×

Už ste počuli o LG ThinQ?

14.05.2022

LG ThinQ, ktorá ešte prednedávnom niesla názov LG Smart ThinQ, zmení vašu domácnosť na inteligentnú. Je súčasťou mnohých produktov LG a umožní vám celkom prepojiť vašu domácnosť. Spotrebiče navyše môžete ovládať odkiaľkoľvek. Poďte sa s LG ThinQ zoznámiť lepšie.

Inteligentne prepojená domácnosť 

Doprajte si extra pohodlie. Pripojte sa k svojej LG práčke, chladničke alebo sušičke odkiaľkoľvek a ovládajte ju na diaľku vďaka online pripojeniu. Ľahké ovládanie zistí mobilná aplikácia LG ThinQ – stačí si ju stiahnuť do smartfónu. Aplikácia je vybavená inteligentnými funkciami, ktoré môžu využiť na úplné maximum majitelia telefónov s operačným systémom Android, ale aj majitelia iPhonov.

Medzi inteligentnými funkciami aplikácie LG ThinQ nájdete napríklad:

Diaľkový štart – umožňuje spotrebiče ovládať na diaľku.

Načítať program / Stiahnuť cyklus – môžete si stiahnuť nové a špeciálne cykly, ktoré nie sú zahrnuté v základných cykloch spotrebiča. Myslite však na to, že v pamäti spotrebiča môže byť súčasne uložený iba jeden stiahnutý cyklus.

Monitoring – s jeho pomocou si v aplikácii skontrolujete aktuálny stav, cyklus, čas spustených možností a čas ukončenia cyklu.

Poradca Čistenia bubna – ukazuje, koľko cyklov zostáva do momentu, než bude čas na spustenie funkcie Čistenie bubna.

Pripomienka čistenia spotrebiča – ukazuje, koľko cyklov zostáva do momentu, než príde čas na spustenie cyklu Machine Clean (Čistenie spotrebiča).

Sledovanie energie – môžete skontrolovať spotrebu energie pri nedávno použitých programoch aj priemernú spotrebu za mesiac.

Upozornenie na správy Push – vo chvíli, keď sa cyklus skončí, prípadne, keď spotrebič vykazuje problémy, máte na svojom smartfóne možnosť prijímať oznámenia o aktivite. Oznámenie sa spustí aj vtedy, keď je aplikácia LG ThinQ vypnutá.

Jednotlivé funkcie v aplikácii sa, samozrejme, líšia podľa toho, či vám doma stojí práčka, sušička, chladnička alebo umývačka LG.

Inteligentné chladničky LG

Dajte svojej chladničke vedieť, že práve domov veziete veľký nákup, ktorý budete potrebovať uskladniť. Vďaka LG ThinQ a Wi-Fi pripojeniu to nie je žiaden problém. Na vybraných modeloch chladničiek LG tak môžete nastaviť teplotu či chladenie rovno cestou z obchodu. Ak budete potrebovať potraviny schladiť čo najrýchlejšie, vyberte funkciu Expresné mrazenie. Okrem toho vám aplikácia LG ThinQ pošle upozornenie, ak náhodou zabudnete zavrieť dvierka chladničky. Nechýba ani možnosť inteligentnej diagnostiky Smart Diagnosis™

Okrem toho už nebudete musieť strážiť spotrebné náplne. Aplikácia LG ThinQ vás upozorní na to, že už ich je treba doplniť, prípadne vyčistiť produkt.

Inteligentné práčky a sušičky LG

Viac funkcií, viac pohodlia. Využite všetky možnosti aplikácie LG ThinQ naplno. Vybraným modelom práčok a sušičiek s LG ThinQ môžete vďaka inteligentnej technológii rozšíriť ponuku programov novými pracími cyklami alebo vďaka nej monitorovať spotrebu energie, či využiť sprievodcu funkciou Čistenia bubna. Samozrejmosťou je možnosť ovládania práčky na diaľku a funkcia Smart Diagnosis™ – inteligentná diagnostika na riešenie prípadných problémov.

Inteligentné párovanie

Ak vám v kúpeľni stojí okrem práčky aj sušička LG, určite vás poteší Inteligentné párovanie. Oba spotrebiče totiž môžete spárovať cez Wi-Fi pripojenie a uľahčiť si tak výber programu sušenia. Sušička cez Wi-Fi príjme informáciu od práčkyautomaticky nastaví zodpovedajúci sušiaci cyklus podľa posledného pracieho cyklu. Chyby pri voľbe sušiaceho programu sa tak znížia na minimum. Vy už iba stlačíte tlačidlo Štart na sušičke. A zostáva len dodať, že funkcia Inteligentného párovania je dostupná na vybraných modeloch práčok a sušičiek LG.

Inteligentné umývačky LG

LG ThinQ nechýba ani vo výbave vybraných umývačiek LG. Objavte nový svet pripojenia, pohodlia a prispôsobenia sa vášmu životnému štýlu. Sťahujte nové programy umývania, medzi ktorými nechýba napríklad program Nočné umývanie alebo program na umývanie skla. Možnosť vlastného nastavenia vám umožní upraviť si programy podľa seba. Okrem toho vás LG ThinQ upozorní na potrebu spustenia programu Čistenia umývačky po 30 cykloch umývania. Prípadné problémy zase rýchlo vyrieši inteligentná diagnostika Smart Diagnosis™.

Ako vlastne Smart Diagnosis™ funguje?

Inteligentnú diagnostiku Smart Diagnosis™ sme v tomto článku spomínali už niekoľkokrát, a určite vám neuniklo, že diagnostikuje a zároveň aj vyrieši prípadný problém s vaším LG spotrebičom. Ak sa totiž pri spotrebiči vybavenom Wi-Fi pripojením objavia problémy, údaje potrebné na ich riešenie sa pomocou aplikácie LG ThinQ prenesú do vášho smartfónu. Stačí aplikáciu len spustiť a následne postupovať podľa pokynov. Okrem toho je možné pri diagnostike problémov využiť aj zvukovú diagnostiku. Ak potrebujete viac informácií, neváhajte nazrieť do manuálu k vášmu LG spotrebiču.

Smart Diagnosis™ vám navyše pomôže predĺžiť životnosť vašich spotrebičov. Umožňuje vykonávať preventívne rýchle kontroly, prostredníctvom ktorých sa uistíte, či zariadenie funguje, ako má. Zároveň vás aplikácia LG ThinQ upozorní na nutnosť výmeny filtrov.

Úspora energie s LG ThinQ

Využite inteligentné funkcie, ktoré aplikácia LG ThinQ ponúka, a optimalizujte energetickú účinnosť vašich domácich spotrebičov. Nastavte napríklad na svojej LG chladničke spotrebu energie na najnižšiu úroveň v noci, kedy sa predpokladá, že budete minimálne otvárať a zatvárať jej dvere.

Aplikácia LG ThinQ výrazne znižuje plytvanie elektrickou energiou. Pýtate sa, ako je to možné? Jednoducho! Vďaka funkcii diaľkového monitorovania môžete jednoducho, a hlavne odkiaľkoľvek skontrolovať stav vašich spotrebičov a prípadne na diaľku vypnúť ten, na ktorý ste pri odchode z domu zabudli.

Ak vám doma stojí práčka LG, skúste si v aplikácii LG ThinQ zapnúť šikovnú funkciu Odporúčaný cyklus,  ktorá sa postará o vypranie bielizne bez toho, aby dochádzalo ku zbytočnému plytvaniu vodou či pracím prostriedkom. Akonáhle LG práčka rozpozná typ tkaniny a hmotnosť náplne, navrhne aplikácia LG ThinQ optimálny prací cyklus na dosiahnutie najlepších výsledkov prania s ohľadom na životné prostredie.

Smart televízory LG

LG ThinQ AI TV pozná váš vkus celkom presne. Vie, čo sa vám páči a zariadi, aby vám neuniklo nič z toho, čo radi pozeráte. Celkom nová domáca obrazovka vám ponúkne pohodlie a ľahšie ovládanie s pomocou hlasu*.

Zabudnite na hľadanie diaľkového ovládača. Ak chcete využiť hlasové príkazy, pri vybraných modeloch LG TV stačí povedať „Hi, LG“. LG ThinQ AI sa navyše pýši technológiou Deep learning, čo v praxi znamená, že čím viac ju používate, tým lepšie bude fungovať*.

Ak patríte medzi zapálených športových fanúšikov, iste vám urobia radosť Športové upozornenia. Aj keď práve pozeráte niečo iné, informujú vás o skóre a výsledkoch. Oznámenie dostanete pred začiatkom, počas a po skončení zápasu.

Máte chuť si niečo pozrieť, no nenapadne vám žiaden konkrétny film či seriál? LG ThinQ AI TV vám rada poradí. Na domácej obrazovke získate tipy na filmy, televízne programy alebo kanály, ktoré by sa vám mohli páčiť na základe primárnych vzorcov sledovania.

Nekonečné možnosti voľby

LG ThinQ AI TV vám ponúka viac akcií a viac možností. Stavte na Google Assistant, integrovaných asistentov Amazon Alexa, Apple AirPlay 2 alebo HomeKit*.

Google Assistant

Získajte pomoc počas pozerania. Rýchlo vyhľadajte a prehrajte svoje obľúbené programy, získajte odpovede na svoje otázky a jednoducho ovládajte všetky inteligentné spotrebiče, ktoré máte doma*.

Integrovaný asistent Amazon Alexa

Komunikujte s Alexou priamo cez LG TV. A je jedno, či chcete ovládať inteligentné spotrebiče, počúvať hudbu alebo zistiť, aké bude zajtra počasie. Získate prístup k viac než 10 000 schopnostiam a ďalším funkciám na každú jednu situáaciu. Alexa vám uľahčí život na maximum, lebo v jednom hlasovom príkaze prepája niekoľko akcií – od aktualizácie dopravných informácií cez správy o počasí až po budíky*.

AirPlay 2

Priamo na LG ThinQ AI TV môžete streamovať, zdieľať a zrkadliť obľúbený obsah z iPhonu, iPadu alebo Macu. Púšťajte si programy z aplikácie Apple TV a ďalších video aplikácií, prípadne si na LG TV kedykoľvek pozrite svoje fotky.

HomeKit

Využite aplikáciu Home alebo Siri v Apple zariadeniach a ovládajte svoju LG ThinQ AI TV jednoducho a bezpečne. Môžete ju vypnúť, zapnúť, prepínať vstupy alebo dokonca upravovať hlasitosť.

Domácnosť na povel

Majte všetky prepojené zariadenia na jednom mieste. Svoje inteligentné domáce spotrebiče môžete monitorovať a ovládať priamo z LG ThinQ AI TV s jednoduchou a intuitívnou funkciou Home Dashboard.  

Život je dobrý, keď môžete vďaka LG ThinQ využívať výhody inteligentnej domácnosti naplno.

*Dostupnosť a funkčnosť služby sa môže líšiť podľa regiónu, krajiny a podporovaného jazyka.

Ďalšie aktuality

Práčka Whirlpool FreshCare+ za vás postráži sviežosť bielizne až niekoľko hodín po vypraní

Práčka Whirlpool FreshCare+ za vás postráži sviežosť bielizne až niekoľko hodín po vypraní

Neviete, kam skôr skočiť? Veľkú úľavu vám v každodennom zhone môže priniesť okrem iného aj výber domácich spotrebičov, na ktoré sa môžete na sto percent spoľahnúť. Často tak ušetríte čas, kompletne za...... Celý článok
Ako vybrať batérie?

Ako vybrať batérie?

Tužkové batérie a akumulátory rámujú pokladne snáď všetkých obchodov s elektro sortimentom. Pýtate sa prečo? Rozhliadnite sa doma a uvidíte diaľkové ovládanie, hračky na baterky, ručné svietidlá a mno...... Celý článok
Recenzia: Novou pýchou Microsoftu je tablet Surface Pro 8!

Recenzia: Novou pýchou Microsoftu je tablet Surface Pro 8!

Kvalitný notebook sa dnes hodí každému. Rovnako tak je „slušný“ tablet ideálnym spoločníkom na zábavu aj prácu, obzvlášť na cestách. Je fajn mať oboje, ale ešte lepšie je mať kombináciu oboch v jednom...... Celý článok
Už ste počuli o LG ThinQ?

Už ste počuli o LG ThinQ?

LG ThinQ, ktorá ešte prednedávnom niesla názov LG Smart ThinQ, zmení vašu domácnosť na inteligentnú. Je súčasťou mnohých produktov LG a umožní vám celkom prepojiť vašu domácnosť. Spotrebiče navyše môž...... Celý článok
Hoďte sa do pohody s aplikáciami pre zdravý životný štýl

Hoďte sa do pohody s aplikáciami pre zdravý životný štýl

Chcete mať kontrolu nad svojim životným štýlom? S tým vám môžu pomôcť aplikácie do vášho mobilného telefónu. Vybrali sme ich pre vás hneď niekoľko, a to tie, ktoré vám uľahčia byť fit a udržať si psyc...... Celý článok