Vyberte si tie najlepšie slúchadlá na šport

13. 2. 2020 - Veronika Kožíková - Poradca
Športom k zdraviu! Či už ste priaznivci posilňovní, domáceho cvičenia alebo cezpoľného behu, každú aktivitu vám môže spríjemniť obľúbená hudba. Poradíme vám, ako si vybrať tie správne slúchadlá na behanie či do bazéna. Dáte prednosť slúchadlám s káblami alebo bezdrôtovým slúchadlám? Vyberte si sami. My vám pomôžeme zaobstarať si tie najlepšie.

Slúchadlá na šport

Slúchadlá na behanie do 20 €

Najrozšírenejším a zároveň najobľúbenejším variantom sú „drôtové slúchadlá“. Na aktivity plné pohybu je vhodnejšie vybrať si ľahšie a skladnejšie vyhotovenie, teda slúchadlá do uší, konkrétne špunty alebo tzv. „pecky“. Keďže špuntové slúchadlá držia v ušiach rozhodne lepšie a majú aj kvalitnejší zvuk, pri výbere lacnejších slúchadiel odporúčame tento typ. Oproti bezdrôtovým modelom oceníte, že nemusíte sledovať, koľko vám zostáva batérie. Daňou za pohodlie je však občas zamotaný kábel či nechcené vytrhnutie slúchadiel z uší.

Aj za cenu do 20 € si zaobstaráte slušné slúchadlá, dokonca s doživotnou zárukou. Dôkazom sú napríklad modely od značky Koss. K obľúbeným patria aj slúchadlá GoGEN alebo JBL. Pamätajte však, že tieto lacnejšie modely nie sú chránené proti potu ani dažďu!

Slúchadlá na šport

Ak pri behu používate puzdro na ruku, bude pre vás vhodnejšia kratšia dĺžka kábla než štandardných 120 cm.

Ide to aj bez káblov

Neoslovila vás ponuka káblových slúchadiel? Asi túžite po pravej slobode. Ak nechcete odmotávať zamotané káble, Bluetooth slúchadlá budú pre vás tie pravé. Ale pozor, nie sú bezdrôtové ako bezdrôtové!  

Ak sa bojíte, že vám špunty vypadnú z uší, ideálne pre vás budú slúchadlá spojené záhlavným káblom. Pre priaznivcov True Wireless slúchadiel (teda slúchadiel, ktoré navzájom nie sú prepojené káblom) sú tu samostatné špunty s dobíjacím puzdrom. Ich výhody sme pre vás spísali v samostatnom článku. Musíte však počítať s tým, že treba neustále sledovať baterku a že si za ne trochu priplatíte.

Slúchadlá na šport

Bezdrôtové slúchadlá na beh

Či už hľadáte Bluetooth slúchadlá na beh, alebo do fitka, v prvom rade budete potrebovať jednu vec – odolnosť voči potu či vode. Preto si starostlivo odsledujte stupeň krytia každého modelu! Na beh si vyberte čo najvyšší stupeň krytia (minimálne IPX4), pretože slúchadlá budú v kontakte s potom, no taktiež vám na ne môže aj pršať. Zvážte aj konštrukciu náušníkov.

Pre bežcov je dobré zvoliť si otvorené alebo minimálne polootvorené slúchadlá, ktoré poskytujú dobrú kvalitu prehrávaného zvuku. Nevýhodou tohto typu náušníkov je, že zvuk bude počuť aj vaše okolie, čo však zrejme vám prekážať nebude. A budete počuť aj trúbiace auto, čo sa môže naozaj hodiť.

Slúchadlá na beh

Bezdrôtové slúchadlá do posilňovne

Aj pri modeloch do posilňovne platí, že je lepšie vybrať si slúchadlá odolné proti potu. Milovníkom cvičenia vo fitku odporúčame skôr uzavretú konštrukciu. Obľúbené hity tak totiž budete počuť skutočne iba vy a nebudete nimi rušiť okolie.

Slúchadlá do fitka

Bezdrôtové slúchadlá AirPods

Obľúbeným modelom medzi bezdrôtovými slúchadlami sú nepochybne aj AirPods. Apple nimi spustil úplnú mániu True Wireless slúchadiel. Ide o typ zariadenia, ktoré už nie je prepojené káblom ani so zdrojom zvuku, ani medzi sebou. O nabíjanie slúchadiel AirPods sa stará puzdro na nabíjanie, vďaka ktorému vydržia hrať až 24 hodín. Pre hudobných fajnšmekrov je tu aj lepšia verzia Bluetooth slúchadiel – Apple AirPods Pro.

Slúchadlá na šport

Bezdrôtové slúchadlá do bazéna (s mp3 prehrávačom)

Nájsť slúchadlá, ktoré s vami bez problémov prežijú pravidelné plavecké tréningy aj s potápaním, je už celkom umenie. Našťastie však existujú aj také!

Vyrážate do bazéna alebo všeobecne za športom a klasické bezdrôtové slúchadlá vás neoslovili, pretože si so sebou nechcete alebo nemôžete brať mobil? Máme riešenie – bezdrôtové slúchadlá s mp3 prehrávačom! Na čo sú dobré? Zaobídete sa bez káblov a ešte si aj môžete nechať smartfón doma. Keď pôjdete z domu, budete potrebovať jedine kľúče a slúchadlá. Vypnite na chvíľu online svet a vychutnajte si skutočnú slobodu!

Slúchadlá do bazéna

Najznámejšími slúchadlami s prehrávačom sú modely od značky SONY. Cenou sa pohybujú cca od 80 do 120 €. Za tú cenu však iste získate množstvo výhod. Walkmanové slúchadlá s priliehavým mostom cez hlavu fungujú aj v extrémnych podmienkach, a to od 5 stupňov pod bodom mrazu až do 45 °C. Neboja sa ani prachu či vody a vďaka krytiu sú ako stvorené do posilňovne či bazénu (aj slaného mora).

Moderné plavecké MP3 prehrávače Sony v sebe navyše ukrývajú 4 GB internú pamäť, pokojne do nich môžete nahádzať niekoľko stoviek piesní. Navyše majú funkciu rýchlonabíjania a aj poriadnu batériu. Zaujímajú vás konkrétne čísla? Ak sa naladíte na songy uložené v pamäti slúchadiel, máte k dispozícii až 12 hodín prehrávania. Pri aktívnom využívaní Bluetooth (ak sa predsa len rozhodnete brať si so sebou aj mobil) si užijete hudbu približne 4 hodiny. No a vďaka rýchlonabíjaniu ste späť na stovke za 1,5 hodiny. To znie dosť dobre, nie?  

Slúchadlá na plávanie

Ak hľadáte slúchadlá na cesty alebo sa chcete podrobnejšie zoznámiť s jednotlivými typmi slúchadiel, mrknite aj na náš článok Ako vybrať slúchadlá.

A ešte jeden tip pre fanúšikov značky JBL: slúchadlá JBL Endurance DIVE v zeleno-čiernom vyhotovení alebo lacnejšom čiernom variante. Tieto vychytané slúchadlá sľubujú plavcom až 8 hodín prehrávania, funkciu rýchlonabíjania a mimoriadnu kvalitu zvuku.  

Slúchadlá na šport

Autor článku

Veronika Kožíková

Tá, ktorá rady, tipy a recenzie sype ako esá z rukáva. Milovníčka všetkého dlhosrstého a štvornohého, ale aj kuchynských a iných „vychytávok“, ktoré nám uľahčujú život. Iba v elektronike vás totiž každú chvíľu čaká niečo nové a vždy je čo objavovať. A keď to objavujete napríklad z takej elektrokolobežky, to je už niečo!

Všechny články od tohoto autora

Vyhľadať v článkoch

V porovnávači máte 0 produktov Porovnať produkty Porovnať 0 produktov