basket tree star-empty icon-apple error-404 time-24 edit smile-5 smile-1 smile-3 smile smile-2 location www order-edit people target check-rounded arrow-up arrow-down transport-light datart-store connect transport-dark gift check star sale Sell Out arrow-circle-up arrow-circle-left arrow-left arrow-right contact faq auction chat datart-store-dark order-check search-colored basket-full cross catalog cross-circle-full mail phone cross-circle-empty time basket-empty map-pin search menu

ETA

Pri vyslovení mena ETA sa slovenská duša trasie blahom. Tento výrobca malých domácich spotrebičov si zakladá na skúsenostiach svojich zákazníkoch. Hlavné je preto zdravie, kvalita a príjemná použiteľnosť v reálnych podmienkach. Preto podliehajú rôzne pekárne, hriankovače, žehličky, mixéry a vysávače náročnému testovaniu. Neprekvapia preto ani predĺžené záručné lehoty. Vedeli ste napríklad, že motorom kuchynských robotov ETA verí aj 10 rokov?

Najpredávanejšie produkty ETA

Zobraziť viac produktov

O značce ETA

Zlaté české elektro

Spoločnosť ETA nie je pravdepodobne neznáma nikomu z nás, veď ešte na počiatku deväťdesiatych rokov boli v každej domácnosti aspoň tri spotrebiče tejto značky pôvodom z Hlinska. Pozícia spoločnosti ako najsilnejšieho výrobcu domácich spotrebičov sa na českom trhu od pádu železnej opony a so vstupom zahraničných spoločností síce oslabila, takže priemerný počet prístrojov na domácnosť sa znížil na jeden, jej meno však zostáva naďalej symbolom poctivej českej kvality.

Stroje, ktoré vydržia

Značka od svojho založenia Janom Prošvicom v roku 1943 prekonala búrlivý vývoj, na ktorom sa podpísala ako vojna, tak aj nástup normalizácie a znárodňovanie veľkých podnikov. Najskôr ako ESA, neskôr ako Národný podnik Elektro-Praga Hlinsko a od roku 1960 známa pod svojím obchodným menom ETA sa firma rýchlo stala celosvetovo uznávanou autoritou na poli domácich spotrebičov. V jej repertoári hrajú v prechádzajúcej ére prím predovšetkým kolieskové vysávače radu x400, fény tvaru laserovej pištole alebo známa žehlička z radu ETA 211 disponujúca vo svojej dobe najväčšou žehliacou plochou na svete. Posledné dva menované pochádzali z návrhov svetovo uznávaného dvorného dizajnéra značky, Stanislava Lachmana.

Po celý čas svojej existencie je ETA právom spojená s predstavou strojov, ktoré vydržia, čo sa odráža aj v dnešnej poruchovej dobe v neuveriteľnej až desaťročnej záruke niektorých spotrebičov ako sú napríklad kuchynské roboty.

Návrat ku koreňom

V roku 2002 prišlo ku krátkemu rozšíreniu záberu výroby na komponenty pre automobilový priemysel, po vyčlenení samostatného závodu Plastkov sa však ETA vrátila k tomu, čo jej ide a vždy išlo najlepšie – k elektrospotrebičom. Úpravami taktiež prešlo aj logo spoločnosti, prvýkrát po 60. rokoch. Dnes ETA symbolizuje predovšetkým tradíciu a dlhú histróriu domácich spotrebičov v znamení českého dizajnu a českej kvality, a zostáva najznámejšou značkou domácich elektrospotrebičov na našom území.

V porovnávači máte 0 produktov Porovnať produkty Porovnať 0 produktov