História

2018

Začiatkom februára otvoril Datart ďalšie dve malé mestské predajne v Prahe.

Vďaka svojej snahe priblížiť sa čo najviac zákazníkovi 21. storočia bol Datart nominovaný v českej súťaži Mastercard Obchodník roka 2017 v kategórii Najlepší zákaznícky zážitok v digitálnej dobe.

V marci vyhral český e-shop Datart.cz v deviatom ročníku súťaže ShopRoku 2017 cenu za kvalitu v kategórii elektro.

V apríli Datart otvoril prvú predajňu v pražských Holešoviciach. V poradí už piata mestská predajňa Datartu sa nachádza v bytovej zástavbe kúsok od Strossmayerovho námestia, čiže pri veľmi dôležitom dopravnom uzle.

V máji Datart kompletné zmodernizoval svoju najväčšiu predajňu v ČR.  Nová humanizovaná predajňa sa nachádza v pražskom centre Letňany. Zároveň tu predstavil prvé café plaza a už siedme kuchynské štúdio.

Brand Datart spadá od 1. 6. 2018 pod spoločnosť Elektrosped a. s.

2017

Datart otvára novú humanizovanú predajňu v Jablonci nad Nisou. Ide tak o prvú realizáciu konceptu „Predajňa 21. storočia“ v severných Čechách a celkovo 45. predajňu.

Datart predstavil koncept malých mestských predajní. Pri týchto predajniach sa zameria hlavne na okamžitú dostupnosť sortimentu a osobný kontakt so zákazníkom. Fungovať budú aj ako výdajne e-shopu. Prvú predajňu otvoril na začiatku mája v Prahe na Francúzskej ulici. Koncom júna otvoril ďalšiu malú mestskú predajňu v Nymburku.

Na konci prázdnin Datart otvoril v Bratislave svoju najmodernejšiu a najväčšiu predajňu, navyše s prvým kuchynským štúdiom na Slovensku. Počet predajní vzrástol na 48.

2016

DATART pripravuje oslavy 25. výročia svojho vzniku.

 Vo finančnom roku 2015/2016 jeho zisk dosiahol úroveň vyše 1 mil. eur, tržby necelých 190 mil. eur. Medziročne tržby vzrástli takmer 11 % a zisk sa dokonca strojnásobil. 
Datart tak rástol rýchlejšie ako trh.

Počet predajní vzrástol na 44. Novú predajňu sme otvorili v TrnaveJihlave. Novo sme zrekonštruovali predajňu v Ostrave, v centre Avion Shopping Park. Predajňa sa tak stala najmodernejšou predajňou Datartu, prvou ucelenou realizáciou konceptu Predajňa 21. storočia na Morave a prvým kuchynským štúdiom mimo Prahu.

2015

Tento rok prežíva DATART veľké inovácie a zmeny. V SR predstavuje nový koncept predajní "Predajňu 21. storočia", ktoré sú v spolupráci s architektmi a dizajnérmi riešené úplne jedinečným spôsobom. Postupne prestavuje aj ďalšie predajne. Špecialitou moderných predajní je interaktívny spôsob prezentácie produktov s využitím nových technológií.

Vo fiškálom roku 2014/2015 sa DATART po piatich rokoch vymanil zo straty a vykázal zisk viac ako 323 tisíc €, tržby viac ako 178 miliónov €.

2014

V auguste roku 2014 dochádza k odkúpeniu podielu od skupiny Darty a firma sa po rokoch vracia do českých rúk.

DATART prežíva obdobie expanzie. Počet predajní vzrástol na 42 a výdajných miest je už dokonca viac ako 700.

2013

Datart ako prvá z veľkých reťazcov na Slovensku ponúka platenie cez systém PayPal. Svojim zákazníkom tak umožňuje jednoduchšie on-line platby napríklad cez mobil alebo tablet.
V roku 2013 zastihla Datart tiež jedna veľmi smutná udalosť, keď nás navždy opustil jeho zakladateľ, generálny riaditeľ a vizionár Pavel Sláma.

2012

Spoločnosť Datart International a.s. opäť zvíťazila v súťaži MasterCard eShopy v kategórii Predajca elektrotechniky roku 2012. Datart tak potvrdzuje, že inovácie v predaji a neustála optimalizácia zákazníckych služieb je pozitívne hodnoteným parametrom v českom, vysoko konkurenčnom prostredí.

2011

Rok 2011 bol pre spoločnosť Datart zlomový, predovšetkým vďaka júlovému zjednoteniu cien v predajniach a na internete, a to v Čechách i na Slovensku! Rok 2011 bol taktiež venovaný moderným technológiám, bola pripravená a spustená prvá verzia mobilnej aplikácie eDatart pre operačné systémy Android a iOS spoločnosti Apple. V rámci neustáleho zlepšovania služieb pre našich zákazníkov sme spustili v Čechách aj na Slovensku nový portál pre registrovaných zákazníkov pod názvom MôjDatart.). I v roku 2011 bola otvorená nová predajňa, to už tretia predajňa v Košiciach,tento krát v OC Aupark.

2010

V roku 2010 Datart pokračuje s otváraním nových predajní, sú otvorené predajne v Prahe 4 v OC Plaza Novodvorská ,druhou predajňou v Liberci a pred koncom roka i v novo vzniknutom OC Galerie Harfa v Prahe 9.I na Slovensku otvárame nové predajne, najprv v OC Aupark v Piešťanoch a potom i druhá predajňa prodejna v v Žiline, také v tamním OC Aupark. Ku koncu roka tak mal Datart 32 predajní v Čechách a 11 na Slovensku. Po celý rok tiež slávi 20 rokov fungovania spoločnosti na českom trhu, vyvrcholením je špeciálna predajná akcia pre zákazníkov.

2009

V roku 2009 začína Datart s plánovanou modernizáciou svojich predajní, prvou realizovanou predajňou sa stáva Karviná.

2006

V roku 2006 docháza k otvoreniu predajní v Hradci Králové, Nitre, v Prahe Ruzyni, v Českých Budejoviciach a v Banskej Bystrici.

2005

Od decembra 2005 sa Datart stává prvým významným maloobchodným reťazcom na českom trhu, ktorý ponúka zákazníkom komfortný nákup prostredníctvom vlastného e-shopu.

Datart otvoril nové predajne v nákupnom centre Vaňkovka v Brne, v obchodnom centre Futurum v Ostrave a v obchodnom centre Chodov v Prahe.

2004

Datart prevádzkuje celkom 22 predajní, z ktorých 15 se nacháza v ČR a 7 v SR. V tomto roku otvára svoju šiestu predajňu v Prahe v nákupnom centre Černý Most a v auguste svoju zatiaľ najnovšiu predajňu v Olympia Centre Olomouc.

Datart vyhrává hlasovanie verejnosti v prestížnej súťaži „Obchodník roka“ organizovanej spoločnostou GE Capital Multiservis a získava tak oceneníe „Najobľúbenejší obchodník roku 2004“.

2003

Datart sa stává súčastou medzinárodnej skupiny KESA Electricals plc.

Datart získava ocenenie Predajca elektro roku 2003 v súťaži GE Capital Multiservis.

2002

Spoločnosť úspešne pokračuje v rozširovaní ponuky a predajného formátu, tentokrát otvorením predajní Praha-Letňany, Teplice, Bratislava-Avion (SR) a Košice-Optima (SR).

2001

Datart zavádza nový koncept predaja v nových otvorených predajňách veľkého formátu umiestnených v Prahe-Nový Smíchov, Ústí nad Labem, Plzni, Ostrave, Mladej Boleslavy, Košiciach a v Žiline. Zrekonštruované sú podľa vzoru nového konceptu predajne Praha-Zličín a Brno-Heršpice.

Sprevádzkované sú takiež nové služby Predlžená záruka a Záruka najnižšej ceny.

2000

Spoločnost Kingfisher plc. sa stáva akcionárom Datartu.

Svoju činnost zahajuje prvná predajňa veľkého formátu na Slovensku, ktorá je umiestnená v Bratislave - Polus City Center, otvorená je takiež menšia predajňa v Poprade. V Českej republike sa otvárajú predajne v Prahe-Hostivař (veľký formát) a v Havířove-nákupné centrum Elán.

1999

Datart prevádzkuje už 12 predajní, nové predajne vznikajú i na Slovensku - v tomto roku zahajuje svoju činnosť predajňa v Banskej Bystrici.

1998

Spoločnosť sa začíná orientovať predovšetkým na nové nákupné centrá situované v nákupných zónach na okrajoch miest, otvorené sú prvé tri predajne veľkého formátu a to v nákupných centrách Praha-Zličín, Brno-Heršpice a Plzeň-Bory. Mimo velkoformátovej predajne je taktiež otvorená nová predajňa v Ostrave-Nádražná ulica.

V tomto roku taktiež zahajuje svoju činnosť Infolinka Datart. V rámci záručného servisu pre našich zákazníkov je sprevádzkovaná služba Istota stáleho obrazu – teda možnosť zapožičania náhradného televízora počas doby opravy.

1996

Docháza k otvoreniu dalšej pražskej predajne, ktorá je umiestnená na Národnej triede.

1993

Docháza k otvoreniu prvej maloobchodnej predajne Datart, predajna bola umiestnená v Prahe, v stanici metra Budejovická. V súčasnej dobe už táto predajňa nie je v prevádzke.

1992

Zahájený predaj v prvom skúšobnom obchode, ktorý bol dočasne umiestnený v Prahe v paláci Perla.

1990

Vznik spoločnosti.