basket tree star-empty icon-apple error-404 time-24 edit smile-5 smile-1 smile-3 smile smile-2 location www order-edit people target check-rounded arrow-up arrow-down transport-light datart-store connect transport-dark gift check star sale Sell Out arrow-circle-up arrow-circle-left arrow-left arrow-right contact faq auction chat datart-store-dark order-check search-colored basket-full cross catalog cross-circle-full mail phone cross-circle-empty time basket-empty map-pin search menu

Outdoorová výbava APEMAN: Stvorená k pohybu!

4. 12. 2019 - Jana Vybíralová - Recenzie
Od fotopasce cez outdoorovú kameru až po autokameru. Neunikne im žiadny pohyb a všetko poctivo zdokumentujú. Tešiť sa môžete na snímky s parádnym rozlíšením aj 4K video, nechýba kvalitné spracovanie, vodoodolnosť atď. To všetko radí produkty značky Apeman medzi nenehraditeľných parťákov pre aktívny život. S ďalekohľadom Apeman BC100 sa na ne pozrieme pekne zblízka.

Fotopasca Apeman H70

Fotopasca Apeman H70

Fotopasce sú obľúbené nielen pre skryté sledovanie divokej zveri, ale často sú využívané aj ako bezpečnostný prvok proti nepovolanému vstupu osôb, ako ochrana pred zlodejmi a pod. Dôležité je preto čo najlepšie maskovanie, čo prístroj Apeman H70 spĺňa na jednotku. Jeho farebné prevedenie výborne splynie s okolitou prírodou, rovnako dobre sa schová aj v tieni strechy vášho domu. Na oba varianty umiestnenia je fotopasca Apeman H70 prispôsobená a vybavená. Jej použitie je skutočne univerzálne.

Fotopasca Apeman H70

Vďaka  farebnému prevedeniu v prírodných odtieňoch fotopasca splynie s okolím.

V základnom balení nájdete príslušenstvo k obom spôsobom upevnenia – teda k uchyteniu k stromu pomocou nastaviteľného popruhu aj k pripevneniu k stene pomocou držiaka. Popruh je dostatočne dlhý, takže prekážkou nie je ani široký kmeň a milo nás prekvapilo, že k držiaku na stenu výrobca pribalil rovno aj hmoždinky. Čo však už výrobca nechal na užívateľoch, je kúpa batérií a tiež pamäťovej karty. Na sprevádzkovanie totiž budete potrebovať 8 ks 1,5 V AA batérií a, samozrejme, pamäťovú SD kartu – odporúčame SD/SDHC kartu Class 6 alebo rýchlejšiu. Kamera môže byť napájaná tiež z externého 6V adaptéra, ani ten ale nie je súčasťou balenia.

Fotopasca Apeman H70

Fotopascu Apeman H70 ľahko uchytíte na kmeň stromu aj na stenu budovy.

Fotopasca Apeman H70

Súčasťou balenia je nastaviteľný popruh aj pevný držiak, batérie a pamäťovú kartu je potrebné dokúpiť. Oboje si môžete zaobstarať priamo v našom e-shope.

Foťák a kamera v jednom

Fotopasca Apeman H70 nie je len obyčajným foťákom. Predstavuje veľmi užitočnú kombináciu digitálneho fotoaparátu a kamery. Umožňuje teda hneď dva spôsoby záznamu naraz – pomocou fotografie a videa. Jednoducho si nastavíte rozlíšenie výslednej snímky, dĺžku videa aj časový interval, po zapnutí vám kamera venuje 10 sekúnd k dobru, aby ste zavreli kryt a stihli odísť zo zorného uhla. Vychytávku dvojitého záznamu sme sa rozhodli vyskúšať v praxi a výsledok? Za nás spokojnosť. Sledované zviera máme zachytené súčasne ako na fotografii, tak na videozázname.

Fotopasca Apeman H70 

Nastavte si citlivosť aj interval snímania

Základom každej fotopasce je senzor pohybu, tzv. PIR snímač. Ten funguje ako spúšť pre vytvorenie foto či video záznamu, jeho rýchlosť a citlivosť je teda veľmi dôležitá. V tomto smere vás kamera Apeman H70 rozhodne nesklame. Pracuje s detekčným uhlom 90° a umožňuje hneď trojité nastavenie citlivosti pohybu, pričom už pri strednej úrovni reaguje snímač tak skvele a pohotovo, že nás to až prekvapilo.

Fotopasca Apeman H70

Ovládanie pomocou tlačidiel je veľmi jednoduché a intuitívne.
Fotopasca Apeman H70 - parametre:
- rozlíšenie videa: Full HD
- rozlíšenie fotografií: 20 Mpx
- senzor pohybu: Ano
- odolnosť: IP66: Ano
- senzor pohybu: Ano

Navoliť si môžete tiež časový interval v rozpätí od 2 sekúnd do 30 minút. Čo to znamená? Nastavenie citlivosti ovplyvňuje, ako pružne PIR snímač zareaguje na pohyb a zopne spúšť.

Časový interval zase hovorí, ako často bude kamera pohyb snímať, teda ako dlho má kamera čakať na ďalší signál po tom, čo senzor zachytí prvé zviera.

Rýchlosť spúšte je pri kamere Apeman H70 skutočne impozantná – 0,2 sekundy od zachytenia pohybu. Môžete si byť istí, že každý zaznamenaný pohyb bude zdokumentovaný rýchlo, presne a v reálnom čase. Nezmeškáte žiadny záber.

V nastavení nechýba ani časová slučka, čo znamená, že vám kamera vytvorí snímku alebo videozáznam v pevnom časovom rozmedzí nezávisle od detekcie pohybu. Túto funkciu oceníte napr. pri pozorovaní hadov alebo aj kvetín. Navoliť môžete tiež dávkové fotografovanie až 3 snímky na jedno zopnutie závierky.

Fotopasca Apeman H70

40 LED diód slúži na osvetlenie fotografovanej scény potme.

S Apeman H70 môžete fotiť a nahrávať vo dne v noci

Vďaka plne automatickému IR filtru dokáže kamera Apeman H70 pracovať vo dne v noci. Pre snímanie za tmy používa technológiu neviditeľného prísvitu pomocou 40 LED diód, a to až do vzdialenosti 20 m. Nemusíte sa však báť, že by svetlo kameru prezradilo, prisvietenie funguje skutočne na okom neviditeľnej báze. Radovať sa tak môžete z vydarených nočných snímok bez toho, aby sa zviera vyplašilo.

Fotopasca Apeman H70

Nočné zábery sú čiernobiele, osvetlené pomocou tzv. neviditeľnej technológie.

Čo sa týka samotnej kvality fotografií, Apeman H70 ponúka viac možností, v akom rozlíšení môžete fotiť. Začína na 5 Mpx a končí na parádnom rozlíšení 20 Mpx. Denné  snímky sú farebné, nočné čiernobiele a všetky môžete doplniť o dátum, čas a pod. Len pozor na umiestnenie fotopasce príliš blízko k sledovanému miestu, odporúčame vzdialenosť od 2 m. Pokud je pasca nainštalovaná príliš blízko, zviera na snímke budete mať rozostrené, rovnako ako sa to stalo nám. A to by bola škoda.

Fotopasca Apeman H70

Fotopasca Apeman H70

Fotopasca Apeman H70

Fotopasca Apeman H70

Pozor, vyletí vtáčik! Na snímkach si môžete všimnúť ostré pozadie, odporúčame inštalovať fotopascu do vzdialenosti 2 m aj viac od sledovaného miesta.

Také video vyzerá veľmi sľubne. Pokiaľ chcete šetriť kapacitu pamäťovej karty, môžete zvoliť jeden z nižších variantov rozlíšenia, v maxime, teda Full HD rozlíšení (1920 x 1080) je však záznam najkvalitnejší. Dĺžku vytvoreného videa si môžete navoliť podľa seba od 5 sekúnd do 10 minút. Kamera Apeman H70 ponúka skutočne bohaté možnosti nastavenia, ostré snímky aj videozáznam, takže si rozhodne prídete na svoje. A pretože je zrodená pre pobyt vonku, samozrejmosťou je odolnosť proti poveternostným podmienkam Waterproof IP66. Nezľakne sa teda prachu, vetra, ani dažďa.

Fotopasca Apeman H70

Fotopasca Apeman H70 spĺňa certifikáciu odolnosti IP66.

Fotopasca Apeman H70

Fotopasci nevadí voda, vietor ani prach.

Ďalekohľad Apeman BC100

Ďalekohľad Apeman BC100 - parametre:
- priblíženie: 10×
- odolné prevedenie: Áno
- nočný režim: Áno

To by sme sa na to pozreli, aby sme si výlet do prírody, koncert či športové podujatie nevychutnali do posledného detailu.

Ak sa na svojich potulkách krajinou radi kocháte ďalekými výhľadmi, chystáte sa napr. na futbalový zápas, alebo sa ako poľovník vydávate na lov či kontrolu svojho revíru, potom by ste rozhodne nemali zabudnúť pribaliť si so sebou ďalekohľad Apeman BC100.

Tento ľahký, kompaktný ďalekohľad s rozmermi 150 × 75 × 170 mm a váhou 439 g je ideálnym spoločníkom na cesty. Pýši sa 10-násobným zväčšením, priemerom objektívu 50 mm a zorným poľom 5,6 ° (102 m / 1000 m). Je vodotesný, takže mu neublíži ani slabší dážď. Pogumovaný plášť zaručuje pevné uchopenie a súčasne chráni prístroj pred vlhkosťou, prachom a nečistotami.

Ďalekohľad Apeman BC100

Ľahký kompaktný ďalekohľad Apeman BC100 sa pýši 10-násobným zväčšením.

Ďalekohľad Apeman BC100 10x zoom v okulári BC 100 aj vašom smartfóne

Aby aj dlhé pozorovanie bolo stále pohodlné, je triéder vybavený očnicami z mäkkej gumy, vďaka čomu nie sú prekážkou ani okuliare. Fully Multi-coated optika zas zaručuje najlepšiu svetelnú priepustnosť a poskytuje dobrú kontrolu optického odrazu. Ďalekohľad Apeman BC100 funguje dobre aj za zníženej viditeľnosti, s úplnou tmou si však už neporadí.

Samozrejmosťou je nastaviteľná šírka a jednoduché zaostrenie podľa individuálnych potrieb – pomocou stredového zaostrovacieho kolieska a dioptrického krúžku pre zaostrenie na cieľ si pohľad cez šošovky jednoducho upravíte tak, aby vyhovoval presne vášmu zraku.

Súčasťou balenia je puzdro, popruh, kryty objektívu, čistiaca handrička a ešte jedna vychytávka – smartfón adaptér. Vďaka tomuto adaptéru si môžete na okulár ďalekohľadu pripnúť inteligentný telefón a až 10× priblížený obraz sledovať pekne pohodlne na displeji.

Adaptér je kompatibilný so všetkými značkami smartfónov, iste si tak bude dobre rozumieť aj s tým vaším. A pokiaľ ďalekohľad Apeman BC100 pripevníte k statívu, pozorovanie prírody, zveri alebo športového podujatia bude ešte pohodlnejšie. S ďalekohľadom Apeman BC100 budete mať skrátka svet ako na dlani.

Outdoorová kamera Apeman A80

Ďalším kúskom zo zbierky outdoorových zariadení značky Apeman je akčná kamera A80. Tá jednoznačne zaujme na prvý pohľad vďaka svojmu štýlovému baleniu. Po otvorení krabice na vás čaká elegantný a súčasne veľmi praktický kufrík, v ktorom nájdete ako telo kamery, tak bohaté príslušenstvo, všetko pekne uložené v polstrovanom puzdre. Outdoorová kamera Apeman A80 je skrátka neustále zbalená na cesty a pripravená vyraziť v ústrety dobrodružstvu.

Kamera Apeman A80

Kameru i všetko príslušenstvo si môžete bezpečne uložiť do štýlového kufríka.

Apeman A80 sa hodí cyklistom, bežcom aj lyžiarom

Telo kamery je samo o sebe veľmi malé, v ochrannom transparentnom plastovom obale však na rozmeroch predsa len trochu naberie. V kufríku, alebo ak chcete v puzdre, leží vedľa kamery tiež náhradná plastová zadná časť a celý rad upínacích držiakov a statívov. Kameru totiž môžete využiť na beh či na lyže, teda pripevnenú na tele, pri jazde na bicykli, kam ju veľmi jednoducho uchytíte k riadidlám alebo prilbe, a samozrejme si s ňou môžete vykračovať na selfie tyčke či využiť hand grip.

 To všetko, samozrejme, môžete. Kamera Apeman A80 miluje akčnosť všetkého druhu, dokonca aj pod vodou. Podvodný svet vám zdokumentuje až do hĺbky krásnych 40 m. Má to len jediný háčik – v balení nájdete upínací systém na riadidlá bicykla, popruh a suchý zips, pre ďalšie spôsoby prichytenia sú v základnom vybavení len jednotlivé upínacie matice. To ale vôbec nevadí, všetko ostatné si zaobstaráte tu. Dobrodružstvo môže začať!

Kamera Apeman A80

Kamera Apeman A80

Súčasťou balenia je aj  rad upínacích matíc a držiakov, všetko prehľadne uložené v elegantnom puzdre.

Kamera Apeman A80

Kamera miluje pohyb na bicykli, na lyžiach i pod vodou.

Zaznamenejte svoje dobrodružstvá v 4K

Akčná kamera Apeman A80 - parametre:
- max. rozlíšenie: 4K
- uhol záberu: 170°
- výdrž: až 120 minút záznamu
- vodotesnosť: S puzdrom do 40 m
- rozlíšenie fotografií: 20 Mpx
- Wi-Fi: Áno
- podpora pamäťových kariet: microSD do 64 GB

Čo teda akčná kamera Apeman A80 všetko dokáže a ponúka? 2" LCD displej a 170° širokouhlý objektív pre vytváranie kvalitných video záznamov v rozlíšení až 4K. Na výber máte rozlíšenie UHD (2880 x 1080, P24), QHD (2560 x 1440, 30 fps), Full HD (1920 x 1080, 60 i 30 fps) a samozrejme aj nižšie, ak chcete šetriť pamäť. S klesajúcim rozlíšením však klesá aj kvalita záznamu, s tým je potrebné počítať.

Kamera je vybavená digitálnou stabilizáciou obrazu, ktorá napomáha k plynulejším záberom, pri jazde na bicykli však kameru odporúčame pripnúť skôr na prilbu alebo na telo. V nastavení sme objavili aj gyroskop, ten vám však systém umožní využiť iba pri rozlíšení FHD a nižšom, pri natáčaní v UHD a QHD ho nezapnete.

Chválime, že výrobca nezabudol na detekciu pohybu a kamere do vienka nadelil aj Wi-Fi, vďaka ktorej sa ľahko prepojíte s inteligentným telefónom. Svoje zážitky tak môžete okamžite zdieľať s priateľmi.

Kamera Apeman A80

Kameru chráni obal z odolného transparentného plastu.

Okrem videa vám kamera z vašich ciest a zážitkov zaobstará aj fotografie, a to s rozlíšením 20 Mpx. O kvalitu obrazu a prirodzené farby sa stará 6-vrstvová sklenená šošovka a infračervený filter, v menu sa navyše môžete pohrať s vyvážením bielej, prepnúť farebnosť na sépiu či čiernobielu verziu a pod. S kapacitou akumulátora 1050 mAh si vystačíte približne na 120 minút nahrávania, späť na 100 % sa batéria dobije približne za 3 hodiny. Video sa ukladá na pamäťovú kartu, kamera podporuje microSD kartu do 64 GB.

Kamera Apeman A80

Digitálna autokamera Apeman C420

Apeman však nemyslí len na športovcov a vášnivých turistov. Do jeho repertoáru patria tiež autokamery, takže na svoje si prídu aj cestovatelia na štyroch kolesách. Digitálna autokamera C420 je toho dôkazom.

Autokamera Apeman C420

Autokamera Apeman C420 dohliadne na každú vašu cestu.

Pre svoje kompaktné rozmery s 2" TFT displejom nijak neprekáža vo výhľade, širokouhlý záber 170° pritom za vás spoľahlivo postráži a zaznamená dianie až v troch jazdných pruhoch.

Autokamera Apeman C420

Autokamera Apeman C420

O slušnú kvalitu nahrávky sa stará 1080p Full HD rozlíšenie s frekvenciou 30 fps a tiež clona s parádnou svetelnosťou F1.8. Môžeme potvrdiť, čitateľnosť poznávacích značiek vozidiel a dopravných značiek zaručená! Spokojní sme boli tiež s nočným videním, kamera Apeman C420 je totiž vybavená pokročilým senzorom pre získanie ostrých a farebne presných snímok. Dôležité dôkazy teda poskytne v prípade nehody za dennej aj nočnej prevádzky.

Autokamera Apeman C420

Apemanu C420 nechýba detekcia pohybu ani nahrávanie v slučke

Autokamera Apeman C420 - parametre:
- rozlíšenie: Full HD
- uhol záberu: 170°
- nočný režim: Áno
- detektor pohybu: Áno
- automatické nahrávanie: Áno
- nahrávanie v slučke: Áno

Aby sa vám nezmazalo dôležité video z havárie či inej kolízie, k tomu slúži technológia G-sensor – automaticky ukladá zábery z núdzových udalostí a zabráni ich vymazaniu. Kamera umožňuje nahrať aj slušnú zvukovú stopu, čo v prípade poistnej udalosti tiež rozhodne nie je na škodu.

Medzi ďalšie inteligentné a vydarené funkcie autokamery Apeman C420 patrí detekcia pohybu, ktorá automaticky po rozjazde auta zapne nahrávanie, monitor parkovania a nahrávanie v časovej slučke, čo uvítate predovšetkým počas dlhej cesty. Túto funkciu odporúčame využívať, nestane sa vám tak, že sa pamäťová karta zaplní.

Rovnako tiež odporúčame nezabudnúť napájací kábel, ktorý je súčasťou balenia. Ten je dostatočne dlhý, aby ste ho v aute bezpečne doviedli až k elektrickej zásuvke a zaručí, že neskončíte bez „šťavy“ v polke cesty, ako sa to stalo nám.

Autokamera Apeman C420

Ovládanie je veľmi jednoduché, všetko nájdete v prehľadnom menu, v ktorom sa pohybujete pomocou štyroch tlačidiel na pravej strane kamery. Digitálna autokamera C420 je spoľahlivým spolujazdcom. Postráži dianie okolo vás, avšak do šoférovania vám „kecať“ rozhodne nebude.

A čo všetkých týchto „parťákov“ na cesty spája? Priaznivá cena, kvalitné spracovanie, inteligentné funkcie a radosť z pohybu. Tak hurá, von s nimi!

Produkty Apeman

Autor článku

Vyhľadať v článkoch

V porovnávači máte 0 produktov Porovnať produkty Porovnať 0 produktov