basket tree star-empty icon-apple error-404 time-24 edit smile-5 smile-1 smile-3 smile smile-2 location www order-edit people target check-rounded arrow-up arrow-down transport-light datart-store connect transport-dark gift check star sale Sell Out arrow-circle-up arrow-circle-left arrow-left arrow-right contact faq auction chat datart-store-dark order-check search-colored basket-full cross catalog cross-circle-full mail phone cross-circle-empty time basket-empty map-pin search menu

Mora

Česká značka znamená perfektnú dostupnosť. Žiadne čakanie na reakciu pobočky kdesi na druhej strane sveta. Tradícia symbolizujúca značku Mora dôvtipne pracuje s požiadavkami českých a slovenských zákazníkov, čiže s jednoduchou obsluhou aj údržbou, širokými možnosťami využitia a ergonómiou. Týmto pravidlám podliehajú umývačky, chladničky, sporáky, digestory, varné dosky a všetky ďalšie domáce spotrebiče s logom Mora.

Najpredávanejšie produkty Mora

Zobraziť viac produktov

O značce Mora

Tradícia a kvalita

Mora patrí k najstarším z českých firiem. Svoj vznik datuje až do roku 1825, keď prvý z priekopníkov spoločnosti, Josef Zvěřina, zakladá v Marianskom Údolí v Hlubočkách neďaleko Olomouca železné huty a začína so stavbou železiarne. Prvými výrobkami nepriemyslovej povahy, ktoré kedy opustia jej brány, sú šijacie stroje. Na začiatku dvadsiateho storočia ich nasleduje patentovaná výroba kameň Meteor na tuhé palivo, s ktorými spoločnosť oslavuje obrovský úspech. Do 30. rokov minulého storočia sa ich predá viac ako 1 milión kusov. Na kachle nadväzujú ďalšie mechanické pomôcky pre domácnosť ako mlynčeky na mäso a mak, stroje na zmrzlinu alebo lisy na ovocie. U nich sa však vývoj pochopiteľne nezastaví.

Elektro z Moravy

Pod obchodným menom Mora Moravia je spoločnosť známa od roku 1919, keď príde k registrácii loga. V priebehu 20. storočia sa stále viac orientuje na domáce elektrospotrebiče, jej plynové kotle a sporáky sa stávajú zárukou kvality vo väčšine českých domácností. Na začiatku päťdesiatych rokov sa od spoločnosti oddelí závod na výrobu súčiastok pre letecký priemysel Mora Aerospace, ktorý je neskôr kúpený industriálnym gigantom Honeywell. Samotná spoločnosť sa v roku 2005 stáva súčasťou skupiny Gorenje, prostredníctvom ktorej dobýva európsky trh.

Plná života

V súčasnosti Mora ponúka z tuzemských firiem najširší sortiment varnej techniky, voľne stojacich sporákov aj vstavaných spotrebičov, ako sú pečiace rúry, mikrovlnky, sklokeramické varné dosky, digestory alebo indukčné platne. Spotrebiče Mora sú spoľahlivé, vynikajú jednoduchou obsluhou aj údržbou, sú tradične lacné a šetrí životné prostredie.

V porovnávači máte 0 produktov Porovnať produkty Porovnať 0 produktov