×

Odvoz a likvidácia starého spotrebiča

Ekologická likvidácia výrobku

AKO JE TO S TÝM EKO?

Životné prostredie si treba vážiť, preto ho ani v DATARTe neberieme na ľahkú váhu. Ide totiž ruka v ruke s kvalitou nášho života, a preto sa snažíme šetriť ho čo najviac. Ako sme eko? Napríklad používame už raz použité škatule pri reklamáciách a odovzdávaní do servisu, vytvorili sme vám priestor na bezplatné odovzdanie malých elektrospotrebičov na ekologickú recykláciu v každej predajni DATART a okrem toho sa staráme aj o to, aby ste mohli odovzdať na ekologickú recykláciu aj veľké spotrebiče.

RECYKLÁCIU ELEKTRA NECHAJTE NA NÁS

Staré spotrebiče vám slúžili dobre a dlho, no je čas sa s nimi rozlúčiť. Čaká ich nový, recyklovaný život. Odovzdajte ich do našich rúk a my ich za vás odvezieme, takže sa ani nemusíte namáhať. S nami je ľahké byť eko. A čo má motor, to sa počíta... a teda aj recykluje.

AKÝ JE RECYKLAČNÝ KOLOBEH?

Elektrospotrebiče sú dobrými pomocníkmi v každej domácnosti. Čo ale keď zostarnú? Kam s nimi?

  1. Spotrebiče, ktoré už doslúžili, môžete ZADARMO odovzdať v našej predajni alebo nechať odviezť našou dopravou pri dodaní nového výrobku.
  2. Staré spotrebiče sa odvezú na recykláciu, kde sa odstránia nebezpečné látky.
  3. Moderné stroje z nich oddelia kovy, plasty a ďalšie materiály, aby sa mohli využívať znovu.
  4. Získané materiály sa použijú na opätovnú výrobu.
  5. Nové spotrebiče sú pripravené znovu slúžiť vo vašej domácnosti!
Ako na to

AKO NA TO?

Spotrebiče môžete priniesť osobne do ktorejkoľvek predajne DATART. Spotrebič však musí byť kompletný, nerozobraný a nesmie byť výrazne znečistený. V predajni si produkt prevezme náš personál a od tej chvíle bude všetko na nás. Odovzdanie starého spotrebiča, ktorý už doslúžil, nie je podmienené kúpou nového spotrebiča.

Na recykláciu môžete odovzdať napríklad malé kuchynské spotrebiče, vysávače, fény, mobilné telefóny, počítače, rádiá, reproduktory, no aj sporáky, chladničky, umývačky, rúry alebo práčky.

ČO AK MÁM DATART ĎALEKO?

Nemáte to do najbližšej predajne DATART práve na skok, no vy by ste chceli dať niečo recyklovať? Pozrite si zoznam zberných dvorov v obciach a mestách, nájdite si ten, ktorý máte najbližšie a pokojne recyklujte.

BOLÍ MA CHRBÁT... ČO AK SA NECHCEM NAŤAHOVAŤ SO SPOTREBIČOM?

O odvoz spotrebiča, ktorý už doslúžil, sa veľmi radi postaráme za vás! Stačí si túto požiadavku vybrať pri výbere dopravy nového spotrebiča. Nezáleží na tom, aký spotrebič ste si objednali, odvezieme vám umývačku, práčku, chladničku,... všetky veľké domáce spotrebiče.
Za každý nový dopravený spotrebič odvezieme jeden použitý.

Datart doprava

VYUŽITE DOPRAVART

Vyberte si odvoz starého výrobku pri objednaní nového spotrebiča a ostatné nechajte na nás.
Viac o službe DOPRAVART tu

Screen
šipka

A ČO BATÉRIE, AKUMULÁTORY A ŽIAROVKY?

Všetky použité batérie (tužkové, gombíkové, monočlánky aj akumulátory) a žiarovky môžete kedykoľvek odovzdať v jednej z našich predajní, kde si ich od vás ochotne prevezmú naši predajcovia. Takto aj vy prispejete k ochrane životného prostredia! Výrobky odovzdáme na recykláciu a potom sa využijú na opätovnú výrobu.

Odpad

AKO VIEM, ČO MÔŽEM RECYKLOVAŤ?

Videli ste už niekedy symbol preškrtnutého smetného koša? Poriadne si prečítajte obal, záručný list alebo návod k novému elektrospotrebiču. Našli ste spomínaný symbol? Tak to znamená, že sa spotrebič po skončení životnosti nesmie vyhadzovať do bežného odpadu. Takto označený výrobok je treba odovzdať na mieste spätného odberu, aby sa zaistila ekologická recyklácia. Starý spotrebič sa po doslúžení nezdvihne a nepôjde na recykláciu sám, tak mu spolu pomôžme a chráňme našu prírodu!

Prodejna

EŠTE NIEČO VÁS ZAUJÍMA?

Nehanbite sa pýtať sa! Pokojne navštívte jednu z našich predajní a naši elektrošpecialisti vám všetko radi vysvetlia. A ak ste za, pomôžu vám vybaviť napríklad dopravu na odvoz spotrebiča, s ktorým sa chcete rozlúčiť.

Kde nás nájdete?