Na holenie s chladnou hlavou!

22. 1. 2014 - Redakcia DATARTu

Výrobcovia sa dlhé roky pokúšajú o inováciu v systéme holenie a tak sme sa za predchádzajúce roky dočkali plávajúcich hláv, vyššej výdrže batérie či vodotesnosti holiacich strojčekov. Stále sa ale nedarilo riešiť podráždenie citlivej kože. To sa ale teraz mení. Na trh dorazili revolučné strojčeky °Cooltec od Braun.

°Cooltec sú holiace strojčeky, ktoré aktívne chladia vašu pleť. Samotné holenie je síce stále rovnaké a tak stále niečo (planžeta, frézka, brit ) oddelí fúz od tváre, tým ale vzniká podráždenie, pretože pri oddelení fúzov je v drvivej väčšine narušená alebo úplne oddelená aj horná vrstva kožných buniek a naruší tým štruktúru ochranného filmu na povrchu pokožky. Samotná koža je tak vystavená okolitému vplyvu, môžu sa do nej zaniesť nečistoty či baktérie. Tým sa zvyšuje spomínané riziko podráždenia, ktoré každý znáša inak. Jeden muž má po holení pleť úplne bez problémov, druhý bude mať pokožku začervenanú, alebo dokonca môže mať aj vyrážku. V takom prípade býva holenie v podstate utrpením a riešením je buď sa neholiť, čo nejde do nekonečna, alebo si občas celým procesom holenia prejsť. Pomáhať môžu rôzne chladiace gély, alebo nová chladiaca hlava v holiacich strojčekoch °Cooltec.

Na tvári každému mužovi rastie 5000 až 30000 fúzov.

Prístup s chladnou hlavou

Presne pre tieto situácie bola vyvinutá nová séria holiacich strojčekov Braun pomenovaná príznačne °Cooltec. Tá je postavená na elektro - keramickej chladiacej lište, ktorá odvádza všetko teplo z hlavice a naopak vytvára chlad. Lišta je pre väčšiu efektivitu vsadená medzi dva plávajúce holiace prvky. Nech sa budete teda holiť ľubovoľným smerom, chladiaca lišta vždy vďaka svojmu umiestneniu perfektne chladí namáhanú kožu. Toto je obrovská výhoda oproti konvenčným holiacim hlaviciam ostatných strojčekov, ktoré v sebe teplo skôr kumulujú. Pre človeka, ktorý má pokožku veľmi citlivú, môže byť aktívna funkcia chladenia spôsob, ako sa vrátiť k holenie pomocou strojčeka, prípadne ho vyskúšať. Reakcie našich zákazníkov sú na systém aktívneho chladenia u strojčekov °Cooltec veľmi pozitívne. Veľkou výhodou série °Cooltec je vďaka aktívnemu chladeniu eliminácia potreby chladiacich gélov a podobných záležitostí. Holenie sa tak stáva jednoduchšie a rýchlejšie. Použitie gélov pri holení sa dokonca so strojčeky °Cooltec neodporúča, pretože každá ďalšia látka dokáže pôsobiť ako izolátor tepla a tak znižovať účinok chladiacej lišty v samotnom strojčeku..

Pri holení sa zároveň odstraňuje horná vrstva buniek kože = vzniká podráždenie.

Vyspelý vo všetkých smeroch

Celá séria °Cooltec sa okrem chladiacej vychytávky vyznačuje novou čepeľou SensoBlade, ktorá dokáže zachytiť fúzy rastúce v rôznych smeroch, čo opäť zjednodušuje holenie ako také. Batérie, integrovaná vnútri strojčeka ho dokáže napájať až 45 minút nepretržitej prevádzky. Ako zaujímavosť a čo sa len tak nikde nedočítate je skutočnosť, že túto dobu prevádzky strojček zvládne iba s vypnutou funkciou chladenia. Ak si doprajete komfort chladenia pokožky, výdrž batérie spadne okamžite na približne 15 minút. Chladenie je teda pre strojček energeticky veľmi náročné. Pocitovo je ale holenie veľmi príjemné a tak možno holiacemu strojčeku nižšiu výdrž v prípade plnej záťaže odpustiť. Najvyšší model CT2cc disponuje naviac čistiacou stanicou, ktorá holiaci strojček nielen nabije, ale taktiež premaže a vyčistí. Vďaka zloženiu alkoholu v čistiacej emulzii je hygienicky odstránené 99,999% baktérií.

Záver

To že sú holiace strojčeky zo série °Cooltec vodeodolné až do hĺbky 5 metrov pre plnú umývateľnosť, majú nabíjaciu základňu alebo integrovaný zastrihávač dlhých fúzov, považujem za samozrejmosť pri cene, za ktorú sa predávajú. Ak je teda vaša pokožka citlivejšia, prípadne si chcete holenie tváre spríjemniť, je séria holiacich strojčekov Braun °Cooltec jedna z najlepších možností ktorú súčasný trh ponúka.

Proč koupit Braun °CoolTec?

  • Disponuje aktívnym chladením pokožky.
  • Výdrž 45 minut s vypnutým chladením.
  • Vodeodolnosť do 5m pre plnú umývateľnosť.
  • Vyrobený v Nemecku.
  • Najvyšší model disponuje čistiacou stanicou.
V porovnávači máte 0 produktov Porovnať produkty Porovnať 0 produktov