basket tree star-empty icon-apple error-404 time-24 edit smile-5 smile-1 smile-3 smile smile-2 location www order-edit people target check-rounded arrow-up arrow-down transport-light datart-store connect transport-dark gift check star sale Sell Out arrow-circle-up arrow-circle-left arrow-left arrow-right contact faq auction chat datart-store-dark order-check search-colored basket-full cross catalog cross-circle-full mail phone cross-circle-empty time basket-empty map-pin search menu

Recenzia šľahača ETA Lento 1051: Designový retro elegán, ktorého si zamilujete

9. 8. 2019 - Recenzie
Doby, keď sa cesto muselo miesiť ručne a sneh z bielkov bol výsledkom polhodinovej driny, si pamätajú snáď už len naše babičky. Život v kuchyni bez ručného mixéra by si dokázala predstaviť asi len máloktorá gazdinka. Do tej svojej som si pozvala malého, tichého pomocníka ETA Lento 1051 90000 v dizajnovom retro kabáte. A ako si počínal? To sa dozviete v nasledujúcej recenzii.

ETA Lento 1051 90000

Tichý a ľahký šľahač ETA Lento

Kľúčové parametre:
Funkcie:
mixovanie, šľahaníe, hnetenie
Príkon: 550 W
Počet rýchlostí: 4
Pracovná nádoba: 800 ml
Rozmery a hmotnosť: 18,5 × 8,5 × 15 cm; 1,45 kg

ETA Lento 1051 90000 je malý, kompaktný mixér, ktorý si zamilujete hlavne vtedy, ak máte radi retro a vsádzate na osvedčené české výrobky. Boduje nízkou hmotnosťou a tichým chodom aj pri maximálnych otáčkach. V obsahu balenia nájdete príslušenstvo, s ktorým s prehľadom uvaríte celý obed – 2 mixovacie metly, 2 hnetacie háky, tyčový mixér a 800ml nádobku s odmerkou a praktickým viečkom. Zaručene oceníte tiež jeho rozmery, vďaka ktorým vám v kuchyni nezaberie toľko potrebného miesta.   

ETA Lento 1051 90000 disponuje 4 rýchlosťami a tlačidlom MAX. Rýchlosť šľahania a mixovania je solídna a prechody medzi jednotlivými rýchlostnými stupňami sú pozvoľné a plynulé. V čom ale mixér máličko pokrivkáva, je hnetenie, pri ktorému problémy robia najmä tuhé cestá, ktorá majú tendenciu sa na hnetacie tyče „namotávať“. Nakoniec si však ETA Lento aj s tuhým cestom poradil a ja som sa tak našťastie nemusela uchyľovať k „ručnej práci“ našich babičiek. :)

Tlačidlo MAX je umiestnené na ľavej strane hlavného spínača pre voľbu jednotlivých rýchlostí, čo mi spočiatku robilo menšie problémy. Pri vypínaní mixéra totiž môžete mať tendenciu posunúť tlačidlo až na doraz ľavej strany.

ETA Lento 1051 90000

Praktickosť, to je o čo tu ide!

Plusové body ETA Lento 1051 90000 získava rozhodne za praktickosť a celkový design. Jeho odľahčenú konštrukciu oceníte hlavne pri príprave viacerých pokrmov, takže sa nemusíte báť, že by vás z neho rozbolela ruka – váži len 1,45 kg. A nerozbolí vás z neho ani hlava, pretože vďaka DC motoru je skutočne tichý aj pri maximálnom výkonu. Na motor je naviac poskytovaná 5ročná záruka, čo svedčí o tom, že výrobca svojmu produktu naozaj verí.

Vďaka odľahčenej konštrukcii vás ruka pri práci rozhodne bolieť nebude.

Jednotlivé metličky a háky sa nasadzujú veľmi ľahko a rovnako jednoduché je aj ich uvoľnenie – pomôže vám spínač na vrchnej časti mixéra, kde je umiestnené aj prepínanie rýchlostí, všetko teda ovládate pohodlne jedným palcom.

ETA Lento 1051 90000

V balení nájdete okrem samotného prístroja 2 mixovacie metly, 2 hnetacie háky, tyčový mixér a pracovnú nádobu objemu 800 ml.

Hurá do kuchyne!

Ako prvé som si vyskúšala metličky, na ktoré som sa spoliehala pri šľahaní cesta na piškótový koláč. Každá gazdinka asi vie, že aby sa vám podarilo docieliť nadýchanú vláčnu piškótu, musíte najprv ušľahať vajcia s cukrom do hustej peny. Myslím, že za výsledok by sa nehanbila ani Rettigová a pojem „hustá pena“ je aj mne od tejto chvíle bližší. Tu si ETA Lento 1051 90000 počínal výborne.

Menším sklamaním (O niečo horšie od ruky šla) pre mňa bola práca s hnetacími hákmi. Tuhé cesto sa spočiatku namotávalo a ani tlačidlo MAX nezvládalo miesiť na plné obrátky. Nakoniec sa ale pri troche trpezlivosti podarilo a mixér mi vykúzlil hladké kysnuté cesto a buchty boli na svete.

ETA Lento 1051 90000

Obrovskou výhodou tyčového mixéra je to, že je vyrobený z nerezu, takže sa nemusíte báť mixovať polievky priamo v hrnci pri varení. Jeho nasadenie je naviac veľmi jednoduché a vy sa môžete rozlúčiť s nepríjemným šraubovaním nástavca – tyč stačí iba zacvaknúť. Polievky a omáčky rozmixuje úplne dohladka, takže i v tomto prípade dvíhame palec smerom nahor.

ETA Lento 1051 90000

Pracovná nádoba má klasický 800ml objem, takže v nej môžete šľahať bielky, pripravovať nátierka alebo krémy. Veľmi ma potešila odmerka, takže o množstve tekutiny máte prehľad, a tiež viečko, vďaka ktorému sa nádoba stáva uzatvárateľnou. Vy tak nemusíte krém či nátierku prekladať do ďalšej nádoby, aby ste zamedzili šíreniu pachov v chladničke.

ETA Lento 1051 90000

Záver

Celkový dojem z používania šľahača ETA Lento 1051 90000 bol veľmi pozitívny. Vďaka nízkej váhe, menším rozmerom a prívodnému káblu o dĺžke 1,2 m je manipulácia s ním skutočne pohodlná a jednoduchá. Dokáže sa naviac poradiť aj s cestom, ktoré častokrát zostáva po stranách misy a vyšľahá ho dohladka. Za najväčšie lákadlo ale považujem rozhodne jeho tichý motor, ktorý vás určite nebude rušiť. Metličky a nástavce sú naviac vyrobené z nerezovej ocele, cesto sa na ne nelepí, takže sa jednoducho umývajú a zveriť ich môžete aj svojej umývačke.

Potešilo ma tiež praktické viečko, ktoré som využila napríklad pri príprave krému na tortu. Nádobku som ním jednoducho uzavrela a vložila do chladničky bez toho, že by som ho musela zložito premiestňovať do inej, uzatvárateľnej krabičky. Podtrhnuté zrátané, ETA Lento 1051 90000 odporúčam hlavne tým, ktorí hľadajú nenáročný prístroj, ktorý dostojí ako kvalitou, tak aj svojim výkonom a praktickosťou, ktorá je v kuchyni neocenitelná.

Klady (+): Zápory (-):
+ ľahká konštrukcia - umiestnenie tlačidla MAX na ľavej strane
+ tichý chod aj pri maximálnych otáčkach - obťažnejšie hnetenie
+ uzatváracie viečko na mixovacej nádobe
+ retro design
+ perfektné výsledky pri šľahaní

ETA Lento 1051 90000

Vyhľadať v článkoch

Vybrané produkty

V porovnávači máte 0 produktov Porovnať produkty Porovnať 0 produktov