Najzaujímavejšie novinky v našom sortimente

30. 3. 2021 - Lucia Gogová - Produkty
Netradičné prevedenie, inovácie, množstvo moderných technológií, dôraz na užitočnosť či výborný pomer cena/kvalita. Každý z nasledujúcich 7 nových produktov v sebe ukrýva potenciál zaujať. Nemajú spoločného menovateľa, nedajú sa medzi sebou porovnávať, dokonca ani necielia na rovnaký typ kupujúcich. Rok 2021 však odštartovali presvedčivo. Na čo sa môžete tešiť?

Novinky v sortimente

O čom sa dočítate:

Varný hrniec SOGO easyCOOK

Limity v kuchyni opäť posunuté

Pri kuchynských robotoch sme si zvykli na ich multifunkčnosť. Varný robot SOGO easyCOOK však pridal ďalšie funkcie a zastúpi ešte viac kuchynských spotrebičov.

Tento smart kuchynský robot dokáže mixovať, šľahať, strúhať, variť, ohrievať, smažiť, variť v pare, hniesť, sekať, mlieť a dokonca aj vážiť.

S jeho pomocou pripravíte komplet obed aj sladký dezert. Samozrejme nie naraz, pekne postupne. Jeho súčasťou je veľmi dobre spracovaný dotykový displej - tablet s prehľadným menu v českom jazyku.

Máte tak istotu, že sa bez problémov zorientujete v možnostiach nastavenia, ktoré sú vzhľadom na široký výber funkcií nadštandardné.

Kuchynský robot SOGO easyCOOK ponúka 90-minútový časovač, nastavenie teploty varenia 37 do 120 °C, ktorú si vie dôkladne ustrážiť a 12 rýchlostí prevádzky. Do výbavy dostal 3,5-litrovú nerezovú nádobu s priehľadným vekom. Môžete v nej variť dokonca aj polievku alebo omáčku. Integrovaná váha sa zase postará o automatické váženie surovín. Ak máte v pláne stravovať sa zdravšie, oceníte 3 praktické parné koše, ktoré sú priamo súčasťou základnej výbavy.

Novinky v sortimente

Pre dokonalý a zdravý pitný režim

Pravidelne, v dvojhodinových intervaloch sa UV-C LED svetlo aktivuje, a tak vodu prečisťuje a fľašku udržuje bez nepríjemného zápachu. Ako už isto tušíte, takáto prevádzka sa nebude diať bez zdroja energie.

Súčasťou fľašky je preto lítiová batéria s nabíjaním cez magnetický USB kábel. Na jedno nabitie vydrží až mesiac prevádzky. Ďalšou zaujímavou novinkou je filtračná fľaša Philips GoZero s technológiou UV-C LED sterilizácie.

“Klasický” koncept filtračnej fľaše vylepšuje hneď v niekoľkých bodoch. Táto fľaša s objemom 350 ml si dala za úlohu starať o čistotu vašej vody v akýchkoľvek podmienkach. Samotná technológia odstraňuje až 99,99 % vodných patogénov.

Ak chcete mať perfektnú kontrolu nad kvalitou vody, na toto prenosné zariadenie na čistenie vody sa môžete spoľahnúť. Filtračná fľaša Philips GoZero je vyrobená z kvalitnej nehrdzavejúcej ocele 18/8, naviac s dvojitou vákuovou izoláciou funguje aj ako “termoska”.

Nápoj udrží teplý až 12 hodín a studený až 24 hodín. Bonusom naviac je detailné spracovanie, elegantný dizajn a niekoľko farebných prevedení, ktorými si okamžite získa vaše sympatie.

Elegantne do boja proti suchému vzduchu

Čo môže vašej domácnosti priniesť zvlhčovač vzduchu s nanotechnológiou? Zvlhčovače vzduchu sa delia na lepšie aj horšie, tiché aj hlučnejšie. Majú však rovnaký cieľ - zvýšiť vlhkosť vzduchu v interiéri. Suchý vzduch totiž so sebou prináša množstvo rizík, medzi ktoré patria najmä respiračné ochorenia, suchá pokožka, bolesti hlavy a únava.

Jeden z najnovších zvlhčovačov od značky Philips s označením HU3916/10 v sebe spája pokročilé inovácie a výbornú efektivitu v zvyšovaní vzdušnej vlhkosti. Využíva technológiou odparovania NanoCloud, ktorá do prostredia šíri extra jemné molekuly vodnej pary. Šírenie baktérií je až o 99 % nižšie ako pri bežných ultrazvukových zvlhčovačoch. Zvlhčovanie vzduchu takýmto spôsobom je prirodzené a vysoko hygienické. Zároveň nezostávajú na podlahe ani na nábytku žiadne biele stopy po vyzrážaných mineráloch z vody.

Hoci tento typ zvlhčovania patrí k najjemnejším, samotný prístroj prekvapí svojou výkonnosťou. Zvlhčovač vzduchu Philips HU3916/10 je vhodný pre miestnosť s rozlohou až do 45 m2, teda aj pre moderný otvorený priestor (výkon zvlhčovania 300 ml/hod.). Ponúka 3 rôzne režimy zvlhčovania - na 40 %, 50 %, 60 %-tnú vlhkosť vzduchu s pravidelným monitorovaním stavu, čomu prispôsobuje svoju aktivitu. Jednou z predností je tiež špeciálny režim pre tichú prevádzku počas noci.

Zvlhčovač vzduchu Philips HU3916/10

Vyberte sa kamkoľvek bez obmedzení s virtuálnou realitou

Okuliare pre virtualnu realitu HTCMáte pocit, že posledné obdobie iba sedíte doma a svet “tam vonku” vám uniká? 
S virtuálnou realitou sa môžete vybrať kamkoľvek. O tom, či budete mať z tejto návštevy, výletov a akcií dobrý dojem, rozhoduje technológia, pre ktorú sa rozhodnete.

Dovoľte nám predstaviť okuliare pre virtuálnu realitu HTC Vive Pro Eye. Práve slovíčko Eye naznačuje ich kľúčovú prednosť - doslova ich môžete ovládať očami. Využívajú pokročilú technológiu eye tracking, pomocou ktorej okuliare rozoznávajú, kam sa práve pozeráte.

Ich súčasťou sú kvalitné 3,5" AMOLED displeje s rozlíšením 2880 × 1600 px a 90 HZ obnovovacou frekvenciou. Výborný je tiež 110-stupňový pozorovací uhol a krásne bohaté farby s perfektne zvládnutými kontrastami.

Okuliare pre virtuálnu realitu HTC Vive Pro Eye sú natoľko vyšperkované technológiami, že uspokoja potreby náročných používateľov a profesionálov. Za výnimočným grafickým podaním nezaostáva ani zvuková výbava. Špičkové integrované Hi-Res slúchadlá sa postarajú o realistické zvuky s parádnym priestorovým efektom. Vylepšenie si zaslúžila aj ergonómia a celkové vyváženie konštrukcie, ktorá ponúka pri nosení vyšší komfort, bez zaťaženia krčnej chrbtice.

Zatočte s vírusmi a baktériami

V podobnom zameraní ešte pokračujeme. Za posledné obdobie sa mnohí z nás zamerali na spôsoby, ako zvýšiť hygienickosť a bezpečnosť prostredia, v ktorom žijeme. Jedinečným riešením na dezinfekciu vašej kúpeľne, šatníka či auta sa môže stať práve nasledujúca novinka - UV lampa Perenio Mini Indigo. Súčasne produkuje ultrafialové žiarenie a ozón.

Táto silná dvojka nedáva šancu vírusom, baktériám ani choroboplodným zárodkom, ktoré sa šíria vzduchom, pristávajú na povrchoch aj stenách. Už za 30 minút vám táto kompaktná UV lampa pomôže vydezinfikovať menší priestor, napríklad interiér auta. Do chodu sa spúšťa s 15-sekundovým omeškaním, aby ste mohli bezpečne opustiť priestor a neboli vystavení UV žiareniu.

Lampa váži iba 120 gramov, je dostupná v bielej a čiernej farbe. Nemusíte ju nijako nastavovať, napája sa cez USB kábel a po polhodine prevádzky sa automaticky vypne. Poskytuje životnosť až na 15 000 hodín žiarenia. (Odporúčame dôkladne sa riadiť inštrukciami o používaní vzhľadom na prítomnosť ozónu a UV žiarenia.)

UV lampa Perenio Mini Indigo

Podmanivý zážitok z lietania

Dron DJI FPV combo zaujme všetkých milovníkov adrenalínu - ostrieľaných letcov, aj nadšených nováčikov. Celé prostredie a všetky prekážky, ktoré má tento dron na svojej ceste, môžete totiž sledovať priamo, akoby ste zmenšení na jeho “palube”. Súčasťou novinky sú okrem dronu a ovládača tiež okuliare DJI FPV Goggles V2.

Do nich posiela kamera dronu video, ktoré sa vám premieta v HD rozlíšení, v zornom poli 150°, pri 120 snímkoch za sekundu, priamo pred očami. V reálnom čase vidíte presne to, čo samotný dron - s oneskorením iba 28 ms na 10 km. Ide o prednosti, ktoré boli ešte donedávna typické iba pre závodné modely.

Táto novinka ponúka nadštandardný výkon. Dolet dronu DJI FPV combo je až 10 km, dokáže sa pohybovať rýchlosťou 140 km/hod. pri maximálnej dobe letu do 20 minút. Ak nad dronom stratíte kontrolu, nezúfajte. V priebehu pár sekúnd sa aktivuje funkcia núdzovej brzdy a vznášania. Pri dochádzajúcej batérii je tiež nápomocná funkcia návratu na miesto vzletu (RTH - Return To Home).

Dron DJI FPV combo

Autor článku

Lucia Gogová

Baví ma spájať dohromady zaujímavé informácie a spracovávať ich tak, aby dávali odpovede na otázky. Nebojím sa čítať technické veci, pátrať po novinkách a nadchnúť sa pre niečo, čo sa na prvý pohľad zdá komplikované.

Všechny články od tohoto autora

Vyhľadať v článkoch

V porovnávači máte 0 produktov Porovnať produkty Porovnať 0 produktov