basket tree star-empty icon-apple error-404 time-24 edit smile-5 smile-1 smile-3 smile smile-2 location www order-edit people target check-rounded arrow-up arrow-down transport-light datart-store connect transport-dark gift check star sale Sell Out arrow-circle-up arrow-circle-left arrow-left arrow-right contact faq auction chat datart-store-dark order-check search-colored basket-full cross catalog cross-circle-full mail phone cross-circle-empty time basket-empty map-pin search menu

Recenzia inteligentnej selfie tyče Pictar: Rolls-Royce medzi selfie tyčami

30. 7. 2020 - Radek Bařina - Recenzie
Nie je to tak dávno, keď bol pojem selfie tyč takpovediac neznámy. Dnes ju pozná skoro každý, o to viac, ak rád a často fotografuje mobilom. Výrobcovia týchto praktických pomocníkov nezaspali na vavrínoch a neustále sa ju snažia zdokonaľovať. Nám sa teraz do rúk dostala špičková selfie tyč Pictar. Čím sa líši od bežných konkurentov? A ako sa nám páčila? Aj to sa dočítate v našej recenzii.

Selfie tyč Pictar

Technické parametre:
Ovládanie: bezdrôtové – ultrazvukové
Nabíjanie: cez micro USB
Výdrž: cca 800 snímok
Náklon: automatický – 0 až 270 stupňov
Softvér: aplikácia pre Android a iOS
Dĺžka: 29 až 78 cm
Hmotnosť: 180 gramov

Luxus na prvý pohľad

Smart selfie tyč od Pictaru k nám dorazila v elegantnej bielo-modrej krabičke. Po jej otvorení nájdete presne to, čo očakávate. Stručný návod, nabíjací USB – micro USB kábel no a samozrejme aj samotnú selfie tyč. Na recenziu sme dostali biely variant produktu, zakúpiť však možno aj čierne alebo ružové vyhotovenie.

Hneď na prvý dojem pôsobí selfie tyč Pictar luxusne. Rukoväť je pogumovaná, čo znamená jediné – v ruke sa nešmýka ani v prípade, že máte spotenú dlaň. Celkovo môžeme držanie selfie tyče len a len chváliť, do ruky nám padla ako uliata.

Viac než rukoväť vás ale zrejme zaujme ovládací panel, ktorý disponuje hneď šiestimi tlačidlami. Pri pohľade naň bude asi každému jasné, že toto nie je len tak nejaká selfie tyč. Tak hurá do skúšania!

Selfie tyč Pictar

Bez aplikácie ani ťuk

Aby ste mohli inteligentnú selfie tyč od Pictaru používať naplno, nezaobídete sa bez nainštalovania rovnomennej aplikácie do vášho mobilného telefónu. Dostupná je pre prístroje s Androidom a iOS. Samotná inštalácia apky prebehla absolútne bez problémov. Po jej spustení na vás vyskočí sprievodca, s ktorého pomocou ovládanie selfie tyče jednoducho spojazdníte. Nám to zabralo asi päť minút. Potom už sa môžete s chuťou pustiť do fotografovania.

Selfie tyč Pictar

Ako sa všetko ovláda?

Ako ste už určite pochopili, ovládanie selfie tyče je automatické. Teda až na jednu drobnosť. Samotné vysunutie teleskopickej rukoväte do požadovanej vzdialenosti je stále čisto manuálna práca. A manuálne musíte tiež vložiť telefón do pružinovej svorky. No a potom už budete iba stláčať tlačidlá a ich prostredníctvom vytvárať dych berúce snímky.

A ako jednotlivé tlačidlá fungujú? Tie umiestnené napravo slúžia na ovládanie náklonu. Ten funguje v rozsahu 0 – 270 stupňov, jednoducho tak môžete hľadať ten najdokonalejší uhol záberu. Dve ľavé tlačidlá slúžia na ovládanie expozície. Horným teda fotku zosvetlíte, tým spodným naopak stmavíte.

Selfie tyč Pictar

Väčšina funkcií sa ovláda pohodlne pomocou šiestich ovládacích tlačidiel na rukoväti.

 

Uprostred nájdete najvšestrannejší ovládací prvok. Funguje zároveň ako tlačidlo a joystick. Stlačením si prepínate medzi prednou a zadnou kamerou. Pohyb nahor a nadol funguje ako zoom, smerom doprava a doľava sa potom menia jednotlivé režimy.

Môžete voliť automatický režim, režim s možnosťou nastavenia ISO, režim uzávierka, manuálny režim, šport, makro, video alebo čiernobiely. Skrátka, či už sa radi spoliehate na automatické fotografovanie, alebo si radi nastavujete snímanie manuálne ako profíci, prostredníctvom ovládacích tlačidiel si ľahko prídete na svoje.

Selfie tyč Pictar

Pomocou tlačidiel môžete telefón aj naklápať v rozsahu 0 – 270 stupňov.

 

V samotnej fotografickej aplikácii Pictaru si môžete navoliť ešte množstvo ďalších vecí. Zmieňme napríklad voľbu pomeru strán fotografie, časovač, blesk, zobrazenie histogramu či vodiacej mriežky atď. Rovnako tak je v aplikácii spolu 20 fotografických režimov, ktoré pokryjú všetky bežné fotografické príležitosti – či už ide o výlet do prírody alebo poriadnu párty s priateľmi.

Selfie tyč Pictar

Ako selfie tyč Pictar funguje a akú má výdrž?

Začneme od konca. Výrobca sľubuje výdrž cca 800 snímok na jedno nabitie a my tomu budeme radi veriť. Koľko sme v rámci testovania nafotili snímok už nespočítame. Boli by ich stovky. A napriek tomu sa nám tyč vybiť nepodarilo. K dlhej výdrži prispieva aj použitá bezdrôtová technológia.

Na komunikáciu s telefónom totiž selfie tyč Pictar Smart Stick využíva ultrazvukovú technológiu. Tá je nielen menej náročná na spotrebu než Bluetooth, ale navyše funguje skutočne spoľahlivo – počas testovania sme nezaznamenali ani jediný problém.

Selfie tyč Pictar

Inteligentná selfie tyč od Pictaru padne do ruky ako uliata.

Záver

Ste vášnivým milovníkom selfie? Máte doma obyčajnú selfie tyč a používate ju naozaj často? Ak ste aspoň na jednu z predchádzajúcich otázok zareagovali kladne, inteligentná selfie tyč Pictar je pre vás ako stvorená. Vďaka bezdrôtovému ovládaniu budete mať svoje snímky pod kontrolou aj na diaľku, samotné vyhotovenie tyče sa zas nedá označiť iným slovom než luxusné. Musíte, samozrejme, počítať s tým, že takáto špičková selfie tyč nie je zadarmo a tiež s faktom, že pre plné využitie si budete musieť do telefónu nainštalovať aplikáciu od Pictaru (ktorá, našťastie, funguje spoľahlivo). Ak ale mobilné fotenie skutočne milujete a bez selfie tyče sa nepohnete na krok, je pre vás tento hit jasnou voľbou.
 

Klady (+): Zápory (-):
+ inteligentné bezdrôtové ovládanie - vyššia cena
+ elegantný dizajn  
+ spoľahlivo fungujúca mobilná aplikácia  
+ bohatá ponuka fotografických režimov  
+ bezdrôtové ovládanie náklonu  
+ skvelá výdrž  

 

Selfie tyč Pictar

Autor článku

Vyhľadať v článkoch

V porovnávači máte 0 produktov Porovnať produkty Porovnať 0 produktov