Prvé kroky s AirPods a AirPods Pro

30. 4. 2021 - Martina Minaříková - Poradca
Bez dobrej hudby v ušiach ani nevychádzate z domu? Tak potom sú slúchadlá AirPods či AirPods Pro akurát pre vás. Ukážeme vám, ako využiť všetky ich funkcie na sto percent.

AirPods

Pripojenie AirPods k vášmu iPhonu

AirPodsPred prvým spárovaním slúchadiel odomknite svoj iPhone a otvorte puzdro svojich nových AirPods. Počkajte, kým sa objaví grafika na displeji iPhonu. Na pripojenie stlačte tlačidlo Pripojiť a postupujte podľa ďalších pokynov. Ak máte v Nastaveniach povolenú funkciu „Hey Siri“, odteraz ju môžete začať používať. Ak ste prihlásený do iCloudu, slúchadlá AirPods sa automaticky spárujú so všetkými vašimi zariadeniami.

Počúvanie hudby cez AirPods

AirPods začnú automaticky prehrávať zvuk zo zariadenia, ku ktorému sú momentálne pripojené, a to hneď, keď si ich dáte do uší. Ak si z ucha vyberiete jedno slúchadlo, prehrávanie sa pozastaví. Ak si ich vyberiete obe, prehrávanie sa zastaví úplne. Samozrejme, môžete používať aj iba jedno slúchadlo. Keď si ho vyberiete z ucha, prehrávanie sa pozastaví. Keď si ho do 15 sekúnd dáte späť, prehrávanie bude automaticky pokračovať.

AirPodsAirPods a Mac

Na pripojenie AirPods 2. generácie k Macu je potrebné mať nainštalovaný macOS Mojave 10.14.4 či novší.

Ak vlastníte AirPods Pro, budete potrebovať macOS Catalina 10.15.1. alebo novší.

A teraz už poďme na samotné párovanie. Kliknite na Macu na symbol jablka v ľavom hornom rohu obrazovky a vyberte z ponuky Predvoľby systému.

Z ikon vyberte službu Bluetooth a potom si overte, že je funkcia Bluetooth skutočne zapnutá.

Vložte AirPods do nabíjacieho puzdra a otvorte veko puzdra. Podržte tlačidlo nastavení na zadnej strane nabíjacieho puzdra, kým nezačne blikať stavová dióda.

Potom v zozname zariadení vyberte AirPods a kliknite na Pripojiť.
 

Ak už ste AirPods v minulosti spárovali so svojím iPhonom a používate službu iCloud, slúchadlá sa hneď pripoja na použitie aj k Macu.   

AirPods a zariadenia iných značiekAirPods a zariadenia iných značiek

Slúchadlá AirPods, samozrejme, môžete používať aj s inými produktami než len s tými od značky Apple. Jediným rozdielom je, že nebudete môcť využívať službu Siri. Na počúvanie a telefonovanie vám však budú slúžiť ukážkovo.

A ako AirPods spárovať s inými zariadeniami? Zapnite Bluetooth na svojom zariadení, slúchadlá AirPods držte v dosahu zariadeniaotvorte veko.

Podržte tlačidlo nastavení na zadnej strane napájacieho puzdra, kým sa kontrolka nerozsvieti dobiela. Keď sa AirPods objavia v zoznamu zariadení, kliknite na pripojiť.  

 

Ako zistiť stav nabitia AirPods a AirPods Pro  

Pohodlne ho zistíte na Macu, iPadeiPhone alebo iPode. Na iPhone môžete stav nabitia AirPods sledovať vo widgete Batéria. Vložte slúchadlá do nabíjacieho puzdra, otvorte veko a pár sekúnd podržte AirPods pri iPhone, kým sa nezobrazí animácia stavu nabitia slúchadiel a nabíjacieho puzdra. Na Macu nájdete stav nabitia batérie v riadku ponúk pod ikonou Bluetooth. 

AirPods stav nabitia

Nastavenie AirPods a AirPods Pro

K úprave nastavení AirPods sa dostanete v aplikácii Nastavenia –> Bluetooth. V zozname pripojených zariadení kliknite na symbol „i“ vedľa AirPods. Potom si môžete nastaviť tieto funkcie:  

 • pomenovanie AirPods
 • zmenu akcie pri podržaní AirPods Pro
 • zmenu akcie pri poklepaní na AirPods
 • zapnutie a vypnutie automatickej detekcie ucha
 • nastavenie mikrofónu

AirPods nájsť

​Ako nájsť stratené AirPods so službou Nájsť

Túto službu musíte mať aktivovanú. Potom ju môžete využiť na iPhone, iPade či iPode. Služba vám na mape ukáže miesto, kde sa práve nachádzajú vaše AirPods, ak sú niekde nablízku a nie sú v puzdre.

Ak si spomínate, že sú stratené AirPods v puzdre, sú vybité a mimo dosahu, z mapy sa aspoň dozviete, kde a kedy boli pripojené naposledy. Službu môžete využiť aj na Macu alebo PC po prihlásení do svojho účtu na www.icloud.com.

Ak sa vaše AirPods nachádzajú blízko niektorého z vašich Apple zariadení a sú pripojené cez Bluetooth, môžete na nich prehrať zvuk, aby sa vám ľahšie hľadali.

Ako na to? Bežte do aplikácie Nájsť alebo na weby služby iCloud. AirPods budú 2 minúty prehrávať zvuk, ktorý postupne zosilňuje, kým prehrávanie nezastavíte.

AirPods priestorový zvukAirPods Pro vám zaistia zážitok ako z kina  

Vďaka priestorovému zvuku s dynamickým sledovaním hlavy budete mať zo sledovania filmu a videa zážitok ako z ozajstnej kinosály. Zvuk vás totiž obklopí a budete mať dojem, že vychádza z miest všade naokolo. No pozor! Netreba zabúdať, že priestorový zvuk funguje iba v kombinácii slúchadiel AirPods Pro a ďalších vybraných modelov značky Apple. Viac informácií nájdete na stránkach podpory spoločnosti Apple.  

Doprajte si s AirPods Pro maximálne pohodlie a zážitok z hudby

Ak si nie ste istý tým, či vám slúchadla sedia v ušiach správne, využite funkciu Test nasadenia štupľov.  Nájdete ju v iPhone v aplikácii Nastavenia –> Bluetooth. V zozname pripojených Bluetooth zariadení kliknite na ikonu „i“ vedľa AirPods Pro. Vyberte funkciu Test nasadenia štupľov a potom kliknite na Pokračovaťprehrať.

Ak vám test prezradí, že sú slúchadlá nasadené nesprávne, zobrazí sa vám odporúčanie, aby ste zvážili výmenu štupľov a potom test zopakovali.

AirPods ovládanie

Ovládanie zvuku na AirPods Pro

 • Prehrávanie zvuku spustíte alebo pozastavíte stlačením snímača tlaku na slúchadle. 
 • Ak chcete preskočiť dopredu, stlačte snímač tlaku na slúchadle dvakrát.
 • Ak chcete preskočiť dozadu, stlačte tlakový snímač trikrát.
 • Potiahnite posuvník hlasitosti na zamknutej obrazovke, v Ovládacom centre či v aplikácii, z ktorej púšťate zvuk. Okrem toho môžete otvoriť obrazovku Práve hrá na Apple Watch a upraviť hlasitosť otočením korunky Digital Crown.

 

Na AirPods Pro si môžete nastaviť aj to, do akej miery chcete počuť zvuky okolia. Podržaním snímača tlaku prepínate medzi aktívnym potláčaním hluku a režimom priepustnosti. Režimy, medzi ktorými sa dá prepínať podržaním snímača, volíte v Nastaveniach –> Bluetooth –> AirPods Pro –> stlačiť a podržať AirPods.

AirPods ovládanieOvládanie zvuku na AirPods 1. a 2. generácie

Prostredníctvom AirPods môžete používať Siri a ovládať prehrávanie zvukového obsahu. Na AirPods 2. generácie aktivujete Siri vo východiskovom nastavení frázou „Hey Siri“. Dvojitým klepnutím na AirPod spustíte prehrávanie zvuku alebo preskočíte na ďalšiu skladbu. Na AirPods 1. generácie Siri aktivujete vo východiskovom nastavení dvojitým klepnutím.

Požadovanú funkciu dvojitého klepnutia môžete nastaviť pre každý AirPod zvlášť, a to bez ohľadu na to, aký model AirPods vlastníte:

 • používanie Siri
 • pustenie alebo pozastavenie prehrávania zvuku
 • preskočenie na ďalšiu skladbu  
 • návrat na predchádzajúcu skladbu
   

Ak sa vám Siri nedarí aktivovať dvojitým klepnutím, prejdite do Nastavenia –> Siri a vyhľadávanie a zapnite voľbu Povoliť Siri pri zamknutí.

Ako skontrolovať stav batérie AirPods a AirPods Pro

Jednoducho – podľa farby diódy na puzdre AirPods. Ak sú slúchadlá v puzdre a veko je otvorené, kontrolka ukazuje stav nabitia AirPods. Ak slúchadlá nie sú v puzdre, kontrolka signalizuje stav nabitia puzdra. Zelená indikuje úplné nabitie a oranžová znamená, že zostáva menej než jedno úplné nabitie.
 

Chcem AirPods

Autor článku

Martina Minaříková

Odkedy som sa naučila písať, nič iné vlastne ani nerobím. Začínala som slohmi v škole, nasledovali seminárky na výške a teraz mám veľké šťastie, že sa písanie stalo tak trochu mojou prácou. Píšem o všetkom možnom, ale momentálne ma najviac bavia rôzne elektro hračky.

Všechny články od tohoto autora

Vyhľadať v článkoch

V porovnávači máte 0 produktov Porovnať produkty Porovnať 0 produktov