Kód: SONILCE6400LBCEC ID: 1565998

Digitálny fotoaparát Sony Alpha 6400 + 16-50 čierny

digitálny kompakt s výmenným objektívom • 24,2Mpx snímač CMOS APS-C • video 4K/30 fps • 8× digitálny zoom (16 – 50 mm) • svetelnosť f/3.5 až f/5.6 • elektronická stabilizácia • citlivosť ISO až 32...

Odporúčame
? 1 159,00 € Ušetríte: 80,00 € (6%)
1 079,00 €
K vyzdvihnutiu na výdajni
rýchlart do 30 minút

Všetko o produkte

digitálny kompakt s výmenným objektívom • 24,2Mpx snímač CMOS APS-C • video 4K/30 fps • 8× digitálny zoom (16 – 50 mm) • svetelnosť f/3.5 až f/5.6 • elektronická stabilizácia • citlivosť ISO až 32 000 • 3" LCD dotykový polohovateľný displej

Sony Alpha 6400 + objektív 16-50, čierna


Digitálna bezzrkadlovka Sony Alpha 6400 s 24Mpx CMOS APS-C snímačom, novým spracovaním obrazu BIONZ X a hlavne špičkovým autofokusom počas 0,02 sekúnd so 425 bodmi automatického ostrenia a fázovou detekciou s dôrazom na Eye AF predstavuje revolúciu v otázke rýchlosti automatického ostrenia a celkovej kvality snímok. Dokáže úžasne fotiť aj natáčať video v 4K lepšie, než zvláda konkurencia vďaka niekoľkonásobnému počtu zachytených informácií. V kombinácii so stále kompaktnými rozmermi podáva až neuveriteľné výkony, takže sa stáva voľbou číslo jedna pre každého, kto chce mať spomienky zaznamenané v najvyššej kvalite, a pritom nemá priestor či chuť ťahať so sebou ťažkú a neskladnú zrkadlovku.


Zaobstarať nádherné fotografie a videá vám pomôže aj OLED hľadáčik a vysoko kvalitný výklopný dotykový displej. O to, aby vám neunikol už žiadny dôležitý moment, sa zase postará súvislé fotografovanie rýchlosťou až 11 sn/s, zatiaľ čo s postprodukciou sa vyhráte vďaka 14bitovému RAW výstupu aj neskutočne bohatej palete funkcií, z ktorých budú nadšení aj najnáročnejší fotografi a filmári.So mnou budú vaše zážitky ostré ako realita.

Dokonalejší algoritmus automatického ostrenia


Fotoaparát dostal ešte prepracovanejší algoritmus automatického ostrenia, takže dokonale presné automatické ostrenie ponúkne aj v tmavom prostredí. V režime AF-S je dolný limit jasu pre automatické zaostrovanie znížený dokonca na EV-2.


 


Automatické zaostrovanie v režime zväčšeného zaostrenia


Keď potrebujete ostriť na detailné zábery, napríklad na točenie makrozáberov, môžete si zobraziť zväčšený náhľad celkovej zaostrovanej oblasti a len už jemne doladiť bod zaostrenie pomocou hľadáčika či displeja.


 


Funkcia peaking


Funkcia pre zvýraznenie hrán je výhodou u manuálneho ostrenia, keď prináša možnosť zvýraznenia najviac zaostrenej časti celej oblasti snímky. Novinkou je tiež rozšírenie farebného zvýraznenia zaostrenia (doteraz červená, žltá a biela) o modrú pre viditeľnejšie zvýraznenie oblastí zaostrenia u makra a portrétov.


 


Sledovanie v reálnom čase


Pre ešte presnejšie sledovanie rýchlo sa pohybujúcich objektov je tu upgradovaná funkcia automatického sledovania pohybu objektov za pomoci nového algoritmu, ktorý pre udržanie objektov v zábere sleduje farby, štruktúru (jasu), vzdialenosti objektov (hĺbku) aj informácie o tvárach/očiach.


 


Automatické zaostrenie na oči v reálnom čase


Automatické zaostrenie na oči v reálnom čase vyhľadá ihneď po stlačení spúšte do polovice oči snímaných objektov a zaostrí na ne. Nastaviť možno ľavé oko, pravé oko aj automatický výber a v režime AF-C dôjde k stabilnému ostreniu aj vtedy, keď je zakrytá časť tváre, je v protisvetle alebo sa osoba pozerá smerom nadol.


 


Súvislé fotografovanie rýchlosťou až 11 sn/s


Sériové snímanie rýchlosťou až 11 sn/s (pri prehliadaní až následne) alebo 8 sn/s (s tichou závierkou) a 8 sn/s (v režime živého náhľadu) vám umožní úplne pokryť každú akciu. S minimalizáciou oneskorenia displeja a s možnosťou skupinového zobrazenia môžete získať až 116 snímok vo formáte JPEG (Standard).


 


Spracovanie obrazu BIONZ X


Obrazový procesor BIONZ X novej generácie spolupracuje s 24,2megapixelovým CMOS Exmor senzorom vo formáte APS-C. Prináša špičkovú citlivosť a minimálny šum, aby boli všetky snímky vo vysokom rozlíšení a detailné ako nikdy predtým.


 


ISO až 102 400


Sony pri tomto modeli zvýšilo ISO až na 32 000 (s rozšírením na ISO 102 400 u fotografií) a tiež vylepšilo algoritmy pre spracovanie obrazu, technológiu reprodukcie detailov a redukciu šumu s rozdelením na oblasti. Získate tak snímky s realistickejšou štruktúrou, bohatšiu porciu detailov aj prirodzenejšími farbami.


 


Pomer strán 1:1


Najnovšie sa na výber ponúka pomer strán 1:1 (okrem štandardných 3:2 a 16:9), ktorý je využívaný sociálnymi sieťami, aby ste nemuseli fotografie orezávať.


 


14bitový RAW výstup


Pri fotografovaní do RAW sú 14bitové digitálne signály prevádzané z analógových snímačov obrazu a načítané do vstupných čipov s technológiou LSI a procesora BIONZ X. Tam dochádza k ich spracovaniu s hĺbkou 16 bitov a následnému presunu späť na 14-bitový obrazový výstup formátu RAW. Fotoaparát tak dosahuje plynulejšie a prirodzenejšie gradácie odtieňov.


 


4K vo formáte XAVC S


Natáčanie do 4K vo formáte Super 35 mm pri čítaní plného počtu pixelov bez technológie pixel binning je garanciou prevzorkovania s cca 2,4× informácií oproti štandardnému formátu 4K (QFHD: 3840 × 2160), čím sa rovná počtom informácií 6K! Dostanete tak výrazne realistickejší obraz s väčšou hĺbkou. Filmy v špičkovej kvalite získate aj vďaka vysokému dátovému toku (max. 100 Mb/s) formátu XAVC S v kombinácii s podporou HLG.


Hybridné automatické ostrenie


Pri natáčaní 4K filmov oceníte tiež hybridné automatické ostrenie prinášajúce ešte vyššiu rýchlosť, presnosť a výkon. Podľa scény možno pritom pracovať s citlivosťou ostrenia – voliť stabilitu alebo rýchle preostrovanie. Touch Tracking (Dotykové sledovanie) je navyše funkcia umožňujúca pracovať s ostrením objektov dotykom na displej.


 


Nastavenie S-Gamut/S-Log


S-Log je nastavenie, vďaka ktorému si môžete pokročilo pohrať s gradáciou farieb počas postprodukcie. Krivky gamma S-Log3 a S-log2 podporujú široký dynamický rozsah (až 1 300%) kvôli možnosti minimalizácie preexponovania svetiel a tmavých tieňov bez kresby. Nastavenie gamma S-Log3 okrem iného prináša dynamický rozsah 14 EV.


 


Spomalený a zrýchlený záznam až so 120 sn/s


Fotoaparát umožňuje natáčať spomalené (až 5×) a zrýchlené (až 60×) vo Full HD, aby bolo nutné na zobrazenie takto vytvorených záberov ďalšie spracovanie v PC.


 


Profesionálny zvuk


Fotoaparát má konektor, do ktorého je možné pripojiť externé mikrofóny. Ponúka sa aj linkový vstup cez konektory XLR prostredníctvom samostatne predávanej sady adaptéra XLR, načo možno realizovať prepojenie s profesionálnymi mikrofónmi.


 


Intervalové snímanie pre časozberné filmy


Fotoaparát ponúka súvislé fotografovanie s intervalom voliteľným medzi 1 až 60 sekundami. Urobené snímky potom možno v PC skombinovať do časozberného filmu prostredníctvom aplikácie Viewer zo sady počítačových aplikácií Imaging Edge. Už na displeji fotoaparátu si pritom možno prezrieť, ako by mohol výsledný film vyzerať.


 


Výklopné LCD s dotykovým ovládaním


Zobrazovačom je v prípade tohto fotoaparát LCD panel s vysokým rozlíšením 921 tisíc bodov a uhlopriečkou 3 palce. Umožňuje vyklopenie nahor až o 180° pre ľahšie natáčanie autoportrétov a vlogov. Má dotykové ovládanie, ku ktorému sa spájajú rôzne funkcie, ako je zaostrenie dotykom, dotyková uzávierka alebo dotykové sledovanie.


 


OLED hľadáčik


K dokonalým fotografiám vám napomôže aj vysoko kontrastný hľadáčik XGA OLED Tru-Finder s vysokým rozlíšením, ktorý vyobrazí jemné detaily aj v tmavých oblastiach. Prináša presné farby a plynulé zobrazenie rýchlosťou 60/120 snímok za sekundu. Pre displej aj hľadáčik sa pritom ponúka nastavenie kvality Standard (Štandardné) a High (Vysoké).


 


Intuitívnejšie ovládanie


Akúkoľvek z 89 funkcií možno priradiť ktorémukoľvek z ôsmich tlačidiel a ovládacích prvkov fotoaparátu, rovnako tak vďaka utilite My Dial (Môj ovládač) môžete priradiť obľúbené funkcie ovládaču a ovládaciemu koliesku. Výsledkom je maximálne prispôsobenie fotoaparátu vašim nárokom, čomu napomáha aj My Menu (Moja ponuka) pre priradenie až 30 položiek ponuky.


 


Jednoduchšie nastavenie vyváženia bielej


Automatické vyváženie bielej je teraz možné zablokovať a odblokovať, aby ste získali konzistentnejšie farebné odtiene pri použití viacerých svetelných zdrojov. Sony zjednodušilo nastavenie vyváženia bielej pre jednoduché nastavenie priority automatického vyváženia bielej pri snímaní pod žiarovkovým osvetlením, a to teplejšie podanie Atmosphere Priority (Priorita atmosféry) alebo White Priority (Priorita biele).


 


Všestrannejší blesk


U fotografovania s kompatibilnými bezdrôtovými bleskami je možné voliť synchronizáciu na druhú/prvú lamelu pre bohatšie možnosti osvetľovania.


 


Ochráňte fotografie pred vymazaním


Už sa vám nestane, že by ste nechtiac vymazali fotografiu, ktorú ste chceli uchovať. Postarajú sa o to funkcie dostupné prostredníctvom vopred priradených vlastných tlačidiel.


 


Diaľkové ovládanie


Váš mobilný telefón môže po jedinom dotyku poslúžiť ako hľadáčik aj diaľkové ovládanie. Možno tak tiež ľahko prenášať fotografie a videá alebo načítať dáta o polohe. To všetko pomocou pripojenia cez Bluetooth.


 


Aplikácia Imaging Edge


Ešte vylepšiť urobené snímky vám umožní počítačový program Imaging Edge. Napríklad voľba „Remote“  umožní ovládať a sledovať snímanie naživo na obrazovke počítača, zatiaľ čo funkcia „Viewer“ uľahčí prezeranie, hodnotenie a výber rozsiahlych knižníc urobených snímok. Za pomoci funkcie „Edit“ je dostupná pre vyvolanie dát vo formáte RAW.


 


Kompatibilný s iMovie a Final Cut Pro X


Fotoaparát je 100% kompatibilný s obľúbenými aplikáciami Final Cut Pro X a iMovie.


 


 


 

Dokumentácia k tomuto produktu
A6400_MANUAL Stiahnuť / (730.16 kB)
SONILCE6400_Manual SK Stiahnuť / (730.46 kB)
SONILCE6400L_Manual SK Stiahnuť / (238.97 kB)

Technické parametre

Ďalšie parametre
Vodotesnosť Nie
Typ batérií Li-Ion akumulátor
Výrobok hmotnosť (kg) 0,403 kg
Farba čierna
Značky Sony
Všeobecné informácie
Materiál tela kov
Typ fotoaparátu kompakt s výmenným objektívom
Menu v CZ/SK jazyku Áno
Snímací čip
Max. citlivosť (ISO) 32000
Formát snímača APS-C
Rozlíšenie (foto) 24.2 Mpx
Druh snímača CMOS
Veľkosť snímača (CSC) 23,5 × 15,6 mm
Formát záznamu foto JPEG, RAW
Min. citlivosť (ISO) 100
Objektív
Počet objektívov v sete 1
Bajonet Sony E
Stabilizácia objektívu Áno
Stabilizácia snímača Áno
Elektronická stabilizácia Áno
Min. ohnisková vzdialenosť 16 mm
Max. ohnisková vzdialenosť 50 mm
Svetelnosť objektívu 3.5 – 5.6 f/
Slnečná clona v balení Nie
Najmenšia vzdialenosť ostrenia 25 cm
Režimy a funkcie
Detekcia tváre Áno
Interný blesk Áno
Externý blesk Áno
Kreatívne režimy Ano
Zaostrovanie a meranie scény
Vyváženie bielej s výberom svetelného zdroja
Najkratší čas expozície 1/4000 s
Displej a hľadáčik
Dotykový displej Áno
Polohovateľný displej Áno
Typ hľadáčika elektronický
Zorné pole hľadáčika 100 %
Rozlíšenie hľadáčika 2359296 pix
Veľkosť LCD 7.5 cm
Rozlíšenie LCD 921600 pix
Pamäť
Slot pre pamäťovú kartu Áno
Podporované pamäťové karty SD Card, SDHC (SD High-Capacity), SDXC (SD Extended-capacity)
Rozhranie
GPS Nie
Wi-Fi Áno
Konektory USB konektor, HDMI (mini)
Prepojenie Bluetooth Áno
NFC Áno
Podpora priamej tlače Áno
Záznam videa
Max. rozlíšenie videa 4K (3840x2160)
Hodnota fps 30
Formát záznamu videa AVCHD, MPEG
Rozmery výrobku
Šírka výrobku 12.0 cm
Výška výrobku 6.9 cm
Hĺbka výrobku 5.9 cm
Hmotnosť výrobku 0.4 kg
Rozmery balenia
Šírka výrobku 15.0 cm
Výška výrobku 11.5 cm
Hĺbka výrobku 18.0 cm
Hmotnosť výrobku 1.0 kg

Uživateľské recenzie - Digitálny fotoaparát Sony Alpha 6400 + 16-50 čierny

Uvedené recenzie sú nezávislým názorom našich zákazníkov, ktorý si tento tovar zakúpili.

5

Priemerné hodnotenie tohto produktu

(100%)

Hodnotilo 4 užívateľov

Hodnotenia zákazníkov

Eva
30.06.2021 v 09:09
100 %

Produkt je skvelý, je to presne to, čo som si naštudovala a chcela.

Celková spokojnosť
Jozef
10.06.2021 v 08:59
100 %

Nedostatky žiadne a prednosti,že je dokonali

Celková spokojnosť
Katarína
05.05.2021 v 13:16
100 %

Veľmi kvalitný blíži sa vlastnosťami k zrkadlovku

Celková spokojnosť
Lukáš
16.04.2021 v 12:24
100 %

Nejsou

Celková spokojnosť
Eva
30.06.2021 v 09:09
100 %

Produkt je skvelý, je to presne to, čo som si naštudovala a chcela.

Celková spokojnosť

Technické parametre

Vodotesnosť Nie
Typ batérií Li-Ion akumulátor
Výrobok hmotnosť (kg) 0,403 kg
Farba
čierna
Značky Sony
Materiál tela kov
Typ fotoaparátu
kompakt s výmenným objektívom
Menu v CZ/SK jazyku Áno
Max. citlivosť (ISO)
32000
Formát snímača
APS-C
Rozlíšenie (foto)
24.2 Mpx
Druh snímača
CMOS
Veľkosť snímača (CSC) 23,5 × 15,6 mm
Formát záznamu foto
JPEG, RAW
Min. citlivosť (ISO)
100
Počet objektívov v sete
1
Bajonet Sony E
Stabilizácia objektívu Áno
Stabilizácia snímača Áno
Elektronická stabilizácia
Áno
Min. ohnisková vzdialenosť
16 mm
Max. ohnisková vzdialenosť
50 mm
Svetelnosť objektívu
3.5 – 5.6 f/
Slnečná clona v balení Nie
Najmenšia vzdialenosť ostrenia
25 cm
Detekcia tváre
Áno
Interný blesk Áno
Externý blesk
Áno
Kreatívne režimy
Ano
Vyváženie bielej
s výberom svetelného zdroja
Najkratší čas expozície
1/4000 s
Dotykový displej
Áno
Polohovateľný displej
Áno
Typ hľadáčika
elektronický
Zorné pole hľadáčika 100 %
Rozlíšenie hľadáčika 2359296 pix
Veľkosť LCD
7.5 cm
Rozlíšenie LCD
921600 pix
Slot pre pamäťovú kartu Áno
Podporované pamäťové karty SD Card, SDHC (SD High-Capacity), SDXC (SD Extended-capacity)
GPS
Nie
Wi-Fi
Áno
Konektory USB konektor, HDMI (mini)
Prepojenie Bluetooth
Áno
NFC
Áno
Podpora priamej tlače Áno
Max. rozlíšenie videa
4K (3840x2160)
Hodnota fps 30
Formát záznamu videa
AVCHD, MPEG
Šírka výrobku 12.0 cm
Výška výrobku 6.9 cm
Hĺbka výrobku 5.9 cm
Hmotnosť výrobku 0.4 kg
Šírka výrobku 15.0 cm
Výška výrobku 11.5 cm
Hĺbka výrobku 18.0 cm
Hmotnosť výrobku 1.0 kg
Dokumentácia k tomuto produktu
A6400_MANUAL Stiahnuť / (730.16 kB)
SONILCE6400_Manual SK Stiahnuť / (730.46 kB)
SONILCE6400L_Manual SK Stiahnuť / (238.97 kB)

Odporúčame prikúpiť

Poistenie mobilných zariadení 2 roky 237,40 €
Poistenie mobilných zariadení 1 rok 151,10 €
Poistenie predĺ. záruky + 5rokov 312,90 €
Poistenie predĺ. záruky + 3roky 237,40 €
Poistenie predĺ. záruky + 1rok 118,70 €