basket tree star-empty icon-apple error-404 time-24 edit smile-5 smile-1 smile-3 smile smile-2 location www order-edit people target check-rounded arrow-up arrow-down transport-light datart-store connect transport-dark gift check star sale Sell Out arrow-circle-up arrow-circle-left arrow-left arrow-right contact faq auction chat datart-store-dark order-check search-colored basket-full cross catalog cross-circle-full mail phone cross-circle-empty time basket-empty map-pin search menu

Ekologická likvidácia výrobku

Koniec čiernych skládok, staré spotrebiče likvidujeme ekologicky!

Správame sa ekologicky a boli by sme radi, aby sa tak správali aj naši zákazníci. Preto vám ponúkame odvoz starého spotrebiča a jeho ekologickú likvidáciu. Starú a pokazenú chladničku už nemusíte voziť v noci na nelegálnu skládku, ani dávať do pivnice. Jednoducho sa jej zbavíte priamo pri dovezení novej chladničky. Ako? Po tom, čo vám privezieme nový výrobok, ten starý si hneď odvezieme a zaistíme jeho ekologickú likvidáciu (platí pre službu Komfortná doprava DATART (Home Delivery)). Pôvodný obal taktiež ekologicky zlikvidujeme. Zákazníkovi tak nezostane doma hromada nepotrebných kartónových a polystyrénových obalov. Pokiaľ doveziete akýkoľvek vyslúžilý výrobok na akúkoľvek predajňu DATART o ekologickú likvidáciu sa postaráme zadarmo. S Datartom Vás ekologické správanie naozaj nič nestojí, o všetko sa postaráme my.

Ekologická likvidácia znamená:

  • zber starých výrobkov, následná separácia odpadu a recyklácia
  • recyklácia výrobkov u autorizovaných recyklátorov
  • zber batérií určených na recykláciu priamo v predajniach
  • ekologická prevádzka vo všetkých predajniach Datartu

Najčastejšie otázky:

Môžem odovzdať na ekologickú likvidáciu akýkoľvek domáci spotrebič i bez zakúpenia tovaru?

Ekologická likvidácia platí pre zákazníkov, ktorí si u nás zakúpia niektorý z týchto druhov tovaru:

  • chladnička
  • mraznička
  • práčka
  • umývačka
  • sporák
  • televízor

Po doručení výrobku a jeho inštalácii Vám môžeme odviezť starý spotrebič, ktorý už nebudete potrebovať, a ten potom zdarma ekologicky zlikvidujeme.

Akým spôsobom prebieha ekologická likvidácia?

Staré spotrebiče odvážame na určené miesto, kde sa potom separuje odpad. Využiteľné komodity odpadu dávame späť do obalového systému a nepoužiteľný odpad zasielame na ekologickú likvidáciu. Ten je likvidovaný u autorizovaného recyklátora.

A to samozrejme nie je všetko. Naviac minimalizujeme odpady zákazníkov tým, že po dovezení výrobku až domov necháme spotrebič rozbalený a obal si odvezieme späť. Zákazníkovi tak nezostane doma kopa nepotrebných kartónových a polystyrénových obalov. A pokiaľ má záujem priviezť tovar už rozbalený, ani to pre nás nie je problém.

Aké druhy batérií likvidujete?

Ekologicky likvidujeme všetky druhy bežných s výnimkou autobatérií a priemyselných batérií. Priamo v našich predajniach nájdete nádoby na použité batérie. Ďakujeme, že sa správate ekologicky.

Ako sa prejavuje ekologické chovanie pracovníkov Datartu?

Už od roku 2002 sa snažíme vniesť ekologického ducha i do interných postupov, preto používame vo viac než 80 % recyklovaný papier pre kancelárske potreby. Rovnako môžete u nás vidieť separačné nádoby na odpad. Teraz prebieha zber papiera, PE fólií, PET fliaš a plastových pohárikov. V roku 2004 sme zaviedli zber a separáciu odpadu vo všetkých predajniach a prevádzkarniach.

V porovnávači máte 0 produktov Porovnať produkty Porovnať 0 produktov