Kód: SONXR75X95J ID: 1608547

Televízor Sony XR-75X95J čierna

75" (189 cm) 4K Ultra UHD Smart TV • rozlíšenie 3840 × 2160 px • DVB-T/C/T2/S2 (H.265/HEVC) • Cognitive Processor XR • Full Array LED • XR Contrast Booster • X-Wide Angle • XR-Motion Clarity • XR...

Darček po registrácii
? 3 469,00 € Ušetríte: 470,00 € (13%)
2 999,00 €
u vás už 30.11.

Všetko o produkte

75" (189 cm) 4K Ultra UHD Smart TV • rozlíšenie 3840 × 2160 px • DVB-T/C/T2/S2 (H.265/HEVC) • Cognitive Processor XR • Full Array LED • XR Contrast Booster • X-Wide Angle • XR-Motion Clarity • XR Triluminos Pro • Acoustic Multi-Audio • Sound Positioning Tweeters • 4× HDMI • 2× USB • šikovný ovládač v balení • operačná Google TV • ideálny pre PlayStation©5

Televízia Sony XR-75X95J, čierna


Užite si realistický obraz na veľkej obrazovke s rozlíšením 4K. Sony XR-75X95J je poháňaná revolučným procesorom Cognitive Processor XR™, ktorý analyzuje dáta podobným spôsobom, ako ľudské oko. S touto televíziou si tak môžete vychutnať neuveriteľne realistický obraz so sýtou čiernou a intenzívnym jasom. Funkcia XR Contrast Booster upravuje jas a zobrazuje jasnejšie odlesky a hlbšiu čiernu, zatiaľ čo XR Motion Clarity zaistí plynulý a zreteľný obraz aj počas rýchlych scén. O ešte lepší obraz sa postará funkcia XR 8K Upscaling, ktorá vám zaistí zábavu v rozlíšení blízkom 8K. Aby ste videli obraz skvele zo všetkých uhlov, Sony vybavilo túto televíziu panelom X-Wide Angle™ a vďaka technológii X-Anti Reflection je obraz oveľa zreteľnejší s menším odrazom svetla.


Zvuk pri televízii je pre Sony veľmi dôležitý a táto televízia to dokazuje. Televízia je vybavená Acoustic Multi-Audio s rámčekovými Tweetermi & SWF smerujúcimi dopredu. Zvuk zo samotnej televízie je teda naozaj luxusný, ak by ste ho však chceli pozdvihnúť na ešte vyššiu úroveň, môžete k televízoru pripojiť Sony soundbar. Po pripojení televízie k soundbaru sa z televízora stanú stredové reproduktory v systéme vášho domáceho kina.


Čo sa týka samotného dizajnu, televízor si vás získa tenkým telom, minimalistickým vyhotovením a zapusteným kovovým rámom. Prémiový vzhľad televízie navyše dopĺňa aj praktický 3-cestný stojan. Operačný systém televízie je Google TV, z čoho plynie hneď niekoľko výhod, ako je Google Assistant, Google Play a synchronizácia medzi rôznymi zariadeniami, kde ste prihlásení pod Google účtom. Televíziu je však možné prepojiť aj s Apple Airplay/Apple Home Kit alebo Alexou. Ovládanie televízie je veľmi pohodlné, využiť môžete hlasové vyhľadávanie pomocou podsvieteného ovládača alebo vstavaného mikrofónu v televízii (Hands free). V momente, keď televíziu aktívne nepoužívate, môžete využiť funkciu Living Decor, ktorá funguje ako šetrič obrazovky.

 


Kľúčové vlastnosti:


  • SMART TV s rozlíšením 8K Ultra HD s uhlopriečkou 189 cm (75")
  • Neuveriteľne reálne a podmanivé sledovanie vďaka procesoru Cognitive Processor XR
  • Technológia XR Motion Clarity zaistí plynulý a zreteľný obraz aj pri rýchlej akcii
  • Acoustic Center Sync (AVR + Sound Bar)
  • Ovládajte televíziu pomocou hlasového ovládania
  • Inteligentný televízor (Google TV) s možnosťou zapojenia do Apple HomeKit

Špičkový realizmus rozlíšenie 8K, motivované inteligenciou

 


Prvá televízia s technológiou kognitívnej inteligencie


Vďaka procesoru Cognitive Processor XR povznáša televízor BRAVIA XR™ obraz a zvuk na novú úroveň. Vie totiž, ako ľudia vidia a počujú, takže môže poskytnúť nový zážitok, ktorý vás vtiahne do každej scény.

 


Obraz s rozlíšením 4K, ako ho vníma ľudské oko


Užite si hlboký, prirodzený a nádherný obraz z ľubovoľného uhla a s minimálnym odrazom svetla. Náš revolučný procesor využíva analýzu ľudskej perspektívy a dokáže behom okamihu prejsť a optimalizovať státisíce prvkov. Táto technológia poskytuje v kombinácii s panelom Full Array LED mimoriadne realistický obraz plný verného kontrastu.

 


Premeňte zvuk spôsobom, ktorý vás pohltí


Pokročilá technológia reproduktorov a procesor Cognitive Processor XR premení akýkoľvek zdroj zvuku na pohlcujúci zážitok. Nechajte sa pohltiť priestorovým zvukom ako v kine a presným polohovaním zvuku, nech už sledujete čokoľvek. Užite si zábavu úplne novým spôsobom vďaka dokonale zladenému zvuku a obrazu.

 


Možnosť výberu z tisícov filmov a relácií jednoduchým hlasom


Pomocou hlasu rýchlo nájdete to, čo chcete sledovať. Na vyhľadanie konkrétneho titulu stačí povedať jeho názov. Alebo hľadajte všeobecnejšie odporúčania slovami: „Ukáž mi dobrodružné sci-fi seriály.

 


Recyklácia. Renovácia. Redukcia.


Nielen, že sú naše televízory BRAVIA XR navrhnuté tak, aby boli štýlové a chránili životné prostredie. Zadné kryty našich modelov s veľkou obrazovkou sú až zo 40 % vyrobené z udržateľných materiálov.

 


Široká paleta prirodzene nádherných farieb


Uzrite farby, ktoré sú pre ľudský zrak prirodzené. Procesor Cognitive Processor XR poskytuje našej obrazovke prístup k palete farieb a umožňuje jej reprodukovať farby s rozdielmi viditeľnými v reálnom svete. Rozšírené rozsahy odtieňov a sýtosti umožňujú uvidieť svieže odtiene a realistické textúry na kvetoch. Aj svetlé farby vyzerajú realisticky.

 


Realistická hĺbka sa sýtou čiernou a intenzívnym jasom


Zažite dych vyrážajúci realistický kontrast. Náš procesor Cognitive Processor XR analyzuje dáta spôsobom, akým ľudské oko dokáže zaostriť a získať informácie o farbách a hĺbke. Technológia XR Contrast Booster upravuje jas a zobrazuje jasnejšie odlesky a hlbšiu čiernu – už neprídete o detaily kvôli všetko pohlcujúcim tieňom alebo prehnanému jasu.

 


Inteligentný spôsob reprodukcie stratených textúr v 8K


Nech už sledujete akýkoľvek obsah, alebo zdroj, funkcia XR 8K Upscaling vám zaistí zábavu v rozlíšení blízkom 8K. Náš procesor Cognitive Processor XR má prístup k mnohým dátam, takže pomocou snímok dokáže inteligentne nahradiť textúry a detaily. Pozrite sa na detaily ako prirodzene definované perie či ostré pazúry.

 


Inteligentné spracovanie pohybu pre rýchle scény bez rozmazania


Sledovanie športových prenosov a akčných filmov je teraz ešte lepšie. Náš procesor Cognitive Processor XR s technológiou XR Motion Clarity™ pomocou analýzy dát zaistí, že obraz bude plynulý, zreteľný a bez rozmazania.

 


Krásny obraz na celej obrazovke


Panel X-Wide Angle™ zachováva nádherný obraz zo všetkých uhlov, takže aj ľudia sledujúci TV zo strán získajú rovnako uspokojivý zážitok ako tí uprostred. A vďaka technológii X-Anti Reflection je obraz oveľa zreteľnejší s menším odrazom svetla.

 


Zvuk z obrazovky dokonale zladený s akciou


Funkcia XR Sound Position dopĺňa obraz o realistický zvuk, ktorý nám zaistí zážitok podobný tomu, ako v skutočnosti vnímame svet okolo seba. Vďaka výškovým reproduktorom smerujúcim zvuk, ktorými je tento televízor BRAVIA XR s podsvietením Full Array LED vybavený, zvuk presne ladí s dianím na obrazovke pre skutočne pohlcujúci zážitok. O pohlcujúci zvuk, ktorý sleduje akciu na obrazovke, sa starajú dva výškové reproduktory smerujúce zvuk, dva dopredu smerujúce reproduktory a integrovaný subwoofer.

 


Všetka zábava sa odohráva s 3D priestorovým zvukom


S televízorom BRAVIA XR bude všetko, na čo sa pozeráte, doplnené skutočným priestorovým zvukom. Technológia XR Surround vytvára priestorový zvuk zo strán a vo zvislom smere, takže na dosiahnutie zážitku z 3D zvuku nepotrebujete reproduktory inštalované v strope alebo nasmerované nahor.

 


Technológia Voice Zoom™ 2 vylepšuje hlasy dialógov


Počúvajte televízne dialógy zreteľnejšie, bez zvýšenia hlasitosti. Aj keď je reč ťažko počuteľná, technológia Voice Zoom 2 rozpozná typ hlasu, analyzuje ho a zvýši jeho čistotu.

 


Zväčšite svoj obľúbený obsah zo smartfónu


Svoje obľúbené videá, fotografie, hry a ďalší obsah na zariadení so systémom iOS a Android si teraz môžete ľahko a rýchlo vychutnať na veľkej obrazovke.

 


Ovládajte všetky zariadenia jedným inteligentným diaľkovým ovládaním


Všetky pripojené zariadenia môžete ovládať naším inteligentným diaľkovým ovládačom. Vďaka prístupu k službám videí na vyžiadanie jedným tlačidlom si môžete behom okamihu užívať obľúbené programy a filmy.

 


Nádherný dizajn pre pohlcujúci zážitok zo sledovania


V rámci dizajnu One Slate vypĺňa obrazovka jediný sklenený panel, takže sa budete môcť plne sústrediť na obraz. Je to televízor, ktorý vyzerá a znie skvele, či už je na stojane alebo pripevnený k stene.

 


S nastaviteľným stojanom Prestige môžete televízor umiestniť kamkoľvek


Viacpolohový stojan nastaviteľný v 3 smeroch vám umožňuje vybrať si štandardné nastavenie, kedy sa sústredíte iba na obraz, úzke nastavenie pre menšie police a nastavenie soundbaru pre ideálne umiestnenie zvukového systému.

 


Úžasne hladké okraje menší rám, väčší obraz


Vďaka bezrámovému vyhotoveniu pôsobí televízor veľmi elegantne a nebude vás rozptyľovať, takže sa budete môcť sústrediť na to dôležité – na obraz.

 


Čistý dizajn zo všetkých uhlov


Vďaka držiakom zostanú káble úhľadne skryté a televízor bude vyzerať dobre spredu, zboku i zozadu.

 


Podsvietené diaľkové ovládanie z brúseného hliníka


Diaľkový ovládač so špičkovým dizajnom z brúseného hliníka a tenkými líniami príjemne sadne do ruky a nájdete ho aj v tme.

 


Skvelý obraz a zvuk v akomkoľvek prostredí


Pohodlne sa posaďte a užívajte si úchvatný pohľad. Naša technológia optimalizácie podľa okolitého prostredia so svetelným snímačom a snímačom farieb prispôsobuje obraz a zvuk podľa vášho prostredia.


 
 


Vychutnajte si zábavu v kvalite, akú zamýšľali autori


Vďaka radu technológií, ktoré zachovávajú zámer autorov, vrátane režimu Netflix Calibrated Mode, technológie IMAX Enhanced a Dolby Vision®, tento televízor reprodukuje všetky dráma a napätie podľa zámeru režiséra. Tvorcovia môžu navyše pri úpravách obsahu použiť podporovaný softvér Calman.

 


Asistent na platforme Google TV


Naše televízory sú vybavené technológiou pre vizuálne, sluchové a mobilné použitie.

 


Služba BRAVIA CORE


Vďaka technológii BRAVIA XR a funkciám Pure Stream™ a IMAX® Enhanced obdržíte všetko, čo sledujete, s ohromujúcim obrazom a znamenitou kvalitou zvuku. S týmto modelom získate 12 mesiacov neobmedzeného streamovania a päť kreditov, ktoré môžete využiť v rámci služby.

 


Funkcia Auto HDR Tone Mapping


Funkcia Auto HDR Tone Mapping optimalizuje nastavenie HDR hneď počas úvodného nastavovania PS5. PS5 automaticky rozpozná jednotlivé modely televízorov BRAVIA a vyberie najlepšie nastavenie HDR pre daný televízor. Vďaka optimalizovanej úrovni mapovania tónov HDR podľa špecifikácie displeja BRAVIA uvidíte dôležité detaily a farby aj vo vysoko kontrastných scénach.

 


Režim Auto Genre Picture


Televízory BRAVIA XR dokážu rozpoznať, či hráte hru alebo sledujete filmy a relácie. Vďaka režimu Auto Genre Picture Mode sa televízor pri hraní hier automaticky prepne do herného režimu, ktorý minimalizuje vstupné oneskorenie.

 


Zvuk ako v kine


Ku kvalitnému obrazu patrí rovnako dobrý zvuk. Nechajte sa pohltiť a vstrebávajte audio stopu všade okolo seba. Technológia Dolby Vision a Dolby Atmos naplní celú miestnosť priestorovým zvukom, takže si budete pripadať, ako by ste sa na film pozerali v kine.


 


 


Vylepšenie objektov prostredníctvom HDR


Vďaka technológii vylepšenia objektov pomocou HDR sú farby a kontrast vylepšené analýzou jednotlivých objektov každej samostatnej scény. Vďaka tomu sa obraz, ktorý sledujete, približuje úrovni širokého dynamického rozsahu. V praxi to znamená, že tmavé oblasti sú skutočne tmavé a svetlé zase jasnejšie. Televízor tak dosahuje ešte realistickejší obraz.


 


 


Hlasové vyhľadávanie


Už žiadne dlhé vyhľadávania obsahu. S inteligentným hlasovým vyhľadávaním môžete vyhľadávať obsah v rôznych službách bez nutnosti otravného vyťukávania textu. Dokonca si napríklad môžete nechať odporučiť obsah. Zadajte vyhľadanie "romantickej komédie" a televízor vám ponúkne zoznam ideálnych kandidátov na pozretie.


 


 


Chromecast built-in


Tento model má integrovanú funkciu Chromecast built-in. Môžete tak z vášho osobného zariadenia (notebook, tablet, telefón) streamovať obsah zo služieb, ako je YouTube alebo Netflix na veľkú obrazovku televízora.


 


 


Google Play


Obchod Google Play vám umožní objavovať, nakupovať aj požičiavať si kvalitný multimediálny obsah. Navyše je k dispozícii aj stále rastúca ponuka aplikácií, ktorá možnosti televízora ešte prehlbuje.


 


Bluetooth


Televízor má zabudovaný Bluetooth na pripojenie bezdrôtového príslušenstva – napríklad slúchadiel.


 


 


Integrovaná Wi-Fi


Aby ste využili potenciál televízora naplno, môžete sa pripojiť bezdrôtovo k vašej domácej sieti. Využijete na to integrovanú Wi-Fi, ktorá vám sprístupní služby na požiadanie.


  


 


Nahrávanie na USB


Obľúbené televízne programy možno ľahko nahrávať na externé USB disky a následne si ich pustiť, keď budete mať čas. Jedným dotykom, prípadne na základe nastaveného časovača, môžete obsah nahrávať na HDD s kapacitou až 2 TB. Výhodou je, že záznam bude ukončený automaticky po skončení relácie.


 


 


Prehrávanie rôznych formátov z rozhrania USB


Vychutnajte si multimédiá z akéhokoľvek pamäťového zariadenia s USB portom. Na veľkej obrazovke je možné prehrávať hudbu, videozáznamy aj prezerať fotografie – napríklad z dovolenky. Široká kodeková podpora zaisťuje maximálnu všestrannosť.


 

Dokumentácia k tomuto produktu
XR-75X95J_SK Stiahnuť / (46.3 kB)

Technické parametre

Ďalšie parametre
Značky Sony
Technológia TV
Ovládanie hlasom Áno
Smart ovládač Áno (v balení)
HbbTV Áno
PVR (záznam na USB/HDD) Áno
Webové aplikácie Netflix, HBO GO, Voyo, YouTube, Rakuten TV, Skylink Live TV, Lepšia.TV, Kodi, Magio GO, Telly, Spotify, Apple TV, Prime Video, Disney Plus
Operačný systém TV Google TV
Bezdrôtové pripojenie Bluetooth, Wi-Fi, AirPlay, Chromecast
Smart TV Áno
Twin Tuner Áno
TV tuner DVB-T2 (H.265), DVB-C, DVB-S2, DVB-T
Internetový prehliadač Áno
DLNA Áno
TimeShift Áno
Prehrávanie multimédií z USB/HDD Áno
Fast scan - automatické ladenie Skylink Áno
Integrovaný DVD prehrávač Nie
SMART Áno
Obrazovka
Technológia zobrazenia XR TRILUMINOS PRO
Zobrazovacia frekvencia panelu 100 Hz
HDR Áno
Rozlíšenie displeja 4K Ultra HD
Technológia displeja LED
Uhlopriečka obrazovky 189 cm (75")
Index spracovania obrazu X-Motion Clarity
Typ podsvietenia Direct LED
Lokálne riadenie jasu (Micro Dimming) Áno
Obraz v obraze (PIP) Nie
Zvuk
Zvuk Acoustic Multi-Audio, Dolby Atmos
Hudobný výkon 50 W
Prémiové ozvučenie Áno
Vstupy
Komponentný Nie
Počet HDMI 4
HDMI 2.0 2
HDMI 2.1 2
HDMI ARC Áno
Počet USB 3
CI slot Áno
LAN (Ethernet) Áno
Scart Nie
PC vstup (VGA) Nie
Výstupy
Slúchadlový výstup Áno
Optický výstup Áno
Prevádzkové informácie
Energetická trieda 2021 G
Napájanie autozapaľovača 12 V Nie
Spotreba v pohotovostnom režime 0.5 W
Všeobecné informácie
Televízor pre náročných Áno
VESA štandard (uchytenie TV) 300x300 mm
Farba TV čierna
Modelový rok 2021
Hotelový mód Áno
Rodičovský mód Áno
Teletext Áno
Špecifické funkcie Dolby Atmos, Ideálne pre PlayStation©5, Auto HDR Tone Mapping, Auto Genre Picture mód
Procesor 4jadrový
Krajina pôvodu SK
Stojan Bočné nohy/3 rozmery
Funkcia Smart Home
Amazon Alexa Áno
Apple HomeKit Áno
Google Home Áno
Vlastný systém Nie
Rozmery výrobku
Šírka výrobku 166.7 cm
Výška výrobku 103.4 cm
Hĺbka výrobku 39.0 cm
Hmotnosť výrobku 36.8 kg
Rozmery balenia
Šírka výrobku 189.3 cm
Výška výrobku 20.0 cm
Hĺbka výrobku 75.0 cm
Hmotnosť výrobku 53.0 kg

Uživateľské recenzie - Televízor Sony XR-75X95J čierna

Uvedené recenzie sú nezávislým názorom našich zákazníkov, ktorý si tento tovar zakúpili.

0

Priemerné hodnotenie tohto produktu

(0%)

Hodnotilo 0 užívateľov

Príslušenstvo

Technické parametre

Značky Sony
Ovládanie hlasom
Áno
Smart ovládač
Áno (v balení)
HbbTV
Áno
PVR (záznam na USB/HDD)
Áno
Webové aplikácie
Netflix, HBO GO, Voyo, YouTube, Rakuten TV, Skylink Live TV, Lepšia.TV, Kodi, Magio GO, Telly, Spotify, Apple TV, Prime Video, Disney Plus
Operačný systém TV
Google TV
Bezdrôtové pripojenie Bluetooth, Wi-Fi, AirPlay, Chromecast
Smart TV
Áno
Twin Tuner
Áno
TV tuner
DVB-T2 (H.265), DVB-C, DVB-S2, DVB-T
Internetový prehliadač
Áno
DLNA
Áno
TimeShift
Áno
Prehrávanie multimédií z USB/HDD
Áno
Fast scan - automatické ladenie Skylink
Áno
Integrovaný DVD prehrávač
Nie
SMART
Áno
Technológia zobrazenia
XR TRILUMINOS PRO
Zobrazovacia frekvencia panelu
100 Hz
HDR
Áno
Rozlíšenie displeja
4K Ultra HD
Technológia displeja
LED
Uhlopriečka obrazovky
189 cm (75")
Index spracovania obrazu
X-Motion Clarity
Typ podsvietenia
Direct LED
Lokálne riadenie jasu (Micro Dimming)
Áno
Obraz v obraze (PIP)
Nie
Zvuk
Acoustic Multi-Audio, Dolby Atmos
Hudobný výkon
50 W
Prémiové ozvučenie Áno
Komponentný
Nie
Počet HDMI
4
HDMI 2.0
2
HDMI 2.1
2
HDMI ARC
Áno
Počet USB 3
CI slot
Áno
LAN (Ethernet)
Áno
Scart Nie
PC vstup (VGA)
Nie
Slúchadlový výstup
Áno
Optický výstup
Áno
Energetická trieda 2021
G
Napájanie autozapaľovača 12 V Nie
Spotreba v pohotovostnom režime
0.5 W
Televízor pre náročných
Áno
VESA štandard (uchytenie TV)
300x300 mm
Farba TV
čierna
Modelový rok 2021
Hotelový mód
Áno
Rodičovský mód
Áno
Teletext
Áno
Špecifické funkcie Dolby Atmos, Ideálne pre PlayStation©5, Auto HDR Tone Mapping, Auto Genre Picture mód
Procesor 4jadrový
Krajina pôvodu SK
Stojan Bočné nohy/3 rozmery
Amazon Alexa
Áno
Apple HomeKit
Áno
Google Home
Áno
Vlastný systém
Nie
Šírka výrobku 166.7 cm
Výška výrobku 103.4 cm
Hĺbka výrobku 39.0 cm
Hmotnosť výrobku 36.8 kg
Šírka výrobku 189.3 cm
Výška výrobku 20.0 cm
Hĺbka výrobku 75.0 cm
Hmotnosť výrobku 53.0 kg
Dokumentácia k tomuto produktu
XR-75X95J_SK Stiahnuť / (46.3 kB)

Odporúčame prikúpiť

Poistenie predĺ. záruky + 5rokov 539,80 €
Poistenie predĺ. záruky + 3roky 419,90 €
Poistenie predĺ. záruky + 1rok 209,90 €