basket tree star-empty icon-apple error-404 time-24 edit smile-5 smile-1 smile-3 smile smile-2 location www order-edit people target check-rounded arrow-up arrow-down transport-light datart-store connect transport-dark gift check star sale Sell Out arrow-circle-up arrow-circle-left arrow-left arrow-right contact faq auction chat datart-store-dark order-check search-colored basket-full cross catalog cross-circle-full mail phone cross-circle-empty time basket-empty map-pin search menu

Bosch OptiMUM MUM9BX5S61 – profesionál do vašej kuchyne

2. 10. 2019 - Lucie Ševců - Produkty
Kuchynský robot Bosch OptiMUM MUM9BX5S61 je unikátny multifunkční pomocník, ktorého veľkou výhodou je obrovská variabilita. Z bežných a najpoužívanejších procesov ovláda všetky, naviac je vybavený množstvom vychytávok, ktoré u ostatných modelov len tak neuvidíte. Spolu s veľkým príkonom a širokou ponukou funkcií bez problémov uspokojí aj náročnejších užívateľov.

Kuchynský robot Bosch OptiMUM MUM9BX5S61

Elegán pre prácu každého druhu

Veľké množstvo príslušenstva vám spríjemní varenie každého druhu. Obstará za vás hnetenie, šľahanie, mixovanie, krájanie a strúhanie. Možnosti robota ďalej výrazne rozširuje mlynček na mäso, mixovacia ThermoSafe nádoba, otočný strúhací kotúč alebo praktický kockovač.

S príkonom 1 500 W sa Bosch OptiMUM MUM9BX5S61 radí už k profesionálnym robotom. Nezľakne sa ani väčšej záťaže, ako sú ťažké objemné cestá alebo spracovanie veľkého množstva surovín. Jeho elegantný a prepracovaný dizajn sa navyše stane ozdobou každej kuchyne.

Kuchynský robot Bosch OptiMUM MUM9BX5S61

Vysoká kvalita prípravy zaručená

Používatelia kuchynských robotov veľmi oceňujú systém 3D planetárneho miešania. Bosch OptiMUM MUM9BX5S61 preto taktiež zvolil tento spôsob spracovania ingrediencií. Cesto sa krásne premieša, nelepí sa k okrajom misy a na jej stenách nezostávajú žiadne zbytky, pretože metly sa o ne vždy dokonale postarajú. Jedinečný 3D pohyb znamená, že sa metly pohybujú v troch rôznych smeroch súčasne.

Ďalšie plusové body získa prístroj vďaka veľkej nerezovej mise s objemom 5,5 l, ktorá je pre lepšiu manipuláciu vybavená dvomi držadlami. Pripravíte v nej 3,5 kg treného alebo 3 kg kysnutého cesta. Optimálnu prípravu dosiahnete so 7 rýchlostnými stupňami a pulznou funkciou slúžiacou na okamžité navýšenie výkonu. Medzi ponúkanými rýchlosťami možno prepínať pomocou plynulej regulácie.

S pracovným ramenom EasyArmLift sa manipuluje veľmi jednoducho. Navrhnuté bolo tak, aby sa netočilo len dokola, ale aby nasadené príslušenstvo cukrárskej sady menilo polohu do rôznych uhlov, podobne ako sa pri spracovaní surovín pohybuje ruka. Za zmienku stojí tiež automatický systém navíjania kábla Auto CableRewind. Po dokončení práce jednoducho vytiahnete kábel zo zásuvky a prístroj ho sám navinie a bezpečne uschová.

Kuchynský robot Bosch OptiMUM MUM9BX5S61

Využitie v kuchyni je všestranné

Kuchynský robot Bosch je veľmi dobre vybavený, preto bude určite vyhovovať domácnostiam, v ktorých sa často a s radosťou varí. A pokiaľ by vám predsa len nejaké príslušenstvo chýbalo, je možné ho dokúpiť a prispôsobiť si prístroj podľa vašich potrieb.

Na úvod je potrebné zmieniť, že zapojenie príslušenstva je jednoduché, rýchle a intuitívne, uviesť kuchynského robota do prevádzky aj bez manuálu vám rozhodne nebude robiť problém. Vďaka dômyselnému systému postačí príslušenstvo iba nasadiť, otočiť a zacvaknúť. Pre jednoduchšiu orientáciu slúži farebné označenie príslušenstva aj pohonu, krátkym pohľadom tak vždy nájdete tu správnou kombináciu. Odporúčame sa s každým príslušenstvom zoznámiť, aby ste vedeli, čo k čomu použiť. Len tak kuchynského robota využijete skutočne na maximum.

Nesmieme zabudnúť ani na ďalšiu skvelú funkciu, ktorou je inteligentná detekcia príslušenstva. Spočíva v tom, že kuchynský robot Bosch OptiMUM rozozná pripojené príslušenstvo a automaticky podľa neho upraví maximálny počet otáčok.

Celokovová konštrukcia robota sľubuje dlhú životnosť

Oproti lacnejším modelom má Bosch OptiMUM MUM9BX5S61 pevnú a odolnú celokovovú konštrukciu. Nerezový vzhľad nielen skvelo vyzerá, ale je tiež zárukou dlhej životnosti. Svoje vlastnosti si prístroj zachová po dlhé roky.

Výrobca myslel aj na bezpečnosť. Všetky pohony majú krytky a samozrejmosťou je poistka proti náhodnému spusteniu motora. Vďaka gumovým prísavkám na spodnej strane sa prístroj nešmýka po kuchynskej linke, takže sa s ním veľmi dobre manipuluje.

Kuchynský robot Bosch OptiMUM MUM9BX5S61

Dôležité maličkosti, ktoré zjednodušia prácu

 • Integrovaná váha

Robot sa pýši zabudovanou váhou, vďaka ktorej si jednotlivé ingrediencie môžete odvážiť priamo v mise. Je to veľmi praktická záležitosť, ktorá šetrí čas počas prípravy, pretože vám odpadá nutnosť vyťahovať kuchynskú váhu. Prostým stlačením tlačidla ju aktivujete a potom už môžete sledovať, ako sa na digitálnom displeji jednotlivé ingrediencie postupne vážia. Ingrediencie môžete vážiť dokonca aj v mixéri.

 • Inteligentná príprava cesta

Ďalšou skvelou vychytávkou je inteligentný senzor na prípravu cesta, ktorý zaručí stálu rýchlosť miešania a umožní tak dosiahnuť ideálnu konzistenciu pri hnetení kysnutého cesta. Rýchle a perfektné výsledky sú zaručené aj pri príprave veľkého množstva cesta.

 

 

Kuchynský robot Bosch OptiMUM MUM9BX5S61

 

 • Príprava kysnutého cesta, šľahačky a bielkov s automatickým programom SensorControl Plus

Keď budete pripravovať kysnuté cesto, šľahačku alebo sneh z bielkov, oceníte nasledujúcu funkciu. Na displeji nastavíte, čo si prajete vykonať, do misy vložíte ingrediencie a všetko ostatné necháte na robota. Jeho senzor je natoľko inteligentný, že sám rozpozná, kedy sú požadované úkony hotové a zastaví sa. Kým vy sa zaoberáte inými úkonmi, v mise sa vám pripravuje kysnuté cesto, sneh z bielkov či nadýchaná šľahačka.

 • Vstavané stopky

Ponúka individuálne nastavenie doby miešania, po jej uplynutí sa robot sám zastaví. Nemusíte tak sledovať čas, takže sa môžete venovať iným činnostiam.

Kuchynský robot Bosch OptiMUM MUM9BX5S61

Priložené príslušenstvo je bohaté

 • Miešacia metla – vždy perfektne kopíruje obrys nádoby tak, aby všetky prísady boli dokonale premiešané.
 • Šľahacia metla – celokovová výškovo nastaviteľná metla umožní skvele spracovať malé aj veľké množstvo ingrediencií.
 • Hnetací hák – jeho špeciálny tvar je zárukou intenzívneho hnetenia všetkých surovín aj z dna nádoby.
 • Nádoba ThermoSafe – silnostenná mixovacia nádoba z tepelne odolného skla ponúka objem 2,3 l (úžitkový objem 1,5 l). Bezpečne v nej zmixujete horúce polievky, omáčky aj ľadovo studené nápoje. Jej špeciálny tvar potláča hluk pri mixovaní.
 • Mlynček na mäso – prístroj pomelie 2 kg mäsa za minútu, pri možnosti nastavenia 3 hrúbok mletia.
 • Priebehový krájač – s 5 nerezovými kotúčmi si uľahčíte krájanie, strúhanie a plátkovanie. Robot zvláda tenké aj hrubé plátky, jemné a hrubé stružliny, hrubé strúhanie, jemné strúhanie a nechýba kotúč na rezance.
 • Kockovač – nakrája suroviny na rovnako veľké kocky (9 × 9 mm). Možno použiť na ovocie, zeleninu i mäso.
 • Kryt na misu – praktické príslušenstvo, ktoré bráni rozstrekovaniu počas spracovania surovín.

Kuchynský robot Bosch OptiMUM MUM9BX5S61

Bosch OptiMUM MUM9BX5S61 je skrátka profík

Kuchynský robot Bosch OptiMUM MUM9BX5S61 jednoznačne odporúčame najmä skutočným nadšencom varenia a pečenia a všetkým, ktorí sa nechcú v ničom obmedzovať a ktorí ocenia všetky možnosti, ktoré multifunkčný robot ponúka. Model vyniká zaručenou kvalitou, pestrou ponukou príslušenstva a praktickými funkciami, ktoré priam lákajú k vyskúšaniu rôznych gastronomických experimentov.

Vzhľadom na jeho cenu rozhodne nejde o robota, ktorý vytiahnete párkrát do roka, to by sa vám investícia príliš nevyplatila. S ohľadom na vyššiu hmotnosť (necelých 17 kg) si robot zaslúži umiestnenie na kuchynskej linke, nedá sa odporučiť jeho skladovanie v skrinke a jeho časté vyťahovanie.  

Kuchynský robot Bosch OptiMUM MUM9BX5S61 je porovnateľný s profesionálnymi modelmi, investovaná vyššia čiastka sa vám vráti ponúkaným výkonom a pestrou ponukou funkcií.

Tlačidlo

Autor článku

Vyhľadať v článkoch

Vybrané produkty

V porovnávači máte 0 produktov Porovnať produkty Porovnať 0 produktov