MacBook Pro

MacBook Pro

Geniálny. Na čokoľvek siahneš.

Kúpiť

Je rýchlejší a výkonnejší než predtým, pritom podstatne tenší a ľahší. Má vôbec najjasnejší, najfarebnejší displej zo všetkých prenosných Macov. A Touch Bar1 – sklenený Multi-Touch prúžok integrovaný v klávesnici, na ktorom máš po ruke presne tie nástroje, čo práve potrebuješ. Nový MacBook Pro vychádza z prevratných nápadov. A len čaká na tie tvoje.

Až o 130 %
rýchlejšia grafika2
O 67 %
jasnejší displej
Až o 17 %
tenší
13palcový model
15palcový model

Touch Bar a Touch ID

Prevratný nový spôsob,
ako používať Mac.

Touch Bar ti priamo na klávesnici sprístupní najdôležitejšie nástroje, ktoré sa automaticky menia podľa toho, na čom robíš1. A všetky prvky na Touch Bare ti budú hneď povedomé. Jedným dotykom si vyberieš zo skratiek, emotikon a ďalších. Prejdeš časovou osou videa zobrazeného cez celú obrazovku alebo preskočíš z jednej fotky na inú a rýchlo ju upravíš. Okrem toho sa k Macu vôbec po prvý krát prihlásiš pomocou Touch ID.

Touch Bar sa automaticky mení podľa toho, na čom robíš.

Orientuj sa v projekte pomocou interaktívnej časovej osi. Vyber fotku z knihovny, rovnaj zábery, pridaj filter. Preskakuj medzi otvorenými panelmi Safari alebo sa dotkni uloženej stránky, ktorú chceš otvoriť. Zodvihni hovor z iPhonu alebo na Facetimu bez posúvania kurzorom. Vyber paletu a kliknutím zvol farbu textu alebo objektov v Pages, Keynote alebo inej aplikácií. Rýchlo sa dostaň k formátovaniu textu a emotikonám v Správach alebo Mailu.
Touch ID prichádza na Mac.
Ku svojmu Macu sa teraz prihlásiš okamžite. Rovnako rýchlo odomkneš systémové nastavenie a zamknuté poznámky. Dokonca aj prepneš medzi užívateľmi – jedným dotykom.
Pre tvoje obľúbené aplikácie.
Aj tie, ktoré ešte len vyjdú.

Touch Bar zmení tvoj dojem z aplikácií, v ktorých robíš každý deň. Aj nezávislí vývojári na ňom môžu dať nový rozmer aplikáciím, ktoré už existujú, aj tým, čo ešte len vyvinú.

Výkon

Neprekonateľný
v každom obore.

Nový MacBook Pro posúva notebook na úplne novú úroveň výkonu a prenosnosti. Nech tie tvoje nápady povedú kamkoľvek, vďaka špičkovej grafike, vysoko výkonnému procesoru, najmodernejšiemu úložisku a ďalším vlastnostiam sa tam dostaneš rýchlejšie než kedy predtým.

Až o 130 %
rýchlejšia grafika2
Procesor s frekvenciou
Turbo Boost až 3,6 GHz
Až o 100 % rýchlejšie
flashové úložisko3
Výdrž batérie
až 10 hodín4

Retina displej

Vôbec najjasnejší, najfarebnejší
displej na prenosnom Macu.

Displej nového MacBooku Pro je najlepší, aký sa kedy na prenosnom Macu objavil. Má jasnejšie LED podsvietenie a vyšší kontrastný pomer, čo znamená temnejšie podanie čiernej a svietivejšie tóny bielej. Vďaka pixelom s väčšou clonou a variabilnou obnovovacou frekvenciou je úspornejší než predchádzajúca generácia. A je to prvý displej prenosného Macu, ktorý podporuje široký farebný gamut s ešte živšími odtieňmi zelenej a červenej. Fotky zobrazuje vernejšie a s realistickými živými detailmi, čo je pre grafický dizajn, grading obrazu a strih videa zásadné.

Jas
500 nitov
O 25 % viac
farieb než sRGB
O 67 % vyšší
kontrastný pomer
MacBook Pro teraz podporuje farebný priestor P3, v ktorom je k dispozícií o 25 percent viac farieb než v štandardnom sRGB, takže zobrazuje ďaleko širšiu paletu zelenej a červenej.

Reproduktory

Zvuk, ktorý hovorí sám
za seba. Pekne nahlas.

13palcový model s Touch Barom

Úplne novo skonštruované reproduktory majú až dvojnásobny dynamický rozsah a až o 58 percent vyššiu hlasitosť. Podanie basov majú dokonca dvaapolkrát hlasitejšie. A pretože sú pripojené priamo k systémovému napájaniu, dosahujú až trojnásobného špičkového výkonu.5 MacBook Pro je preto výbornou voľbou, keď chceš rýchlo zmiešať nahrávku, zostrihať video na lokácií alebo sledovať filmy na cestách.

Až o 58 %
vyššia hlasitosť
Až 2,5krát
hlasitejšie basy
2násobný
dynamický rozsah

Klávesnica a trackpad

Príjemnejšia klávesnica.
Priestrannejší trackpad.

Interakcia s novým MacBookom Pro je po všetkých stránkach príjemnejšia. Prestavaná klávesnica má nový krídlový mechanizmus písania s lepšou odozvou. A Force Touch trackpad je podstatne väčší, takže na ňom máš viac miesta na gestá a klikanie.5

4x stabilnejšie
klávesy
Až 2x väčší
trackpad
13palcový model
13palcový model
s Touch Barom
15palcový model
s Touch Barom
MacBook Pro

Thunderbolt 3

Zďaleka najvýkonnejší
a najvšestrannejší port.

Thunderbolt 3 v jednom univerzálnom porte spája ohromnú šírku pásma s mimoriadnou všestrannosťou štandardu USB-C. Jedným konektorom s priepustnosťou 40 Gb/s – dvojnásobnou oproti Thunderboltu 2 – prenáša dáta, nápajanie a video. A pretože sú obe veľkosti MacBooku Pro k dispozícií so štyrmi portami, môžeš si vybrať, z akej strany chceš čo zapojiť. Existujúce zariadenie jednoducho pripojíš káblom alebo adaptérom. Navyše je Thunderbolt 3 reverzibilný, takže nech konektor zapojíš akokoľvek, vždycky to bude správne.

Prenos dát
40 Gb/s
 
Podporuje až
dva 5K displeje
 
Nabíjanie počítača
aj pripojených zariadení
ktorýmkoľvek portom
Až štyri porty
Thunderbolt 3
 
K 15palcovému MacBooku Pro so štyrmi portami Thunderbolt 3 môžeš pripojiť dva 5K displeje a dva RAID systémy súčasne. To už je veľmi výkonná pracovná stanica.

macOS

Preto sa Macu nič nevyrovná.

macOS je operačný systém každého Macu. Naplno využíva jeho hardvér, jednoducho sa ovláda a pekne vyzerá. Obsahuje kolekciu výborných aplikácií, ktoré ťa bude baviť dennodenne používať. A iCloud s celou radou nápaditých funkcií, ktoré podporujú spoluprácu Macu, iOS zariadení a Apple Watch.

Hľadko prenášaj
prácu medzi
všetkými
zariadeniami Apple.
 
Nechaj automaticky
ukladať súbory
na iCloud
a pristupuj k ním
z akéhokoľvek zariadenia.6
Všetky MacBooky
Viac informácií

Záleží na dostupnosti.

  1. Touch Bar je k dispozícií na vybraných modeloch.
  2. Testy realizoval Apple v októbri 2016 s predvýrobnými 15palcovými počítačmi MacBook Pro s 2,9GHz štvorjadrovým procesorom Intel Core i7, grafikou Radeon Pro 460 so 4 GB grafickej pamäti a 2TB SSD úložiskom a s dodávanými 15palcovými počítačmi MacBook Pro s 2,8 GHz štvorjadrovým procesorom Intel Core i7, grafikou Radeon R9 M370X so 2 GB grafickej pamäti a 1TB SSD úložiskom. Všetky systémy boli osadené 16 GB pamäti RAM. Testované s 1,9GB scénou v programe Autodesk Maya 2017. MacBook Pro neustále sleduje tepelné a napájacie podmienky systému a môže podľa potreby upravovať výkon, aby udržal optimálny chod systému.
  3. Testy realizoval Apple v októbri 2016 s predvýrobnými 13palcovými počítačmi MacBook Pro s 3,3GHz dvojjadrovým procesorom Intel Core i7 a s dodávanými 13palcovými počítačmi MacBook Pro s 3,1GHz dvojjadrovým procesorom Intel Core i7. Všetky systémy boli osadené 512GB SSD úložiskom a 16 GB pamäti RAM. Testovanie bolo prevedené nástrojom FIO-2.14 s veľkosťou požiadavky 1024 KB, skúšobným súborom o veľkosti 150 GB a 8 nevybavenými požiadavkami na vstup/výstup. MacBook Pro neustále sleduje tepelné a napájacie podmienky systému a môže podľa potreby upravovať výkon, aby udržal optimálny chod systému.
  4. Testy realizoval Apple v októbri 2016 s predvýrobnými 15palcovými počítačmi MacBook Pro s 2,6GHz štvorjadrovým procesorom Intel Core i7, 256GB SSD úložiskomk a 16 GB pamäti RAM,s predvýrobnými 13palcovými počítačmi MacBook Pro s 2,9GHz dvojjadrovým procesorom Intel Core i 5, 521GB SSD úložiskokm a 8 GB pamäti RAM (test bezdrôtového prehliadania webu a test prehrávania filmov z iTunes), s predvýrobnými 13palcovými počítačmi MacBook Pro s 2,9GHz dvojjadrovým procesorom Intel Core i5, 256GB SSD úložiskom a 8 GB pamäti RAM. Test bezdrôtového používania webu meria výdrž batérie pri bezdrôtovom prehliadaní 25 obľúbených webov s jasom displeja nastaveným na 12 kliknutí od najnižšej hodnoty, teda 75 %. Test výdrže v pohotovosti meria výdrž batérie tak, že umožní systému pripojenému k bezdrôtovej sieti a prihlásenému k účtu iCloudu prejsť do pohotovostného režimu so spustenými aplikáciami Safari a Mail a všetkými systémovými nastaveniami ponechanými na východzích hodnotách. Výdrž batérie sa líši podľa používania a konfigurácie. Ďalšie informácie nájdeš na stránke www.apple.com/sk/batteries.
  5. V zrovnaní s predchodou generáciou.
  6. iCloud vyžaduje zariadenie podporujúce iCloud. Niektoré funkcie vyžadujú iOS 10 a macOS Sierra. Niektoré funkcie vyžadujú pripojenie k Wi-Fi. Niektoré funkcie nie sú k dispozícií vo všetkých štátoch. Prístup k niektorým službám je obmedzený na 10 zariadení.

TM a © 2016 Apple Inc. Všetky práve vyhradené.

 

V porovnávači máte 0 produktov Porovnať produkty Porovnať 0 produktov