basket tree star-empty icon-apple error-404 time-24 edit smile-5 smile-1 smile-3 smile smile-2 location www order-edit people target check-rounded arrow-up arrow-down transport-light datart-store connect transport-dark gift check star sale Sell Out arrow-circle-up arrow-circle-left arrow-left arrow-right contact faq auction chat datart-store-dark order-check search-colored basket-full cross catalog cross-circle-full mail phone cross-circle-empty time basket-empty map-pin search menu

Nová GoPro HERO8 Black s modulárnym príslušenstvom a GoPro Max

9. 10. 2019 - Zdeněk Císař - Produkty
Neskutočná inovatívnosť! Spoločnosť GoPro, ktorej meno sa stalo synonymom pre akčné kamery, predstavuje model HERO8 Black s modulárnym príslušenstvom a kameru Max 

GoPro HERO8 Black

 

Kamera, svetlá, akcia! Spoločnosť GoPro dnes predstavuje kamery HERO8 Black, Max a modulárne príslušenstvo. Práca s kamerou bude mať odteraz úplne nový rozmer. 

Kamera HERO8 Black vychádza zo svojho úspešného predchodcu a ponúka bezkonkurenčne najlepší výkon z celej série HERO.

GoPro HERO8 Black
odolná outdoorová kamera • rrozlíšenie videa až 4K
pri 60 FPS • maximálny bitrate 100 Mbps • rozlíšenie
fotografií 12 Mpx s vylepšeným HDR (SuperPhoto)
• stabilizácia obrazu HyperSmooth 2.0 • Live Streaming
(1080p) • režimy TimeWarp 2.0, Time Lapse, Night
Lapse • fotografovanie v režime LiveBurst • 8× Slow
Motion video • vodotesná bez puzdra do 10 metrov
• GPS • dotykový displej • aplikácia GoPro

Stabilizácia videa HyperSmooth 2.0 prináša dramatické zlepšenie stabilizácie v priečnej osi a teraz podporuje všetky frekvencie snímok a rozlíšenia. Funkcia TimeWrap 2.0 sa dokáže automaticky prispôsobovať vašej rýchlosti a klepnutím ju môžete spomaliť na reálny čas. Prepracovaná funkcia SuperPhoto zaistí akčné fotografie HDR bez nepríjemných artefaktov a celkom nová funkcia LiveBurst dokáže zachytiť 1,5 sekundový záber s rozlíšením 12 Mpx (4K 4 : 3) pred a po stlačení spúšte závierky.   

A keď k dokonalému sprostredkovaniu zážitku potrebujete aj zvuk, postará sa oň nový dopredu nasmerovaný mikrofón kamery HERO8 Black s redukciou hluku vetra a s dokonalejším, vysoko kvalitným záznamom zvuku. 

GoPro HERO8 Black
GoPro HERO8 Black

Okrem toho sú tu aj nové digitálne objektívy, s ktorými vždy zakomponujete záber ako profesionál, a to vďaka štyrom dostupným možnostiam – od SuperView, ktorý je patentovaný spoločnosťou GoPro, až po lineárny s nulovým skreslením. Prispôsobiteľné predvoľby umožňujú rýchly prístup k nastaveniam pre akúkoľvek činnosť. Všetky tieto funkcie sú uložené v dizajne s jednoduchými tvarmi a konštrukciou bez rámčekov a skladacími nožičkami.

HERO8 Black ponúka bezkonkurenčne najlepší výkon z celej série HERO.

Ešte viac možností s modulárnym príslušenstvom

Kameru HERO8 Black v spojení s novým ekosystémom modulárneho príslušenstva GoPro môžete použiť aj ako výkonný prostriedok, s ktorým natočíte video na vlog alebo skvelé produkčné video. Modulárne príslušenstvo umožňuje rozširovať schopnosti kamery HERO8 Black podľa potreby, bez toho, aby stratila kompaktnosť a robustnosť konštrukcie kamier série HERO.

Modulárne multimediálne príslušenstvo: Toto príslušenstvo zahŕňa smerový mikrofón na záznam zvuku a dvojaké sánky bez kontaktov na ďalšie príslušenstvo, doplnené porty USB-C, HDMI a adaptér na externý mikrofón 3,5 mm.

Ďalším modulárnym príslušenstvom sú vodotesné svetlo a výklopný displej.

GoPro HERO8 Black
Modulárne príslušenstvo premení kameru na perfektný vlogovací nástroj! 

Nová GoPro Max

A konečne je tu kamera GoPro Max – natoľko všestranná, že zastúpi tri kamery súčasne. Kamera Max, vodotesná do 5 metrov, sa dá použiť ako kamera HERO s jedným objektívom a dokonalou stabilizáciou, ako kamera na 360-stupňové zábery s dvomi objektívmi, alebo ako kamera na dokonalé vlogovanie – jednoducho všetko v jednom. Už podľa názvu Max je jasné, že všetky tieto funkcie fungujú na maximum.

Funkcia Max HyperSmooth s neochvejnou stabilizáciou novej generácie a vyrovnávaním horizontu v kamere úplne eliminuje potrebu kardanového závesu. Funkcia Max TimeWarp, s ktorou podľa svojich potrieb dokážete ohýbať čas a priestor, ponúka výrazne lepší výkon než tradičný TimeWrap. Max SuperView zaistí to najširšie a najpôsobivejšie zorné pole, aké ste kedy s GoPro zažili. 

GoPro Max

Na strihanie 360-stupňových záberov teraz majú užívatelia kamery Max v aplikácii GoPro k dispozícii novú funkciu Reframe, ktorá je založená na kľúčových snímkach. Veľmi jednoducho sa tak dajú „pretvoriť“ 360-stupňové zábery na tradičné video s úplne plynulým sledovaním objektu a prechodmi. Funkcia Reframe sa výkonom vyrovná programom na editovanie 360-stupňových videí na stolných počítačoch, súčasne však ponúka praktickosť a použiteľnosť aplikácie GoPro.

A keď ide o vlogovanie, kamera Max predstavuje ucelené riešenie vďaka neotrasiteľnej stabilizácii videa a štyrom digitálnym objektívom na ideálny vzhľad. Okrem toho má dopredu smerujúcu obrazovku na jednoduché komponovanie záberov a šesť mikrofónov, ktoré svojimi parametrami môžete porovnať so smerovým mikrofónom. A keď k tomu pridáte 270° fotky PowerPano, ktoré odfotíte jediným klepnutím, spojenie 360-stupňového videa a fotografií priamo v kamere s praktickou funkciu Reframe, tak GoPro Max naozaj nemá medzi kamerami na celom svete konkurenciu.

Kedy budú kamery dostupné?

  • Kameru GoPro ERO8 si môžete predobjednať ihneď na tejto stránke. Dodávky sa začnú 25. októbra. 
  • Kameru GoPro Max si môžete predobjednať ihneď na tejto stránke. Dodávky sa začnú 25. októbra. 
  • O dostupnosti modulárneho príslušenstva vás budeme informovať. 

 

GoPro Max zastúpi tri kamery súčasne.

Nenápadné, ale zásadné vylepšenia oproti HERO7 Black

GoPro Max

Nové modulárne príslušenstvo je možno najväčšou novinkou HERO8 Black, no zásadných vylepšení je oveľa viac. Čo sa týka dizajnu, ďalšou veľkou výhodou je, že nový model môžete umiestniť do štandardného GoPro držiaka aj bez rámčeka. Okrem iného to znamená, že máte úplný a pohodlný prístup k microSD karte a batérii, aj keď je kamera upevnená.

Už sme spomínali že stabilizácia videa HyperSmooth 2.0 teraz funguje vo všetkých frekvenciách snímania a v akomkoľvek rozlíšení (pri poslednom modeli nebola dostupná pri niektorých veľmi spomalených sekvenciách). Po novom máte k dispozícii aj funkciu HyperSmooth Boost, ktorá mierne oreže kraje obrazu a mimoriadne efektívne vyrovná aj extrémne náročné zábery, keď sa kamera pri natáčaní veľmi výrazne trasie.

Za obe výrazné vylepšenia vďačíme vylepšenej batérii. Dobrá správa však je, že na bežné funkcie môžete použiť aj batériu zo staršieho modelu a naopak – sú vzájomne kompatibilné.

V súvislosti so spomínanými novými foto a video funkciami vás potešia novinky v užívateľskom prostredí, ktoré sa vám odteraz prispôsobia ešte lepšie. Môžete si vytvoriť až 10 vlastných predvolieb natáčania videí a priradiť vlastné funkcie štyrom tlačidlám rýchlej voľby.

Natáčanie 360° videa je ešte pohodlnejšie

GoPro Max
odolná sférická akčná kamera • 360-stupňové videá v 5,6K
pri 30 FPS • štandardné videá v 1440p pri 30 FPS a 1080p
při 60 FPS • stabilizácia obrazu Max HyperSmooth • režim
Max TimeWarp • zorné pole Max SuperView • funkcia
Reframe • 270° fotky PowerPano vodotesná bez puzdra
do 5 metrov • GPS • dotykový displej • aplikácia GoPro
s pokročilými možnosťami editácie

Aj kamera GoPro Max je porovnateľná, a to s kamerou GoPro Fusion z roku 2017. Nový model Max je napriek špičkovej kvalite záznamu a vylepšeným funkciám kompaktnejší, takže sa lepšie drží (a prenáša). Aj tak sa na zadnú stranu vošiel mimoriadne praktický dotykový displej. Ovládanie je preto ešte pohodlnejšie.

O nových smart funkciách, ktoré súvisia s 360° videom, ste sa mohli dočítať vyššie. Spomenieme však ešte jednu rýdzo praktickú novinku – starší model Fusion natáčal na dve samostatné microSD karty (každá šošovka na svoju vlastnú). Nový model Max dokáže zábery z oboch strán spojiť automaticky a pracuje len s jednou kartou, čo je oveľa pohodlnejšie. Z technickej stránky je to obdivuhodné vylepšenie.

GoPro Max

GoPro Max (vpravo) ponúka oproti staršej GoPro Fusion výrazné vylepšenia a vlastne je aj omnoho kompaktnejšia. 

GoPro

Autor článku

Zdeněk Císař

Najčastejšie nájdete moje meno spojené s recenziami produktov alebo predstavením technológií. Neviem, ako sa to stalo, možno ma maminka ako malého upustila na hlavu v obchode s elektronikou, ale zaujímajú ma bežné spotrebiče i tie najpodivnejšie technologické hračky. Škrabka na zemiaky so vstavaným satelitným prijímačom? Sem s ňou! Snažím sa ale písať odľahčene a vžiť sa do role užívateľov, ktorí nespia s klávesnicou pod hlavou.

Všechny články od tohoto autora

Vyhľadať v článkoch

V porovnávači máte 0 produktov Porovnať produkty Porovnať 0 produktov