Neplytvajte pracím práškom! Predstavujeme BEKO AquaFusion

28. 1. 2014 - Redakcia DATARTu

Aquafusion Výrobcovia práčok sú už dávno nespokojní s nízkou spotrebou vody či elektrickej energie. Ostrý konkurenčný boj prináša nové technológie, ktoré navyšujú komfort obsluhy. A firma BEKO teraz prichádza so svetovou novinkou, ktorá opäť posúva úsporný režim práčok o niečo ďalej.

Spotreba elektrickej energie i vody sa dlhodobo drží na rovnakej úrovni a u najlepších práčok sú tieto hodnoty naozaj veľmi nízke. Výrobcovia tak hľadajú ďalší priestor, kde by mohli zákazníkovi priniesť úžitok. Úspora pracieho prostriedku je tak logickým vyústením.

Šikovné riešenie

BEKO zavádza technológiu AquaFusion, ktorá má úsporu pracieho prášku na starosti. Princíp, ako to už u skvelých vecí býva, je až nezvyčajne jednoduchý. V bežnej práčke dochádza pri napúšťaní vody do bubna k čiastočnému vniknutiu vody do odpadovej hadice, odkiaľ je pri vypúšťaní čerpaná von z práčky. Z toho plynú dva nedostatky. Prvým je skutočnosť, že práčka ohrieva vodu potrebnú na pranie aj v časti kde ju nikdy nezužitkuje - v odpadovej hadici. Rovnakým spôsobom dochádza k plytvaniu pracím práškom. Ten, akonáhle sa dostane do vody, začne klesať ku dnu a časť prášku vnikne aj do odpadovej hadice. Jednoducho povedané: všetok vami použitý prášok sa neuplatňuje len na pranie, ale jeho časť sa ocitne v odpade. AquaFusion oba tieto problémy veľmi elegantne rieši. Beko práčky pri napúšťaní dokonale utesnia ústie odpadovej hadice, čím sa pri pracom cykle ohrieva voda určená len na pranie a je využitá celá dávka pracieho prášku.

Tento elegantný systém je schopný usporiť takmer STO EUR počas piatich rokov používania pračky.. 

 

 

V porovnávači máte 0 produktov Porovnať produkty Porovnať 0 produktov