Kód: SONXR50X93J ID: 1608538

Televízor Sony XR-50X93J čierna

50" (126 cm) 4K Ultra UHD Smart TV • rozlíšenie 3840 × 2160 px • DVB-T/C/T2/S2 (H.265/HEVC) • Cognitive Processor XR • Full Array LED • XR Contrast Booster • XR-Motion Clarity • XR Triluminos • Pro...

doprava zadarmo
? 1 289,00 € Ušetríte: 290,00 € (22%)
999,00 €
u vás už 06.12.

Všetko o produkte

50" (126 cm) 4K Ultra UHD Smart TV • rozlíšenie 3840 × 2160 px • DVB-T/C/T2/S2 (H.265/HEVC) • Cognitive Processor XR • Full Array LED • XR Contrast Booster • XR-Motion Clarity • XR Triluminos • Pro Dolby Vision • Dolby Atmos Acoustic • Multi-Audio • Sound Positioning Tweeters • 4× HDMI • 2× USB • inteligentný ovládač v balení • operačný Google TV • ideálny pre PlayStation©5

Sony XR-50X93J, čierna


Zistite, aká realistická bude vaša zábava, keď spojíte mimoriadny kontrast panelu s technológiou podsvietenia Full Array LED a výkon nášho revolučného procesora Cognitive Processor XR™. Sony XR-50X93J ponúka luxusný obraz s rozlíšením 4K Ultra HD s uhlopriečkou 126 cm (50") v podmanivom dizajne s hladkými okrajmi. Televízor Sony XR-50X93J je vybavený revolučným procesorom Cognitive Processor XR™, ktorý zaručuje absolútne harmonický a maximálne prirodzený obraz. Ten je v spojení s technológiou XR Motion Clarity a XR Contrast Booster dotiahnutý k dokonalosti a vy si tak môžete užiť jedinečný kontrast s mimoriadnym jasom. Realistické farby a presné detaily potom zabezpečí procesor XR Triluminos Pro. Môžete sa tešiť aj dokonale priestorový 3D zvuk vďaka technológii XR Surround a Dolby Atmos. Televízor je navyše maximálne pripravený na hranie hier.


Samozrejmosťou je aj pripojenie k Wi-Fi a podpora Bluetooth 4.2. Užívateľské prostredie je vďaka operačnému systému Google TV veľmi prehľadné a ponúka celý rad užitočných funkcií. Vaše obľúbené relácie môžete ľahko vyhľadávať pomocou vášho vlastného hlasu, stačí využiť funkciu hlasového vyhľadávania. Televízor navyše podporuje aj funkciu Apple AirPlay / Apple HomeKit, a tak môžete pohodlne streamovať video a audio do vášho televízora priamo z vášho iPhonu, iPadu alebo Macu. Na prenášanie vašich obľúbených videí, hier a aplikácií z vášho mobilného zariadenia v plnej kvalite do televízora potom slúži praktický Chromecast.

 


Kľúčové vlastnosti:


  • SMART TV s rozlíšením 4K Ultra HD s uhlopriečkou 126 cm (50 ")
  • Neuveriteľne reálne a podmanivé sledovanie vďaka procesoru Cognitive Processor XR
  • Technológia XR Motion Clarity zaistí plynulý a jasný obraz aj pri rýchlej akcii
  • XR Triluminos Pro vám umožní uvidieť prirodzené tiene a presné detaily aj v tmavých scénach
  • Skutočne priestorový zvuk vďaka XR Surround a Dolby Atmos
  • Ovládajte televízor pomocou hlasového ovládania
  • Inteligentný televízor (Google TV) s možnosťou zapojenia do HomeKit

Motivované inteligenciou, definované kontrastom 4K.

 


Prvý televízor s technológiou kognitívnej inteligencie


Vďaka procesoru Cognitive Processor XR povznáša televízor BRAVIA XR™ obraz a zvuk na novú úroveň. Vie totiž, ako ľudia vidia a počujú, takže môže poskytnúť nový zážitok, ktorý vás vtiahne do každej scény.

 


Presný obraz 4K, ako ho vníma ľudské oko


Užite si hlboký obraz, ktorý pôsobí prirodzene a realisticky. Náš revolučný procesor využíva analýzu ľudskej perspektívy a dokáže v priebehu chvíle prejsť a optimalizovať státisíce prvkov. Táto technológia vytvára v kombinácii s panelom Full Array LED mimoriadne realistický obraz plný verného kontrastu.

 


Premeňte zvuk spôsobom, ktorý vás pohltí


Pokročilá technológia reproduktorov a procesor Cognitive Processor XR premenia akýkoľvek zdroj zvuku na pohlcujúci zážitok. Vychutnajte si zreteľnejší zvuk, nech už sledujete čokoľvek. Užite si zábavu úplne novým spôsobom, a to vďaka dokonale zladenému zvuku a obrazu.

 


Možnosť výberu z tisícov filmov a relácií jednoduchým hlasom


Pomocou hlasu rýchlo nájdete to, čo chcete sledovať. Na vyhľadanie konkrétneho titulu stačí povedať jeho názov. Alebo hľadajte všeobecnejšie odporúčané slová: „Ukáž mi dobrodružné sci-fi seriály.“

 


Recyklácia. Renovácia. Redukcia.


Nielenže sú naše televízory BRAVIA XR navrhnuté tak, aby boli štýlové a chránili životné prostredie. Na výrobu rámu je používané až 30 % udržateľného materiálu a komponenty televízora obsahujú náš recyklovateľný plast SORPLAS™ so špičkovou mierou recyklovateľnosti 89 %.

 


Široká paleta prirodzene nádherných farieb


Uzrite farby, ktoré sú pre ľudský zrak prirodzené. Procesor Cognitive Processor XR poskytuje našej obrazovke prístup k palete farieb a umožňuje jej reprodukovať farby s rozdielmi viditeľnými v reálnom svete. Rozšírené rozsahy odtieňov a sýtosti umožňujú uvidieť svieže odtiene a realistické textúry na kvetoch. Aj svetlé farby vyzerajú realisticky.

 


Realistická hĺbka so sýtou čiernou a intenzívnym jasom


Zažite realistický kontrast, ktorý vám vyrazí dych. Náš procesor Cognitive Processor XR analyzuje dáta spôsobom, akým ľudské oko dokáže zaostriť a získať informácie o farbách a hĺbke. Technológia XR Contrast Booster upravuje jas a zobrazuje jasnejšie odlesky a hlbšiu čiernu – už neprídete o detaily kvôli všetko pohlcujúcim tieňom alebo prehnanému jasu.

 


Inteligentný spôsob reprodukcie stratených textúr


Nech už sledujete akýkoľvek obsah alebo zdroj, funkcia XR 4K Upscaling vám zaistí rozlíšenie blízke 4K. Procesor Cognitive Processor XR má prístup k mnohým dátam a dokáže obnoviť stratené textúry a detaily, aby poskytoval realistický obraz. Uvidíte detaily, ako sú zvieracia srsť či jasné obrysy skál.

 


Inteligentné spracovanie pohybu pre rýchle scény bez rozmazania


Sledovanie športových prenosov a akčných filmov je teraz ešte lepšie. Náš procesor Cognitive Processor XR s technológiou XR Motion Clarity™ pomocou analýzy dát zaistí, že obraz bude plynulý, zreteľný a bez rozmazania.

 


Zvuk z obrazovky dokonale zladený s akciou


Funkcia XR Sound Position dopĺňa obraz o realistický zvuk, ktorý nám zaistí zážitok podobný tomu, ako v skutočnosti vnímame svet okolo seba. Vďaka výškovým reproduktorom smerujúcim zvuk, ktorými je tento televízor BRAVIA XR s podsvietením Full Array LED vybavený, zvuk presne ladí s dianím na obrazovke pre skutočne pohlcujúci zážitok.

 


Všetka vaša zábava sa odohráva s 3D priestorovým zvukom


S televízorom BRAVIA XR bude všetko na čo sa pozeráte doplnené skutočným priestorovým zvukom. Technológia XR Surround vytvára priestorový zvuk zo strán a vo zvislom smere, takže na dosiahnutie zážitku z 3D zvuku nepotrebujete reproduktory inštalované v strope alebo nasmerované nahor.

 


Technológia Voice Zoom™ 2 vylepšuje hlasy dialógov


Počúvajte televízne dialógy zreteľnejšie bez zvýšenia hlasitosti. Aj keď je reč ťažko počuteľná, technológia Voice Zoom 2 rozpozná typ hlasu, analyzuje ho a zvýši jeho čistotu.

 


Zväčšite svoj obľúbený obsah zo smartfónu


Svoje obľúbené videá, fotografie, hry a ďalší obsah na zariadení so systémom iOS a Android si teraz môžete ľahko a rýchlo vychutnať na veľkej obrazovke.

 


Ovládajte všetky zariadenia jedným inteligentným diaľkovým ovládaním


Všetky pripojené zariadenia môžete ovládať naším inteligentným diaľkovým ovládačom. Vďaka prístupu k službám videí na vyžiadanie jedným tlačidlom si môžete v priebehu chvíle užívať obľúbené programy a filmy.

 


Nádherný minimalistický dizajn pre maximum zábavy


Náš dizajn maximalizuje obrazovku a minimalizuje rám, takže sa budete sústrediť len na obraz. Televízor je navrhnutý tak, aby poskytoval pohlcujúci zvuk, či už je umiestnený na stojane, alebo pripevnený na stenu.


 
 


Zarovnaný povrch pre podmanivejšie sledovanie


Vďaka mimoriadne úzkemu rámu sa budete môcť sústrediť na obraz a nerozptyľovať sa okolím.

 


Hliníkový stojan s lopatkami skvele vyzerá


Náš hliníkový stojan so špičkovou povrchovou úpravou bol navrhnutý tak, aby dokonale ladil ako s televízorom, tak s interiérom miestnosti.

 


Skvelý obraz a zvuk v akomkoľvek prostredí


Pohodlne sa usaďte a užite si úchvatný pohľad. Naša jedinečná technológia optimalizácie podľa okolitého prostredia so svetelným snímačom automaticky prispôsobuje obraz a zvuk podľa vášho prostredia.

 


Vychutnajte si zábavu v kvalite, akú zamýšľali autori


Vďaka radu technológií, ktoré zachovávajú zámer autorov, vrátane režimu Netflix Calibrated Mode, technológie IMAX Enhanced a Dolby Vision®, tento televízor reprodukuje všetku drámu a napätie podľa zámeru režiséra. Tvorcovia môžu navyše pri úpravách obsahu použiť podporovaný softvér Calman.

 


Asistent na platforme Google TV


Naše televízory sú vybavené technológiou pre vizuálne, sluchové a mobilné použitie.

 


Služba BRAVIA CORE


Vďaka technológii BRAVIA XR a funkciám Pure Stream™ a IMAX® Enhanced obdržíte všetko čo sledujete s ohromujúcim obrazom a znamenitou kvalitou zvuku. S týmto modelom získate 12 mesiacov neobmedzeného streamovania a päť kreditov, ktoré môžete využiť v rámci služby.

 Zvuk ako v kine


Ku kvalitnému obrazu patrí rovnako dobrý zvuk. Nechajte sa pohltiť a vstrebávajte audio stopu všade okolo seba. Technológie Dolby Vision a Dolby Atmos naplnia celú miestnosť priestorovým zvukom, takže sa vám bude zdať, ako by ste sa na film pozerali v kine.


 


 Vylepšenie objektov prostredníctvom HDR


Vďaka technológii vylepšenia objektov pomocou HDR sú farby a kontrast vylepšené analýzou jednotlivých objektov každej samostatnej scény. Vďaka tomu sa obraz, ktorý sledujete, približuje úrovni širokého dynamického rozsahu. V praxi to znamená, že tmavé oblasti sú skutočne tmavé a svetlé zase jasnejšie. Televízor tak dosahuje ešte realistickejší obraz.


 


 Hlasové vyhľadávanie


Už žiadne dlhé vyhľadávania obsahu. S inteligentným hlasovým vyhľadávaním môžete vyhľadávať obsah v rôznych službách bez nutnosti otravného vyťukávania textu. Dokonca si napríklad môžete nechať odporučiť obsah. Zadajte dopyt „romantické komédie“ a televízor vám ponúkne zoznam ideálnych kandidátov na pozretie.


 


 


 


Chromecast built-in


Tento model má integrovanú funkciu Chromecast built-in. Z vášho osobného zariadenia (notebook, tablet, telefón) tak môžete streamovať obsah zo služieb ako je YouTube alebo Netflix na veľkú obrazovku televízora.


 


 


Google Play


Obchod Google Play vám umožní objavovať, nakupovať aj požičiavať si kvalitný multimediálny obsah. Navyše je k dispozícii aj stále rastúca ponuka aplikácií, ktorá možnosti televízora ešte prehlbuje.


 


Bluetooth


Televízor má zabudované Bluetooth na pripojenie bezdrôtového príslušenstva – napríklad slúchadiel.


 


 


Integrovaná Wi-Fi


Aby ste využili potenciál televízora naplno, možno sa pripojiť bezdrôtovo k vašej domácej sieti. Využijete na to integrovanú Wi-Fi, ktorá vám sprístupní služby na požiadanie.


 


  


 Nahrávanie na USB


Obľúbené televízne programy možno ľahko nahrávať na externé disky USB a následne si ich pustiť, až budete mať čas. Jedným dotykom, prípadne na základe nastaveného časovača, môžete obsah nahrávať na HDD s kapacitou až 2 TB. Výhodou je, že záznam bude ukončený automaticky po skončení relácie.


 


 Prehrávanie rôznych formátov z rozhrania USB


Vychutnajte si multimédiá z akéhokoľvek pamäťového zariadenia s USB portom. Na veľkej obrazovke je možné prehrávať hudbu, videozáznamy aj prezerať fotografie – napríklad z dovolenky. Široká kodeková podpora zaisťuje maximálnu všestrannosť.


 


 Usporiadanie káblov


Zabudnite na otravné káble. U tohto modelu je možné všetky káble úhľadne zrovnať do zadnej časti a viesť ich stojanom. Dokonalý dizajn televízora už nebude nič rušiť.


 

Dokumentácia k tomuto produktu
XR-50X93J_SK Stiahnuť / (46.29 kB)

Technické parametre

Ďalšie parametre
Značky Sony
Technológia TV
Ovládanie hlasom Áno
Smart ovládač Áno (v balení)
HbbTV Áno
PVR (záznam na USB/HDD) Áno
Webové aplikácie Netflix, HBO GO, Voyo, YouTube, Rakuten TV, Skylink Live TV, Lepšia.TV, Kodi, Magio GO, Telly, Spotify, Apple TV, Prime Video, Disney Plus
Operačný systém TV Google TV
Bezdrôtové pripojenie Bluetooth, Wi-Fi, AirPlay, Chromecast
Smart TV Áno
Twin Tuner Áno
TV tuner DVB-T2 (H.265), DVB-C, DVB-S2, DVB-T
Internetový prehliadač Áno
DLNA Áno
TimeShift Áno
Prehrávanie multimédií z USB/HDD Áno
Fast scan - automatické ladenie Skylink Áno
Integrovaný DVD prehrávač Nie
SMART Áno
Obrazovka
Technológia zobrazenia XR TRILUMINOS PRO
Zobrazovacia frekvencia panelu 100 Hz
HDR Áno
Rozlíšenie displeja 4K Ultra HD
Technológia displeja LED
Uhlopriečka obrazovky 126 cm (50")
Index spracovania obrazu X-Motion Clarity
Typ podsvietenia Direct LED
Lokálne riadenie jasu (Micro Dimming) Áno
Obraz v obraze (PIP) Nie
Zvuk
Zvuk Dolby Atmos
Hudobný výkon 20 W
Prémiové ozvučenie Áno
Vstupy
Komponentný Nie
Počet HDMI 4
HDMI 2.0 2
HDMI 2.1 2
HDMI ARC Áno
Počet USB 2
CI slot Áno
LAN (Ethernet) Áno
Scart Nie
PC vstup (VGA) Nie
Výstupy
Slúchadlový výstup Áno
Optický výstup Áno
Prevádzkové informácie
Energetická trieda 2021 G
Napájanie autozapaľovača 12 V Nie
Spotreba v pohotovostnom režime 0.5 W
Odporúčaná sledovacia vzdialenosť 1 m
Všeobecné informácie
Televízor pre náročných Áno
VESA štandard (uchytenie TV) 200x200 mm
Farba TV čierna
Modelový rok 2021
Hotelový mód Áno
Rodičovský mód Áno
Teletext Áno
Špecifické funkcie Dolby Atmos, Acoustic multiaudio, Ideálne pre PlayStation©5, Auto HDR Tone Mapping, Auto Genre Picture mód
Procesor 4jadrový
Krajina pôvodu SK
Stojan Bočné nohy
Hmotnosť bez podstavca 13.5 kg
Výška bez podstavca 64.9 cm
Šírka bez podstavca 111.9 cm
Hĺbka bez podstavca 7 cm
Funkcia Smart Home
Amazon Alexa Áno
Apple HomeKit Áno
Google Home Áno
Vlastný systém Nie
Rozmery výrobku
Šírka výrobku 111.9 cm
Výška výrobku 71.3 cm
Hĺbka výrobku 29.6 cm
Hmotnosť výrobku 14.7 kg
Rozmery balenia
Šírka výrobku 122.5 cm
Výška výrobku 78.2 cm
Hĺbka výrobku 14.1 cm
Hmotnosť výrobku 19.0 kg

Uživateľské recenzie - Televízor Sony XR-50X93J čierna

Uvedené recenzie sú nezávislým názorom našich zákazníkov, ktorý si tento tovar zakúpili.

4

Priemerné hodnotenie tohto produktu

(93%)

Hodnotilo 3 užívateľov

Hodnotenia zákazníkov

Michal
03.11.2021 v 10:27
100 %

S televizorem jsem velmi spokojen ,je to můj už druhý televizor Sony Bravia ,doufám že i ta životnost bude stejná.

Celková spokojnosť
Josef
19.10.2021 v 09:53
100 %

Věrný sametový obraz, zejména při jakékoli akci-

Celková spokojnosť
Pavel
12.10.2021 v 10:34
80 %

Přístroj výborný, ale mnoho nedostatků v softwaru.

Celková spokojnosť

Príslušenstvo

Michal
03.11.2021 v 10:27
100 %

S televizorem jsem velmi spokojen ,je to můj už druhý televizor Sony Bravia ,doufám že i ta životnost bude stejná.

Celková spokojnosť

Technické parametre

Značky Sony
Ovládanie hlasom
Áno
Smart ovládač
Áno (v balení)
HbbTV
Áno
PVR (záznam na USB/HDD)
Áno
Webové aplikácie
Netflix, HBO GO, Voyo, YouTube, Rakuten TV, Skylink Live TV, Lepšia.TV, Kodi, Magio GO, Telly, Spotify, Apple TV, Prime Video, Disney Plus
Operačný systém TV
Google TV
Bezdrôtové pripojenie Bluetooth, Wi-Fi, AirPlay, Chromecast
Smart TV
Áno
Twin Tuner
Áno
TV tuner
DVB-T2 (H.265), DVB-C, DVB-S2, DVB-T
Internetový prehliadač
Áno
DLNA
Áno
TimeShift
Áno
Prehrávanie multimédií z USB/HDD
Áno
Fast scan - automatické ladenie Skylink
Áno
Integrovaný DVD prehrávač
Nie
SMART
Áno
Technológia zobrazenia
XR TRILUMINOS PRO
Zobrazovacia frekvencia panelu
100 Hz
HDR
Áno
Rozlíšenie displeja
4K Ultra HD
Technológia displeja
LED
Uhlopriečka obrazovky
126 cm (50")
Index spracovania obrazu
X-Motion Clarity
Typ podsvietenia
Direct LED
Lokálne riadenie jasu (Micro Dimming)
Áno
Obraz v obraze (PIP)
Nie
Zvuk
Dolby Atmos
Hudobný výkon
20 W
Prémiové ozvučenie Áno
Komponentný
Nie
Počet HDMI
4
HDMI 2.0
2
HDMI 2.1
2
HDMI ARC
Áno
Počet USB 2
CI slot
Áno
LAN (Ethernet)
Áno
Scart Nie
PC vstup (VGA)
Nie
Slúchadlový výstup
Áno
Optický výstup
Áno
Energetická trieda 2021
G
Napájanie autozapaľovača 12 V Nie
Spotreba v pohotovostnom režime
0.5 W
Odporúčaná sledovacia vzdialenosť
1 m
Televízor pre náročných
Áno
VESA štandard (uchytenie TV)
200x200 mm
Farba TV
čierna
Modelový rok 2021
Hotelový mód
Áno
Rodičovský mód
Áno
Teletext
Áno
Špecifické funkcie Dolby Atmos, Acoustic multiaudio, Ideálne pre PlayStation©5, Auto HDR Tone Mapping, Auto Genre Picture mód
Procesor 4jadrový
Krajina pôvodu SK
Stojan Bočné nohy
Hmotnosť bez podstavca 13.5 kg
Výška bez podstavca 64.9 cm
Šírka bez podstavca 111.9 cm
Hĺbka bez podstavca 7 cm
Amazon Alexa
Áno
Apple HomeKit
Áno
Google Home
Áno
Vlastný systém
Nie
Šírka výrobku 111.9 cm
Výška výrobku 71.3 cm
Hĺbka výrobku 29.6 cm
Hmotnosť výrobku 14.7 kg
Šírka výrobku 122.5 cm
Výška výrobku 78.2 cm
Hĺbka výrobku 14.1 cm
Hmotnosť výrobku 19.0 kg
Dokumentácia k tomuto produktu
XR-50X93J_SK Stiahnuť / (46.29 kB)

Odporúčame prikúpiť

Poistenie predĺ. záruky + 5rokov 219,80 €
Poistenie predĺ. záruky + 3roky 169,80 €
Poistenie predĺ. záruky + 1rok 89,90 €