Bez dobrej hudby v ušiach nevychádzate z domu? V tom prípade sú slúchadlá AirPods alebo AirPods Pro presne pre vás. Prevedieme vás prvými krokmi základných nastavení, aby ste mohli čo najskôr využiť všetko, čo ponúkajú.
Prvé spárovanie je naozaj jednoduché a rýchle. Odomknite svoj iPhone a otvorte puzdro svojich nových AirPods. Na displeji sa o chvíľočku objaví grafika s tlačidlom „Pripojiť“. Stlačte tlačidlo Pripojiť a postupujte podľa ďalších pokynov.
AirPods Max vyberte z puzdra a 60 s ich podržte pri zariadení, kým sa neobjaví animácia nastavenia alebo použite na pripojenie zvukový kábel s Lightning konektorom a 3,5 mm jackom.
Ak máte v Nastaveniach povolenú funkciu „Hey Siri“, odteraz ju môžete začať používať. Ak ste prihlásený do iCloudu, slúchadlá sa automaticky spárujú so všetkými vašimi zariadeniami.
Najskôr klepnite na tlačidlo AirPlay v ovládacom centre, potom na Zdieľať zvuk. Keď sa druhé slúchadlá objavia na displeji, klepnite na Zdieľať zvuk. Zdieľanie ukončíte odškrtnutím slúchadiel, ťuknutím na tlačidlo AirPlay v Ovládacom centre.
Kúzelný zvuk slúchadiel si môžete naplno vychutnať aj s operačným systémom Android. Zapnite si v zariadení Bluetooth, otvorte veko nabíjacieho puzdra so slúchadlami vnútri a podržte na 5 s tlačidlo nastavenia (pri AirPods Max tlačidlo hlukového filtra) na zadnej strane puzdra, kým sa kontrolka nerozbliká dobiela. Keď sa AirPods objavia v zozname, stlačte Pripojiť. V závislosti od toho k akému Bluetooth zariadeniu AirPods pripojíte, môžu byť ich funkcie obmedzené.
AirPods začnú automaticky prehrávať zvuk zo zariadenia, ku ktorému sú momentálne pripojené, akonáhle si ich dáte do uší. Ak si z ucha vyberiete jedno slúchadlo, prehrávanie sa pozastaví. Ak si ich vyberiete obe, prehrávanie sa zastaví úplne. Pri AirPods máte možnosť používať aj iba jedno slúchadlo.
Základom pripojenia je mať nainštalovaný správny macOS systém.
Samotné párovanie spustíte na Macu pomocou Bluetooth, ktoré nájdete v Nastavení systému. Vložte AirPods do nabíjacieho puzdra a otvorte veko puzdra. Podržte tlačidlo nastavení na zadnej strane nabíjacieho puzdra, kým nezačne blikať stavová dióda. Potom v zozname zariadení vyberte AirPods a kliknite na Pripojiť.
Ak už ste AirPods v minulosti spárovali so svojím iPhonom a používate službu iCloud, slúchadlá sa automaticky pripoja aj k Macu.
Stratili ste svoje AirPods? S aktivovanou funkciou Nájsť na Apple zariadení ich určite nájdete.
Služba vám namapeukáže miesto, kde sa vaše AirPods práve nachádzajú, ak sú nablízku a nie sú v puzdre. V tomto prípade vám výborne poslúži aj možnosť prehrať na nich zvuk, ak sú k zariadeniu pripojené cez Bluetooth.
Ak si spomínate, že sú stratené AirPods v puzdre vybité a mimo dosahu, z mapy sa aspoň dozviete, kde a kedy boli pripojené naposledy. Službu môžete využiť aj na Macu alebo PC po prihlásení do svojho účtu na www.icloud.com.
Máte chuť na malú zmenu nastavení v AirPods? Kliknite na Nastavenia > Bluetooth a v zozname pripojených zariadení na symbol „i“ vedľa AirPods. Následne si môžete nastaviť tieto funkcie:
Na AirPods Pro si môžete nastaviť aj to, do akej miery chcete počuť zvuky okolia. Špeciálne režimy si môžete pohodlne prepínať aj vo svojom Apple zariadení.
Pomocou dvojitého klepnutia na AirPods 2. generácie (viete nastaviť pre každé slúchadlo zvlášť) môžete:
AirPods 3. generácie ovládate pomocou tlakového snímača na oboch slúchadlách.
Jedným stlačením spustíte a pozastavíte prehrávanie či prijmete hovor. Dvojitým prejdete na ďalšiu skladbu a pri troch stlačeniach na predchádzajúcu. Siri aktivujete stlačením a podržaním snímača a vyslovením požiadavky alebo príkazu.
Na ovládanie slúchadiel slúži korunka Digital Crown a tlačidlo hlukového filtra umiestnené na pravom slúchadle.
Pravosť AirPods a číslo modelu si viete overiť jednoducho podľa sériového čísla. Nájdete ho v iPhone v Nastaveniach v informáciách pod ikonkou „i“ alebo na vnútornej strane samotných slúchadiel (puzdra), pri AirPods Max pod ľavým náušníkom. Rovnako tak nájdete obe čísla aj na pôvodnom obale zariadenia.
Máte dve možnosti, buď ho zistíte podľa farby diódy na puzdre AirPods, alebo na spárovaných Apple zariadeniach. Na iPhone alebo iPade môžete stav nabitia sledovať vo widgete Batéria. Vložte slúchadlá do nabíjacieho puzdra, otvorte veko a pár sekúnd ich podržte pri iPhone, kým sa nezobrazí animácia. Na Macu nájdete stav nabitia batérie v riadku ponúk pod ikonou Bluetooth.
Stavová dióda sa nachádza na prednej strane puzdra, teda okrem Lightning puzdra na AirPods 1. a 2. generácie (kde ju nájdete vo vnútri). Ak sú slúchadlá v puzdre a veko je otvorené, kontrolka ukazuje stav nabitia AirPods. Ak slúchadlá nie sú v puzdre, kontrolka signalizuje stav nabitia puzdra. Zelená indikuje úplné nabitie a oranžová znamená, že zostáva menej než jedno úplné nabitie slúchadiel.
V prípade AirPods Max vás na skoré vybitie batérie upozorní aj zvukový signál, inak stav batérie signalizuje kontrolka na pravom slúchadle. Stav si môžete overiť aj na spárovaných Apple zariadeniach.
Akékoľvek AirPods môžete nabíjať priebežne/súvisle vložením do nabíjacieho puzdra. V závislosti od toho, ktorý model slúchadiel máte, môžete sa stretnúť s puzdrami Lightning, MagSafe a SmartCase (pre Airpods Max).
Tajomstvo je v spôsobe nabíjania. Na oboje môžete použiť klasicky Lightning kábel, ale MagSafe puzdro nabijeje aj pomocou bezdrôtovej nabíjačky MagSafe s certifikáciou Qi, napríklad aj nabíjačkou od Apple Watch.