basket tree star-empty icon-apple error-404 time-24 edit smile-5 smile-1 smile-3 smile smile-2 location www order-edit people target check-rounded arrow-up arrow-down transport-light datart-store connect transport-dark gift check star sale Sell Out arrow-circle-up arrow-circle-left arrow-left arrow-right contact faq auction chat datart-store-dark order-check search-colored basket-full cross catalog cross-circle-full mail phone cross-circle-empty time basket-empty map-pin search menu

Recenzia Rowenta Ultimate Experience CV9820F0: Exkluzívna starostlivosť o vaše vlasy v elegantnom dizajne

28. 7. 2020 - Blanka Martinů - Recenzie
Fén, neodmysliteľný pomocník všetkých žien, ale aj mužov. Kto by predsa netúžil po dokonalom účese ako od profesionála? Perfektná fúkaná, okúzľujúce vlny či bohatý objem za pár minút? Navyše sa vraví, že sú vlasy korunou krásy. Preto by sme sa o ne mali starať s láskou a s najlepšími pomocníkmi. Medzi nich patrí napríklad fén Rowenta Ultimate Experience CV9820F0.

Rowenta Ultimate Experience CV9820F0

Prvý dojem

Technické parametre:
Príkon: 1 500 W
Rýchlosť vzduchu: 160 km/h
Typ motora: BLDC (digitálny bezkefový motor)
Technológia: Air-To-Care na ošetrenie iónmi
Funkcie: Studený vzduch a Smart Memory
Príslušenstvo: vstavaný systém Switch + Style
Teplota a rýchlosť: 3 teploty, 3 rýchlosti
Kábel: 2,5 m
Hmotnosť: 1,89 kg

Mala som možnosť vyskúšať novinku od Rowenty – fén Ultimate Experience CV9820F0. Fén, ktorý by vlasy nemal ničiť a ani ich zbytočne zaťažovať. Na začiatku testovania som bola plná očakávaní, čím všetkým ma toto zariadenie prekvapí.   

Po otvorení balenia na mňa urobil obrovský dojem najmä dizajn. Fén vyzerá veľmi elegantne – matná čierna s medenými detailmi je krásna kombinácia.

Príjemne ma prekvapila aj veľkosť fénu. Nie je ani veľký, ani malý, jednoducho je tak akurát. Bez problémov s ním môžete cestovať alebo ho mať v kúpeľni v skrinke. Je však škoda, že v balení nenájdete cestovné puzdro, ktoré by som ja osobne využívala často. 

Rowenta Ultimate Experience CV9820F0

Balenie fénu Rowenta Ultimate Experience CV9820F0

Prvé použitie fénu Rowenta Ultimate Experience CV9820F0

Pri prvom použití som ocenila dĺžku kábla, a to 2,5 m. To sa mi veľmi páčilo, keďže nie každý, ani ja, má zásuvku pri zrkadle. LED osvetlenie na rukoväti vás prehľadne informuje o tom, akú teplotu a rýchlosť máte práve nastavenú.

Čo sa týka hlučnosti, osobne by som si dokázala predstaviť aj tichší fén, na druhej strane je na tom však Rowenta Ultimate Experience CV9820F0 v porovnaní s mojím obyčajným fénom oveľa lepšie. Trochu ma mrzelo, že sa okrem fénu v balení nič iné nenachádza. Za seba by som privítala okrúhlu kefu na vytvorenie vlnitého účesu. Naopak, potešilo ma, že má zariadenie systém Switch & Style.

Rowenta Ultimate Experience CV9820F0

Porovnanie veľkosti s mojím obyčajným fénom. Rowenta ULTIMATE EXPERIENCE CV9820F0 je menší už na prvý pohľad.

 

Switch & Style System

Tento systém považujem za unikátny a pre mňa veľmi praktický. Jednoducho povedané, ide o vstavané príslušenstvo, ktoré ovládate jedným klikom. To znamená, že už nikdy nebudete musieť hľadať žiadny nadstavec, keďže ho nemôžete stratiť! A to mnohí z nás, večne hľadajúcich, oceníme.  

Režim sušenia

Použijete ho, keď máte mokré vlasy a chcete si ich vysušiť. Fén nechajte v základnom nastavení.

Režim stylingu

Zo sušenia do stylingu sa dostanete stlačením jediného tlačidla PUSH. To nájdete na hlavici fénu zo spodnej strany. Tak sa vám vysunie nadstavec a styling sa môže začať.

Rowenta Ultimate Experience CV9820F0

Na fotke vľavo je vidno tlačidlo PUSH, ktoré vysunie nadstavec na styling. Vpravo vidíte vysunutý nadstavec.

Funkcie fénu Rowenta Ultimate Experience CV9820F0

Air-to-Care

Funkcia fénu, ktorá má premeniť vzduch na starostlivosť. Podľa mňa to už samo o sebe znie ako vlasový sen. Ide o technológiu, ktorá vlasom poskytne duálne iónové ošetrenie.  

Kladné ióny chránia vaše vlasy pred prachom a znečistením a dodávajú im lesk, a tak zvyšujú ich prirodzenú krásu.

Záporné ióny znižujú poletovanie a statickú elektrinu v jemných vlasoch, čo je práve môj prípad. Vlasy mám skutočne veľmi jemné a s poletovaním a elektrizovaním vlasov bojujem na dennom poriadku.

Rowenta Ultimate Experience CV9820F0

LED osvetlenie – teplota a rýchlosť sú tie svietiace bodky. Air-to-Care je svietiaci modrý prúžok na spodnej časti rukoväte.

 

Priznám sa, že som k tejto funkcii zo začiatku pristupovala skepticky, osobne som si myslela, že rozdiel ani nespoznám, avšak opak bol pravdou. Ráno som vlasy vyfénovala a po celý deň perfektne držali na mieste, neelektrizovali a boli krásne lesklé. Podľa mňa je to teda skvelá funkcia.  

 

Že je technológia Air-to-Care aktivovaná, zistíte tak, že na rukoväti na spodnej časti svieti modrá kontrolka (prúžok), ktorá sa automaticky zapne po zapnutí fénu, takže sa o to vlastne vôbec nemusíte starať, fén to urobí za vás.

Smart memory

Ide o funkciu, ktorá si pamätá vaše nastavenie, keď ste fén používali naposledy, okrem studeného vzduchu. Ja som túto funkciu veľmi nevyužívala, pretože vždy teplotu a rýchlosť pri fénovaní striedam. Verím ale, že si táto smart technológia nájde svojich milovníkov.

Rowenta Ultimate Experience CV9820F0

Teplota a rýchlosť

Fén má 3 nastavenia teploty a rýchlosti, vďaka čomu máte dokonalú kontrolu nad účesom. Pri fénovaní môžete jednoducho regulovať prúd vzduchu aj teplotu.

Potešila ma funkcia studeného vzduchu. Na konci fénovania teplým vzduchom som vždy prepla na studený, tak sa účes zafixoval, a potom vydržal oveľa dlhšie, než keď som túto funkciu nepoužila.

Motor a údržba fénu Rowenta Ultimate Experience CV9820F0

Fén disponuje extrémne odolným motorom BLDC, nazývaným aj digitálny bezkefový motor. Vďaka nemu je zabezpečená veľmi účinná sila a dlhotrvajúci výkon. Veľkou výhodou tohto motora je 2x dlhšia životnosť prístroja než majú profesionálne fény s AC motorom. V porovnaní s týmito prístrojmi je aj ľahší. Zásluhou BLDC motora je fén ideálny aj na použitie v kombinácii s koncentrátorom na ultra presné tvarovanie účesu.

Údržba fénu ma milo prekvapila. Jeho čistenie je veľmi jednoduché. Stačí dať dole zadnú mriežku a môžete sa o svoje zariadenie jednoducho postarať. Tak mu zaistíte dlhodobý výkon.

Rowenta Ultimate Experience CV9820F0

Zadná časť fénu sa dá dať dole a jednoducho vyčistiť.

Záver

Fén Rowenta Ultimate Experience CV9820F0 splnil takmer všetky moje očakávania. Vytvoríte s ním rovný účes, ale aj objemné vlny s pomocou okrúhlej kefy. Tá však nie je súčasťou balenia. Na zafixovanie účesu môžete použiť studený vzduch ktorý spustíte jednoducho, jedným tlačidlom. Verím, že vás elegantný dizajn fénu uchváti na prvý pohľad tak ako mňa.

Prístroj je skladný, nezaberie veľa miesta a ovládanie je veľmi jednoduché. Príjemným prekvapením pre mňa bolo vstavané príslušenstvo (Switch & Style), technológia Air-to-Care a nesmiem zabudnúť ani na Smart memory. Cena fénu sa mi zdá byť trochu privysoká, vzhľadom na to, že sa v balení nachádza iba fén. Na druhej strane si myslím, že technológie a funkcie, ktorými tento fén disponuje, sú nadčasové a jednoducho si ich zamilujete. No a čerešničkou na torte je skvelý digitálny bezkefový motor.

Ja som bola natoľko spokojná, že pre mňa určite nastal čas vymeniť starý za nový.
 

Klady (+): Zápory (-):
+ Switch & Style System  - Neobsahuje cestovný obal
+ Duálne iónové ošetrenie  - Vysoká cena
+ Funkcia studeného vzduchu  
+ Dĺža kábla 2,5 m  
+ Kvalitný BLDC motor  

 

Rowenta Ultimate Experience CV9820F0

Autor článku

Vyhľadať v článkoch

Vybrané produkty

V porovnávači máte 0 produktov Porovnať produkty Porovnať 0 produktov