BUĎTE FIT

na bežky | do plaviek | pre radosť

Zadýchať sa ešte pod kopcom s bežkami v ruke alebo nezapnúť tie krásne šaty z minulého leta? Kdeže.

Stačí naozaj málo a fyzička poletí hore. Osvojte si pár jednoduchých zásad a buďte fit!

I. Jesť pravidelne a striedmo
za deň päť malých jedál, alebo jedna obria večera?
II. Starať sa o seba
duševná pohoda začína na povrchu
III. Pravidelná kontrola
nemáme vysoký krvný tlak?
IV. Neodopierať si spánok
mozog predsa potrebuje odpočívať
V. Dostatok pohybu
kedy sme naposledy prešli viac ako 3 kilometre?

Precízne spracovaný odšťavovač Catler s nadštandardným výkonom a vysokou výťažnosťou šťavy. Nie nadarmo získava od našich zákazníkov jedno skvelé hodnotenie za druhým – stabilne je hodnotený piatimi hviezdičkami.

Ako už povedal Robert Fulghum, všetko, čo naozaj potrebujeme poznať, sme sa naučili v materskej škôlke. Jedným z týchto základov je príjem potravy 5× denne, čo v dospelosti ale tvrdohlavo ignorujeme.

Výsledkom je, že si naše telo zvykne robiť zásoby energie, kedykoľvek má príležitosť. To znamená, že začneme mať sklony k prejedaniu a vo voľnom čase letí naša hmotnosť nahor.

Dodržujte prestávky na jedlo, učte sa správne rozložiť príjem energie a jesť tak akurát. Stúpne nielen vaša efektivita, pretože mozog bude mať stále dostatok energie, ale pomôže vám to aj znížiť stres a navodiť väčšiu psychickú pohodu.

DOPORUČENÝ DENNÝ PRÍJEM ENERGIE
1200 kcal (5000 kJ) pri redukcii hmotnosti 1600 kcal (6700 kJ) pre neaktívne ženy a staršiu mládež 2200 kcal (9200 kJ) pre deti, dospievajúce dievčatá, aktívne ženy a neaktívnych mužov 2800 kcal (11 700 kJ) pre dospievajúcich chlapcov a aktívnych mužov
ORIENTAČNÁ ENERGETICKÁ HODNOTA JEDÁL
Jablko, 100 gramov62 kcal (260 kJ) 30% syr eidam, 100 gramov260 kcal (1090 kJ) Vyprážaný kurací rezeň, 100 gramov195 kcal (820 kJ) Zemiaková kaša, 100 gramov100 kcal (420 kJ)
Rožok, 40 gramov140 kcal (585 kJ) Syr chedar, 100 gramov400 kcal (1700 kJ) Vyprážaný bravčový rezeň, 100 gramov400 kcal (1680 kJ) Sviečková omáčka, knedlík a mäso, 100 gramov152 kcal (638 kJ)
Šiška, 50 gramov190 kcal (795 kJ) Miešané vajíčka, 100 gramov155 kcal (655 kJ) Cestoviny, 100 gramov130 kcal (548 kJ) Bryndzové halušky, 100 gramov304 kcal (1500 kJ)
Grilovaný losos, 100 gramov234 kcal (980 kJ) Ryža, 100 gramov129 kcal (542 kJ) Pizza so syrom, šunkou a šampiňónmi, 100 gramov209 kcal (875 kJ)

Tabuľku tu ale samozrejme uvádzame len pre zaujímavosť, nezáleží totiž ani tak na celkovej energetickej hodnote ako na samotné potravine a jej spracovaní. Telo totiž inak spracováva tuky, cukry a bielkoviny – vyvážená strava by mala mať ich podiel v pomere 25 : 60 : 15.

Rýchle a presné nakrájanie najrôznejších surovín – od ovocia a zeleniny až k syrom a dokonca aj čokoládu. Vďaka 5 farebne rozlíšeným nadstavcom môžete krájať normálne aj vrúbkovane, strúhať aj plátkovať. Všetko pekne v jednom balení.

Základní deska 17MB82, 23102465, DLH32195MP4CR, LTV3252LEDCR, TVL32127DLCRR
 • veľký plniaci otvor
 • protišmykové nožičky
 • 5 farebne odlíšených nástavcov
TEFAL FreshExpress
MB756G31
0 prezrieť si produkt
 • poriadny príkon až 1000 W
 • extra bohaté príslušenstvo v balení
 • vysoká kvalita a precízne spracovanie
KENWOOD KHH
326 WH Multi One
0 prezrieť si produkt
Púzdro na mobil Belkin Surround Case pro Galaxy S4 čierne (F8M557btC00)

Multifunkčný robot na mletie, odšťavovanie, miešanie, strúhanie a dokonca aj sekanie. Okrem toho zaujme špeciálnymi MultiOne metlami, vďaka ktorým môžete jednoducho pripravovať koláčové a chlebové cestá.

Špičkový parný hrniec, ktorý umožňuje pripravovať zdravé a hlavne výborné pokrmy. Varenie v pare vám otvorí úplne nové obzory chutí – všetko hneď chutí lepšie. A vďaka trom špeciálnym nádobám môžete variť hneď niekoľko pokrmov naraz, takže navyše ušetríte.

Brašna na notebook HP Top Load Carrying Case
 • digitálny časovač
 • nádoby umývateľné v umývačke
 • funkcia udržiavania ideálnej
  teploty až po dobu 40 minút
MORPHY RICHARDS
INTELLISTEAM
0 prezrieť si produkt

Byť fit neznamená len to, že máme fyzičku ako zvon. Je to aj o duševnej pohode, dobrej nálade a peknom pocite zo seba samého.

Alfou a omegou všetkého je pekný vzhľad. Ak budeme upravení, budeme mať zo seba dobrý pocit a zvýši sa aj naša sebaistota. Všetko pritom začína u detailov. Ako práve teraz vyzerajú vaše ruky?

Prístroje pre zdravie a krásu dnes už nestoja celú výplatu, fungujú spoľahlivo a rýchlo. Dobrým príkladom je napríklad bezbolestný epilátor s IPL technológiou – skôr ho bolo možné vidieť len v drahých kozmetických salónoch, dnes ho môžeme mať doma.

WaterFlexu je jedno, či má pracovať na sucho pred zrkadlom alebo v zhone počas sprchovania. Vďaka precíznemu utesneniu a planžete OptiBlade vždy oholí pokožku úplne dokonale. A s funkciou päťminútového dobíjania aj pekelne rýchlo.

 • doporučené dermatológmi
 • dlhá životnosť 65 tisíc zábleskov
 • ovo možnosť odstránenia chĺpkov na tvári
REMINGTON IPL6000F 14 prezrieť si produkt
Cartridge HP No. 655, 550 stran - originální čierna (CZ109AE)

Špičkový IPL epilátor, vďaka ktorému môže byť pokožka dokonale hladká až pol roka. Stačí pár zábleskov svetla a chĺpky zoslabnú, vypadajú a spomalia rast. Oproti starším modelom navyše s niekoľkokrát dlhšou životnosťou výbojky a možnosťou použitia aj na tvár.

 • možnosť použitia aj v sprche
 • špeciálna čistiaca kefka a zrkadielko v balení
 • pre starostlivosť o čelo, obočie, hornú peru, bradu a krk

Efektívny tvárový epilátor a kefka na tvár, ktorý vám pomôže uviesť pleť do prirodzeného stavu až 6 × efektívnejšie ako pri ručnom čistení. Dokáže odstrániť i najmenšie chĺpky s dĺžkou len 0,02 mm!

 • rýchly účinok
 • 15 úrovní intenzity
 • bezpečné a príjemné použitie

Ste unavení a často vás bolia svaly? Nemusíte chodiť na drahé masáže – vystačíte si so špeciálnym elektronickým stimulátorom. Ten svaly premasíruje, a vy sa tak bude cítiť sviežo a oddýchnuto.

Praktický prístroj pre starostlivosť o nohy, ktorý môže využívať celá rodina – je totiž vybavený hneď štyrmi farebne odlíšenými valčekmi pre každého zvlášť. Zákazníci si chvália skvelú cenu a spoľahlivý chod.

Žehlička ETA Digi Viento 7284 90000 biela/hnedá
 • batériová prevádzka
 • čistiaca kefka už v balení
 • štyri výmenné valčeky
  pre hygienické použitie
AEG PHE 5642 78 prezrieť si produkt

Váha s ručičkou a kovovou pružinou patrí už niekoľko rokov do múzea – povie vám totiž akurát hmotnosť, a to ešte len približne.

Moderné váhy vedia analyzovať celé vaše telo. Zistia, koľko v sebe máte tuku a vody, špičkové modely vedia zistiť aj podiel svalovej a kostnej hmoty. Ľahko už potom upravíte jedálniček, aby Jarka nevyzerala štíhlejšie.

Rovnako tak užitočný je monitoring tlaku. Hypertenzia, teda jedno z najčastejších kardiovaskulárnych ochorení, nám hrozí už od 40 rokov a môže byť na začiatku infarktu či mozgovej mŕtvice.

INDEX BMI

Máte nadváhu alebo podváhu? Ľahko to zistíte pomocou výpočtu BMI. Vypočítate ho ako BMI = hmotnosť / (výška v metroch)2

Pre osobu s výškou 1,75 metra a hmotnosťou 80 kilogramov tak bude výpočet vyzerať nasledovne:

BMI = 80 / (1,75)2 = 26,12

... a to je už mierna nadváha.

Menej ako 18,5 18,5 až 24,99 25 až 29,99 30 až 34,99 35 až 39,99 Viac než 40
Podváha Optimálna hmotnosť Nadváha Obezita I. stupňa Obezita II. stupňa Obezita III. stupňa

IDEÁLNE HODNOTY ZDRAVÉHO ČLOVEKA

Tlak Tep Tuky Cukry
120/90 mmHg Muž: 75 tepov / min.
Žena: 82 tepov / min.
Muž: 10-15 %
Žena: 18-30 %
4,4 až 6,7 mmol/L

Osobný tlakomer s veľkým XXL displejom, ktorý je perfektne čitateľný aj pre osoby s horším zrakom. Jeho výhodou je vysoká spoľahlivosť – oficiálne ho schválila aj Svetová zdravotnícka organizácia (WHO).

HEPA filter pre vysávače Hoover U42
 • možnosť exportu dát do PC
 • signalizácia chybného merania
 • maximálne presné meranie tepu a tlaku
Beurer BM58 15 prezrieť si produkt
 • pamäť až pre 10 osôb
 • vysoká presnosť na 100 gramov
 • meria telesný tuk, vodu, svalovú hmotu
  aj hmotnosť kostí v tele
ETA 4780 90000 115 prezrieť si produkt
Slúchadlá Razer Hammerhead čierna (RZ12-00910100-R3M1)

Osobná váha, ktorá zaujme spojením prijateľnej ceny a nadštandardných funkcií. Okrem bežného váženia totiž vie zmerať aj telesný tuk, vodu, svalovú hmotu, hmotnosť kostí v tele a dokonca za vás rovno aj vypočíta index BMI.

Káva nám umožňuje potlačiť únavu a dokonca aj smäd a hlad, teda mechanizmy, ktorými sa naše telo bráni kolapsu. Keď potom málo spíme, organizmus sa časom dostane na hranu vyčerpania.

Spánok je veľmi dôležitý pre utriedenie myšlienok, zrovnanie hladiny hormónov a mnoho ďalších pochodov, ktoré nie sú na prvý pohľad vidieť.

Priemerne by sme mali spať 7 až 8 hodín denne, ale záleží na každom jednotlivcovi, aké sú jeho potreby. Predovšetkým starší ľudia málokedy spia viac ako 7 hodín, dospievajúce deti zase pokojne prespia 10 hodín denne.

Zobuďte sa v správny čas

Veľmi často nás budík vytrhne z nejakého sna, čo je nielen nepríjemné, pretože nevieme, ako to dopadlo, ale tiež stresujúce. Mozog je počas snenia zabraný do triedenia myšlienok a každé vyrušenie ide na úkor celkovej kvality spánku.

Ohromujúcim nástrojom pre jeho skvalitnenie sú fitnes náramky a rôzne športové hodinky. Vedia monitorovať náš spánok a jemne nás zobudiť vo chvíli, keď práve nie sme ponorení do hlbokého spánku a snívania.

Slušné výsledky tiež môžete dosiahnuť s aplikáciou Sleep as Android. Aj keď nie je tak presná, stojí za vyskúšanie.

Aligator i-gotU Smart Q60 0 prezrieť si produkt

Fitness náramok, ktorý oceníte ako pri športe, kedy dokáže presne monitorovať vašu aktivitu, tak aj v noci, pretože sleduje kvalitu vášho spánku. Navyše vie tiež upozorňovať na zmeškané udalosti, čo je za danú cenu veľmi príjemný bonus.

 • výdrž na nabitie až 7 dní
 • podsvietený OLED displej
 • kompatibilný s Android a iOS

Sľuby sa sľubujú a príde ďalšia výhovorka. Nikto predsa od nás nechce, aby sme zvládli ubehnúť 20 kilometrov a spravili 100 brušákov. Pohyb je ale pre organizmus dôležitý.

Úplne stačí zájsť si len na prechádzku. Vystúpte si trebárs pár staníc pred domovom a zvyšok dôjdite pešo. Pri sedavom zamestnaní zase nezabúdajte na preťahovanie, skrátené svaly môžu po rokoch prinášať pekné bolesti chrbta.

Sú to drobnosti, ale prispejú k väčšej životnej pohode a zmierneniu stresu. Rovnako ako to, že nebudete pracovné záležitosti riešiť ešte večer v posteli. Všetko má svoj čas.

KOĽKO PRIBLIŽNE SPÁLIME KILOJOULOV ZA JEDNU HODINU PRI BEŽNOM TEMPE?

Spánok Chôdza Plávanie Jazda na bicykli Lyžovanie Aerobik Posilňovanie Squash Rýchly beh
300 kJ 850 kJ 1200 kJ 1500 kJ 1800 kJ 2300 kJ 2500 kJ 3500 kJ 4000 kJ

Športové hodinky s GPS navigáciou od legendárneho výrobcu TomTom. Aj napriek priaznivej cene sa vyrovnajú drahším modelom. Ponúkajú napríklad presnú GPS a možnosť exportu dát do PC. Vynikajú kvalitným spracovaním a šikovným softvérom. Ochranná fólia Celly na displej pro Nokia Asha 202 (2ks) (SCREEN241)

 • vodotesná konštrukcia
 • možnosť prepojenia s PC
 • detailná analýza vášho výkonu vďaka
  GPS čipu
TomTom Runner GPS Watch 0 prezrieť si produkt
 • 15 úrovní intenzity
 • bezpečné a bezbolestné použitie
 • navrhnutý špeciálne pre stimuláciu sedacích svalov
Beurer EM 25 0 prezrieť si produkt
Púzdro na mobil flipové LG Quick Window pro G2 čierne (CCF-240G.AGEUBK)

Chcete perfektný zadok ako z časopisu, ale nebaví vás denne jazdiť 40 km na rotopede? Ide to aj bez námahy – riešením je elektronický stimulátor. Je bezpečný, maximálne pohodlný a nechýba mu dokonca ani funkcia automatického vypínania.

 • najrýchlejšie LTE a bezkontaktné NFC
 • obrovský výkon vďaka špičkovému štvorjadrovému
  procesoru
 • exkluzívny fotoaparát s vysokým rozlíšením
  20 Mpix
Plážové topánky Aqua Sphere Beachwalker RS 42 - univerzální čierne/sivé

Luxusná konštrukcia odolná voči vode i prachu – už to Xperiu jasne predurčuje pre využitie pri športe. Napríklad pri behaní ľahko zastúpi MP3 prehrávač aj športový tracker. A navyše pridáva veľmi vyspelú výbavu a skvelý foťák.

Sony Xperia Z3 (D6603) 13 prezrieť si produkt