S párty reproduktormi Panasonic sa zábava rozbehne naplno

20. 11. 2020 - Zdeněk Císař - Produkty
Zoznámte sa s novými párty reproduktormi Panasonic SC-TMAX5, SC-TMAX10, TMAX40 a TMAX50. Ponúkajú extra silné a kvalitné basy, špičkovú konektivitu a zábavné párty funkcie na čele s karaoke.

TMAX50_mainPoriadny párty reproduktor vám rozprúdi krv v žilách
(na obrázku model Panasonic SC-TMAX50).

TMAX50_inside

Panasonic SC-TMAX50 ponúka dva výkonné subwoofery v jednom tele.

Svet audia dobíja nový druh elektroniky. Párty reproduktory ponúkajú obrovský výkon, a teda aj mohutný a kvalitný zvuk, ktorý sa nedá porovnať s malými Bluetooth repráčikmi do vrecka. Aj napriek tomu však majú veľmi dôležitú výhodu – prenositeľnosť.

Miesto toho, aby ste z miesta na miesto sťahovali Hi-Fi sústavu s niekoľkými reprákmi a zosilňovačmi prepojenými káblami (alebo to radšej rovno vzdali), môžete ľahko chytiť a preniesť či previezť jediný reproduktor, ktorý vám zaistí kompletné ozvučenie.

Výhody si veľmi dobre uvedomuje aj Panasonic, ktorý priebežne predstavuje nové modely špičkových párty reproduktorov.

V dnešnom článku si predstavíme modely Panasonic SC-TMAX5, SC-TMAX10TMAX40 a TMAX50.

Úžasne silné basy, štýlové osvetlenie, široké možnosti pripojenia... to sú párty novinky od Panasonic!

SC-TMAX5 a SC-TMAX10: Praktickí párty parťáci na cesty

Často býva dobrým zvykom začať s top modelom a potom sa prepracovať nižšie, ale pri nových párty reproduktoroch takto postupovať netreba. Ani najmenšie z dnes predstavovaných modelovSC-TMAX5 a SC-TMAX10, totiž nie sú žiadni „ochudobnení príbuzný“ – práve naopak.

„Päťka a desiatka“ sú z našich noviniek možno najmenšie, ale rozhodne to nie sú žiadni drobci. Prenesiete ich v ruke a sú rozumne kompaktné, ale napriek tomu ide o kvalitnú audio techniku s parádnym zvukom, čomu zodpovedá aj výška 48 cm a hmotnosť 6,5 kg modelu TMAX5, respektíve 60 cm na výšku a 10 kg hmotnosti väčšieho modelu. 

Panasonic Párty reproduktory
Panasonic SC-TMAX5

TMAX5 ponúka výkon 150 W (RMS), rozdelený medzi 16 cm woofer dva 5 cm výškové zosilovačeTMAX10 nadchne úchvatným výkonom 300 W (RMS), o ktorý sa stará 20 cm subwoofer a dva 6 cm výškové reproduktory v hornej časti. Oba modely zaujmú systémom Dual Drive (reproduktor so štýlovým modrým podsvieteným ponúka dva zosilovače).

Panasonic Párty reproduktory

A čo si budete môcť púšťať? Základom, ktorý majú oba modely spoločný, je samozrejme Bluetooth. Bezdrôtové streamovanie z mobilu je asi najjednoduchší spôsob, ako rozohrať párty vlastnou hudbou. Ak uznávate káble, môžete využiť 3,5 mm Aux-In. Súbory MP3 potom môžete prehrávať aj z flash disku cez USB konektor.

Väčší model TMAX10 navyše ponúka optický vstup a integrovanú CD mechaniku, ktorá prečíta originálne disky, ale aj napálené súbory. Ak chcete miesto vlastných skladieb objavovať novinky a playlisty, ktoré zostavili odborníci, môžete si naladiť FM rádio a uložiť si až 30 obľúbených staníc. A tí z vás, ktorí máte odvahu, si môžete do repráku zapojiť 2 mikrofóny vďaka 6,3 mm konektoru, a tak sa plnohodnotne zabaviť so skvelým karaoke, a to so štýlovými a zábavnými efektmi.

TMAX10Panasonic SC-TMAX10 ponúka aj CD mechaniku či optický vstup.

Ak si netrúfate prevetrať si hlasivky, môžete sa miesto toho stať DJ-om. Stačí, keď si do svojho smartfónu s Androidom stiahnete smart aplikáciu MAX Juke (to platí pre oba modely).

Väčší reproduktor potom zaujme ešte tým, že ponúka vynikajúce, teda čisté a zreteľné, ale zároveň mimoriadne silné basy, čo zaisťuje technológia AIRQUAKE BASS. Unikátna konštrukcia reproduktoru vytláča tlak vzduchu iba dopredu, basy sú vďaka tomu obzvlášť mohutné. 

TMAX10_zvuk
Basy s technológiou AIRQUAKE BASS rozdunia celú miestnosť (na obrázku model SC-TMAX10).

Prenosné a praktické

Avšak hlavná výhoda ešte len prichádza. Každý párty reproduktor je prenosný, to je jeho podstata. Panasonic SC-TMAX5 a SC-TMAX10 ale vynikajú tým, že sú vyložene cestovné – môžete ich, samozrejme, napájať klasicky z elektrickej siete (a väčšinou aj asi budete), ale ak treba, môžete im dodávať energiu aj z powerbanku.

Výrobca požaduje minimálny výkon 2 A / 5 V, ktorý spĺňa množstvo bežných powerbankov, ktoré máte k svojmu mobilnému telefónu; nie je to príslušenstvo, ktoré by sa ťažko zháňalo alebo ktoré by bolo drahé.

TMAX10_Juke_appS aplikáciou MAX Juke môžete ukázať, že vo vás drieme talentovaný DJ 
(na obrázku model SC-TMAX10).

dalkovy_ovladac

K reproduktorom 
dostanete aj ovládač.

Keď už sme pri nabíjaní, menší (a novší) model SC-TMAX5 má jedno eso v rukáve - konkrétne podporu bezdrôtového nabíjania vášho telefónu na svojej hornej ploche, a to podľa štandardu Qi (až 10 W).

Tento medzinárodný štandard je medzi telefónmi (aj nositeľnou elektronikou) naozaj veľmi rozšírený, takže máte veľkú šancu, že aj tomu vášmu bude môcť reproduktor takto skvelo poslúžiť. 

Keď k tomu pridáte fakt, že oba modely ponúkajú dobre riešenú a kompaktnú konštrukciu s integrovanými rukoväťami, a že SC-TMAX5 je navyše navrhnutý tak, aby sa mohol používať naležato aj nastojato, je jasné, že vás budú praktické a štýlové reproduktory sprevádzať na každej ceste s priateľmi.

SC-TMAX40 a SC-TMAX50 dokonale ozvučia každú párty

TMAX40_a_TMAX50
Modely TMAX40 a TMAX50 ponúkajú úžasný výkon 1 200, respektíve 2 000 W (RMS).


Vyššie modely síce príbuzenský vzťah s TMAX5 a TMAX10 nezaprú a ani sa o to nepokúšajú, ale výkonom sú ešte o svetelné roky ďalej. Rozdiel vo Wattoch je totiž viacnásobný.

Model SC-TMAX40 konkrétne ponúka výkon 1 200 W (RMS), o ktorý sa delia dva 6 cm tweetery (výškový reproduktor), dva 10 cm wooferyjeden 20 cm super woofer (opäť so systémom Dual Drive). A čo „päťdesiatka“, teda model SC-TMAX50? S výkonom 2 000 W (RMS) by dokázal rozhýbať aj tú najospalejšiu párty. Má totiž ešte jeden 20 cm super woofer navyše, umiestnený hneď nad tým prvým. Basy budete nielen počuť, ale aj cítiť.

Výkon je taký obrovský, že tentokrát vám powerbank stačiť nebude; aj tak si ale oba reproduktory určite budete radi brať so sebou pri každej príležitosti. Len sa pripravte, že kvalitný a výkonný zvuk niečo váži. Každý expert na audio vám potvrdí, že dobrý reproduktor nemôže byť ľahunká škatuľka, a modely TMAX40 a TMAX50 to svojou pôsobivou hmotnosťou 17,5, resp. 20 kg hrdo potvrdzujú.  

Niektorí výrobcovia majú produktové série trochu neprehľadné, ale Panasonic postupoval logicky. Inak povedané, môžete sa tešiť na všetky cool vlastnosti, ktoré sme spomenuli pri TMAX10, a v oblasti výbavy získate „iba“ funkcie navyše.

TMAX40_karaokeRozbehnite párty vo veľkom. Pripojte až 2 mikrofóny a zaspievajte si sólo alebo duet.

TMAX50_Multi_Connect
Vďaka podpore Bluetooth Multi Connection sa môžete k reproduktoru pripojiť so svojimi priateľmi naraz.

TMAX50_party
Párty reproduktor si so sebou môžete zobrať prakticky kamkoľvek.


Aj tentokrát máte možnosť využiť aplikáciu MAX Juke alebo pripojiť až dva mikrofóny a zaspievať si sólo alebo duet vďaka karaoke. Zostáva aj špičková konektivita (Bluetooth, CD, USB, Aux-In, optický vstup, FM rádio), no tentokrát reproduktory ponúkajú hneď dva USB konektory a flash disky plné skvelej hudby vo formáte MP3. Aj na veľkých akciách sa teda dostane na každého, kto sa bude chcieť podeliť o svoju hudobnú knižnicu a nebudete sa tlačiť pri jednom porte.

Výrazne vylepšené je aj párty osvetlenie. Farebné efekty lemujú nielen masívne basové reproduktory, ale aj vrchnú časť reproduktora. Osvetlenie MAX Dance je navyše smart – vie sa synchronizovať s prehrávanou hudbou, takže v miestnosti vytvárajú ešte lepšiu a štýlovejšiu atmosféru.

TMAX50_top
Modely Panasonic SC-TMAX50SC-TMAX40 ponúkajú prehľadné ovládanie na hornej strane a štýlové podsvietenie.

Panasonic Párty reproduktory Chci_Panasonic_SC_TMAX10  
Chci_Panasonic_SC_TMAX40 Chci_Panasonic_SC_TMAX50  

 

Autor článku

Zdeněk Císař

Najčastejšie nájdete moje meno spojené s recenziami produktov alebo predstavením technológií. Neviem, ako sa to stalo, možno ma maminka ako malého upustila na hlavu v obchode s elektronikou, ale zaujímajú ma bežné spotrebiče i tie najpodivnejšie technologické hračky. Škrabka na zemiaky so vstavaným satelitným prijímačom? Sem s ňou! Snažím sa ale písať odľahčene a vžiť sa do role užívateľov, ktorí nespia s klávesnicou pod hlavou.

Všechny články od tohoto autora

Vyhľadať v článkoch

V porovnávači máte 0 produktov Porovnať produkty Porovnať 0 produktov