Kód: SONDSCRX100M7CE3 ID: 1580179

Digitálny fotoaparát Sony Cyber-shot DSC-RX100 VII čierny

digitálny kompakt • 20,1 Mpx snímač CMOS Exmor RS • video 4K/120 fps • 8× zoom (24 – 200 mm) • svetelnosť f/2.8 až f/5.6 • optická stabilizácia • citlivosť ISO až 12 800 • 3" LCD dotykový vyklápací...

? 1 309,00 € Ušetríte: 210,00 € (16%)
1 099,00 €
u vás už 03.12.

Všetko o produkte

digitálny kompakt • 20,1 Mpx snímač CMOS Exmor RS • video 4K/120 fps • 8× zoom (24 – 200 mm) • svetelnosť f/2.8 až f/5.6 • optická stabilizácia • citlivosť ISO až 12 800 • 3" LCD dotykový vyklápací displej


Sony Cyber-shot DSC-RX100 VII


Cyber-shot DSC-RX100 VII je vreckový fotoaparát, ktorý vás šokuje obrovskou porciou funkcií. Nasnímate s ním fotografie a videá tej najvyššej kvality a prichádza pritom s objektívom so zoomom 24 až 200 mm spoločne so superrýchlym ostrením, automatickým zaostrovaním a novou funkciou sledovania v reálnom čase. Rovnako tak prináša automatické zaostrenie na oči v reálnom čase a vylepšenú stabilizáciu obrazu, ktorú využijete nielen pri natáčaní do 4K!

 Kľúčové vlastnosti:


 • Objektív so zoomom ZEISS Vario-Sonnar
 • Záznam videa na výšku s metadátami pre prehliadanie na smartfóne
 • Automatické zaostrenie na oči v reálnom čase
 • Nakrúcanie v 4K rozlíšení
 • Podpora obrazových profilov S-Log3 a S-Log2
 • Externý vstup pre mikrofón
 • Dotykový naklápací displej o 180°

 


Profesionální výbava v kapesním balení!

 


Veľký zoom v malom tele


Objektív ponúka zoom 24 až 200 mm, takže si priblížite aj skutočne vzdialené predmety a odfotíte ich so všetkými detailmi. V kombinácii s vreckovým telom naozaj pôsobivé.

  


Perfektná ostrosť


Členy objektívu fotoaparátu majú štyri šošovky AA (Advanced Aspherical) a dva sklenené členy ED (extra nízky rozptyl). Výsledkom tohto spojenia je skvelé rozlíšenie až k úplným okrajom snímky a cez celý rozsah teleobjektívu.


   


Nový snímač CMOS typu 1.0


Fotoaparát sa opiera o nový obrazový snímač CMOS typu 1.0 doplnený o najnovší obrazový procesor BIONZ X. Toto spojenie znamená dychberúcu rýchlosť a najlepšiu kvalitu obrazu.


 
 


Súvislé snímanie rýchlosťou 20 sn./s + presné sledovanie AF/AE


Nový snímač obrazu umožňuje sériové snímanie rýchlosťou až 20 sn./s. Fotoaparát navyše dokáže šikovne sledovať objekty so zaistením výpočtov pre AF/AE až 60-krát za sekundu.

 


Snímanie bez stmavenia


Fotografovanie bez stmavenia prináša možnosť sledovať objekt na LCD displeji/hľadáčiku bez prerušenia s obnovovacou frekvenciou 60 sn./s pre minimalizáciu oneskorenia.

 


Snímanie jednej série snímok


Vďaka novinke v podobe snímania jednej série snímok sa vám konečne podarí zachytiť presné okamihy – napríklad moment, keď tenisová raketa odpáli loptičku, a to zásluhou odfotenia 7 snímok za sebou s voliteľnou rýchlosťou 90 sn./s, 60 sn./s alebo 30 sn./s. Do JPEG aj RAW.

 


Extrémne rýchle ostrenie


Extrémne rýchle ostrenie počas 0,02 sekundy je dosiahnuté vďaka tomu, že 357 bodov AF s fázovou detekciou v ohniskovej rovine doplnených o 425 bodov AF s detekciou kontrastu zaostrenia pokrýva 68 % plochy obrazu, navyše v kombinácii s technológiou hybridného automatického ostrenia.

 


Sledovanie v reálnom čase


Funkcia sledovania v reálnom čase vsádza na algoritmy rozpoznávania objektov vďaka umelej inteligencii. Ich súčasťou je spracovanie množstva dát vrátane údajov o farbe, štruktúre a vzdialenosti v reálnom čase.

 


Zaostrenie na oči v reálnom čase pre fotografie aj videá


Pokročilá funkcionalita na detekciu očí v kombinácii so sledovaním od Sony sa postará o to, že vaše portréty budú ešte krajšie. Automatické ostrenie na oči udrží obraz dokonale ostrý aj v pohybe a vybrať si môžete aj to, či chcete zaostriť na ľavé/pravé oko.

 


Reálny AF na oči zvierat


Ostrenie na oči zvierat v reálnom čase využíva rovnaké princípy ako detekcia u osôb. Zachytíte tak dokonalé snímky vašich zvieracích miláčikov aj divokej zveri.

 


Vysoké rozlíšenie a ISO 100 – 12 800


Spojenie veľkého snímača s veľkosťou 1 palca s rozlíšením 20,1 megapixela, ktorý sa spolieha na „prevrátenú“ technológiu, s ISO s rozsahom 100 – 12 800 znamená, že si môžete byť istý, že kvalitné fotografie a videá zaobstaráte aj za zhoršeného osvetlenia.

 


Presné farby a štruktúry


Sony sa pýši tým, že jeho novo vyvinutý snímač obrazu doplnený o algoritmy spracovania obrazu stojí za tým, že fotografie ponúknu realistickejšie textúru i farby. Výborné výsledky spozorujete napríklad u odtieňov ľudskej pleti a na kvetoch.

  


Účinná optická stabilizácia obrazu pri fotení


Vďaka efektívnej optickej stabilizácii obrazu s kompenzáciou chvenia pri snímaní z ruky zaobstaráte vždy ostré a detailné fotografie.


  


Potichu a bez pohybového skreslenia


Rýchlosť uzávierky fotoaparátu dosahuje až 1/32000 s, pričom rýchle načítanie dát zo snímača má veľmi pozitívny vplyv na potlačenie nežiaduceho efektu pohybového skreslenia. Súčasne sa tiež možno tešiť na dokonale tiché fotografovanie.


  


Kreatívne štýly a obrazové efekty


Ešte lepšie portréty dosiahnete za asistencie efektu pre mäkké tóny pleti, ktorý účinne redukuje vrásky v tvári a nevýraznú pleť. K dispozícii je ale množstvo ďalších kreatívnych štýlov a obrazových efektov.


 
 


4K HDR (HLG) so stabilným AF


Videá môžete snímať vo 4K (3 840×2 160 pixelov) s čítaním plného počtu pixelov bez pixel binningu. Vylepšené algoritmy AF sa potom starajú o plynulejšie a stabilnejšie automatické ostrenie, pričom sa ponúka aj sledovanie v reálnom čase a automatické zaostrenie na (ľudské) oči aj pri videách.

 


Ideálny nástroj pre tvorcov a vlogerov


Spojenie kompaktných rozmerov a špičkových funkcií je ideálne pre tvorcov obsahu a vlogerov. Tí ocenia aj novú funkciu funkcie Touch Tracking (Dotykové sledovanie) alebo automatické zaostrenie na (ľudské) oči, výkonnú stabilizáciu obrazu alebo naklápací displej či možnosť pripojiť externý mikrofón.

 


Externý vstup na mikrofón


Aj napriek tomu, aký je fotoaparát kompaktný, má na tele vstup na mikrofón (3,5 mm vstup).

 


Prepracovanejšia stabilizácia pri natáčaní v 4K


Aj videá urobené za chôdze budú krásne plynulé vzhľadom k novinke v podobe aktívneho režimu stabilizácie obrazu. Ešte lepšie výsledky možno dosiahnuť následnou editáciou v programe Movie Edit v Imaging Edge.

  


Videá na výšku s metadátami pre smartfóny


Videá, ktoré fotoaparátom zaobstaráte na výšku, môžete ľahko v rovnakej orientácii prezerať aj na mobilných telefónoch a PC zásluhou doplnenia metadát fotoaparátom.


  


Podpora S-Log


RX100 VII prináša podporu pre obrazové profily S-Log3 a S-log2. To znamená, že dosiahnete vysoký dynamický rozsah i široký farebný priestor pre editáciu v postprodukcii aj dychberúce zábery bez úprav.


  


Intervalové snímanie


Fotoaparát ponúka aj intervalové snímanie, vďaka ktorému docielite silné časozberné videá s voliteľným intervalom 1 až 60 sekúnd pri sledovaní v režime AE.


 
 


XGA OLED Tru-Finder


Fotoaparát vsádza na hľadáčik typu XGA OLED Tru-Finder s vysokým rozlíšením cca 2,35 milióna bodov pre krásne jasný a detailný obraz s vysokým kontrastom za každej situácie. Prístupný je ľahko a ihneď prostredníctvom vysúvacieho spínača a rovnako ľahko sa zasunie.

 


3-palcový výklopný monitor


Fotoaparát má 3-palcový LCD displej s 921-tisíc bodmi a dotykovým ovládaním. Je skvele čitateľný za všetkých podmienok a je výklopný nahor približne o 180°, nadol asi o 90° pre jednoduché zhotovovanie selfies aj krásnych záberov z nadhľadu aj podhľadu.

  


Dotykové ovládanie


Dotykové ovládanie pritom prináša veľa možností, ako sú funkcie Touch Focus (Zaostrenie dotykom), Touch Pad (Dotykový panel) alebo Touch Shutter (Dotyková uzávierka).


  


Hodnotenie fotografií aj ochrana pred zmazaním


Nasnímané snímky môžete rovno v režime prehrávania ohodnotiť aj ochrániť pred neželaným zmazaním, funkciám dokonca možno priradiť vlastné tlačidlo. K dispozícii je aj funkcia zobrazenia nepretržitých sérií v skupinách – tie potom možno ochrániť/zmazať v jednom kroku.


  


Prispôsobenie


Funkcie, ktoré sa aktivujú prostredníctvom tlačidiel Fn, môžete priradiť jednotlivo pre foto i video. Navyše sa dá k často využívaným funkciám dostávať rýchlejšie pomocou My Menu (Moja ponuka) a My Dial (Môj ovládač).


 
 


Obsah balenia:


 • Fotoaparát
 • Dobíjacia batéria (NP-BX1)
 • Napájací adaptér AC
 • Kábel micro USB
 • Putko na zápästie
 • Nastaviteľný popruh
 • Návod k obsluhe
Dokumentácia k tomuto produktu
DSC-RX100M7 specifikace _ Fotoaparáty _ Sony CZ Stiahnuť / (1.98 MB)
DSC-RX100M7_manual Stiahnuť / (8.73 MB)

Technické parametre

Ďalšie parametre
Typ batérií Li-Ion akumulátor
Značky Sony
Všeobecné informácie
Materiál tela kov
Typ fotoaparátu kompakt
Odolnosť nemá
Menu v CZ/SK jazyku Áno
Závit na statív Áno
Farba
Farba čierna
Snímací čip
Druh snímača CMOS
Rozlíšenie (foto) 20.1 Mpx
Formát záznamu foto JPEG, RAW
Stabilizácia snímača Áno
Objektív
Max. citlivosť (ISO) 12800
Optická stabilizácia Áno
Optický zoom 8 x
Digitálny zoom 64 x
Min. ohnisková vzdialenosť (ekv. 35 mm kinofilmu) 24 mm
Max. ohnisková vzdialenosť (ekv. 35 mm kinofilmu) 200 mm
Elektronická stabilizácia Áno
Svetelnosť objektívu (f) 2,8 - 5,6
Najkratší čas expozície 1/32000 s
Najdlhší čas expozície nad 8 sekúnd s
Min. citlivosť (ISO) 100
Režimy a funkcie
Sekvenčné snímanie 90 sn./s
Displej a hľadáčik
Dotykový displej Áno
Polohovateľný displej Áno
Typ hľadáčika elektronický
Veľkosť LCD 7.5 cm
Rozlíšenie LCD 921600 pix
Interný blesk Áno
Externý blesk Nie
Nastavenie interného blesku v EV Nie
Funkcia panorama Áno
Kreatívne režimy nie
Pamäť
Slot pre pamäťovú kartu Áno
Podporované pamäťové karty SD Card, SDHC (SD High-Capacity), SDXC (SD Extended-capacity)
Rozhranie
GPS Nie
Wi-Fi Áno
NFC Áno
Bluetooth Áno
Záznam videa
Max. rozlíšenie videa 4K (3840x2160)
Foto
Polohovateľný displej Naklápací
Rozmery výrobku
Šírka výrobku 10.1 cm
Výška výrobku 5.8 cm
Hĺbka výrobku 4.3 cm
Hmotnosť výrobku 0.3 kg
Rozmery balenia
Šírka výrobku 15.5 cm
Výška výrobku 7.5 cm
Hĺbka výrobku 12.0 cm
Hmotnosť výrobku 0.6 kg

Uživateľské recenzie - Digitálny fotoaparát Sony Cyber-shot DSC-RX100 VII čierny

Uvedené recenzie sú nezávislým názorom našich zákazníkov, ktorý si tento tovar zakúpili.

0

Priemerné hodnotenie tohto produktu

(0%)

Hodnotilo 0 užívateľov

Technické parametre

Typ batérií Li-Ion akumulátor
Značky Sony
Materiál tela kov
Typ fotoaparátu
kompakt
Odolnosť nemá
Menu v CZ/SK jazyku Áno
Závit na statív Áno
Farba
čierna
Druh snímača
CMOS
Rozlíšenie (foto)
20.1 Mpx
Formát záznamu foto
JPEG, RAW
Stabilizácia snímača Áno
Max. citlivosť (ISO)
12800
Optická stabilizácia
Áno
Optický zoom
8 x
Digitálny zoom
64 x
Min. ohnisková vzdialenosť (ekv. 35 mm kinofilmu)
24 mm
Max. ohnisková vzdialenosť (ekv. 35 mm kinofilmu)
200 mm
Elektronická stabilizácia
Áno
Svetelnosť objektívu (f)
2,8 - 5,6
Najkratší čas expozície
1/32000 s
Najdlhší čas expozície
nad 8 sekúnd s
Min. citlivosť (ISO)
100
Sekvenčné snímanie
90 sn./s
Dotykový displej
Áno
Polohovateľný displej
Áno
Typ hľadáčika
elektronický
Veľkosť LCD
7.5 cm
Rozlíšenie LCD
921600 pix
Interný blesk Áno
Externý blesk
Nie
Nastavenie interného blesku v EV Nie
Funkcia panorama Áno
Kreatívne režimy
nie
Slot pre pamäťovú kartu Áno
Podporované pamäťové karty SD Card, SDHC (SD High-Capacity), SDXC (SD Extended-capacity)
GPS
Nie
Wi-Fi
Áno
NFC
Áno
Bluetooth
Áno
Max. rozlíšenie videa
4K (3840x2160)
Polohovateľný displej
Naklápací
Šírka výrobku 10.1 cm
Výška výrobku 5.8 cm
Hĺbka výrobku 4.3 cm
Hmotnosť výrobku 0.3 kg
Šírka výrobku 15.5 cm
Výška výrobku 7.5 cm
Hĺbka výrobku 12.0 cm
Hmotnosť výrobku 0.6 kg
Dokumentácia k tomuto produktu
DSC-RX100M7 specifikace _ Fotoaparáty _ Sony CZ Stiahnuť / (1.98 MB)
DSC-RX100M7_manual Stiahnuť / (8.73 MB)

Odporúčame prikúpiť

Poistenie mobilných zariadení 2 roky 241,80 €
Poistenie mobilných zariadení 1 rok 153,90 €
Poistenie predĺ. záruky + 5rokov 318,70 €
Poistenie predĺ. záruky + 3roky 241,80 €
Poistenie predĺ. záruky + 1rok 120,90 €