Zariaďujeme kuchyňu s AEG

3. 5. 2021 - Hana Smětáková - Produkty
Pustite sa spoločne s nami do sveta zariaďovania kuchýň. Zameriame sa na to, ako vybrať vhodnú varnú dosku a umývačku riadu, a ako sa o umývačku správne starať.

Ako vybrať varnú dosku AEG

Na trhu nájdeme varné dosky

Výhodou plynových varných dosiek je predovšetkým to, že rýchlo reagujú na zmenu výkonu a nepotrebujete k nim žiadny špeciálny riad. Na sklokeramických varných doskách môžete variť takisto v akomkoľvek type hrncov. Na druhú stranu, dlho reagujú na zmenu výkonu. Ich obstarávacia cena je nižšia ako v prípade indukčných varných dosiek, majú však vyššiu spotrebu energie.

Indukčné varné dosky sú skvelá voľba pre ekonomické a bezpečné varenie. Rýchlo reagujú na zmenu výkonu. Aby ste z nich vyťažili maximálny výkon, je potrebné indukčnú dosku pripojiť na 3 fázy. Na varenie potrebujete špeciálny indukčný riad, ktorý spoznáte vďaka tomu, že na jeho dne drží magnet.

Varná doska AEG

Indukčné dosky AEG podporujú najrôznejšie technológie

Pri niektorých modeloch indučkných varných dosiek AEG je možné prepojenie varných zón alebo bezdrôtové prepojenie s odsávačom pary. Zaujímavou technológiou je tiež SenseBoil, ktorá zabezpečí, aby vám voda z hrnca nepretiekla von. Keď voda dosiahne bod varu, doska automaticky zníži výkon.

Spotrebiče s technológiou SenseFry nastavia správnu teplotu a udržujú ju po celý čas vysmážania. Technológia SensePro používa tepelnú sondu, vďaka ktorej môžete variť napríklad technikou sous-vide.

Ako vybrať umývačku riadu AEG

Pri výbere umývačky je potrebné si dôkladne zmerať priestor, ktorý máte k dispozícii a rozhodnúť sa, či chcete mať umývačku:

Umývačka riadu AEG

V úvahu berte tiež počet sprchovacích úrovní a prevedenie jednotlivých sprchovacích ramien. Čím viac sprchovacích úrovní, tým dosiahnete lepšie výsledky umytia. Najdôkladnejšie umytie zaisťuje takzvané satelitné sprchovacie rameno. Na rozdiel od tradičných variant sa pohybuje dvojitou rotáciou, vďaka čomu lepšie pokryje daný priestor.

Umývačky AEG ponúkajú niekoľko zaujímavých funkcií a technológií. Napríklad funkcia AirDry sa postará o dokonalo suchý riad a zároveň nižšiu spotrebu elektrickej energie. Umývačka totiž pootvorí dvierka na konci sušiaceho cyklu a vzduch dosuší zvyšný riad.

Umývačky s funkciou ComfortLift vám pomocou rukoväte umožnia jednoducho zdvihnúť spodný kôš do hornej polohy, a tak si uľahčiť manipuláciu s riadom. Ovládanie QuickSelect potom zaisťuje umytie na mieru v každom cykle.

Ako vybrať parnú rúru AEG

Najlepšie parné rúry AEG sú doplnené o kameru CookView, vďaka ktorej môžete kontrolovať pokrmy pomocou aplikácie.


Parné rúry sa stávajú súčasťou dnešných kuchýň. Pečenie pomocou pary má mnoho výhod. Pečiete pri nižších teplotáchkratší čas a šetríte peniaze. Parné rúry ponúkajú okrem iného aj klasické programy ako horúci vzduch alebo gril. Pokiaľ ich chcete využiť ako vstavaný spotrebič, budete potrebovať priestor so šírkou 60 cm. 

Rozdelenie:

Na prvý pohľad ich ľahko rozoznáte. Rúry s pridaním pary, resp. rúry SteamBake, nemajú nádobku na vodu, a teda vodu nalievate priamo na dno rúry. Sú vhodné na pečenie chleba, koláčov alebo buchiet. Voda sa na začiatku pečenia odparí a cesto tak lepšie nakysne.

Parné rúry, alebo SteamBoost rúry, kombinujú horúci vzduch a paru, čo je ideálne na pečenie mäsa a zákuskov. Tiež môžete využiť 100 % paru, ktorá je vhodná na varenie rýb a zeleniny. Rúry SteamPro majú najvyššiu výbavu a ponúkajú až 4 parné programy vrátane vákuového varenia. 

Varná doska AEG

Umývačka riadu AEG

Chcem parnú rúru AEG

Autor článku

Vyhľadať v článkoch

V porovnávači máte 0 produktov Porovnať produkty Porovnať 0 produktov