Recenzia naparovača odevov Tefal Pure Tex DT9530E1: Vyžehlí, vyčistí aj navonia

4. 5. 2021 - Veronika Kožíková - Recenzie
Mysleli ste si, že naparovače odevov sú vhodné iba na cesty? Potom vás dnešná recenzia šikovného zariadenia Tefal DT9530E1 Pure Tex vyvedie z omylu. Nielenže odstraňuje záhyby, ale pomocou multifunkčných nadstavcov zvládne tiež dezinfekciu, odstránenie vlasov či hrčiek a dokonca rozptýlenie vašej obľúbenej vône. Stojí jeho kúpa za to? To sa čoskoro dozviete. 

Tefal Pure Tex DT9530E1

O čom sa dočítate

Prvý naparovač 4 v 1

Technické parametre:
Príkon:
1 700 W
Výstup pary: až 30 g/min
Parný ráz: až 90 g/min
Doba zahrievania: 15 sekúnd
Nastavenia pary: 2 stupne
Objem nádržky na vodu: 200 ml

Ručné naparovače odevov vyzerajú na prvý pohľad takmer všetky rovnako. Výnimkou nie je ani náš testovaný Tefal Pure Tex DT9530E1. V krabici nás však okrem klasického naparovača s nádobkou na vodu a návodom čakalo tiež menšie plastové puzdro s 3 nadstavcami. K čomu presne tieto nadstavce slúžia vám prezradíme o chvíľu.

Naparovač je vyrobený v modrej a bielej farbe. Spracovanie je robustné takže prístroj má rozhodne všetky predpoklady na to, aby vám slúžil pekných pár rokov. Keramická parná hlavica má okrem dýz na výstup pary tiež šikovný magnetický systém, na ktorý sa nadstavec okamžite prichytí. Pod hlavicou sa nachádza tlačidlo spúšťania pary a v dolnej časti, ako obvykle, nádržka na vodu s objemom 200 ml a poistkou, ktorou nádobu vysuniete.

Na zadnej strane naparovača je už len ovládací panel úrovne pary a tlačidlo na vypnutie/zapnutie prístroja.

Tefal Pure Tex DT9530E1

Para až na prvom mieste

Podstatou ručného naparovača je, samozrejme, para. Tefal Pure Tex DT9530E1 vsádza na výstup až 30 g/min a exkluzívny ráz pary až 90 g/min. Špeciálny poťah nadstavcov textílie ochráni, takže môžete naparovač použiť na akýkoľvek druh materiálu. Má 2 nastavenia pary, vďaka ktorým je vhodný aj pre tie najjemnejšie textílie bez rizika prepálenia alebo vytvorenia lesklých plôch.

Určite vás tiež poteší, že táto para dokáže odevy nielen vyhladiť, ale aj dezinfikovať a zahubiť až 99,9 % baktérií, vírusov a choroboplodných zárodkov. Odstraňuje ale aj pachy, alergény a roztoče. Technicky vzaté, naparovač môžete využiť na zdravotne nezávadné dezinfikovanie takmer všetkých kútov domácnosti.

Báť sa nemusíte ani mokrých škvŕn. Naparovač je totiž vybavený špeciálnou technológiou tepelnej dosky, vďaka ktorej nevzniká kondenzácia. Oblečenie si tak môžete vziať ihneď na seba. Vždy ho ale naparujte len na vešiaku, nikdy nie oblečené na sebe!

Tefal Pure Tex DT9530E1

Naparovač je ideálne používať na šaty zavesené napríklad na vešiaku. Nikdy ho nepoužívajte na oblečenie, ktoré máte na sebe.

3 druhy nadstavcov a možnosti, o akých sa vám ani nesnívalo

Tak a teraz sa konečne dostávame ku 3 multifunkčným nadstavcom, ktoré nás v balení naparovača Tefal Pure Tex DT9530E1 zaujali na prvý pohľad. Akú majú funkciu?

Nadstavec so zamatovým povrchom má úlohu, ktorý majú aj cenovo dostupnejšie modely – vyhladzovať záhyby. Kedy ho oceníte najviac? Keď nemáte ráno čas vyťahovať žehliacu dosku a rozohrievať žehličku. Naparovač Tefal Pure Tex DT9530E1 je na prácu pripravený len za 15 sekúnd! Medzitým si akurát nachystáte blúzku na vešiak a môžete hneď začať.

Tefal Pure Tex DT9530E1

Druhý čistiaci nadstavec je obojstranný. Modrá strana, ktorá je hrubšia, slúži na odstránenie vlasov a hrčiek. Druhá strana už je na dotyk oveľa príjemnejšia, biele mikrovlákno najviac oceníte na odstránenie prachu.

To (z nášho pohľadu) najväčšie prekvapenie sme si, samozrejme, nechali na koniec. Je ním žehliaci a zároveň dezinfekčný nadstavec s dvoma malými doštičkami MonParfum, pričom jedna z nich je rezervná. Stačí ju ľahko vysunúť z nadstavca, postriekať pár kvapkami (výrobca uvádza max. 3) obľúbeného parfumu a užívať si sviežu vôňu, ktorá sa na oblečenie rozprestrie oveľa rovnomernejšie, než keby ste ju len nastriekali pomocou fľaštičky.

Tefal Pure Tex DT9530E1

Vloženie doštičky do dezinfekčného nadstavca je jednoduché.

Začíname testovať

Predtým, než naparovač Tefal Pure Tex DT9530E1 zapnete do zásuvky, bude potrebné naplniť nádržku s objemom 200 ml vodou. Príjemné je, že vám bude stačiť obyčajná voda z kohútika, nie je potrebné využívať vodu destilovanú a ani ju nijako upravovať. Para je tak úplne prírodná, bez použitia chemikálií. Drobný zádrh však nastal, keď sme chceli nádržku na vodu z naparovača vysunúť. Poistka je totiž skutočne pevná a na jej vysunutie je potrebné vynaložiť viac sily.

Možno by ste tiež mohli namietať, že 200 ml je pomerne málo, pretože na trhu sú aj ručné naparovačky s nádržkou s objemom až 380 ml. Naparovač ale nie je žehlička, ktorá pracuje aj hodinu v kuse, naopak slúži skôr na jednorazové záležitosti. Navyše, čím viac vody, tým skôr by vás z prístroja rozbolela ruka.

Tefal Pure Tex DT9530E1

Akonáhle vrátite nádržku na svoje miesto, prichádza na rad výber nadstavca. Potom už zostáva len zapnúť prístroj do zásuvky. Kábel je dlhý 2,5 m, takže skoro určite dosiahne tam, kde ho budete potrebovať. A žiadne dlhé čakanie - naparovač Tefal Pure Tex DT9530E1 je zahriaty do 15 sekúnd. Skvelé je, že hoci je naparovacia hlavica na dotyk poriadne horúca, rukoväť sa nezahrieva, takže je jeho používanie úplne bezpečné. Pred nehodou vás po skončení práce ochráni automatické vypnutie po pár minútach nečinnosti.

Tefal Pure Tex DT9530E1

Výsledky vám urobia radosť

Boli sme prekvapení, koľko pary naparovač pri použití vypúšťa, sú to hotové oblaky. Preto sme začali hneď pochybovať, či za sebou skutočne nezanechá vlhké/mokré stopy, ako sľubuje výrobca. Špeciálna technológia ale funguje spoľahlivo a obľúbené tričko si môžete obliecť skutočne okamžite. Skúšali sme „prežehliť“ šuštiakovú zimnú bundu, bavlnené tričká aj džínsy a perfektné výsledky predbehli naše očakávania.

Veľmi dobre si naparovač Tefal Pure Tex DT9530E1 poradil tiež pri odstránení prachu zo sedačky a kresla. Len s vlasmi a pichľavými psími chĺpkami už si trochu nevedel rady, odstránených ich bolo približne 70 – 80 %. Pre to ale máme pochopenie, predsa len to nie je jeho primárna úloha. Vyžehliť (už jedným ťahom!), zbaviť prachu, navoňať a zbaviť nepríjemného zápachu však prístroj zvláda skvele a aj jeho používanie je pohodlné.

Tefal Pure Tex DT9530E1

Hovoríte si, že máte skvelú žehličku a naparovač by ste zrejme nevyužili? Pre rýchle prežehlenie v zhone alebo na cestách je tento pomocník nenahraditeľný. A tiež nám napadá veľa príkladov, kedy použitie žehličky skrátka nie je možné a vy sa chcete vyhnúť neustálemu behaniu do čistiarne.

Obľúbené spôsoby využitia naparovača odevov

  • Dezinfekcia detských predmetov (autosedačky, plyšové hračky, nosiče a pod.)
  • Čistenie väčších plôch (sedačky, psie pelechy, …)
  • Osvieženie oblečenia, ktoré dlho ležalo v skrini
  • Odstránenie cigaretového dymu z bundy, kabátu a pod.
     

Tefal Pure Tex DT9530E1

Záver

Naparovač odevov s názvom Tefal Pure tex DT9530E1 nás veľmi milo prekvapil. Je kvalitne spracovaný, príjemne sa s ním pracuje a navyše odvádza skvelé výsledky. Vďaka vysokému parnému príkonu vyžehlíte záhyby jedným ťahom, poradí si tiež s prachom napr. na nábytku. Navyše para slúži ako skvelá dezinfekcia, ktorú môžete použiť takmer v celej domácnosti. Len práca s vlasmi a chlpmi nie je úplne stopercentná a je potrebné vyvinúť väčšiu silu pri vysúvaní nádržky na vodu. Inak ale testovanému zariadeniu nemáme čo vytknúť.

Klady Zápory
+ 3 nadstavce v praktickom puzdre - pri vysunutí nádržky na vodu je potrebné vyvinúť väčšiu silu
rýchle zahriatie  
+ vysoký príkon
+ dezinfekčné schopnosti pary
 


Chcem Tefal Pure Tex

Autor článku

Veronika Kožíková

Tá, ktorá rady, tipy a recenzie sype ako esá z rukáva. Milovníčka všetkého dlhosrstého a štvornohého, ale aj kuchynských a iných „vychytávok“, ktoré nám uľahčujú život. Iba v elektronike vás totiž každú chvíľu čaká niečo nové a vždy je čo objavovať. A keď to objavujete napríklad z takej elektrokolobežky, to je už niečo!

Všechny články od tohoto autora

Vyhľadať v článkoch

Vybrané produkty

V porovnávači máte 0 produktov Porovnať produkty Porovnať 0 produktov