×

Leto s LG: Pohodový návrat z dovolenky

06.08.2022

Letné mesiace sú časom rôznych dovoleniek a výletov. A to znamená nielen veľa nových zážitkov, ale aj množstvo bielizne, ktorú bude potrebné po návrate domov vyprať. Žiadny strach, s radami od LG to zvládnete ľavou zadnou.

Venujte dostatok času triedeniu

Existuje hneď niekoľko spôsobov triedenia bielizne. Tým najbežnejším, ktorý zrejme napadne každému z nás ako prvý, je triedenie bielizne podľa farieb na svetlú, tmavú a farebnú. Na pozore sa majte obzvlášť v prípade farebného oblečenia, niektoré kúsky totiž môžu púšťať farbu. Ak si nie ste istí, či je to práve váš prípad, namočte vybrané oblečenie na niekoľko minút do vlažnej vody. Keď zafarbí vodu, perte ho výhradne s bielizňou rovnakej farby. Viacfarebné kúsky zasa trieďte podľa dominantnej farby.

Ďalším typom triedenia bielizne nielen po dovolenke je podľa jej materiálového zloženia. Dá rozum, že všetko nie je možné prať na rovnakom programe a pri totožnej teplote. Oplatí sa urobiť si jednotlivé kôpky bavlneného oblečenia, syntetického, vlneného alebo vyložene športového – výrazne vám to zjednoduší voľbu pracieho programu. V programovej ponuke práčok LG totiž nájdete programy s názvami Bavlna, Syntetika, Ručné pranie/Vlna, Jemná bielizeň či Športové oblečenie. Mimochodom, niekoľko tipov na správnu starostlivosť o športové kúsky nájdete v našom článku.

Pri triedení dbajte aj na to, ako silno oblečenie znečistené je, prípadne nie je. Z logiky veci odporúčame neprať dohromady silno znečistené kúsky s tými ľahko znečistenými. Ak chcete byť naozaj dôslední, zamerajte sa aj na to, či oblečenie patrí medzi tzv. zdroje kúdele – inými slovami, či by mohlo pri ostatných kúskoch spôsobiť hrčkovanie a chlpatenie. V takom prípade ho perte zvlášť.

LG TIP: Ako jednotlivé kúsky oblečenia správne prať, prípadne či sú vôbec vhodné do práčky alebo sušičky, vám najlepšie prezradia pracie štítky. Ak občas tápate v tom, ako ich rozlúštiť, prečítajte si náš článok.

Kontrola pred naložením do práčky

Hádzať oblečenie bezmyšlienkovite do bubna nie je príliš dobrý nápad. V jednej dávke je najlepšie kombinovať veľké a malé kusy bielizne, pričom najskôr vkladajte tie veľké. Tie by navyše mali tvoriť maximálne polovicu celkovej dávky bielizne. Vyvarujte sa rovnako praniu jedného kúska oblečenia, môže to totiž spôsobiť nerovnomerné vyváženie náplne. Pred praním ešte skontrolujte a vyprázdnite všetky vrecká a zapnite zipsy a šnúrky, aby neprišlo k ich zatrhnutiu s inou bielizňou.

Koľko bielizne je možné naraz vyprať?

To záleží na kapacite vašej práčky. V ponuke spoločnosti LG nájdete práčky s kapacitami od 6,5 až do 17 kg. Skôr než na to, koľko bielizne za deň vyperiete, potom záleží na veľkosti bubna. Čím je väčší, tým lepšie sa bielizeň vyperie, keďže bude mať v bubne k dispozícii viac miesta. Zároveň nemusíte riešiť zvýšenú spotrebu, LG práčky sú totiž vybavené umelou inteligenciou AI DD™. Ta rozozná nielen hmotnosť bielizne, ale aj jemnosť vlákien a na základe toho potom vyberie optimálne pracie pohyby.

Rýchle pranie je pre LG hračkou

Pri pohľade na hromadu bielizne vybalenú z kufra či batoha vám určite napadne, že by ste všetko potrebovali vyprať hlavne rýchlo – obzvlášť ak vás čoskoro čaká ďalšia dovolenka či výlet. Žiaden problém! LG práčky vám toto prianie splnia. V prípade vybraných modelov sú k dispozícii technológie TurboWash™ a TurboWash™ 360° s programami TurboWash 59 a TurboWash 39, ktoré vám pri praní ušetria množstvo času.

Konkrétne program TurboWash 59 vyperie bielizeň už za 59 minút! Sprchuje ho totiž čistou vodou, takže máchacie cykly sú efektívnejšie. Ešte rýchlejšie to zvládnu vybrané práčky LG s programom TurboWash 39. Ten totiž využíva 4 smery 3D trysiek, vďaka čomu dosiahne to, že je pokrytý každý centimeter bielizne v bubne. Šetrne vyprané oblečenie tak budete vyťahovať z práčky už za 39 minút.

LG TIP: Rýchlo vypranú bielizeň by bolo vhodné mať aj rýchlo suchú. Na to tu sú sušičky LG s technológiou Dual Inverter Heat Pump™, vďaka ktorej vám ponúknu hneď dva režimy sušenia – režim Energia a predovšetkým režim Čas. Jeho prednosťou je vysoká rýchlosť obehu chladiva, vďaka čomu sa čas sušenia skráti až o 7 min/1 kg.

Život je dobrý, keď vám LG práčky pomôžu rýchlo vyprať.

 

Ďalšie aktuality

Je to vonku! Samsung Galaxy Z Flip4, Z Fold4 a ďalšie super novinky sú odhalené

Je to vonku! Samsung Galaxy Z Flip4, Z Fold4 a ďalšie super novinky sú odhalené

Spoločnosť Samsung na svojej akcii Galaxy Unpacked predstavila nové modely zo skladacej série Galaxy Z – Fold4 a Flip4, inteligentné hodinky Galaxy Watch5 a Watch5 Pro a slúchadlá Galaxy Buds2 Pro. ...... Celý článok
Spoznajte cestu kávy z kríka až do vrecka a naučte sa o ňu správne starať

Spoznajte cestu kávy z kríka až do vrecka a naučte sa o ňu správne starať

Väčšinou si kávu kúpime namletú v obchode a celý proces poznávania končí pri zaliatí horúcou vodou. Vedeli ste ale, že už po pár dňoch na vzduchu začína káva tuchnúť, pretože stráca prchavé látky a ol...... Celý článok
Recenzia: Novinka Nothing Phone (1) určite nie je o ničom

Recenzia: Novinka Nothing Phone (1) určite nie je o ničom

Doposiaľ nevídaný vzhľad, ktorý môže byť prevratný a zmeniť prístup ostatných výrobcov telefónov. Dočkáme sa podobného dizajnu, aký práve načrtla nová spoločnosť Nothing, aj od ostatných firiem? Skôr ...... Celý článok
Sledujte to – streamovacie služby vás vtiahnu do deja!

Sledujte to – streamovacie služby vás vtiahnu do deja!

Ak nie ste práve niekde na pláži alebo pri bazéne, môžete si vychutnať nejaký ten napínavý film alebo komédiu v chládku svojej obývačky. Čo ale robiť, ak práve v televízii nič nevysielajú? Presne pret...... Celý článok
10 aplikácií pre deti, ktoré zabavia najmenšie aj najstaršie ratolesti

10 aplikácií pre deti, ktoré zabavia najmenšie aj najstaršie ratolesti

Premýšľate, čím deti zabaviť počas dlhých chvíľ? Hľadáte zaujímavé aplikácie, ktoré prinesú zábavu a do určitej miery budú vaše ratolesti aj vzdelávať? Inšpirujte sa naším zoznamom 10 aplikácií, medzi...... Celý článok