MacBook 12

Logotyp MacBook 12

Ľahko napred. O mnoho rokov.

Kúpiť

Pri MacBooku nám šlo o nemožné: vyvinúť vôbec najľahší a najkompaktnejší prenosný Mac, avšak s plnohodnotnými vlastnosťami. A aby bol jeden ľahší a tenší, ale tiež lepší, vymysleli sme každý prvok nanovo. Výsledkom nie je len nový notebook. Je to budúcnosť notebooku. S procesorom Intel Core šiestej generácie, výkonnejšou grafikou, rýchlejším flashovým úložiskom a batériou až na 10 hodín práce je teraz MacBook ešte schopnejší.

 
13,1 mm
TENKÝ
 
0,92 kg
ĽAHKÝ
 
12 palcový
RETINA DISPLEJ
VÝDRŽ BATÉRIE AŽ
10 hodín
 

Strieborný, zlatý, vesmierne sivý – a najnovšie aj ružovo zlatý.

Retina displej na hrane možností.

Akonáhle MacBook otvoríte, jeho nádherný 12palcový Retina displej so sklenenou plochou od kraja k okraju vnesie do všetkého jasno. Fotky vystupujú z obrazovky v bohatých, živých detailoch. Cez 3 milióny pixelov vykreslujú každé písmeno s krištáľovou priezračnosťou. Na najtenšom Retina displeji, s akým sme kedy na Macu prišli. Vo vybrúsenom, nepredstaviteľne minimálnom dizajne získate fantastické vizuálne zážitky.

12palcový
RETINA DISPLEJ
2304 x 1440
ROZLÍŠENIE
16:10
POMER STRÁN

Plnohodnotná klávesnica.
Na zlomku miesta.

Plnohodnotná klávesnica plnej veľkosti je pre skvelý dojem z notebooku zásadná. Lenže dostať takú klávesnicu do elegantne tenkého MacBooku, to chcelo úplne inak rozmyslieť jej technické riešenie a konštrukciu. Každá klávesa a jej mechanizmus je nanovo navrhnutá. Celá klávesnica je tak nielen ďaleko tenšia, ale tiež pohodlnejšia a presnejšia pri písaní. S odozvou, na akú si ľahko zvyknete.

Force Touch. Z trackpadu
vytlačíte viac.

Trackpad na MacBooku je iný. Force Touch trackpad je konštruovaný tak, aby na kliknutie reagoval naprosto jednotne bez ohľadu na to, kde ho stlačíte. A tlakové senzory pod jeho povrchom vnímajú, akým tlakom pôsobíte. Takže môžete pritlačením na trackpad trebárs rýchlo vyhľadať definíciu slova alebo zobraziť náhľad súboru. Trackpad reaguje haptickou odozvou – hmatovo vnímanými vibráciami, ktoré pridávajú obsahu na obrazovke dotykový rozmer. A okrem týchto vyspelých možností na ňom fungujú aj všetky intuitívne Multi-Touch gestá, na ktoré sú užívatelia Macu zvyknutí. Mac bude na vaše dotyky reagovať ešte citlivejšie než kedy predtým. Ani nemusíte hnúť prstom.

Plne vybavený do bezdrôtového sveta.

MackBook dokonalo zapadá do nášho, čím ďalej bezdrôtovejšieho sveta. Vďaka softvéru Apple, ktorý naplno využíva najnovšiu bezdrôtovú technológiu Wi-Fi a Bluetooth, teraz vzduchom funguje skoro všetko, čo s notebookom robíte. Či už ste kdekoľvek, môžete sa pripojiť k webu, prenášať súbory, organizovať si fotky, počúvať hudbu a ďalšie. Bez toho by vás čokoľvek zväzovalo.

MacBook 12

USB-C. Jednoznačne všestranné.

USB-C port sústredí na jednom mieste prakticky všetko, čo potrebujete. Má obojstranný dizajn s tretinovou veľkosťou oproti klasickému USB portu a umožňuje nabíjanie, prenos dát rýchlosti USB 3 a výstup videa. Takže k MacBooku jednoducho pripojíte všetky zariadenia, čo potrebujete.

USB-C

Pripojíte všetko, čo potrebujete.

Apple venoval veľa pozornosti tomu, ako sa MacBook pripojuje k perifériám a napájaniu. A pre kompaktnú a všestrannú konštrukciu zvolil USB-C. K tomuto jedinému portu pripojíte nabíjačku, HDMI, DisplayPort a VGA displeje aj USB zariadenia ako externé disky, iPhone alebo iPad. Tu skutočne platí, že menej je viac.

Pomocou celej palety doplnkov pripojíte k MacBooku prakticky akékoľvek zariadenie. Napríklad USB-C viacportovým digitálnym AV adaptérom pripojíte MacBook k HDMI displeju. Navyše k nemu môžete pripojiť štandardné USB zariadenie a USB-C nabíjací kábel.

Ticho ohromujúci.

MacBook je od základu konštruovaný pre efektívnu prácu v naprostej tichosti. Používa úplne nový procesor Intel Core M šiestej generácie, ktorý si vystačí s 5 wattmi. V súhre s vysoko optimalizovaným OS X odoberá procesor tak málo energie, že počítač vyžaruje minimum tepla. Preto nie je na jeho chladenie treba žiadny vetráčik. Takže MacBook pri práci nepočujete. A základná doska, na ktorej je procesor usadený, je postavená tak, aby sa všetka funkčnosť Macu zmestila do čo najmenšieho priestoru.

Objektívne rýchlejší.

MacBook používa výkonnejší procesor Intel Core M šiestej generácie s taktom až 1,2 GHz a s rýchlejšou grafikou. Tiež má rýchlejšiu 1866MHz pamäť. Preto je dynamickejší a má svižnejšie reakcie.

Batéria na celý deň.
A teraz vydrží ešte dlhšie.

S tradičnými obdĺžnikovými batériami by u tak tenkého MacBooku nešlo celodennú výdrž dosiahnuť. Preto Apple vyvinul vlastnú technológiu batérie, ktorá dostupný priestor využíva do posledného milimetra. Výsledkom je terasovitý, stupňovitý dizajn, ktorý sa do neskutočne tenkého MacBooku dokonalo zmestí. A nepodobá sa ničomu, čo u notebookov poznáte. Vďaka úspornejšiemu procesoru a zdokonalenému chemickému riešeniu batérie sa nám podarilo predĺžiť výdrž o ďalšiu hodinu.

VÝDRŽ BATÉRIE AŽ
10 hodín

OS X

OS X je operačný systém každého Macu. V OS X sa ohromné veci dajú robiť veľmi jednoducho a tie každodenné veľmi príjemne. Navyše si dokonalo rozumejú s vašimi aplikáciami a iOS zariadeniami.

Východzie aplikácie.

Každý Mac sa dodáva s aplikáciami na tvorbu a aplikáciami na prácu. Obsahuje tiež kolekciu skvelých aplikácií na každodenné záležitosti, ako je prehliadanie webu, vybavovanie emailov a správ alebo plánovanie kalendára. Je v ňom aj aplikácia na vyhľadávanie nových aplikácií. Váš Mac je viac než plne vybavený. Je doslova all inclusive.

Veľkosť a hmotnosť sa líši podľa konfigurácie a výrobného procesu.
1. Výdrž batérie sa líši podľa používania a konfigurácie. Ďalšie informácie nájdete na stránke http://www.apple.com/sk/batteries/
2. Veľkosť displeja sa merie uhlopriečne.
TM a 2016 Apple Inc. Všetky práva vyhradené.

V porovnávači máte 0 produktov Porovnať produkty Porovnať 0 produktov