×

Prvé kroky s AirPods a AirPods Pro

24.01.2023

Bez dobrej hudby v ušiach nevychádzate z domu? V tom prípade sú slúchadlá AirPods alebo AirPods Pro presne pre vás. Prevedieme vás prvými krokmi základných nastavení, aby ste mohli čo najskôr využiť všetko, čo ponúkajú.

Slúchadlá Airpods Pro 2022

Ako pripojiť AirPods k iPhonu

Prvé spárovanie je naozaj jednoduchérýchle. Odomknite svoj iPhone a otvorte puzdro svojich nových AirPods. Na displeji sa o chvíľočku objaví grafika s tlačidlom „Pripojiť“. Stlačte tlačidlo Pripojiť a postupujte podľa ďalších pokynov.

AirPods Max vyberte z puzdra a 60 s ich podržte pri zariadení, kým sa neobjaví animácia nastavenia alebo použite na pripojenie zvukový kábel s Lightning konektorom a 3,5 mm jackom.

Ak máte v Nastaveniach povolenú funkciu „Hey Siri“, odteraz ju môžete začať používať. Ak ste prihlásený do iCloudu, slúchadlá sa automaticky spárujú so všetkými vašimi zariadeniami.


Ako pripojiť dvoje AirPods

Najskôr klepnite na tlačidlo AirPlay v ovládacom centre, potom na Zdieľať zvuk. Keď sa druhé slúchadlá objavia na displeji, klepnite na Zdieľať zvuk. Zdieľanie ukončíte odškrtnutím slúchadiel, ťuknutím na tlačidlo AirPlay v Ovládacom centre.

Slúchadlá Apple Aipods Pro 2022

Ako spárovať AirPods s Androidom

Kúzelný zvuk slúchadiel si môžete naplno vychutnať aj s operačným systémom Android. Zapnite si v zariadení Bluetooth, otvorte veko nabíjacieho puzdra so slúchadlami vnútri a podržte na 5 s tlačidlo nastavenia (pri AirPods Max tlačidlo hlukového filtra) na zadnej strane puzdra, kým sa kontrolka nerozbliká dobiela. Keď sa AirPods objavia v zozname, stlačte Pripojiť. V závislosti od toho k akému Bluetooth zariadeniu AirPods pripojíte, môžu byť ich funkcie obmedzené.

Počúvanie hudby cez AirPods

AirPods začnú automaticky prehrávať zvuk zo zariadenia, ku ktorému sú momentálne pripojené, akonáhle si ich dáte do uší. Ak si z ucha vyberiete jedno slúchadlo, prehrávanie sa pozastaví. Ak si ich vyberiete obe, prehrávanie sa zastaví úplne. Pri AirPods máte možnosť používať aj iba jedno slúchadlo. 

Slúchadlá Airpods Pro 2022

Ako pripojiť AirPods k Macu

Základom pripojenia je mať nainštalovaný správny macOS systém.

 • AirPods Pro 2. generácienajnovší macOS systém
 • AirPods 2. generácie – macOS Mojave 10.14.4 alebo novší
 • AirPods 3. generácie – macOS Monterey alebo novší
 • AirPods Max macOS Big Sur 11.1 alebo novší
   

Samotné párovanie spustíte na Macu pomocou Bluetooth, ktoré nájdete v Nastavení systému. Vložte AirPods do nabíjacieho puzdra a otvorte veko puzdra. Podržte tlačidlo nastavení na zadnej strane nabíjacieho puzdra, kým nezačne blikať stavová dióda. Potom v zozname zariadení vyberte AirPods a kliknite na Pripojiť.

Apple Macbook

Ak už ste AirPods v minulosti spárovali so svojím iPhonom a používate službu iCloud, slúchadlá sa automaticky pripoja aj k Macu.

Ako nájsť AirPods

Stratili ste svoje AirPods? S aktivovanou funkciou Nájsť na Apple zariadení ich určite nájdete.

Služba vám namapeukáže miesto, kde sa vaše AirPods práve nachádzajú, ak sú nablízku a nie sú v puzdre. V tomto prípade vám výborne poslúži aj možnosť prehrať na nich zvuk, ak sú k zariadeniu pripojené cez Bluetooth.

Ak si spomínate, že sú stratené AirPods v puzdre vybité a mimo dosahu, z mapy sa aspoň dozviete, kde a kedy boli pripojené naposledy. Službu môžete využiť aj na Macu alebo PC po prihlásení do svojho účtu na www.icloud.com.

Ako nastaviť AirPods 

Máte chuť na malú zmenu nastavení v AirPods? Kliknite na Nastavenia > Bluetooth a v zozname pripojených zariadení na symbol „i“ vedľa AirPods. Následne si môžete nastaviť tieto funkcie:

 • pomenovanie AirPods
 • zmenu akcie pri podržaní AirPods Pro
 • zmenu akcie pri poklepaní na AirPods
 • zapnutie a vypnutie automatickej detekcie ucha
 • nastavenie mikrofónu

Ako nájsť Airpods

Ovládanie AirPods

Slúchadlá Apple Airpods Pro 2. generácie

 


Ovládanie AirPods Pro 2. generácie

 • Prehrávanie zvuku spustíte alebo pozastavíte stlačením snímača tlaku na slúchadle. 
 • Ak chcete preskočiť dopredu, stlačte snímač tlaku na slúchadle dvakrát, ak dozadu, tak trikrát.
 • Hlasitosť upravíte jemným prechádzaním hore alebo dole.
 • Siri: stlačenie a podržanie snímača.

Na AirPods Pro si môžete nastaviť aj to, do akej miery chcete počuť zvuky okolia. Špeciálne režimy si môžete pohodlne prepínať aj vo svojom Apple zariadení.

 

Ovládanie AirPods 2. generácie

Pomocou dvojitého klepnutia na AirPods 2. generácie (viete nastaviť pre každé slúchadlo zvlášť) môžete:

 • aktivovať Siri
 • pustiť alebo pozastaviť prehrávanie zvuku
 • preskočiť na ďalšiu skladbu
 • vrátiť sa na predchádzajúcu skladbu

Slúchadlá Apple Airpods 2. generácie

Slúchadlá Apple Airpods 3. generácie

 

Ovládanie AirPods 3. generácie

AirPods 3. generácie ovládate pomocou tlakového snímača na oboch slúchadlách. 

Jedným stlačením spustíte a pozastavíte prehrávanie či prijmete hovor. Dvojitým prejdete na ďalšiu skladbu a pri troch stlačeniach na predchádzajúcu. Siri aktivujete stlačením a podržaním snímača a vyslovením požiadavky alebo príkazu.

 

Ovládanie AirPods Max

Na ovládanie slúchadiel slúži korunka Digital Crowntlačidlo hlukového filtra umiestnené na pravom slúchadle.

 • Jedným stlačením korunky Digital Crown – zapnete a pozastavíte prehrávanie zvuku, prijmete a ukončíte hovor, rovnako prijmete druhý hovor a prvý podržíte
 • Dvojitým stlačením – prejdete na ďalšiu skladbu, odmietnete prichádzajúci hovor, prepnutie medzi dvoma hovormi, prepojenie hovoru do telefónu
 • Trojitým stlačením – prejdete na predchádzajúcu skladbu
 • Hlasitosť upravujete jej otáčaním. Režimy priepustnosti a potlačenia okolitých hlukov ovládate tlačidlom hlukového filtra.
 • Siri aktivujete stlačením a podržaním korunky.

Slúchadlá Apple Airpods Max

Ako spoznať fake AirPods

Pravosť AirPodsčíslo modelu si viete overiť jednoducho podľa sériového čísla. Nájdete ho v iPhone v Nastaveniach v informáciách pod ikonkou „i“ alebo na vnútornej strane samotných slúchadiel (puzdra), pri AirPods Max pod ľavým náušníkom. Rovnako tak nájdete obe čísla aj na pôvodnom obale zariadenia.

Ako skontrolovať stav batérie AirPods

Máte dve možnosti, buď ho zistíte podľa farby diódy na puzdre AirPods, alebo na spárovaných Apple zariadeniach. Na iPhone alebo iPade môžete stav nabitia sledovať vo widgete Batéria. Vložte slúchadlá do nabíjacieho puzdra, otvorte veko a pár sekúnd ich podržte pri iPhone, kým sa nezobrazí animácia. Na Macu nájdete stav nabitia batérie v riadku ponúk pod ikonou Bluetooth. 

Stavová dióda sa nachádza na prednej strane puzdra, teda okrem Lightning puzdra na AirPods 1. a 2. generácie (kde ju nájdete vo vnútri). Ak sú slúchadlá v puzdre a veko je otvorené, kontrolka ukazuje stav nabitia AirPods. Ak slúchadlá nie sú v puzdre, kontrolka signalizuje stav nabitia puzdra. Zelená indikuje úplné nabitie a oranžová znamená, že zostáva menej než jedno úplné nabitie slúchadiel.

Kontrola nabitia Apple Airpods

V prípade AirPods Max vás na skoré vybitie batérie upozorní aj zvukový signál, inak stav batérie signalizuje kontrolka na pravom slúchadle. Stav si môžete overiť aj na spárovaných Apple zariadeniach. 

Ako nabíjať AirPods

Akékoľvek AirPods môžete nabíjať priebežne/súvisle vložením do nabíjacieho puzdra. V závislosti od toho, ktorý model slúchadiel máte, môžete sa stretnúť s puzdrami Lightning, MagSafe a SmartCase (pre Airpods Max). 


Aký je rozdiel medzi AirPods s MagSafeLightning nabíjacím puzdrom?

Tajomstvo je v spôsobe nabíjania. Na oboje môžete použiť klasicky Lightning kábel, ale MagSafe puzdro nabijeje aj pomocou bezdrôtovej nabíjačky MagSafe s certifikáciou Qi, napríklad aj nabíjačkou od Apple Watch.
 

Chcem Aipods

Ďalšie aktuality

Nová outdoorová kamera DJI Osmo Action 3 Adventure Combo: Dobrodružstvo bez kompromisov

Nová outdoorová kamera DJI Osmo Action 3 Adventure Combo: Dobrodružstvo bez kompromisov

Chcete zachytiť zážitky v najvyššej kvalite? Vydajte sa do akcie s novou outdoorovou kamerou DJI Osmo Action 3 Adventure Combo, ktorá sa postará o záznam jedinečných okamihov. Či už ste milovníci adre...... Celý článok
Ako vybrať powerbank?

Ako vybrať powerbank?

Len pekná farba vám nezaručí rýchlo a dostatočne nabitý telefón. Pri výbere powerbanku by ste sa mali sústrediť hlavne na jeho kapacitu, rýchlosť a čas nabíjania. Z praktického hľadiska je dôležité aj...... Celý článok
Predstavujeme vám Samsung Galaxy S23 | S23+ | S23 Ultra

Predstavujeme vám Samsung Galaxy S23 | S23+ | S23 Ultra

Pozrite sa s nami na nové a najlepšie smartfóny Samsung: Galaxy S23, Galaxy S23+ a Galaxy S23 Ultra. Ponúkajú až 200 Mpx fotoaparát, špičkový výkon a dizajn ohľaduplný k prírode. Pozrite sa na ...... Celý článok
Oslávte Silvester s 9 najvtipnejšími recenziami od našich zákazníkov

Oslávte Silvester s 9 najvtipnejšími recenziami od našich zákazníkov

Keďže sa pomaly blíži koniec roka a začiatok nového, začíname oslavovať aj my v DATARTe. A chvíle v práci sme si spríjemnili čítaním vtipných zákazníckych recenzií, ktoré nás statočne pobavili. Tak sa...... Celý článok
Samsung Quick Share na rýchlejšie a jednoduchšie zdieľanie

Samsung Quick Share na rýchlejšie a jednoduchšie zdieľanie

Majitelia zariadení Samsung Galaxy, pozor. Možno vám počas používania zariadenia ušla jedna skvelá funkcia, ktorá vám uľahčí život. Ide o Quick Share na pokročilé zdieľanie súborov (nielen) nablízko m...... Celý článok