FAQ: časté otázky

E-shop so všetkým (od prehliadania cez pomoc až po inštaláciu a popredajný servis).

Ako môžem na e-shope zaplatiť za tovar ?

Zaplatiť môžete online platobnou kartou (Visa, MasterCard), bankovým prevodom na náš účet v Slovenskej sporiteľni SK70 0900 0000 0050 2802 7208 alebo zloženkou z ktorejkoľvek pošty v SR. Využiť môžete tiež nákup na splátky (Quatro online úver) a to priamo na našom e-shope. Ak preferujete platbu v hotovosti, potom môžete zaplatiť až pri fyzickom prebratí tovaru (na dobierku). Pokiaľ nakupujete väčší tovar, ktorý Vám privezú naši vodiči, je možné zaplatiť platobnou kartou.

Ako prebieha na e-shope nákup na splátky a schvaľovanie úveru a aký to má vplyv na dobu doručenia?

Schvaľovanie je rýchle a jednoduché. Až sa dostanete na e-shop k plateniu, jedna z možností je Quatro online úver. Zvolíte tento spôsob zaplatenia za tovar a pokračujete v objednávke. Potom sa vám zobrazí stránka s ponukou jednotlivých splátkových produktov, z tých si jeden vyberiete a dokončíte objednávku. Následne si pripravíte potrebné doklady (pre viac informácií prejdite do nášho Platobného poradcu). Zmluvu o spotrebiteľskom úvere vám zašleme poštou. Vy ju podpíšete, priložíte potrebné doklady a zašlete nám späť. Po zrealizovaní kontroly vám expedujeme objednaný tovar. Samozrejme vás ešte po odoslaní vašej objednávky kontaktuje pracovník nášho klientskeho centra, potvrdí schválenie úveru a dohodne s vami detaily. Kontaktujeme vás aj v situácii, ak bude váš úver zamietnutý.

Je cena tovaru na vašom internetovom obchode rovnaká ako vo vašich predajniach?

Áno! Vo všetkých predajniach DATART máme rovnaké ceny ako na e-shope www.DATART.sk. Ak je cena v predajni nižšia než na webe, ide o výpredajovú akciu konkrétneho vystaveného kusu v konkrétnej predajni.

Za ako dlho po objednaní tovaru mi výrobok priveziete?

Po dohode pre vás vhodného termínu vám tovar obvykle privezieme do niekoľkých dní od odoslania objednávky (najžiadanejší tovar je k dispozícii v dostatočnej zásobe aj v našich predajniach). Nie všetky výrobky však máme pripravené v našom sklade. V takom prípade sa na dobe dodania dohodnete s našou Infolinkou DATART.

Koľko stojí doprava kuriérom a je cena rovnaká po celej Slovenskej republike?

Cena za dopravu je 4,50 EUR. A nezáleží na tom, či budete chcieť priviezť tovar do Novej Sedlice pri vychodných hraniciach alebo do Petržalky v Bratislave. Cena je teda po celej Slovenskej republike zhodná.

Môžete mi zakúpený výrobok tiež zapojiť a predviesť? Ak áno, koľko to stojí?

Áno, výrobok vám nielen zapojíme, ale aj predvedieme a vyskúšame. Na e-shope si môžete pri výbere či nákupe väčšiny výrobkov (okrem malých spotrebičov , ako sú telefóny, fotoaparáty, žehličky a pod.) vybrať služby, o ktoré máte záujem. Ide o základnú inštaláciu, odvoz obalu a ekologickú likvidáciu starého spotrebiča.

Musím sa u vás pri prvom nákupe registrovať?

Môžete nakupovať tiež ako nezaregistrovaný zákazník. Registráciu odporúčame, ak máte záujem o sprístupnenie niektorých našich služieb, ako je sledovanie výrobkov, prístup k prehľadu a detailom vašich objednávok a možnosti neskôr dokúpiť príslušenstvo. Registráciu tiež iste oceníte pri ďalších nákupoch (nemusíte znova zadávať adresu a ďalšie údaje).

Môžem nakupovať cez telefón?

Áno. Stačí poznať číslo našej Infolinky 0850 DATART (0850 328278). Dovoláte sa na náš klientsky servis, kde sme okrem iného pripravení za vás aj nakúpiť. Ani nemusíte mať prístup na internet.

Čo mám urobiť bezprostredne po nákupe na e-shope?

Nemusíte urobiť vôbec nič. Do vašej e-mailovej schránky vám príde správa s potvrdením a detailom vašej objednávky. Ďalej sa vám ozve pracovník nášho klientskeho centra a dohodne s vami podrobnosti dopravy a prebratia tovaru.

Môžem si objednať na e-shope tovar a vyzdvihnúť ho v kamennej predajni?

Áno, táto kombinácia je možná pri väčšine tovaru. Na e-shope si vyberiete a zaplatíte tovar. V rámci dopravy si zvolíte vyzdvihnutie v konkrétnej predajni. Inak je postup rovnaký ako s dopravou domov - po odoslaní objednávky vás kontaktuje naše klientské centrum a dohodne s vami prevzatie tovaru. Prevzatie tovaru je možné až po potvrdení z klientského centra, preto prosím navštívte našu predajňu až po tomto potvrdení. Prineste si so sebou OP a číslo vašej objednávky.

Prečo sa cena na webe líši od ceny v reklame?

DATART inzeruje ponuku tovaru a služieb tohto internetového obchodu prostredníctvom tretích strán (reklamné systémy). Technicky nie je možné zaistiť, aby sa v prípade, kedy nastane zmena ceny tovaru alebo služby, okamžite prepísala cena u tretej strany (inzercia tovaru a služieb DATART na webových stránkach tretej strany). Z tohto dôvodu môže nastať situácia, kedy sa cena tovaru alebo služby bude líšiť v inzercii na weboch stránkach tretích strán. Taká situácia môže trvať aj niekoľko hodín. V prípade, že cena uvedená na webe tretích strán nezodpovedá aktuálnej cene uvedenej na webe www.datart.sk, si môže zákazník overiť cenu produktu na zákazníckej linke 0850 328 278.

Čo znamenajú jednotlivé informácie o dostupnosti vybraného spotrebiča?

IHNEĎ K EXPEDÍCII

Tovar je v našom sklade a doručíme vám ho na akúkoľvek adresu v SR nasledovne:

1. Drobné spotrebiče (telefóny, fotoaparáty, notebooky, PDA, vysávače,...)

Je na vás, či si vyberiete doručenie v pracovných dňoch od 8:00 – 17:00 hod. prostredníctvom:

- Expresných služieb Slovenskej pošty. V prípade nezastihnutia si výrobky môžete vyzdvihnúť v pobočke Slovenskej pošty patriacej do obvodu vášho bydliska alebo miesta doručenia. V prípade neúspešného dodania vám kuriér zanechá v schránke oznámenie o doručení zásielky.

- Prepravnej spoločnosti DPD. V prípade neúspešného dodania vám kuriér zanechá v schránke oznámenie o doručení zásielky a následne je možné dohodnúť si náhradný termín doručenia.

2. Doprava DATART - Veľké spotrebiče (práčky, chladničky, umývačky riadu, sporáky, plazmové televízory,...)

Považujeme za samozrejmé, dopraviť vám veľké výrobky do bytu aj počas víkendov (okrem niektorých regiónov). Pokiaľ sú k výrobku ponúkané naše služby ako základná inštalácia, odvoz obalu alebo ekologická likvidácia starého výrobku, naši vodiči sú vám k dispozícii a zavolajú vám približne 1 hodinu pred samotným doručením.

3. Expresný nákup

Objednajte si svoj obľúbený tovar a do jednej hodiny od objednania bude pre vás pripravený na vyzdvihnutie v predajni. Po celej SR! Nakupujte tovar z vašej lokálnej predajne DATART alebo rýchlo a prehľadne na e-shope www.datart.sk.

O možnosti vyzdvihnutia tovaru budete informovaný mailom a SMS správou.

4.Vyzdvihnutie v predajni

Akýkoľvek tovar z ponuky e-shopu Datart.sk si môžete vyzdvihnúť v niektorej z našich 16 predajní. Ak je objednaný tovar skladom, doručíme vám ho na vami vybranú predajňu zvyčajne do 2–3 pracovných dní.

O možnosti vyzdvihnutia tovaru budete informovaný mailom a SMS správou.

NA OTÁZKU

Tento výrobok nemáme v našom sklade a na strane dodávateľa je nutné individuálne overiť jeho momentálnu dostupnosť . Presnejší termín dodania s vami dohodne naše Zákaznícke centrum v závislosti od vášho výberu dopravy a spôsobe platby. Pokiaľ by vám ponúkaný termín dodania nevyhovoval, objednávku môžete, samozrejme, zrušiť.

Pokiaľ sú k výrobkom ponúkané naše služby, ako sú základná inštalácia, odvoz obalu a ekologická likvidácia starého spotrebiča, objednávku vám doručia naši zamestnanci a vykonajú ju na mieste dodania služby. Za uvedené služby, vrátane dopravy v nedeľu alebo v sobotu, u nás neplatíte.

Drobné spotrebiče, ktoré si nevyžadujú základnú inštaláciu, vám doručíme prostredníctvom kuriéra DPD alebo Slovenskej pošty.

Malé spotrebiče si môžete tiež prevziať v niektorých z našich 16 predajní.

V EXTERNOM SKLADE

Výrobok máme v našom externom sklade v Českej republike. Dodanie na náš sklad očakávajte približne do 2 pracovných dní od telefonického potvrdenia objednávky. Termín dodania s vami dohodne naše Zákaznícke centrum v závislosti od vášho výberu dopravy a spôsobe platby. Pokiaľ by vám ponúkaný termín dodania nevyhovoval, objednávku môžete, samozrejme, zrušiť.

Pokiaľ sú k výrobkom ponúkané naše služby, ako sú základná inštalácia, odvoz obalu a ekologická likvidácia starého spotrebiča, objednávku vám doručia naši zamestnanci a vykonajú ju na mieste dodania služby. Za uvedené služby, vrátane dopravy v nedeľu alebo v sobotu, u nás neplatíte.

Drobné spotrebiče, ktoré si nevyžadujú základnú inštaláciu, vám doručíme prostredníctvom kuriéra DPD alebo Slovenskej pošty.

Malé spotrebiče si môžete tiež prevziať v niektorých z našich 16 predajní.

 

DODÁVAME DO 6-9 DNÍ

Tento výrobok objednávame zo skladu nášho dodávateľa, kde by mal byť k dispozícii. Dodanie očakávajte predbežne do 14 dní od telefonického potvrdenia objednávky. Tento termín môže byť v závislosti od aktuálnej dostupnosti u dodávateľa predĺžený bez kompenzačného nároku. Následné upresnenie termínu doručenia s vami dohodne naše Zákaznícke centrum, v závislosti od vášho výberu dopravy a spôsobu platby. Pokiaľ by vám navrhnutý termín nevyhovoval alebo tovar nebol pre vás včas k dispozícii, ponúkneme vám adekvátnu náhradu alebo môžete objednávku samozrejme zrušiť.

Pokiaľ sú k výrobku ponúkané naše služby, ako sú základná inštalácia, odvoz obalu a ekologická likvidácia odpadu, objednávku vám doručia naši zamestnanci a vykonajú ju na mieste dodania služby. Za uvedené služby vrátane dopravy v nedeľu alebo v sobotu u nás neplatíte.

Drobné spotrebiče, ktoré si nevyžadujú základnú inštaláciu, vám doručíme prostredníctvom kuriéra DPD alebo Slovenskej pošty.

Malé spotrebiče si môžete tiež prevziať v niektorých z našich 16 predajní.

 

DO 2 PRACOVNÝCH DNÍ

Tento tovar nie je dostupný v našom centrálnom sklade, je však k dispozícii v externom sklade spoločnosti DATART. Jeho doručenie na náš sklad trvá spravidla 2 pracovné dni.

 

DOPREDAJ

Dopredaj posledných kusov.

 

NA STIAHNUTIE

Toto je elektronická kniha, ktorú ihneď po zakúpení stiahnete z odkazu, ktorý vám zašleme do emailu. Môžete ju čítať vo vašej čítačke e-kníh, na tablete, mobilnom telefóne alebo počítači. Knihu možno tiež kedykoľvek stiahnuť po prihlásení do vášho účtu.

Viac sa o elektronických knihách dozviete na stránke elektronické knihy.

Čo je „bežná cena“ uvádzaná pri výrobkoch?

Bežná cena je cena odporúčaná výrobcom alebo distribútorom pre maloobchod. Ak je v detaile produktu uverejnená poskytnutá zľava z kúpnej ceny na kúpu výrobku, zľava bola vypočítaná z bežnej ceny.

V porovnávači máte 0 produktov Porovnať produkty Porovnať 0 produktov