×

Ako vybrať kávovar?

14.09.2022

Je niekoľko spôsobov, ako si vychutnať výbornú kávu. Výrobcovia kávovarov to vedia, a preto je tento segment plný rozmanitých „mašiniek“, ktoré vám vyčarujú kávu presne podľa vašej chuti. Poďme sa spoločne pozrieť na to, ako vybrať kávovar, ktorý bude najlepšie vyhovovať vašim potrebám, frekvencii používania aj očakávaniam na kvalitu kávy.

ako vybrat kávovar

O čom sa dočítate:

 

Pre mnohých ľudí je káva neodmysliteľnou súčasťou dňa a stretnutí – či už na pracovisku alebo v pohodlí domova. Za delikátnou kávou nemusíte chodiť do kaviarne. Moderné kávovary ponúkajú technológie, ktoré si poradia so zrnkovou kávoumletou kávou aj predpripravenými kapsulami jednoducho a v priebehu pár chvíľ. Hľadáte plnoautomatické riešenie, ktoré vám pripraví lahodné latte macchiato na pár „ťuknutí“ do displeja, alebo si chcete vychutnávať atmosféru mletia a celý proces kávičkovania? Poďte spolu s nami nájsť pre seba ten najlepší kávovar!

Koľko kávy denne vypijete?

Odhodlanie kúpiť kávovar vzniká najmä z nespokojnosti s klasickou zalievanou kávou (nazývanou aj ako turek), ktorá svojou kvalitou nemôže espressu konkurovať. Dlhé lúhovanie a vysoká teplota vody ničia chuť a vôňu, a vy tak možno dlhé roky prichádzate o ten pravý zážitok z kávy. Kávovar stojí niekoľko desiatok až stovky eur. Koľko investovať? Bude mať drahý stroj pravidelné využitie alebo sa z neho stane estetický solitér na kuchynskej linke?

Ako vybrať kávovar

Káva je synonymom pre pôžitok, relax, energiu, vzpruhu, ale aj moment, ktorý si môžeme ukradnúť len pre seba.

Prvá vec, ktorú by ste pred nákupom kávovaru mali zvážiť, je reálna spotreba kávy. Ak bývate v domácnosti, kde sa denne vypijú 1 – 4 šálky kávy, nemusíte mať prehnané nároky na objem nádoby na vodu, ani na rýchlosť prípravy. Vystačíte so šikovným, menším a cenovo dostupnejším kávovarom. Pri vyššom zaťažení je na mieste investícia do kávovaru, ktorý disponuje jednoduchou obsluhou, väčšou kapacitou nádob na vodu a mlieko aj možnosťou nastaviť si nápoj podľa vlastných preferencií. Váš nový kávovar by mal pracovať dostatočne rýchlo na to, aby sa v rannom zmätku dostal každý včas k svojej šálke čerstvej energie.

Espresso, latte alebo cappuccino?

Po počte šálok je rovnako dôležitá aj otázka: Aký druh kávy pijete? Určite poznáte ľudí, ktorí majú v obľube iba čisté intenzívne espresso, ale aj takých, ktorí majú najradšej kávu s bohatou mliečnou penou. Pri výbere kávovaru zohľadnite najmä preferencie tých, ktorí s ním prídu najčastejšie do kontaktu. Ak majú členovia vašej domácnosti alebo kolegovia rozličné chute, hľadajte univerzálny kávovar, ktorý svojím vyhotovením aj funkčnosťou dokáže pokryť nároky každého používateľa. V našej bohatej ponuke kávovarov nájde každý svoj tip na víťaza.

Ako vybrať kávovar

Základné rozdelenie kávovarov

Najnovšie kávovary prinášajú do kuchýň kávové nápoje v baristickej kvalite a vítanú všestrannosť. Dizajnéri nenechávajú bez povšimnutia ani najmenšie detaily a dnes si už môžete vybrať kávovar, ktorý dokonale zapadne do vašej kuchyne – vo vysokom čiernom lesku, v jemne smotanovej farbe či žiarivo červenej. Vzhľad je často vyladený do precíznych detailov a sú atraktívnym prvkom na kuchynskej linke. No nejde iba o vzhľad. Ako sú na tom kávovary z pohľadu technológií a funkcií? Oplatí sa kapsulový, automatický alebo pákový kávovar?

Kávovar na kapsuly

Máte radi kávu bez čakania? Potom sa vám zapáčia kapsulové kávovary. Kapsulu jednoducho vložíte do kávovaru a už o chvíľu je káva automaticky a bez námahy hotová. Každá kapsula v sebe obsahuje dávku čerstvo zomletej kávy, ktorá bola vákuovo zabalená. Nemusíte sa nemusíte obávať, že by predčasnou oxidáciou pri kontakte so vzduchom stratila zo svojej intenzity.

Na kapsulové kávovary sa praví kávičkári síce pozerajú cez prsty, no za posledné roky prešli veľkými zmenami. Väčšina kvalitných kávovarov tohto druhu pracuje s čerpadlom s dostatočným tlakom a má vo svojej výbave aj nádobku na mlieko a napeňovač mlieka. Postarajú sa o výborné espresso, ale aj latte macchiato či cappuccino. Niektoré kapsuly majú na veku čiarový kód. Z neho vie kávovar prečítať recept a odmerať správne množstvo všetkých ingrediencií. Pestrú ponuku zaujímavých kapsulových kávovarov prinášajú overené značky Krups a DeLonghi.

ako vybrat kávovar

Pred nákupom samotného kávovaru si zistite cenu kapsúl (napr. Nespresso, Tassimo, Dolce Gusto) a prepočítajte, aké budete mať mesačné výdavky na kávu pri vašej bežnej spotrebe.

Pre koho je kapsulový kávovar vhodný?

Kapsulový kávovar ocenia ľudia, ktorí hľadajú praktické používanie a rozmanitosť chutí. V širokom výbere kapsúl nájdete rôzne druhy káv z celého sveta. Pôžitkárov a deti oslovia aj čokoládové nápoje. Tento druh kávovaru nie je náročný na priestor, ani na prvotnú investíciu. Pre malý kávovar na kuchynskej linke ľahko nájdete stabilné miesto a aj po vizuálnej stránke vyzerá výborne. Treba však počítať s dodatočnými nákladmi na nákup kapsúl.


Ako prebieha recyklácia kávových kapsúl?

Je pravdou, že používanie kapsulového kávovaru nie je bezodpadové. Ak sa zamýšľate nad tým, čo s použitými kávovými kapsulami a zároveň nechcete, aby poputovali do zmiešaného odpadu, jedným z riešení je zapojiť sa do recyklačného programu. Napríklad firma Nespresso pri každej objednávke originálnych kapsúl od zákazníka odváža použité kapsule v špeciálnom obale. Doplnková služba sa objednáva priamo pri nákupe kapsúl cez internet. Vedeli ste, že 995 hliníkových kapsúl Nespresso postačí na výrobu rámu bicykla?

kávové kapsule

Ďalším riešením je zakúpenie znovuplniteľných kapsúl, ktoré sa dajú naplniť obľúbenou kávou (označované ako „univerzálne kapsuly do kávovaru“). Opakovane plniteľné kapsuly šetria predovšetkým prírodné prostredie, no váš čas už pomenej. Je to však zaujímavá alternatíva, o ktorej sa oplatí uvažovať najmä pri častom používaní kapsulového kávovaru.

Automatický kávovar

Jednou z predností automatického kávovaru je presné dodržiavanie nižšie uvedeného postupu. Plnoautomatický kávovar je vybavený vstavaným mlynčekom, ktorý kávu tesne pred prípravou sám namelie, čím sa postará o dokonalú čerstvosť, chuť a arómu.

automatický kávovar

Vzorec pre ideálne espresso (vyvinutý Talianmi) je 7/9/25/25/88-92. Znamená, že 7 gramov mletej kávy sa pri tlaku 9 barov nechá extrahovať 25 sekúnd do 25 ml vody pri teplote 88 – 92 °C.

Ak máte okrem espressa radi tiež latte macchiato alebo cappuccino, budete automatický kávovar milovať. Ako vybrať automatický kávovar? A čomu venovať pozornosť? Môžete si zakúpiť kávovar s mlynčekom a zásobníkom na mlieko, ktorý sa a o tvorbu týchto nápojov postará úplne sám (plnoautomat). Ak nie je prítomný zásobník na mlieko, je k dispozícii tryska na horúcu paru, pomocou ktorej si mlieko jednoducho našľaháte (poloautomat). Ku kávovaru stačí iba priložiť “externú” nádobu s mliekom.

Kávovar si jednoducho nastavíte tak, aby sa ráno zapol s predstihom a spolu s ranným budíkom sa z kuchyne začne šíriť lákavá vôňa kávy. Väčšina automatických kávovarov má tiež plochu na predhrievanie šálok. Káva pripravená do predhriateho porcelánu nestratí nič zo svojej arómy a nádherne prevonia váš domov.

ako vybrat kávovar

Automatické kávovary sa o seba navyše vedia vo veľkej miere postarať – sami sa opláchnu a prečistia časti, ktoré prichádzajú do kontaktu s kávou, mliekom a vodou. Vďaka spoľahlivým indikátorom a intuitívnemu chodu budete presne vedieť, kedy doplniť zásobníky, vymeniť filtre alebo kávovar odvápniť.
 

Pre koho je automatický kávovar vhodný?

Ak chcete dokonalé espresso bez starostí, automatický kávovar je skvelou voľbou. Jednoducho si vyberiete druh nápoja, veľkosť šálky aj intenzitu kávy. Nemusíte strácať žiadny čas navyše a aj po niekoľkých hotových šálkach kávy bude na vašej kuchynskej linke dokonale čisto. Rátajte však s vyššou cenou aj s väčšími rozmermi. Experimentovanie je čiastočne obmedzené na výber z prednastavených programov a druhov káv. Drahšie automatické kávovary už ponúkajú možnosť uložiť do pamäte vlastné obľúbené nápoje, pomery a kombinácie.
 

Smart technológie vo svete kávovarov

Za posledné roky sa rozširuje ponuka atraktívnych automatických kávovarov s dotykovými displejmi a narastá záujem o tzv. smart kávovary. Ide o inteligentné kávovary, ktoré sa vďaka pripojeniu k Wi-Fi (alebo prostredníctvom technológie Bluetooth) stávajú obľúbenou súčasťou inteligentnej domácnosti. Databáza počtu a druhu nápojov je pravidelne aktualizovaná a rozširovaná o lákavé špeciality. Prostredníctvom telefónu či smart hodiniek tak svoj kávovar ovládate odkiaľkoľvek. Príprava kvalitnej kávy ešte nebola jednoduchšia!

Automatický kávovar

Pákový kávovar

Pákový kávovar je ako stvorený pre každého, kto miluje espresso a kávový rituál pri príprave kávy je pre neho rovnako dôležitý, ako kvalita samotného nápoja. Oproti automatickým modelom väčšina pákových kávovarov nemá zásobník na kávu. Zomletú kávu musíte zakaždým natlačiť do sitka v špeciálnom držiaku, ktorý sa pohybom páky nasadzuje na samotný prístroj. Odtiaľ pochádza aj názov pre tento typ kávovaru. Kávu treba zomlieť, aby ste sa ku svojej šálke kávy dostali.

V lepšom prípade je mlynček súčasťou kávovaru, pri menších pákových strojčekov sa však bez „externého“ mlynčeka na kávu nezaobídete.

Výhodou pákových kávovarov je možnosť využiť takzvané E.S.E. pody. Ide o hermeticky uzavreté a presne naporciované množstvo kávy (7g). PODy majú univerzálnu veľkosť a sú kompatibilné takmer s každým pákovým kávovarom. Po extrakcii POD-ušky vzniká lahodná káva, ktorá kvalitou nezaostáva za čerstvo pomletou. Káva je v papierových filtroch, čo znamená menej práce s čistením sitka alebo pracovnej plochy. U väčšiny pákových kávovarov musíte strážiť dávkovanie vody, len najvyššie modely sú vybavené integrovanými senzormi, ktoré sa o optimálne množstvo vody postarajú samy.

ako vybrat kávovar

Náš tip – Ak chcete pripravovať chutné a kvalitné espresso, vyhnite sa pákovým kávovarom s tlakom 3,5 baru. Ich súčasťou nie je čerpadlo. Minimálny tlak čerpadla by mal byť 9 barov. Prítomnosť čerpadla v kávovare spoznáte podľa charakteristického klopkavého bručania.
 

Pre koho je pákový kávovar vhodný?

Pákový kávovar ponúka kompletnú kontrolu nad pripravovanou kávou. Každá šálka kávy verne odzrkadlí vaše baristické schopnosti, pri ktorých môžete skúšať, čo kávovar za vašej sústredenej asistencie dokáže. Samotná príprava kávy, mletie aj údržba kávovaru si vyžadujú viac času. Lákadlom býva tiež cena pákových kávovarov, ktorá je v priemere nižšia ako u automatických prístrojov.

ako vybrat kávovar

Prekvapkávací kávovar

Ak hľadáte cenovo nenáročný kávovar, ktorý zvládne pripraviť väčšie množstvo kávy chuťovo podobnej espressu, poobzerajte sa v ponuke kávovarov na prekvapkávanú kávu.

Kávu musíte najskôr zomlieť alebo už mletú zakúpiť. Ideálnou voľbou je kúpa prekvapkávacieho kávovaru s integrovaným mlynčekom na kávu – a razom je o jednu starosť menej! Ako prekvapkávač kávy funguje? Horúca voda preteká z vrchnej časti do spodnej nádoby cez papierový filter alebo permanentné sitko s pomletou kávou. Ak budete mať kávové zrná zomleté najemno, bude výsledný nápoj silnejší. Naopak, pri hrubom namletí kávových zŕn bude káva slabšia, pretože voda kávou pretečie pomerne rýchlo. Prekvapkávaná káva sa vyznačuje horkastou chuťou, keďže sa filtruje o čosi dlhšiu dobu. Je tiež redšia oproti bežnému espressu.
 

Pre koho je prekvapkávací kávovar vhodný?

Priaznivá cena, kompaktnejšie rozmery a väčšie množstvo kávy robia z prekvapkávačov obľúbenú voľbu používateľov aj napriek tomu, že nejde o pravé espresso. Vyhovuje im, že takáto káva je slabšia a menej výrazná ako káva pripravená pomocou vysokého tlaku. Je to ideálny kávovar pre milovníkov turka bez usadeniny!

Kávovar na prekvapkávanú kávu

Moka kávovar

Káva z moka kávovaru vyniká silnou chuťou a vyšším obsahom kofeínu. Hotová vzpruha pre každého, kto potrebuje extra dávku povzbudenia! Samotná kanvica sa skladá z troch dielov. Do spodného nalejete vodu, do vnútorného sitka nasypete stredne hrubo zomletú kávu a poriadne zaskrutkujete.

Moka káva sa klasicky pripravuje na plyne, no v súčasnej ponuke hravo nájdete aj moka kanvice na elektrickú, sklokeramickú dosku alebo indukciu. Voda sa vďaka ohrevu premení na paru, ktorá následne prechádza cez zomletú kávu smerom nahor, kde opäť chladne a vo forme chutného nápoja sa zachytáva v hornej časti kanvice. Káva z moka kanvice má špecifickú, ľahko pripálenú chuť. Podobá sa na talianske espresso, no chýba jej špecifická pena.
 

Pre koho je moka kávovar vhodný?

Káva z moka kanvice má niečo do seba! Poteší originálna chuť, štýlový dizajn aj životnosť moka kanvíc, minimálne nároky na priestor, údržbu a viac ako dobrá cena. Kávovar ako stvorený do menšej kuchyne, kde sa každý ušetrený centimeter počíta.

Moka kanvička

Počuli ste o kávovare s názvom Handpresso? Ide o unikátny ručný cestovný kávovar, ktorého princíp fungovania si zamilovali cestovatelia, outdooroví nadšenci či chatári. Budete potrebovať iba horúcu vodu (napríklad zohriatu nad ohňom), E.S.E pod s obľúbenou kávou (alebo kompatibilnú kapsulu) a zvyšok prípravy je už prekvapivo jednoduchý. Presvedčte sa sami! K dostaniu aj Handpresso do autozásuvky.

Funkcie, ktoré zvyšujú komfort používania

Prehľadný dotykový displej – Umožňuje jednoduchý výber kávového nápoja či nastavenie intenzity bez toho, aby sa používateľ stratil v posuvnom “tlačidlovom” menu.

Predhrievanie šálok – Nápoj poputuje do zohriatej šálky a dlhšie si tak uchová svoju teplotu, bohatú penu aj chuť.

Vstavaný mlynček – Vyhľadávaná výbava, o ktorej sa odvíja sila a kvalita kávy. Vyberajte modely, kde máte možnosť nastaviť rôzne stupne hrubosti mletia. Obzvlášť pozor na mlynčeky s kovovým mechanizmom, ktoré môžu kávu znehodnotiť prepálením. Lepšou voľbou sú keramické mlecie kamene.

Nastaviteľná výška výpustov – Oceníte ju pri príprave rôznych druhov nápojov (v malej šálke aj vysokom pohári zo skla). Káva ide z výpustu priamo do šálky, nezašpiní základňu kávovaru.

Funkcia horúcej vody – Určená na prípravu čajov.

Vodný filter – Zlepšuje chuť kávy, chráni kávovar pred vodným kameňom a predlžuje intervaly medzi údržbami aj jeho životnosť.

Nastavenie užívateľských profilov – Funkcia má využitie najmä v domácnostiach, kde má každý člen domácnosti iné kávové preferencie. Vytvoríte si profily, kde máte uložený svoj kávový nápoj na jedno stisnutie jedného tlačidla.

Naprogramovanie chodu – Môžete nastaviť čas, kedy sa kávovar uvedie do chodu, nahreje šálky alebo dokonca aj kávu pripraví.

Kontrola bezpečnosti chodu – Kávovar sa automaticky vypne po istej dobe nečinnosti alebo sa prepne do energeticky úsporného režimu.

SMART výbava – Medzi technologické vychytávky kvalitných kávovarov patrí ovládanie kávovaru pomocou smartfónu.

Smart kávovar

Kávovar do domácnosti alebo kancelárie?

Bežný kávovar do domácnosti je v chode 2 – 3 krát denne a vôbec nemusíte postrehnúť jeho nedostatky, ktoré by sa prejavili až pri častejšom používaní. Na kávovar do kancelárie, ktorý sa počas pracovnej doby prakticky nemusí zastaviť, sú už od budúcich používateľov kladené vyššie nároky.

Ak je káva zadarmo (a teda benefitom od zamestnávateľa), miesto jedného nápoja sa pri kávovare otočí takmer každý zamestnanec aj 2 či 3 krát. Zvyčajne preto ide o automatické kávovary vyššej triedy, ktoré zvládnu viac ako základné nápoje z kávových zŕn. Výborne si poradia s mliečnymi nápojmi ako je cappuccino, espresso macchiato alebo caffé latte.

Do tohto kávovaru sa musí vojsť dostatok kávových zŕn, vody aj mlieka, preto spolu s kapacitou nádob rastú aj jeho rozmery. Kávovary do kancelárie môžu byť voľne stojace, ale aj zabudovateľné. Niektoré vstavané kávovary sa dajú priamo napojiť na prívod vody, či dokonca disponujú chladičom na mlieko. Nevýhodou je však komplikovaný prístup pri servise a vyššia obstarávacia cena.

ako vybrat kávovar

Obsluha kávovaru

Pri výbere kávovaru myslite na to, koľko medzikrokov musíte vykonať, kým sa k nápoju dostanete.

Musíte si kávu zomlieť zvlášť? Nezaobídete sa bez mlynčeka na kávu.

Máte radi mliečnu penu? Potom by vám vo výbave nemal chýbať ani šikovný penič mlieka.

Chcete sa zdokonaliť v príprave rôznych kávových nápojov? Zíde sa vám napríklad odmerka na kávu, tamper na kávu (utláčadlo) alebo aj teplomer na mlieko. ​

Tieto procedúry však môžete vymeniť za pár dotykov po ovládacom paneli, kedy sa všetko automaticky udeje aj bez vašej asistencie. Nejde len o úsporu času a peňazí pri nákupe. Ďalšie pomôcky totiž znamenajú väčšie nároky na uskladnenie a čistenie. Viac o údržbe a čistení vášho prístrojasa dozviete v samostatnom článku Ako sa starať o kávovar.

Čistenie kávovaru

Ako sa starať o kávovar?

Aby kávovar fungoval dlho a bezchybne, netreba zabúdať ani na jeho údržbu. Káva zo špinavého kávovaru je totiž horká a zatuchnutá. Pomerne rýchlo sa prirodzene zanášajú práve tie časti, ktoré prichádzajú do kontaktu s kávou, vodou a mliekom.

Každodenná starostlivosť by mala zahŕňať výmenu tekutín v zásobníkoch (mlieko sa môže pokaziť, voda zatuchnúť a podporovať vznik vodného kameňa). Rovnakú pozornosť venujte aj odpadovým nádobám, ktoré bývajú zdrojom zápachu a baktérií. Prečistite všetky mliečne cesty kávovaru aj parnú trysku, hlavy či výpusty. Aspoň raz týždenne vyberte varnú jednotku kávovaru a dôkladne ju očistite pod tečúcou vodou (pri lacnejších modeloch sa nedá vybrať, čistite opatrne dostupné miesta).

Kvalitné automatické kávovary disponujú automatickým čistiacim a odvápňovacím programom. Prístroj vás vyzve na vloženie čistiacej tablety (prášku) a ak sa dodržia pokyny v návode na používanie, údržba kávovaru prebehne hladko a bez práce navyše.

ako vybrat kávovar

Zvážte náklady na kávu

Ktorý kávovar je ekonomicky výhodnejší? Kapsulový kávovar, ktorý je lacnejší, no za kapsule môžete pri vyššej spotrebe mesačne zaplatíte desiatky eur? Alebo štvornásobne drahý automatický kávovar, ktorý nerozlišuje, či použijete obyčajnú alebo exkluzívnu zrnkovú kávu? Pri pohľade na výdavky na kávu sa môžete po krátkych výpočtoch dopracovať k zaujímavým číslam a logickým záverom.

Návratnosť investície do plneautomatizovaného kávovaru sa dá očakávať najmä vtedy, ak sa bude kávovar často používať. Pri kapsulovom prístroji je výsledok opačný. Čím viac kapsúl spotrebujete, tým je ročné kávičkovanie drahšie.

Nájdite kávovar, ktorý bude mať u vás využitie

Základným orientačným bodom je určiť, akú kávu pijete a koľko šálok denne by mal kávovar pripraviť. Stanovte si rozpočet, popremýšľajte o tom, koľko miesta máte pre kávovar k dispozícii, či potrebujete naraz dve šálky kávy a do akej miery chcete do procesu zasahovať.

kávovar

Ak patríte k nenáročným kávičkárom, svojho favorita nájdete medzi moka kávovarmi a kávovarmi na prekvapkávanú kávu. Ak radi experimentujete s chuťami a hľadáte kávovar, z ktorého bude mať radosť každý člen rodiny (aj deti), potom bude dobrou voľbou kapsulový kávovar. Pohodlný užívateľ bude spokojný s automatickým kávovarom a skutočnému fajnšmekrovi, ktorý si chce vychutnať celý kávičkový rituál, urobí najväčšiu radosť práve pákový kávovar.

 

chcem nový kávovar

Súvisiace články:

Ďalšie aktuality

Nová outdoorová kamera DJI Osmo Action 3 Adventure Combo: Dobrodružstvo bez kompromisov

Nová outdoorová kamera DJI Osmo Action 3 Adventure Combo: Dobrodružstvo bez kompromisov

Chcete zachytiť zážitky v najvyššej kvalite? Vydajte sa do akcie s novou outdoorovou kamerou DJI Osmo Action 3 Adventure Combo, ktorá sa postará o záznam jedinečných okamihov. Či už ste milovníci adre...... Celý článok
Ako vybrať powerbank?

Ako vybrať powerbank?

Len pekná farba vám nezaručí rýchlo a dostatočne nabitý telefón. Pri výbere powerbanku by ste sa mali sústrediť hlavne na jeho kapacitu, rýchlosť a čas nabíjania. Z praktického hľadiska je dôležité aj...... Celý článok
Predstavujeme vám Samsung Galaxy S23 | S23+ | S23 Ultra

Predstavujeme vám Samsung Galaxy S23 | S23+ | S23 Ultra

Pozrite sa s nami na nové a najlepšie smartfóny Samsung: Galaxy S23, Galaxy S23+ a Galaxy S23 Ultra. Ponúkajú až 200 Mpx fotoaparát, špičkový výkon a dizajn ohľaduplný k prírode. Pozrite sa na ...... Celý článok
Oslávte Silvester s 9 najvtipnejšími recenziami od našich zákazníkov

Oslávte Silvester s 9 najvtipnejšími recenziami od našich zákazníkov

Keďže sa pomaly blíži koniec roka a začiatok nového, začíname oslavovať aj my v DATARTe. A chvíle v práci sme si spríjemnili čítaním vtipných zákazníckych recenzií, ktoré nás statočne pobavili. Tak sa...... Celý článok
Samsung Quick Share na rýchlejšie a jednoduchšie zdieľanie

Samsung Quick Share na rýchlejšie a jednoduchšie zdieľanie

Majitelia zariadení Samsung Galaxy, pozor. Možno vám počas používania zariadenia ušla jedna skvelá funkcia, ktorá vám uľahčí život. Ide o Quick Share na pokročilé zdieľanie súborov (nielen) nablízko m...... Celý článok