basket tree star-empty icon-apple error-404 time-24 edit smile-5 smile-1 smile-3 smile smile-2 location www order-edit people target check-rounded arrow-up arrow-down transport-light datart-store connect transport-dark gift check star sale Sell Out arrow-circle-up arrow-circle-left arrow-left arrow-right contact faq auction chat datart-store-dark order-check search-colored basket-full cross catalog cross-circle-full mail phone cross-circle-empty time basket-empty map-pin search menu

MÁME OTVORENÉ! Všetky naše predajne sú znovu otvorené. Príďte si vybrať tovar alebo si ho objednajte online a o 60 minút si ho môžete bezpečne vyzdvihnúť.

Blizzcon 2019 priniesol Diablo IV a ďalšie očakávané novinky

6. 11. 2019 - Zdeněk Císař - Produkty
Tohtoročný Blizzcon priniesol veľmi očakávané novinky. Dočkali sme sa oznámenia Diabla 4, Overwatch 2 či nového datadisku pre World of Warcraft. Pozrite sa s nami na zoznam noviniek, ktoré si pre nás v Blizzard Entertainment pripravili!

Hráči počítačových aj konzolových hier sa každoročne môžu tešiť na niekoľko veľkých herných akcií a veľtrhov, napríklad E3 alebo Gamescom, kde známi i menej známi vývojári predstavujú dlho očakávané aj nečakané novinky.

Veľké štúdiá ale často mávajú svoju vlastnú „show“. Jedným z nich je Blizzard Entertainment, ktorý už od roku 2005 viac-menej pravidelne usporadúva konferenciu Blizzcon – tento rok sa konala od 1. do 2. novembra 2019. Slávne herné štúdio stojí za mimoriadne úspešnými hrami a sériami, ako sú Diablo, Warcraft, Starcraft, Hearthstone, Overwatch či Heroes of the Storm, takže očakávania hráčov sú zakaždým veľké.

Rok 2019 priniesol množstvo zásadných oznámení, na ktoré hráči čakali aj niekoľko rokov. Poďme sa na ne pozrieť.

Po nenaplnených očakávaniach minulého roka sa nadšení fanúšikovia dočkali Diabla IV.

Diablo IV – návrat legendy

Koľko z vás hralo zamlada legendárne Diablo či „ešte legendárnejšie“ Diablo II? Hry, ktoré vyšli v roku 1996, respektíve 2000, zožali celosvetový úspech a nečakane populárne sú dokonca aj dnes. Tretí diel uzrel svetlo sveta v máji roka 2012 a fanúšikovia minulý rok napäto očakávali informácie o štvrtom diele… ktorých sa však nedočkali.

Vývojári v roku 2018 predstavili „iba“ mobilnú hru Diablo Immortal. Tá, samozrejme, nevyzerá vôbec zle, návštevníci si ju mohli na veľtrhu zahrať a posúdiť, kam sa vývoj stihol posunúť.

Ale teraz už späť k Diablu IV. Svetové média na základe únikov informácií tvrdili „takmer s istotou“, že tento rok sa štvorky dočkáme, čo sa potvrdilo.

Hra by mala vyjsť už v roku 2020 na PC, Xbox One a PlayStation 4. Diablo IV bude temnejšie než trojka, vráti sa, takpovediac, ku koreňom. Tešiť sa môžete (okrem iného) na trojicu základných povolaní, teda mága, druida a barbara, a nápadité prostredie aj nepriateľov.

Diablo IV je „veľká vec“, takže aj keď to možno nie je v článku vizuálne pekné, pridávame hneď dve videá: filmový (predstavovací) trailer a gameplay trailer, teda reálnu ukážku z vyvíjanej hry.

Overwatch 2 prináša nové lokácie, režimy aj hrdinov

Overwatch je tímová „strieľačka“, ktorú Blizzard Entertainment vydali v roku 2016 pre počítače a konzoly a ktorá sa odohráva na Zemi v blízkej budúcnosti. V hlavnom režime proti sebe bojujú dva šesťčlenné tímy, pričom hráči majú na výber z 30 postáv.

Hra bola (a je) až nečakane úspešná. Skóre 90+ na Metacritic značí „všeobecnú chválu“ a predaje to rozhodne potvrdzujú. Zatiaľ čo prvý diel sa objavil tak trochu ako blesk z jasného neba, druhý je už ostro sledovaný a úniky naznačovali, že tento rok sa fanúšikovia majú na čo tešiť.

Poslednou kvapkou v mori špekulácií bol uniknutý artwork s názvom „ow2-fine-art-gallery.png“, ktorý nemal pôvod „niekde na internete“, ale priamo na stránkach Blizzardu. Zobrazoval okrem iného aj novú hrdinku Echo.

Overwatch 2Uniknutý obrázok zo serverov Blizzardu. (Zdroj: Blizzard Entertainment via PC Gamer)

Nie je teda prekvapením (to z toho ale nerobí o nič menej potešujúcu správu), že Blizzard druhý diel skutočne odhalil.

Aj tu si môžete pozrieť príbehový aj gameplay trailer. Spoznáte nové lokácie – hra vás v rámci misií zavedie do známych veľkomiest aj na významné miesta, ako je Route 66. Potvrdil sa nový PvE režim Push, niekoľko nových hrdinov (zatiaľ vieme o Sojourn), a samozrejme, vylepšená grafika. Hrdinov budete môcť po novom levelovať (v rámci Hero misií) a upgradovať ich skilly.

Zaujímavé je, ako Blizzard naložil s prepojením oboch dielov. Hráči toho prvého majú nielen možnosť preniesť do dvojky všetko, čo si odomkli, ale taktiež si v rámci jednotky zahrať nové mapy a odomknúť nových hrdinov.

World of Warcraft: Nový datadisk Shadowlands

„Hier obrovského počtu hráčov s RPG prvkami“ (čo je dosť dobrý preklad žánru MMORPG, ktorý nájdete na slovenskej Wikipédii) je čím ďalej viac, ale World of Warcraft zostáva jednotkou.

Pôvodnú hru vydal Blizzard v roku 2004 a nasledovalo sedem datadiskov:

  • The Burning Crusade (2007);
  • Wrath of the Lich King (2008);
  • Cataclysm (2010);
  • Mists of Pandaria (2012);
  • Warlords of Draenor (2014);
  • Legion (2016);
  • a Battle for Azeroth (2018).
     

Battle of Azeroth

Podľa očakávaní sme sa tento rok dočkali oznámenia ďalšieho datadisku. Dlho sa hovorilo o Dragon Isles, teda „Dračích ostrovoch“, ktoré mali byť pôvodne súčasťou už The Burning Crusade, ale nakoniec „boli objavené“ až po 11 rokoch v Battle for Azeroth.

Nakoniec ale Blizzard oznámil, že hráči sa vydajú do temných a bezútešných Shadowlands, ríše smrti a rozpadu. Čo rozhodne nie je sklamaním; naopak. Blizzard už spustil predpredajedátum vydania je plánovaný na budúci rok.

Aj tentokrát ponúkneme dva trailery, pretože oba stoja za zhliadnutie: filmový aj gameplay.

Predpoveď, ktorá nevyšla: Diablo 2 v novom kabáte

Staré nemusí znamenať zlé, a u videohier to platí dvojnásobne. Moderné „áčkové“ tituly so skvelou grafikou rozhodne nechceme a nebudeme kritizovať, ale rovnako tak nemôžeme haniť atmosféru starých hier, ako je už zmienené Diablo II (alebo Doom, Mario, Zelda, Wolfenstein… vyberte si).

Preto sú stále populárnejšie remastere. Vývojári vezmú pôvodnú hru a „vyladia“ ju tak, aby dobre fungovala na súčasných počítačoch a konzolách – technológie totiž idú vpred míľovými krokmi, takže množstvo starých hier na nových grafických kartách a operačných systémoch ani len nespustíte, ani keby ste mali originálne CD.

Spravidla teda autori hru opätovne sprevádzkujú, zlepšia napríklad možnosti rozlíšenia a všeobecne grafiky, ale zároveň zachovajú pôvodný dizajn, atmosféru, postavy, príbeh, scenár… vlastne všetko. Akoby ste zreštaurovali starú knihu tak, že ju vytlačíte na nový papier, takže sa dá čítať, ale nestratí nič zo svojho kúzla.

No a v súvislosti s Blizzconom 2019 sa hovorilo o remasteri spomínaného legendárneho Diabla II.

Verdikt? Oznámenie sa nekonalo a nezdá sa ani, že by bolo na obzore. Ako však píšu niektorí novinári a fanúšikovia, štvorka by sa podľa ukážok mala dosť podobať na druhý diel, takže fanúšikovia nemusia byť vyslovene sklamaní.Pripomeňte si Diablo II.

Hearthstone: Rozšírenie Descent of Dragons

To online virtuálna kartová hra Hearthstone sa nového rozšírenia dočkala. Volá sa Descent of Dragons a prináša (ako napovedá názov) najviac drakov v histórii v rámci jednej expanzie.

Ide o tretie a záverečné rozšírenie aktuálnej sezóny. Okrem drakov sa dočkáte aj nového režimu Battlegrounds pre osem hráčov a rouge hero karty Galakrond.

***

Ktorá novinka vás najviac zaujala? Už sa tešíte na štvrtý výlet do démonického sveta Diabla?

Autor článku

Zdeněk Císař

Najčastejšie nájdete moje meno spojené s recenziami produktov alebo predstavením technológií. Neviem, ako sa to stalo, možno ma maminka ako malého upustila na hlavu v obchode s elektronikou, ale zaujímajú ma bežné spotrebiče i tie najpodivnejšie technologické hračky. Škrabka na zemiaky so vstavaným satelitným prijímačom? Sem s ňou! Snažím sa ale písať odľahčene a vžiť sa do role užívateľov, ktorí nespia s klávesnicou pod hlavou.

Všechny články od tohoto autora

Vyhľadať v článkoch

V porovnávači máte 0 produktov Porovnať produkty Porovnať 0 produktov