Recenzia: Huawei Watch GT 2 Pro – elegantné inteligentné hodinky s dlhou výdržou

11.10.2021

Huawei Watch GT 2 Pro sú zaujímavé hodinky, ktoré vás potešia jasným displejom a dlhou výdržou batérie. Síce v oblasti notifikácií trošku pokrivkávajú, majú však prakticky nekompromisný výkon. Čo všetko tieto inteligentné hodinky môžu ponúknuť?

Huawei GT 2 Pro

Technické parametre

Prepojenie s mobilným telefónom: Android 7.0 a vyšší,
iOS 9.0 a vyšší
Displej: 1,39" AMOLED; 454 × 454 px;
Rozmery: 46,7 × 53,6 × 11,4 mm; 52 g (váha bez remienka)
Funkcie: Bluetooth 5.1, NFC, GPS, akcelerometer, gyroskop,
geomagnetický senzor, snímač srdcovej frekvencie, snímač
tlaku vzduchu, vodoodolnosť 5 ATM
Batéria: 455 mAh, bezdrôtové nabíjanie

Na čo sa môžete tešiť:

  1. Obsah balenia
  2. Prvé dojmy
  3. Odolnosť hodiniek
  4. Displej
  5. Softvér
  6. Zvuk
  7. Batéria
  8. Športové režimy
  9. Záver

Čo nájdete v balení

V rámci balenia nájdete presne to, čo by ste predpokladali. Hodinky, nabíjaciu stanicu USB kábel typu USB-A/USB-C. A, samozrejme, brožúrky. Nečakajte napríklad druhý vymeniteľný remienok alebo niečo podobné.

Huawei Watch GT 2 Pro sú elegantné

V prvom rade je dobré povedať, že Huawei Watch GT 2 Pro sú najmä elegantné hodinky. Na ruke sa vynímajú skutočne krásne a okrúhly displej je dostatočný aj na pánsku ruku. Navyše ich telo je z titánu. Tento materiál nájdete v súčasnosti skôr na drahších modeloch hodiniek. Parametre tela vôbec nie sú zlé, konkrétne ide o rozmery 46,7 × 53,6 × 11,4 mm. Celková hmotnosť hodiniek je okolo 52 gramov, a preto sa nosia veľmi pohodlne.

Z bočnej strany titánového tela vyčnieva dvojica tlačidiel, s ktorými ovládate niektoré funkcie hodiniek. Bohužiaľ, reagujú iba na stlačenie, hodinky sa nedajú ovládať otáčaním. A to je škoda, najmä preto, že tlačidlá sa fyzicky otáčať dajú. A tak sa budete musieť uspokojiť s dvoma tlačidlami a dotykovým ovládaním.  

Huawei GT 2 Pro

Zafírové sklíčko na vysokú odolnosť

Hornú stranu tvorí zafírové sklíčko, ktoré opäť sľubuje výbornú odolnosť, čo sa pri inteligentných hodinkách jednoznačne hodí. Obzvlášť, ak ich budete používať každý deň. Zafírové sklíčko je maximálne odolné voči mechanickým vplyvom a pri bežnom používaní je dosť ťažké hodinky poškriabať či inak znehodnotiť.

Titánové telo tiež prispieva k vysokej odolnosti hodiniek. Hodinky sú dokonalo zarovnané, takže nikde nič nevyčnieva (samozrejme, okrem tlačidiel). Luneta nie je otočná, a preto ju nevyužijete na ovládanie.

Huawei GT 2 Pro

Spodnú stranu hodiniek tvorí keramická vrstva, ktorá je príjemná na dotyk, a hodinky sa tak nosia veľmi pohodlne. Samozrejmosťou je senzor na meranie srdcovej frekvencie. Zloženie a materiály spodnej strany hodiniek umožňujú bezdrôtové nabíjanie, takže sa vyhnete zapájaniu akýchkoľvek káblov.

Remienok je počas nosenia príjemný, nedráždi kožu a obopne aj veľkú mužskú ruku, s čím majú niektoré hodinky problém. Farba hodiniek je štylizovaná do čierno-šedej elegantnej kombinácie. O tom, ako budú hodinky vyzerať, však rozhodujete vy sami. Na výber máte hneď niekoľko ciferníkov, ktoré si môžete vybrať podľa svojho vkusu. Vždy máte na výber, či už chcete elegantný alebo športový vzhľad. Navyše si ciferníky podľa vlastného vkusu môžete stiahnuť pohodlne cez aplikáciu.

Huawei GT 2 Pro

Skvelý displej Huawei Watch GT 2 Pro

Huawei GT 2 Pro ponúkne AMOLED displej s 1,39". Už len to, že hodinky ponúkajú AMOLED, je skvelá správa. Rozlíšenie displeja je v tomto prípade 454 × 454 pixelov. Samozrejme, obrazovka je dotyková, takže je ovládanie hodiniek skutočne hračka.

Čo stojí za zmienku je predovšetkým skvelá čitateľnosť aj na priamom slnku. Umožňuje to aj automatická úprava jasu, ktorá funguje bez chybičky. To znamená, že v noci vás hodinky ani veľmi neoslepia a zároveň sa na ne môžete spoľahnúť aj počas slnečného dňa.

Huawei GT 2 Pro

Hodinky tiež majú Always-On displej, ktorý svieti skutočne celý čas a informuje vás o tom, koľko je hodín. Nevýhodou v tomto prípade je, že táto funkcia podporuje iba zopár ciferníkov, takže si ju spravidla nemôžete upraviť úplne podľa svojich predstáv. Hlavné však je, že hodinky túto funkciu majú.

Okrem toho môžete vyskúšať aj funkciu One Hop. Zapnete ju a potom môžete pomocou NFC poslať do hodiniek obrázok, z ktorého si vytvoríte nový ciferník. Problém však je, že na tomto type ciferníku meníte iba pozíciu času, nič iné sa už na ňom nastaviť nedá. A to je veľká škoda.

Huawei GT 2 Pro

Vnútorná výbava a softvér

Teraz by sme sa mali pozrieť na to, čo sa skrýva v hodinkách. Spoľahnúť sa môžete na procesor Kirin A1 a operačnú pamäť s veľkosťou 32 MB. Na bežnú prevádzku to bohato stačí a nejaké sekanie nie je na dennom poriadku. Huawei Watch GT 2 Pro ponúkajú aj 4 GB vnútorného úložiska, čo rozhodne nie je málo. Z týchto 4 GB je polovica vyhradená na hudbu, ktorú si môžete nahrať do hodiniek.

Najväčším kameňom úrazu týchto inteligentných hodiniek je systém Huawei. Ten ponúka iba minimálne možnosti nastavení či inštalovania aplikácií. A to môže byť pre niekoho problém. Musíte sa teda uspokojiť s tou trochou, ktorú vám Huawei ponúkne. Samozrejme, ide o meranie tepu, zobrazenie počasia či ovládanie hudby. Do úvahy môžeme vziať ešte športové režimy, k tým sa však dostaneme neskôr.

Huawei GT 2 Pro

V rámci hodiniek by vám nemalo chýbať nič podstatné. K dispozícii máte meranie srdcovej frekvencie, okysličenie krvi, stopky, baterku, funkciu nájdi môj telefón či tlak vzduchu. Nechýba ani meranie miery stresu či spánku. Pokročilé štatistiky ale v samotných hodinkách neuvidíte a budete sa musieť uspokojiť s tým, že si ich pozriete iba v aplikácii Zdravie od Huawei.

Pre Huawei Watch GT 2 Pro sú neľahkým orieškom notifikácie. Samotné hodinky podporujú slovenčinu aj s diakritikou. Pri čítaní notifikácií tak nebudete mať žiaden problém. Reagovať na notifikácie však nemôžete. Nedá sa napríklad poslať ani rýchla správa „Ozvem sa neskôr“ či niečo podobné. Škoda. Ďalšia vec je, že pri e-mailoch sa vám zobrazí iba pár úvodoch slov. Hodinky nevedia zobrazovať ani ikonky notifikácií, aby ste jednoducho rozoznali, z akej aplikácie vám správa prišla.

Huawei GT 2 Pro

Zvuk je až prekvapivo dobrý

Hodinky Huawei Watch GT 2 Pro majú na pravej strane reproduktor, ktorý je skutočne hlasný. A dokonca aj kvalitný. V tomto sa Huawei rozhodne vyznamenal. Ak si do hodiniek nahráte hudbu, môžete si ju pustiť práve z tohto reproduktora, prípadne si k nim môžete pripojiť slúchadlá. Môžete tak pri športovaní počúvať hudbu, a to aj bez mobilu. Hodinky nepodporujú hudobné aplikácie ako napríklad Spotify, ak ale táto aplikácia pobeží v telefóne, môžete ju hodinkami aspoň ovládať.

Batéria, výdrž a nabíjanie

Huawei GT 2 ProHuawei vložil do hodiniek batériu s kapacitou 455 mAh. Na prvý pohľad sa zdá, že to nie je nič extra, ale v praxi vám batéria umožní výdrž až 14 dní, teda v prípade, že budete baterku trošku šetriť. Ja som mal na hodinkách nepretržite zapnuté meranie srdcovej frekvencie, mal som ich na ruke aj v noci a pri športe.

Tiež som mal zapnutú funkciu Always-On, ale napriek tomu hodinky vydržali nabité takmer šesť dní. Keby som ich trochu šetril, verím, že sa pokojne dostanem na métu okolo 8 – 10 dní. To je niečo, čo vám v súčasnosti viacero konkurenčných výrobcov neponúkne.

Bezdrôtové nabíjanie funguje skvelo. Môžete naň využívať nielen stanicu, ktorá je v balení, ale aj nabíjačky, ktoré spĺňajú štandard Qi, čo dnes už spĺňa asi väčšina. Ak máte mobil s reverzným nabíjaním, tiež ho môžete využiť na nabíjanie hodiniek Huawei Watch GT 2 Pro. Z nuly na sto ich nabijete asi za hodinu, čo vôbec nie je zlý výsledok.

Huawei GT 2 Pro

Športové režimy a stráženie zdravia

Ako som už spomínal, do hodiniek nedokážete nainštalovať žiadne aplikácie, napriek tomu sa môžete spoľahnúť nielen na veľké množstvo športových režimov, ale aj na funkciu stráženia vášho zdravia. Prakticky si môžete nájsť cez sto rôznych režimov medzi športami, ktoré potešia každého športovo založeného človeka. Pri niektorých sa budete musieť spoľahnúť na pomerne okresané informácie, iné režimy vás naopak informujú prakticky o čomkoľvek. Vďaka tomu, že hodinky majú aj GPS, môžete pri cvičení nechať mobil doma a hodinky aj tak zaznamenajú vašu polohu.

Z pohľadu merania zdravia sa môžete spoľahnúť na meranie tepu (môžete si nastaviť nepretržité meranie), okysličenie krvi, hodnotu aktuálneho stresu (úzkosti) a samozrejme meranie spánku. V tomto ohľade hodinky vôbec nezaostali, meranie je bezproblémové a relatívne presné. Či už ide o srdcovú frekvenciu alebo meranie spánku. Vďaka dlhej výdrži môžete namiesto nabíjania hodiniek merať váš spánok.

Huawei GT 2 Pro

 Záver

Hodinky Huawei Watch GT 2 Pro majú svoje muchy, primárne sú to však nedostatky, ktoré sa týkajú používateľského pohodlia. Dostatočne dlhý remienok obopne aj väčšiu ruku, meranie telesných funkcií je prakticky bezchybné a na výber máte celé množstvo športových aktivít. Zabudnúť nesmieme ani na elegantný vzhľad vďaka titánovému telu a skutočne dlhú výdrž batérie, o ktorej sa konkurencii zatiaľ len sníva. Ak hľadáte funkčné inteligentné hodinky, GT 2 Pro sú zaujímavá voľba

Klady (+) Zápory (-)
+ naozaj dlhá výdrž batérie - obmedzený počet aplikácií, ktoré môžete stiahnuť do hodiniek
+ titánové telo a zafírové sklíčko - neviete, z akej aplikácie vám prišli notifikácie
+ bezproblémové meranie telesných funkcií a spánku - osekané zobrazovanie štatistík priamo v softvéri hodiniek
+ elegantný vzhľad - Always-On displej ponúka iba pár ciferníkov
+ dlhý remienok  
+ Always-On displej  
+ množstvo športových režimov  
+ silný reproduktor  
+ vodoodolnosť do 5 ATM  

 

Huawei GT 2 Pro

Ďalšie aktuality