A ktorý notebook vybrať? Veľkou módou sú teraz notebooky s dotykovým ovládaním na displeji, vďaka ktorému sa rýchlejšie ovláda Windows a niektoré aplikácie. Taký je napríklad Asus T100. Pre malých školákov odporúčame 15,6“ notebook, ako napríklad Asus X551. Väčšia hmotnosť nevadí, aj tak ho nosiť nikde nebudú, tak nech si užijú aspoň veľký displej a veľké klávesy. Najviac je za super cenu a výkonom bude určite postačovať.

Väčšie deti už budú chcieť hrať hry, opäť pre ne volte veľký displej(napríklad aj 17,3“) a diskrétnu grafiku nVidia aleboAMD. Ideálny je Asus G750. Úplne výbornou voľbou v pomere cena/výkon je potom Lenovo IdeaPad A10, ktorý má dotykový displej a mimoriadne rýchly systém Android.

Všetky produkty v kategórii

A ktorý mobil vybrať? Poslanie “byť na príjme” zvládnu aj klasické mobily za pár eur bez dotykového displeja a operačného systému. Takým je napríklad Samsung E1200, odporučiť môžeme ale aj staré dobré Nokie. Pre všetkých náročnejších máme v ponuke inteligentné telefóny, teda také, v ktorých nájdete operačný systém Android, Windows alebo iOS. Otvárajú brány k výučbovým aplikáciám, hrám a zábave.

Skvelou voľbou je rad Lumia od fínskej Nokie, sú to pevné smartphony so skvelými displejmi a výborným pomerom cena/výkon. Veľmi populárne sú aj smartphony Samsung, predajným hitom je Samsung S3 Mini. Zvlášť s ohľadom na školákov odporúčame odolnejšie modely, ktoré prežijú kúpeľ v rybníku (Xperia Z1) alebo dokonca prejdenie nákladiakom (modely CAT).

Všetky produkty v kategórii

A ktorý tablet vybrať? Etalónom medzi všetkými tabletmi je Apple iPad s nádherným displejom, bezkonkurenčným operačným systémom a prvotriednym výkonom a výdržou. Máme ho buď v klasickej 9,7” verzii (odporúčame), alebo kompaktnejší 7,9” vhodný na cestovanie. Ďalší výrobcovia spravidla útočia cenou - napríklad taký Colorovo CityTab stojí menej než bežné telefóny, a pritom ponúka 7” displej a dvojjadrový procesor.

Ak vás Apple neláka a nezaujíma vás najnižšia cena, pozrite sa k Asusu a Samsungu. Obaja majú v ponuke cenovo dostupné, ale aj drahšie, špičkové modely. Stačí si len vybrať. Určite môžeme odporučiť Samsung Galaxy Tab S, ktorý ohromuje hneď osemjadrovým procesorom a veľkým 10,5” SuperAMOLED displejom. Od Asusu zase stojí za pozornosť celá rada Memo Pad zbierajúca od zákazníkov jednu chválu za druhou.

Všetky produkty v kategórii

A ktorú drobnosť vybrať? Najúžasnejšou vychytávkou pre zariadenia s Androidom a iOSem je bezpochyby hracia kocka DICE +. Pomocou bluetooth sa spojí s vašim tabletom alebo mobilom, takže stačí spustiť nejakú stolovú hru a zábava môže začať. Figúrky sa samé posúvajú, takže ich nejde fixlovat, navyše si užijete krásne animácie a sprievodné zvuky. Namiesto piatich škatúľ stolných hier tak stačí vziať ľahký tablet a túto kocku.

Chybu neurobíte ani kúpou slúchadiel, hudba upokojuje a kráti čas. Napríklad pri ceste autobusom. Pozor na tie najlacnejšie modely, nemajú moc dlhú životnosť a spravidla ani dobrý zvuk. Odporúčame modely od 30 Eur. A aby nebola nuda, môžete si prikúpiť aj najrôznejšie herné ovládače. Jednoducho sa do nich zaklapne telefón a už to fičí - stane sa z neho pohodlná herná konzola, s ktorou sa dá zabaviť na dlhé hodiny.

Všetky produkty v kategórii

Aj pre poriadnu desiatu si zaslúži vypichnúť pár produktov. Predovšetkým to sú potravinové obaly od Valira, ktoré vedia uchovať vitamíny, chuť a dokonca aj teplo a chlad. Sú ľahko umývateľné, spĺňajú zdravotné štandardy a veľa vydržia. Výborný je napríklad celý transportný set s termoobalom a skoro litrovou misou.

A nezabudnite na kuchynské pomocníkmi na prípravu dobrôt - vybrali sme odšťavovač, sušičku ovocia, dva kávovary (jeden najpredávanejšie a druhý najkvalitnejší) a samozrejme pár špecialitiek. Ku kávičke príde vhod palacinka (hmmm ak tomu čerstvá zmrzlina) a keď už sme v tej domácej výrobe, nezabudnite ani na domáci chlebík z vlastnej pekárne.

Všetky produkty v kategórii
V porovnávači máte 0 produktov Porovnať produkty Porovnať 0 produktov