basket tree star-empty icon-apple error-404 time-24 edit smile-5 smile-1 smile-3 smile smile-2 location www order-edit people target check-rounded arrow-up arrow-down transport-light datart-store connect transport-dark gift check star sale Sell Out arrow-circle-up arrow-circle-left arrow-left arrow-right contact faq auction chat datart-store-dark order-check search-colored basket-full cross catalog cross-circle-full mail phone cross-circle-empty time basket-empty map-pin search menu

Recenzia Samsung Galaxy Watch: Elegantné a výkonné

21. 12. 2018 - Produkty
Samsung tento rok predstavil svoj zatiaľ najvýkonnejší mobilný telefón Galaxy Note 9 a spoločne s ním sa dostalo aj na inteligentné hodinky Galaxy Watch. Pôsobia športovým i elegantným dojmom zároveň, preto ich nemusíte dávať dole z ruky, či už sa chystáte na romantickú večeru, alebo vyrážate do drsných horských podmienok. Nové Galaxy Watch sa jednoducho hodia kamkoľvek. Poďme sa pozrieť, čo vám ponúkajú a či sme počas testovania narazili na niečo, čo im chýba k dokonalosti…

watch1

Nové Samsung Galaxy Watch sa jednoducho hodia kamkoľvek.

Po dizajnovej stránke vyzerajú ako bežné hodinky, realita je však iná

Samsung Galaxy Watch technické parametre:
Rozmery a hmotnosť: 49 x 46 x 13 mm, 63 g
Displej: 1,3" Super AMOLED (360 x 360)
Procesor: Exynos 9110 (1,15 GHz)
Interná pamäť: RAM 768 MB, 4 GB
Operačný systém: OS Tizen
Batéria: 472 mAh
Ďalšie funkcie: GPS, NFC, Bluetooth 4.2, Wi-Fi,
IP 68, športové funkcie, meranie tepu a stresu,
kvality spánku a iné
Farba: čierna, strieborná

Vrchná časť hodiniek Samsung Galaxy Watch, na ktorej sú dve ovládacie tlačidlá, je vrátane otočnej lunety kompletne vyrobená z kovových materiálov. Spodná časť je z tvrdého plastu a nájdete na nej snímač tepovej frekvencie, ktorý jemne vystupuje z tela. Na ruke to však nespoznáte. Na ľavej strane hodiniek je pod kovovým rámčekom zabudovaný reproduktor, ktorý upozorňuje na nové notifikácie a slúži tiež pre vybavovanie hovorov.

Horné tlačidlo slúži primárne pre návrat z aktuálnej ponuky, spodné tlačidlo vyvolá menu s aplikáciami alebo rýchly návrat na domovskú obrazovku. Tomu spodnému však môžete priradiť tiež rýchlu funkciu, ktorú vyvoláte dvojitým stlačením. Po prejdení prsta z ľavého okraja do pravého si vytvoríte tzv. screenshot (kópiu obrazovky), ktorý sa uloží do galérie hodiniek, odkiaľ ho pomocou funkcie Bluetooth pohodlne skopírujete do mobilu, tabletu či notebooku. Taktiež máte k dispozícii funkciu NFC.

watch_4

Skvele sa prispôsobia každej situácii

Samsung Galaxy Watch disponujú dotykovým displejom (ako je u Samsungu zvykom) typu Super AMOLED s rozlíšením 360 x 360 bodov. Ten ponúka nádherné podanie farieb a výbornú čitateľnosť aj na priamom slnku.

Displeju nechýba funkcia Always ON, ktorú poznáme z inteligentných telefónov radu Galaxy. Jeho veľkosť je 1,3" a rámuje ho otočná luneta. Tá je hlavnou prednosťou týchto hodiniek. Možno ju otáčať o 360 ° na obe strany a s jej pomocou je možné listovať ako v menu, tak aj v prednastavených rýchlych aplikáciách, či prijatých notifikáciách.

Samsung Galaxy Watch si môžete vybrať vo veľkosti 42 mm s gumovým pásikom v čiernej farbe. Vďaka jeho štandardizovanej šírke 22 mm ho môžete kedykoľvek vymeniť za iný – napríklad farebný, kovový alebo elegantne kožený. K tomu navyše Samsung ponúka aj variant strieborných s väčšou veľkosťou ciferníku – 46 mm.

watch 3

Inteligentné hodiny si prispôsobíte presne vášmu vkusu.

Výkon, ktorý je dnes štandardom

Srdcom Samsung Galaxy Watch je dvojjadrový procesor Exynos 9110 s frekvenciou 1,15 GHz, ktorému zdatne sekunduje operačná pamäť RAM s kapacitou 0,75 GB. Vnútorná pamäť má 4 GB, no operačný systém Tizen spoločne s predinštalovanými aplikáciami zaberá väčšinu priestoru - užívateľovi tak zostáva k dispozícii len cca 1,5 GB pre vlastné aplikácie, obrázky, či hudbu. Tú potom môžete počúvať prostredníctvom bezdrôtových slúchadiel bez toho, aby ste si so sebou museli brať mobilný telefón. To sa vám môže skvele hodiť napríklad pri behaní…

Batéria, ktorá vás nesklame

Do útrob hodiniek Samsung Galaxy Watch sa vliezla batéria s kapacitou 472 mAh. Tá vydrží podľa špecifikácií v režime hodinky dlhšie ako 168 hodín (čo je cca 1 týždeň). To môžeme potvrdiť. Pri testovaní sme sa dostali na necelých 7 dní bez toho, aby sme museli siahnuť po nabíjačke (pozn. Režim hodinky znamená, že máte vypnuté všetky funkcie, ktoré hodinky ponúkajú a používate ich len pre zobrazovanie času).

Keď sme hodinky používali na športovanie (2x týždenne cca 1 hodina), čo zahŕňalo zapnutú GPS, meranie tepovej frekvencie a povolené notifikácie, hodinky vydržali približne 2-3 dni. Do toho sme Samsung Galaxy Watch sem-tam využili aj na počúvanie hudby.

watch2

Pri využívaní všetkých dôležitých aplikácií vám hodinky vydržia 2 až 3 dni.

Športové funkcie a aplikácie

Pokiaľ si v telefóne otvoríte aplikáciu Health od Samsungu, zistíte, že máte na výber snáď zo všetkých športov, ktoré vám napadnú. Ak sa však pozriete na možnosti, ktoré ponúkajú hodinky, budete možno sklamaní veľmi orezaným výberom športov. Oproti telefónu ich v hodinkách nájdete asi len tretinu. Môžeme tak len dúfať, že tento nedostatok Samsung doženie v niektorej z budúcich aktualizácií...

Čo nás naopak potešilo je fakt, že Samsung do hodiniek Galaxy Watch konečne integroval výškomer. Dobre funguje aj režim stráženia spánku, krokomer, záznam vystúpaných podlaží aj snímač tepovej frekvencie. Všetky hodnoty ukazujú celkom presné informácie.

wacth3

Do hodiniek môžete prostredníctvom aplikácie Galaxy Wearable stiahnuť ďalšie druhy ciferníkov.

Záver

Samsung Galaxy Watchdizajnovo veľmi podarené hodinky, ktoré sa hodia nielen na športovanie. Sú vodotesné až do 5 atmosfér, a tak ich môžete vziať aj do bazéna. Ponúkajú vysokú výdrž batérie, nádherný displej a mnoho funkcií, ktoré určite oceníte počas športového i pracovného nasadenia.

Skvelá je aj otočná luneta, ktorá uľahčuje ovládanie a mnohí ocenia aj možnosť telefonovania priamo zo Samsung Galaxy Watch. Podmienkou je len mobilný telefón, ktorý musí byť v dosahu Bluetooth.
 

Klady (+): Zápory (-):
+ Luxusne nadčasový dizajn - Pomalé nabíjanie
+ Kvalitný displej - Málo športových režimov oproti aplikácii pre telefón
+ Dobrá výdrž batérie  
+ Vodoodolnosť  
+ Otočná luneta  
+ Výškomer  
+ Hudobný prehrávač  
+ Dostupné výmenné remienky  
+ Nižšia cena oproti minuloročnému modelu  


tlacidlo_samsung_galaxy_watch

Vyhľadať v článkoch

Vybrané produkty

V porovnávači máte 0 produktov Porovnať produkty Porovnať 0 produktov