×

Recenzia fénu Rowenta x Karl Lagerfeld Studio Dry: Sušenie s módnou ikonou

19.09.2022

So značkou Karla Lagerfelda ste sa u nás v DATARTe už mohli stretnúť, a to konkrétne napríklad pri produktoch ako ochranný kryt, remienok k hodinkám či puzdro na tablet. Tentokrát sa značka spojila s Rowentou, čo tiež nie je nič ojedinelé, lebo už vydali napríklad žehličky na vlasy Karl Lagerfeld. Tentokrát sa však v našej recenzii pozrieme na fén Rowenta × Karl Lagerfeld Studio Dry.

Recenzia Rowenta x Karl Lagerfeld Studio Dry

Technické špecifikácie:

Príkon: 2 100 W
Nastavenia teploty: 3
Nastavenia rýchlosti: 2
Nadstavce: 1 koncentrátor
Prúd studeného vzduchu: áno
Ionizátor: nie
Motor: DC
Odnímateľná mriežka: áno
Závesné pútko: áno
Ekologická úspora energie: áno
Napätie: 220 – 240 V

O čom sa dočítate:

Balenie a prvý dojem

Fén prišiel v škatuli, ktorá bola pomerne veľká, balenie bolo celkom obyčajné, nejde o žiaden luxus. Kvalita balenia ale zodpovedá cene. Rowenta × Karl Lagerfeld Studio Dryčiernu farbu a je vyrobený z plastu.

Ak sa vyznáte vo fénoch a držali ste už v rukách profesionálny fén pre kaderníkov, tak by ste si všimli, že tento je pomerne ľahší a odráža nižšiu cenu, plast sa zdá byť trochu ľahší, „dutejší“, čo nemusí byť úplne na škodu. V balení je s ním jeden koncentrátor, odnímateľná mriežka na vrtuľu. Na féne sa hneď zorientujete, tlačidlá sú na typických miestach a vďaka ikonkám hneď viete, ktoré tlačidlo má akú funkciu.

Detailný dizajn s ikonkami Karla Lagerfelda

Dizajn sme už načrtli, z diaľky sa nezdá byť ničím výnimočný, no keď podídete bližšie, na klasickej čiernej farbe si všimnete elegantné obrysy loga Karla Lagerfelda, sú veľmi nenápadné, no je to pekný detail. Ide o exkluzívnu edíciu, čo ste si už zrejme domysleli. Dizajn je celkom ergonomický, tlačidlá sú pekne poruke a oceňujeme nielen závesné pútko, vďaka ktorému si môžete fén Rowenta × Karl Lagerfeld Studio Dry zavesiť v kúpeľke na stenu, čo je praktické. Kábel má 1,8 m, a to na domáce použitie bohato stačí.

Dizajn fénu Rowenta x Karl Lagerfeld Studio Dry

Dizajnovo fén Rowenta × Karl Lagerfeld Studio Dry vyniká jemnými detailmi.

Keďže to nie je cestovný fén, tak sa nedá skladať. Navyše je celkom veľký, ak teda nemáte v takže extra priestor, na dovču sa vám ho asi vláčiť neoplatí. Má hmotnosť 0,6 kg, čo mi počas fénovania vlasov neprekážalo, nemala som z neho unavenú ruku, pravdaže som to asi ani nemohla stihnúť, pretože mi fén vysušil vlasy veľmi rýchlo (v podstate do troch minút, mám hustejšie vlasy).

Rowenta × Karl Lagerfeld má výkonu na rozdávanie

Väčšina fénov nižšej cenovej kategórie poskytuje výkon okolo 1 800 W, Rowenta × Karl Lagerfeld Studio Dry však ponúka príkon až 2 100 W, čo je teda celkom dosť. O výkon sa stará DC motor, to je pri fénoch dosť bežné, je to ale stávka na istotu.

Výkon fénu Rowenta x Karl Lagerfeld Studio Dry

Fén ponúka 2 rýchlosti a až 3 teploty, nechýba mu ani funkcia studeného prúdu vzduchu.

2 stupne regulácie rýchlosti3 možnosti nastavenia teploty. Nastavenie Thermo Control zaistí ideálnu teplotu pre vaše vlasy, aby sa neničili. Najvyššia teplota bola mne osobne až priveľmi teplá, zdalo sa mi, že keď si ňou budem fúkať jedným smerom pridlho, tak to začne trochu páliť, najviac mi preto vyhovovala stredná teplota. Aj keď je fén výkonný, nie je až taký hlučný, ako by ste možno čakali. Nie je zase ani najtichší, je to taký stred.

Nadstavec a jednoduché čistenie

Fén Rowenta × Karl Lagerfeld Studio Dry iba jeden nadstavec, konkrétne koncentrátor, ktorý koncentruje prúd vzduchu a zaisťuje nielen rýchlejšie a presnejšie sušenie vlasov, ale aj pekný účes. Nasádza sa ľahko, stačí ho priložiť a zacvaknúť. K fénu je pribalená aj odnímateľná mriežka, ktorá sa tiež nacvakne na fén ľahunko. Je super, že je odnímateľná, vďaka nej sa vám bude fén Rowenta ľahšie čistiť. Mriežka zachytí prach a iné nečistoty, potom ju stačí len vybrať, opláchnuť, usušiť a nasadiť naspäť.  

Recenzia fénu Rowenta x Karl Lagerfeld

Funkcia aj na šetrenie energie

Ak by ste si chceli s fénom vyfúkať nejaký pekný účes, tak na konečnú fixáciu vám poslúži funkcia studeného prúdu vzduchu. Tá funguje dobre, no pri najnižšej teplote som tento prúd nepocítila, čo je asi celkom normálne. Fén okrem toho šetrí energiu vďaka úspornej technológii Effiwatts.

Nevýhodou tohto fénu však je, že nemá funkciu (podľa mňa asi tú najdôležitejšiu, čo sa fénov týka) ionizácie. A bolo to aj dosť vidno. Po dofénovaní vlasov som mala skrepovatené vlasy, vyzerali tak trochu neskrotene. Toto všetko by ionizácia vyriešila. Dá sa však nahradiť tým, že si kúpite kefu s prírodnými štetinami a budete mať lesklejšie vlasy.

Funkcie fénu Rowenta x Karl Lagerfeld

S fénom ušetríte energiu vďaka úspornej funkcii Effiwatts. Výkonu má pritom na rozdávanie.

Záverečné hodnotenie fénu Rowenta × Karl Lagerfeld Studio Dry

Pri značke Rowenta sme zvyknutí na kvalitu a ani v tomto prípade nesklamala. Avšak napriek luxusne pôsobiacemu dizajnu a veľkému menu „Karl Lagerfeld“ nie je až taký luxusný. Je to bežný fén na každodenné používanie, ktorý je v rámci svojej cenovej hladiny adekvátny, a preto od neho treba očakávať iba základ. Veľkou výhodou je technológia Effiwatts, ktorá šetrí energiu a ešte výkon, ktorý je v pomere k cene skutočne vysoký.

Chýba však celkom základná funkcia ionizátora, takže ak máte vlasy, ktoré sú jemné, pravdepodobne nebudú po vyfénovaní celkom hladké. Fén Rowenta × Karl Lagerfeld Studio Dry by som odporučila skôr ľuďom, ktorí si chcú vyfénovať vlasy čo najrýchlejšie a za nízku cenu, pričom si vystačia so základom.

Klady (+) Zápory (-)
+ vysoký príkon 2 100 W - chýba funkcia ionizácie
+ rýchle vyfénovanie vlasov - nemá skladací dizajn
+ úsporná technológia Effiwatts  
+ odnímateľná mriežka  
+ studený prúd vzduchu  

 

Chcem fén Rowenta

Ďalšie aktuality

Veľký sprievodca Sony slúchadlami

Veľký sprievodca Sony slúchadlami

Sony slúchadlá už dlhodobo dobývajú svet audia. Vyberať si môžete z najrôznejších typov slúchadiel, od slúchadiel cez hlavu, štupľov až po skutočne bezdrôtové slúchadlá, a to vo všetkých cenových kate...... Celý článok
Ako zapojiť práčku a sušičku?

Ako zapojiť práčku a sušičku?

Plánujete nákup novej práčky či sušičky a nie ste si istí, ako postupovať pri ich inštalácii? Stačí sa držať dôležitých pravidiel, rád a pokynov uvedených v tomto článku a celý proces uvedenia do prev...... Celý článok
Recenzia: Nové slúchadlá Samsung Galaxy Buds2 Pro sľubujú 24-bitový zvuk. Dokázali svoj sľub splniť?

Recenzia: Nové slúchadlá Samsung Galaxy Buds2 Pro sľubujú 24-bitový zvuk. Dokázali svoj sľub splniť?

Samsung predstavovanie noviniek nekončí a po smartfónoch prichádzajú na trh nové vlajkové slúchadlá druhej generácie Galaxy Buds2 Pro, ktoré sľubujú hlavne upgrade na 24-bitový Hi-Fi audio zvuk a množ...... Celý článok
Dajte zelenú udržateľnosti. Mobilné aplikácie pre všetkých, ktorým nie je životné prostredie ľahostajné

Dajte zelenú udržateľnosti. Mobilné aplikácie pre všetkých, ktorým nie je životné prostredie ľahostajné

Udržateľnosť je v posledných rokoch témou, ktorá si získava veľkú pozornosť. Ak vám nie je cudzia, inšpirujte sa niekoľkými aplikáciami, ktoré podporia váš udržateľný životný štýl. O čom sa do...... Celý článok
Sledujte to – streamovacie služby vás vtiahnu do deja!

Sledujte to – streamovacie služby vás vtiahnu do deja!

Ak nie ste práve niekde na pláži alebo pri bazéne, môžete si vychutnať nejaký ten napínavý film alebo komédiu v chládku svojej obývačky. Čo ale robiť, ak práve v televízii nič nevysielajú? Presne pret...... Celý článok