basket tree star-empty icon-apple error-404 time-24 edit smile-5 smile-1 smile-3 smile smile-2 location www order-edit people target check-rounded arrow-up arrow-down transport-light datart-store connect transport-dark gift check star sale Sell Out arrow-circle-up arrow-circle-left arrow-left arrow-right contact faq auction chat datart-store-dark order-check search-colored basket-full cross catalog cross-circle-full mail phone cross-circle-empty time basket-empty map-pin search menu

S párty reproduktormi Panasonic sa zábava rozbehne naplno

24. 6. 2020 - Zdeněk Císař - Produkty
Zoznámte sa s novými párty reproduktormi Panasonic SC-TMAX10, TMAX40 a TMAX50. Ponúkajú extra silné a kvalitné basy, špičkovú konektivitu a zábavné párty funkcie na čele s karaoke.

TMAX50_main

Poriadny párty reproduktor vám rozprúdi krv v žilách (na obrázku model Panasonic SC-TMAX50).
 

TMAX50_inside

Panasonic SC-TMAX50 ponúka dva výkonné subwoofery v jednom tele.


Svet audia dobýja nový druh elektroniky. Párty reproduktory ponúkajú obrovský výkon, a teda aj mohutný a kvalitný zvuk, ktorý sa nedá porovnať s malými Bluetooth repráčikmi do vrecka. Aj napriek tomu však majú veľmi dôležitú výhodu – prenositeľnosť.

Miesto toho, aby ste z miesta na miesto sťahovali Hi-Fi sústavu s niekoľkými reprákmi a zosilňovačmi prepojenými káblami (alebo to radšej rovno vzdali), môžete ľahko chytiť a preniesť či previezť jediný reproduktor, ktorý vám zaistí kompletné ozvučenie.

Výhody si veľmi dobre uvedomuje aj Panasonic, ktorý priebežne predstavuje nové modely špičkových párty reproduktorov.

V dnešnom článku si predstavíme modely Panasonic SC-TMAX10TMAX40 a TMAX50.
 

Úžasne silné basy, štýlové osvetlenie, široké možnosti pripojenia... to sú párty novinky od Panasonic!

SC-TMAX10: Praktický párty parťák na cesty

TMAX10

Často býva dobrým zvykom začať s top modelom a potom sa prepracovať nižšie, ale pri nových párty reproduktoroch takto postupovať netreba. Ani najmenší z dnes predstavovaných modelovSC-TMAX10, totiž nie je žiaden „ochudobnený príbuzný“ – práve naopak.

„Desiatka“ je z našich noviniek možno najmenšia, ale rozhodne nie je s jej cca 60 cm na výšku a viac než 10 kg hmotnosťou žiaden drobček. Ponúka parádny zvuk s úchvatným výkonom 300 W (RMS), o ktorý sa stará 20 cm subwoofer so systémom Dual Drive (reproduktor so štýlovým modrým podsvietením ponúka dva zosilňovače) a dva 6 cm výškové reproduktory v hornej časti.

Vynikajúce, teda čisté a zreteľné, ale zároveň mimoriadne silné basy zaisťuje technológia AIRQUAKE BASS. Unikátna konštrukcia reproduktora vytláča tlak vzduchu iba dopredu. Basy sú vďaka tomu obzvlášť mohutné.

TMAX10_zvuk
Basy s technológiou AIRQUAKE BASS rozdunia celú miestnosť.


A čo si budete môcť púšťať? Základom je, samozrejme, Bluetooth v modernej verzii 5.0  -  bezdrôtové streamovanie z mobilu je asi najjednoduchší spôsob, ako rozohrať párty vlastnou hudbou. Ak uznávate káble, môžete využiť 3,5 mm Aux-In alebo optický vstup. Ďalej máte k dispozícii integrovanú CD mechaniku, ktorá prečíta originálne disky, ale aj napálené súbory MP3. Tie potom môžete prehrávať aj z flash disku cez USB konektor.

Ak chcete miesto vlastných skladieb objavovať novinky a playlisty, ktoré zostavili odborníci, môžete si naladiť FM rádio a uložiť si až 30 obľúbených staníc. A tí z vás, ktorí máte odvahu, si môžete do repráku zapojiť 2 mikrofóny vďaka 6,3 mm konektoru, a tak sa plnohodnotne zabaviť s kamošmi alebo sami so skvelým karaoke, a to so štýlovými a zábavnými efektmi. Ak si netrúfate prevetrať si hlasivky, môžete sa miesto toho stať DJ-om. Stačí, keď si do svojho smartfónu s Androidom stiahnete smart aplikáciu MAX Juke.

TMAX10_Juke_app

S aplikáciou MAX Juke môžete ukázať, že vo vás drieme talentovaný DJ.

dalkovy_ovladac

K reproduktorom 
dostanete aj ovládač.


Avšak hlavná výhoda ešte len prichádza. Každý párty reproduktor je prenosný, to je jeho podstata. Panasonic SC-TMAX10 ale vyniká tým, že je vyložene cestovný – môžete ho, samozrejme, napájať klasicky z elektrickej siete (a väčšinou aj asi budete), ale ak treba, môžete mu dodávať energiu aj z powerbanku.

Výrobca požaduje minimálny výkon 2 A / 5 V, ktorý spĺňa množstvo bežných powerbankov, ktoré máte k mobilu; nie je to príslušenstvo, ktoré by sa ťažko zháňalo alebo ktoré by bolo drahé.

Keď k tomu pridáte dobre riešenú a kompaktnú konštrukciu Exo Frame s integrovanou rukoväťou, je jasné, že vás bude reproduktor sprevádzať na každej ceste s priateľmi.

SC-TMAX40 a SC-TMAX50 dokonale ozvučia každú párty

TMAX40_a_TMAX50
Modely TMAX40 a TMAX50 ponúkajú úžasný výkon 1 200, respektíve 2 000 W (RMS).


Vyššie modely síce príbuzenský vzťah s TMAX10 nezaprú a ani sa o to nepokúšajú, ale výkonom sú ešte o svetelné roky ďalej. Rozdiel vo Wattoch je totiž viacnásobný.

Model SC-TMAX40 konkrétne ponúka výkon 1 200 W (RMS), o ktorý sa delia dva 6 cm tweetery (výškový reproduktor), dva 10 cm wooferyjeden 20 cm super woofer (opäť so systémom Dual Drive). A čo „päťdesiatka“, teda model SC-TMAX50? S výkonom 2 000 W (RMS) by dokázal rozhýbať aj tú najospalejšiu párty. Má totiž ešte jeden 20 cm super woofer navyše, umiestnený hneď nad tým prvým. Basy budete nielen počuť, ale aj cítiť.

Výkon je taký obrovský, že tentokrát vám powerbank stačiť nebude; aj tak si ale oba reproduktory určite budete radi brať so sebou pri každej príležitosti. Len sa pripravte, že kvalitný a výkonný zvuk niečo váži. Každý expert na audio vám potvrdí, že dobrý reproduktor nemôže byť ľahunká škatuľka, a modely TMAX40 a TMAX50 to svojou pôsobivou hmotnosťou 17,5, resp. 20 kg hrdo potvrdzujú.  

Niektorí výrobcovia majú produktové série trochu neprehľadné, ale Panasonic postupoval logicky. Inak povedané, môžete sa tešiť na všetky cool vlastnosti, ktoré sme spomenuli pri TMAX10, a v oblasti výbavy získate „iba“ funkcie navyše.

TMAX40_karaokeRozbehnite párty vo veľkom. Pripojte až 2 mikrofóny a zaspievajte si sólo alebo duet.

TMAX50_Multi_Connect
Vďaka podpore Bluetooth Multi Connection sa môžete k reproduktoru pripojiť so svojimi priateľmi naraz.

TMAX50_party
Párty reproduktor si so sebou môžete zobrať prakticky kamkoľvek.


Aj tentokrát máte možnosť využiť aplikáciu MAX Juke alebo pripojiť až dva mikrofóny a zaspievať si sólo alebo duet vďaka karaoke. Zostáva aj špičková konektivita (Bluetooth, CD, USB, Aux-In, optický vstup, FM rádio), no tentokrát reproduktory ponúkajú hneď dva USB konektory a flash disky plné skvelej hudby vo formáte MP3. Aj na veľkých akciách sa teda dostane na každého, kto sa bude chcieť podeliť o svoju hudobnú knižnicu, a nebudete sa tlačiť pri jednom porte.

Výrazne vylepšené je aj párty osvetlenie. Farebné efekty lemujú nielen masívne basové reproduktory, ale aj vrchnú časť reproduktora. Osvetlenie MAX Dance je navyše smart – vie sa synchronizovať s prehrávanou hudbou, takže v miestnosti vytvárajú ešte lepšiu a štýlovejšiu atmosféru.

TMAX50_top
Modely Panasonic SC-TMAX50 a SC-TMAX40 ponúkajú prehľadné ovládanie na hornej strane a štýlové podsvietenie.

SC-TMAX5 alebo Blíži sa zaujímavá novinka

Na úplný záver si ešte dovolíme malú ochutnávku. Ak by sme sa mu mali venovať viac, tak skôr v samostatnom článku, ale radi aspoň krátko spomenieme aj reproduktor SC-TMAX5, ktorý Panasonic predstavil v prvej polovici roka a ktorý sa čoskoro dostane do predaja.

Je to mladší (a menší) braček dnes predstavovaných modelov, ktorý zaujme dvomi možnosťami postavenia (naležato alebo nastojato), pričom v klasickom „stĺpovom“ režime ponúkne unikátnu a veľmi praktickú funkciu: plochu na bezdrôtové nabíjanie smartfónu (klasický a široko rozšírený štandard Qi).

SC_TMAX5

Panasonic SC-TMAX5 budete môcť položiť aj postaviť. Zvládne vám bezdrôtovo dobiť smartfón.


O kvalitný zvuk sa postarajú dva 5 cm výškové reproduktory a 16 cm woofer. I model TMAX5 navyše budete môcť napájať z powerbanku a ponúkne štýlové viacfarebné osvetlenie.

Tešíte sa? My určite áno.
 

Chci_Panasonic_SC_TMAX10 Chci_Panasonic_SC_TMAX40 Chci_Panasonic_SC_TMAX50

 

Autor článku

Zdeněk Císař

Najčastejšie nájdete moje meno spojené s recenziami produktov alebo predstavením technológií. Neviem, ako sa to stalo, možno ma maminka ako malého upustila na hlavu v obchode s elektronikou, ale zaujímajú ma bežné spotrebiče i tie najpodivnejšie technologické hračky. Škrabka na zemiaky so vstavaným satelitným prijímačom? Sem s ňou! Snažím sa ale písať odľahčene a vžiť sa do role užívateľov, ktorí nespia s klávesnicou pod hlavou.

Všechny články od tohoto autora

Vyhľadať v článkoch

V porovnávači máte 0 produktov Porovnať produkty Porovnať 0 produktov