Spoznajte silu LG pary

25.11.2021

Vytiahnuť z práčky krásne rovnú bielizeň bez alergénov je lákavá predstava. Prečo však ostať iba u nej, keď ju môžete ľahko premeniť na skutočnosť? Stačí si domov zaobstarať parnú práčku od LG.

Kúpa parnej práčky LG sa oplatí najmä alergikom. Parná technológia Steam™ a Steam+™ je súčasťou vybraných modelov parných práčok LG, výrazne pomôže v boji s nepríjemnými prejavmi alergií – bielizeň zbaví až 99,9 % alergénov.

Vylepšenú technológiu parného prania Steam+™ je možné použiť ako funkciu navyše u 6 pracích cyklov alebo môžete ihneď zvoliť program s veľavravným názvom Pre alergikov. Ak vám v kúpeľni stojí LG práčka technológiou Steam™, nájdete v ponuke programov parné programy Pre alergikov a Detská parná starostlivosť.

LG TIP: Starostlivosť o bielizeň alergických členov domácnosti skvelo doplnia sušičky LG. V ich programovej ponuke nechýba ani sušiaci program Pre alergikov, ktorý eliminuje až 99,9 % alergénov.

Steam™ alebo Steam+™?

Dobrá otázka. Hlavný rozdiel medzi technológiami spočíva vo vytváraní pary. Steam+™ vytvára paru  oveľa jednoduchšie a nepotrebuje na to veľké množstvo vody. Modely vybavené touto technológiou majú pod bubnom dostatok priestoru na výrobu pary aj bez navlhčenia bielizne. Naopak technológia Steam™ musí v momente, keď sa pod bubnom vytvára para, bielizeň namočiť, kým voda vstúpi do bubna.

Ako vlastne pranie parou funguje?

V prípade, že si parné pranie vyberiete ako možnosť navyše, do bubna práčky LG sa napustia cca 4 litre vody. Tie sú 20 minút zahrievané, dokiaľ sa nepremenia na paru, ktorá následne vyplní celý priestor bubna. Bielizeň sa vďaka tomu naparuje a ľahko premiešava. Taktiež sa značne zvyšuje účinnosť prania, keďže para má zhruba 1 600× menšiu hustotu ako voda, čiže sa dostane medzi vlákna oblečenia bez väčších problémov. Po skončení celého procesu pokračuje klasický prací cyklus. Parný program Pre alergikov funguje v podstate na rovnakom princípe, ale je nutné brať do úvahy dlhšie pôsobenie pary.

Pokrčené oblečenie nikdy nebolo v móde

A práve preto sú vybrané modely práčok LG vybavené vylepšenou technológiou parného prania Steam+™ s prídavnou funkciou Redukcia pokrčenia. V praxi to funguje tak, že po vložení bielizne do bubna vyberiete prací cyklus, ktorý potrebujete, a následne zvolíte prídavnú funkciu Redukcia pokrčenia. Keď prací cyklus skončí, prenikne para skrz oblečenie. Narovná vlákna a zredukuje pokrčenie, ktoré vzniká pri žmýkaní až o 30 %. Na vás bude iba vytiahnuť dokonale rovné oblečenie z práčky. Je dôležité ešte spomenúť, že využitie prídavnej funkcie Redukcia pokrčenia má zmysel vtedy, keď vypranú bielizeň plánujete sušiť vonku alebo doma na sušiaku.

Prečo staviť na parnú práčku od LG?

Dôvodov je hneď niekoľko! Aby sme vám rozhodovanie uľahčili, ponúkame tie najzásadnejšie:

redukcia až 99,9 % alergénov (rôzne roztoče, plesne, baktérie, vírusy ai.); program Pre alergikov je navyše schválený organizáciou BAF (British Allergy Foundation)

• udržanie stálej teploty v bubne

osvieženie a zmäkčenie bielizne

• na oblečenie pôsobí rýchlo, priamo, rovnomerne a do hĺbky

• parné pranie ako prídavná funkcia lepšie a rýchlejšie rozpúšťa prací prostriedok a škvrny

prídavná funkcia Redukcia pokrčenia u práčok s technológiu Steam+™

parnou práčkou od LG je život skrátka dobrý.

 

Ďalšie aktuality