basket tree star-empty icon-apple error-404 time-24 edit smile-5 smile-1 smile-3 smile smile-2 location www order-edit people target check-rounded arrow-up arrow-down transport-light datart-store connect transport-dark gift check star sale Sell Out arrow-circle-up arrow-circle-left arrow-left arrow-right contact faq auction chat datart-store-dark order-check search-colored basket-full cross catalog cross-circle-full mail phone cross-circle-empty time basket-empty map-pin search menu

Recenzia parného naparovača odevov Tefal IXEO POWER QT2020E0: Žehlenie vás začne baviť

4. 12. 2019 - Tereza Koníček - Recenzie
Priznajte si to. Žehlíte radi? Ja nie, preto som bola zvedavá, ako obstojí nový stojanový naparovač odevov od značky TEFAL, ktorý sľubuje absolútnu revolúciu v žehlení a v starostlivosti o naše oblečenie. Ide o riešenie „všetko v jednom“, kedy nepotrebujete zvlášť žehličku, žehliacu dosku a ručný naparovač. Tefal IXEO POWER QT2020E0 vám toto všetko ponúka v jedinom prístroji. My sme ho podrobili domácemu záťažovému testu. Ako v ňom obstál a či žehlenie s ním bola naozaj hračka vám prezradí naša recenzia.  

  Naparovač odevov Tefal

Balenie okrem samotnej žehličky, skladacieho tela a sklopnej dosky obsahuje tiež závesný háčik, pätu žehličky, parnú jednotku a odnímateľnú nádrž na vodu. Po vybalení bolo nutné všetko najprv zostaviť, čo podľa návodu nebolo ťažké a zabralo to len pár minút. Rúrky skladacieho tela sa dali ľahko zacvaknúť do čierneho podstavca s kolieskami. Pomocou nastavovača výšky som ich zdvihla do požadovanej polohy a upevnila sklopnú dosku, na ktorú bolo treba natiahnuť čierny poťah so striebornými pruhmi, ktorý je tiež súčasťou balenia. Po zložení ma milo prekvapil moderný dizajn naparovača. Kombinácia čiernej a medenej farby pôsobila veľmi luxusne. 

Naparovač Tefal IXEO POWER

 

Tefal IXEO POWER QT2020E0 – technické parametre:
Príkon: 2 170 W
Výstup pary: až 90 g/min
Parný ráz: 200 g/min
Objem zásobníka na vodu: 1,1 litra
Čas ohrevu: 70 sekúnd
Rozmery: 400 × 400 × 1 688 mm
Hmotnosť: 15 kg

Sklopnú dosku možno nastaviť na tri rôzne polohy pre žehlenie. Vertikálnu, horizontálnu a naklonenú v uhle 30°, záleží teda len na vás, akú si zvolíte pre konkrétny druh oblečenia a čo pre vás bude najpohodlnejšie. Polohu dosky možno zmeniť jednoducho. Stačí položiť ruky na obe strany dosky, ľahko ju nadvihnúť a nakloniť dozadu podľa potreby.

Rovnako jednoducho možno nastaviť výšku dosky. Len odomknete „nastavovače“ výšky a dosku zľahka zdvihnete či znížite. Na prvý pohľad na mňa plastová sklopná doska nepôsobila príliš dôveryhodne a bola som zvedavá, či sa pri prvom slinejšom zatlačení nezlomí.

Jednoduché ovládanie

Odnímateľnú nádrž som naplnila vodou a naparovač Tefal IXEO POWER QT2020E0 som jednoducho zapla pomocou tlačidla štart na parnej jednotke. Po necelých 70 sekundách bol pripravený na použitie. Pre aktiváciu pary bolo nutné stlačiť spúšť, prípadné zvýšenie pary sa aktivuje stlačením spúšte 3× za sebou. Naparovač je vhodný na všetky typy látok, vrátane tých veľmi jemných. Vďaka technológii no-setting Smart Protect nehrozí, že by ste si svoje veci kvôli chybnému nastaveniu teploty spálili.

   Naparovač Tefal IXEO POWER

Žehlenie ide s naparovačom Tefal hladko od ruky

Postupne som teda vyžehlila košele, svetre, bavlnené tričká a nakoniec prišla na rad aj košeľa z veľmi jemnej viskózy. Zo začiatku som mala trochu strach, aby sa predsa len nezničila, obavy však boli zbytočné. Naparovač Tefal IXEO POWER QT2020E0 všetko precízne vyžehlil, poradil si aj s tými najhoršími záhybmi.

Pri nohaviciach bolo žehlenie málinko zložitejšie kvôli ich dĺžke. Džínsy bolo potrebné po doske viac posúvať a obracať. Niektoré kúsky oblečenia som žehlila rovno na žehliacej doske, iné som prežehlila iba v ruke. V oboch prípadoch bol výsledok vynikajúci. V priebehu žehlenia ma kontrolka naparovača vždy upozornila na nedostatok vody, takže som na to nemusela sama myslieť.

Naparovač odevov Tefal

Samotné žehlenie išlo naozaj veľmi hladko, vôbec nebolo potrebné tlačiť. Žehlička ľahko kĺzala po oblečení a zanechávala ho úplne rovné a nadýchané. Je ale nutné podotknúť, že po dlhšej dobe žehlička v ruke trochu „oťažie“ a treba si urobiť pauzu. 

Naparovač odevov Tefal

Naparovač je vhodný na všetky typy látok, vrátane tých veľmi jemných.

Tefal IXEO POWER zničí všetky baktérie 

Naparovač Tefal IXEO POWER QT2020E0 odstráni až 99,9 % zárodkov a baktérií silou pary. Vďaka odnímateľnej základni a praktickým kolieskam s ním môžete vyčistiť i záclony, závesy, pohovku, kreslá a ďalší čalúnený nábytok kedykoľvek a kdekoľvek, čo určite ocenia hlavne všetci rodičia a majitelia štvornohých miláčikov. Ja som naparovač využila na osvieženie našej sedačky aj kresiel, ktoré boli po vyčistení na pohľad prejasnenejšie. Odstránený bol aj všetok zápach.

Na záver som ešte vyčistila všetky závesy a záclony. Naparovač sa výborne hodí aj na osvieženie odevov, ktoré nie sú vyslovene špinavé, ale napr. len napáchnuté dymom či jedlom z reštaurácie alebo ste ich trebárs len mali dlho uložené v krabici.

  Čistenie nábytku parou 

V prípade, že ho chvíľu nepoužívate, naparovač sa po 8 minútach nečinnosti prepne do pohotovostného režimu a po 38 minútach nečinnosti sa vypne úplne. Po vypnutí spotrebiča je treba počkať aspoň hodinu do úplného vychladnutia. Potom je nutné vyprázdniť nádržku na vodu a nechať ju poriadne vyschnúť. Žehliacu plochu môžete po každom žehlení ľahko vyčistiť. Ja som ju  podľa návodu pretrela len vlhkou handričkou.

Naparovač má vlastnú kontrolku odvápnenia, ktorá vám dá včas vedieť, že je prístroj nutné odvápniť. Vďaka oplachovaciemu systému, ktorý zaisťuje plnú ochranu a údržbu naparovača, je samotné odvápnenie veľmi jednoduché a prebieha prostým vypláchnutím čistou vodou.

Naparovač Tefal IXEO POWER

Žehlenie ide skoro samo, žehlička po šatách ľahko kĺže, oblečenie vyžehlíte omnoho rýchlejšie než s klasickou žehličkou.

Záver 

Celkový dojem z naparovača Tefal IXEO POWER QT2020E0 bol veľmi dobrý. Najväčšiu výhodu určite vidím v tom, že máte všetko v jednom a nemusíte si zaobstarať zvlášť žehličku, dosku a ručný naparovač. Žehlenie ide skoro samo, žehlička po oblečení ľahko kĺže a všetko vyžehlíte omnoho rýchlejšie než s klasickou žehličkou. Naparovač sa výborne hodí tiež na vyčistenie sedačiek, pohoviek, kresiel a ďalšieho nábytku. Skvele s ním osviežite aj závesy, záclony alebo zimné kabáty.

Jediné, čo by som mohla naparovaču vytknúť, je jeho objemnosť. Na uskladnenie potrebuje viac priestoru než klasická žehliaca doska, ktorú len postavíte k stene. Môžete tak využiť napr. roh vašej spálne či šatne. Inak ale nemám výhrady a určite ho odporúčam všetkým, ktorí chcú ušetriť čas a zjednodušiť si žehlenie. 

Plusy (+): Mínusy (-):
+ riešenie všetko v jednom - vyššia zriaďovacia cena
+ rýchle nahriatie - zaberá viac miesta než klasická žehliaca doska
+ ľahko vyžehlí aj tie najväčšie záhyby
+ môžete ho využiť na osvieženie odevov, nábytku, záclon i závesov
+ vďaka zabudovaným kolieskam ho jednoducho presuniete na požadované miesto

 

Naparovač Tefal IXEO POWER

Autor článku

Tereza Koníček

Najradšej recenzujem spotrebiče do kuchyne a pomocníkov do domácnosti. S mobilmi na mňa nechoďte. Najviac si oddýchnem pri varení alebo na prechádzke so svojím milovaným psom. Rada si zájdem do kina na dobrý film, nepohrdnem ani divadlom. Milujem dobré jedlo, zaujímam sa o módu, umenie a dizajn.

Všechny články od tohoto autora

Vyhľadať v článkoch

Vybrané produkty

V porovnávači máte 0 produktov Porovnať produkty Porovnať 0 produktov