien naraz. Vďaka tomu môžete jednoducho pracovať s dvomi dokumentmi vedľa seba. Teraz máte na dosah ruky uľahčenie a zefektívnenie práce.

Paleta nástrojov a panel Anotácie

Oboje môžete premiestniť, minimalizovať a umiestniť na pravú či ľavú stranu monitoru. E-mail alebo webovú stránku teraz zachytíte ako screenshot a vďaka Apple pencil k nemu ľahko pridáte svoje ručne písané poznámky.

Sidecar

Vaša fantázia obmedzená byť nemusí. Využite iPad a Apple Pencil a rozšírte tak pracovnú plochu svojho Macu. S iPadOS môžete na podporovaných zariadeniach využiť displej ako druhú obrazovku pre váš Mac a používať tak obe zariadenia naplno.

Súbory

Nové stĺpcové znázornenie umožňuje otváranie či prechádzanie aj tých súborov, ktoré sú umiestnené v mnohoúrovňových priečinkoch. V náhľade uvidíte obrázok konkrétneho dokumentu či súboru vo vysokom rozlíšení. Upravujte, otáčajte, dopĺňajte poznámky... Teraz je možné všetko. S iPadOS dokáže iPad otvoriť súbory umiestnené na serveri, ale aj pracovať s externými úložiskami.

Apple Pencil

Obľúbená Apple Pencil má oveľa svižnejšie reakcie. Využívajte svoj kreatívny potenciál naplno! Kreslenie, písanie poznámok aj pridávanie anotácií bude zábava presne ako s obyčajnou ceruzkou. Na Apple Pencil si zvyknete rýchlo a už ju nebudete chcieť pustiť z ruky.

Klávesnica

Zovrite prsty a klávesnica sa rázom zmenší. Teraz sa vám na iPade bude skvele písať a pohodlne sadne do oboch rúk. Na pripojenie externej klávesnice určite využijete množstvo nových klávesových skratiek.

Práca s textom

Multi-Touch gestá sú jednoduché a intuitívne. Využívajte ich na prácu na svojom iPade! Kopírujte a vkladajte, vyberajte a vracajte akýkoľvek text rýchlejšie a jednoduchšie iba prstami.

Fotografie

Pozerajte si jednotlivé fotografie podľa dní, mesiacov či rokov. Vo vynovenej aplikácii Fotky bude hľadanie fotiek a videí úplná hračka. Kým vy budete scrollovať, Live Photo a videá sa budú prehrávať, takže vaše fotografie budú ako živé. Na úpravu fotiek vám poslúži nový editačný nástroj, vďaka ktorému môžete profesionálne upravovať nielen vaše fotografie, ale aj videá.

Safari

S aplikáciou Safari vo vašom iPade máte pocit, ako keby ste držali internetovú stránku priamo v rukách. Nové funkcie systému iPadOS ponúkajú rovnaké zážitky a zobrazenie ako pri prehliadaní stránok na PC. Webové aplikácie ako napr. Google Docs, Squarespace či Wordpress môžete využívať aj v novom Safari. Webové stránky budú zobrazené v kompletnej verzii. Safari má v iPadOS aj nového Správcu sťahovania. K stiahnutým súborom sa tak ľahko dostanete v aplikácii Súbory v priečinku Sťahovanie.

V porovnávači máte 0 produktov Porovnať produkty Porovnať 0 produktov