Čerstvá káva s mlynčekmi Bodum

Keď chcete

NAOZAJSTNÚ KÁVU

Instantná v prášku, slabučká v kapsliach, namletá už z obchodu? Nie! Ak to s kávou myslíte vážne a chcete si vychutnať skutočnú arómu, je jedinou cestou zrnková káva a jej mletie tesne pred prípravou. Najjednoduchšou voľbou je kúpa kompaktného elektrického mlynčeka.

Napríklad krásne spracovaného Bodum Bistro.

VIAC INFORMÁCIÍ O TOMTO MODELE

Čerstvosť nenahradíte

Aróma z kávy vyprcháva naozaj veľmi rýchlo – nehovoríme tu o dňoch alebo hodinách, ale dokonca len o minútach. Od namletia po sparenie nesmie ubehnúť viac ako niekoľko desiatok sekúnd, inak zbytočne prídete o časť vône i chuti. Už preto je jasné, že kúpa už namletej kávy uspokojí vaše chuťové poháriky len chvíľu po prvom otvorení, zvyšok vrecka príde nazmar.

Tajomstvom je hrubosť mletia

Jedným z najdôležitejších faktorov pri príprave kávy je hrubosť mletia. Kvalitné mlynčeky preto umožňujú regulovať hrubosť kávových zŕn – tá totiž určuje druh prípravy i chuť. Napríklad jemná káva je vhodná na prípravu silného espressa, nahrubo mletá káva sa potom hodí na prípravu prekvapkávanej kávy.

Ktorý je ten najlepší?

Mlynčeky sa spravidla delia na ručné a elektrické. Mlynček Bodum Bistro patrí medzi klasické elektrické mlynčeky, tzn. melie tak dlho, kým držíte tlačidlo. Pri mletí si potom odpočítavate sekundy. Pre náročných gurmánov existujú ešte tzv. digitálne elektrické mlynčeky, u ktorých je možné hrubosť presne navoliť na ovládacom paneli. Aj tieto mlynčeky nájdete v našom katalógu.

O značke Bodum

Pôvodom dánska spoločnosť má viac ako 60ročnou históriu. V súčasnosti sídli vo Švajčiarsku. Zameriava sa na inteligentné kuchynské príslušenstvo s prvotriednym spracovaním a úžasným dizajnom pre náročných. Je to presne tá kvalita, ktorú celú dobu hľadáte.

PREHLIADNITE SI VŠETKY PRODUKTY BODUM

V porovnávači máte 0 produktov Porovnať produkty Porovnať 0 produktov