Kód: SONXR83A90J ID: 1608550

Televízor Sony XR-83A90J čierna

83" (208 cm) 4K Ultra UHD Smart TV • rozlíšenie 3840 × 2160 px • DVB-T/C/T2/S2 (H.265/HEVC) • Cognitive Processor XR • OLED XR Contrast Booster PRO • XR Triluminous Pro • XR-Motion Clarity • Acoustic...

doprava zadarmo 40 € ZĽAVA
? 7 439,00 € Ušetríte: 640,00 € (8%)
6 799,00 €
u vás už 13.12.

Všetko o produkte

83" (208 cm) 4K Ultra UHD Smart TV • rozlíšenie 3840 × 2160 px • DVB-T/C/T2/S2 (H.265/HEVC) • Cognitive Processor XR • OLED XR Contrast Booster PRO • XR Triluminous Pro • XR-Motion Clarity • Acoustic Surface Audio+ • 4× HDMI • 2× USB • inteligentný ovládač v balení • operačný Google TV • ideálny pre PlayStation©5

Televize Sony XR-83A90J, čierna


Vychutnajte si luxusný obraz OLED TV s rozlíšením 4K Ultra HD s uhlopriečkou 208 cm (83") v podmanivom dizajne s hladkými okrajmi. Televízor Sony XR-83A90J je vybavený revolučným procesorom Cognitive Processor XR™, ktorý zaručuje absolútne harmonický a maximálne prirodzený obraz. Ten v spojení s technológiou XR Motion Clarity, XR Picture, XR HDR Remaster, HDR10 a HLG je dotiahnutý k dokonalosti a vy si tak môžete užiť jedinečný kontrast s mimoriadnym jasom a sýtymi odtieňmi čiernej. Realistické farby a presné detaily potom zabezpečí procesor XR Triluminos Pro. Môžete sa tešiť aj na dokonale priestorový 3D zvuk vďaka technológii XR Surround a Dolby Atmos. Televízor sa navyše môže pochváliť aj špeciálnym herným režimom, s ktorým si môžete užiť mimoriadne plynulé hranie hier.


Samozrejmosťou je aj pripojenie k Wi-Fi a podpora Bluetooth 4.2. Užívateľské prostredie je vďaka operačnému systému Android TV™ veľmi prehľadné a ponúka celý rad užitočných funkcií. Vaše obľúbené relácie môžete ľahko vyhľadávať pomocou vášho vlastného hlasu, stačí využiť funkciu hlasového vyhľadávania. Televízor navyše podporuje aj funkciu Apple AirPlay / Apple HomeKit a tak môžete pohodlne streamovať video a audio do vášho televízora priamo z vášho iPhone, iPad alebo Macu. Na prenášanie vašich obľúbených videí, hier a aplikácií z vášho mobilného zariadenia v plnej kvalite do televízora potom slúži praktický Chromecast.

 


Kľúčové vlastnosti:


 • OLED TV s rozlíšením 4K Ultra HD s uhlopriečkou 208 cm (83")
 • Neuveriteľne reálne a podmanivé sledovanie vďaka procesoru Cognitive Processor XR
 • Technológia XR Motion Clarity zaistí plynulý a zreteľný obraz aj pri rýchlej akcii
 • XR Triluminos Pro vám umožní uvidieť prirodzené tiene a presné detaily aj v tmavých scénach
 • Skutočne priestorový zvuk vďaka XR Surround a Dolby Atmos
 • Ovládajte televízor pomocou hlasového ovládania
 • Inteligentný televízor (Google TV) s možnosťou zapojenia do HomeKit

Spoznajte novú technológiu OLED s dokonalým jasom a ľudskou inteligenciou.

  


Prvý televízor s technológiou kognitívnej inteligencie


Vďaka procesoru Cognitive Processor XR povznáša televízor BRAVIA XR™ obraz a zvuk na novú úroveň. Vie totiž, ako ľudia vidia a počujú, takže môže poskytnúť nový zážitok, ktorý vás vtiahne do každej scény.

 


Revolučný obraz OLED, ako ho vníma ľudské oko


Užite si dychberúci kontrast na našej obrazovke OLED s realisticky pôsobiacou hĺbkou. Jeho revolučný procesor využíva analýzu ľudskej perspektívy a dokáže behom okamihu prejsť a optimalizovať státisíce prvkov. Táto technológia dokáže v spojení s našim jedinečným panelom OLED zobraziť obraz s čistou čiernou aj neuveriteľným jasom.

 


Premeňte zvuk spôsobom, ktorý vás pohltí


Pokročilá technológia reproduktorov a procesor Cognitive Processor XR premenia akýkoľvek zdroj zvuku na pohlcujúci zážitok. Vychutnajte si zreteľnejší zvuk, nech už sledujete čokoľvek. Užite si zábavu úplne novým spôsobom vďaka dokonale zladenému zvuku a obrazu.

 


Možnosť výberu z tisícov filmov a relácií jednoduchým hlasom


Pomocou hlasu rýchlo nájdete to, čo chcete sledovať. Na vyhľadanie konkrétneho titulu stačí povedať jeho názov. Alebo hľadajte všeobecnejšie odporúčané slová: „ukáž mi dobrodružné sci-fi seriály.“

 


Recyklácia. Renovácia. Redukcia.


Nielenže sú televízory BRAVIA XR navrhnuté tak, aby boli štýlové a chránili životné prostredie. Zadné kryty modelov značky Sony s veľkou obrazovkou sú až zo 40 % vyrobené z udržateľných materiálov.

 


Užite si realistické odtiene čiernej s neuveriteľne jasným obrazom panelu OLED


Náš procesor Cognitive Processor XR analyzuje dáta spôsobom, akým ľudské oko dokáže zaostriť a získať informácie o farbách a hĺbke. Technológia XR OLED Contrast PRO upravuje jas, aby mohla zobraziť jasnejšie odlesky a hlbšiu čiernu – už neprídete o detaily kvôli všetko pohlcujúcim tieňom alebo prehnanému jasu.

 


Široká paleta prirodzene nádherných farieb


Uzrite farby, ktoré sú pre ľudský zrak prirodzené. Procesor Cognitive Processor XR poskytuje našej obrazovke prístup k palete farieb a umožňuje jej reprodukovať farby s rozdielmi viditeľnými v reálnom svete. Rozšírené rozsahy odtieňov a sýtosti umožňujú uvidieť svieže odtiene a realistické textúry na kvetoch. Aj svetlé farby vyzerajú realisticky.

 


Inteligentný spôsob reprodukcie stratených textúr


Či už sledujete akýkoľvek obsah, alebo zdroj, funkcia XR 4K Upscaling vám zaistí rozlíšenie blízke 4K. Náš procesor Cognitive Processor XR má prístup k mnohým dátam, takže pomocou snímok dokáže šikovne nahradiť textúry a detaily. Pozrite sa na detaily ako prirodzene definovaná zvieracia srsť či ostré skaly.

 


Inteligentné spracovanie pohybu pre rýchle scény bez rozmazania


Sledovanie športových prenosov a akčných filmov je teraz ešte lepšie. Náš procesor Cognitive Processor XR s technológiou XR Motion Clarity™ pomocou analýzy dát zaistí, že obraz bude plynulý, zreteľný a bez rozmazania.

  


Obrazovka slúži ako reproduktor a zvuk je zladený s akciou


Funkcia XR Sound Position dopĺňa obraz o realistický zvuk, ktorý nám zaistí zážitok podobný tomu, ako v skutočnosti vnímame svet okolo seba. Keďže obrazovka 4K televízora OLED BRAVIA XR slúži aj ako reproduktor, zvuk presne ladí s dianím na obrazovke pre skutočne pohlcujúci zážitok.

 


Všetka vaša zábava sa odohráva s 3D priestorovým zvukom


S televízorom BRAVIA XR bude všetko, na čo sa pozeráte, doplnené skutočným priestorovým zvukom. Technológia XR Surround vytvára priestorový zvuk zo strán a vo zvislom smere, takže na dosiahnutie zážitku z 3D zvuku nepotrebujete reproduktory inštalované v strope alebo nasmerované nahor.

 


Technológia Voice Zoom™ 2 vylepšuje hlasy dialógov


Počúvajte televízne dialógy zreteľnejšie bez zvýšenia hlasitosti. Aj keď je reč ťažko počuteľná, technológia Voice Zoom 2 rozpozná typ hlasu, analyzuje ho a zvýši jeho čistotu.

 


Zväčšite svoj obľúbený obsah zo smartfónu


Svoje obľúbené videá, fotografie, hry a ďalší obsah na zariadení so systémom iOS a Android si teraz môžete ľahko a rýchlo vychutnať na veľkej obrazovke.

 


Ovládajte všetky zariadenia jedným inteligentným diaľkovým ovládaním


Všetky pripojené zariadenia môžete ovládať naším inteligentným diaľkovým ovládačom. Vďaka prístupu k službám videí na vyžiadanie jedným tlačidlom si môžete behom okamihu užívať obľúbené programy a filmy.

 


Nádherný dizajn pre pohlcujúci zážitok zo sledovania


V rámci dizajnu One Slate s elegantným rámom vypĺňa obrazovka jediný sklenený panel, takže sa budete môcť plne sústrediť na obraz. Je to presne taký televízor, ktorý vyzerá a znie skvele, či už je na stojane, alebo pripevnený k stene.

 


Služba BRAVIA CORE


Vďaka technológii BRAVIA XR a funkciám Pure Stream™ a IMAX® Enhanced obdržíte všetko, čo sledujete, s ohromujúcim obrazom a znamenitou kvalitou zvuku. S týmto modelom získate 12 mesiacov neobmedzeného streamovania a päť kreditov, ktoré môžete využiť v rámci služby. 
 


S nastaviteľným stojanom Prestige môžete televízor umiestniť kamkoľvek


Viacpolohový stojan nastaviteľný v 3 smeroch vám umožňuje vybrať si štandardné nastavenie, keď sa sústredíte iba na obraz, úzke nastavenie pre menšie police a nastavenie soundbaru na ideálne umiestnenie zvukového systému.


 
 


Úžasne hladké okraje – menší rám, väčší obraz


Vďaka bezrámčekovému vyhotoveniu pôsobí televízor veľmi elegantne a nebude vás rozptyľovať, takže sa budete môcť sústrediť na to dôležité – na obraz.

 


Čistý dizajn zo všetkých uhlov


Vďaka držiakom zostanú káble úhľadne skryté a televízor bude vyzerať dobre spredu, zboku i zozadu. 

 


Podsvietené diaľkové ovládanie z brúseného hliníka


Diaľkový ovládač so špičkovým dizajnom z brúseného hliníka a tenkými líniami príjemne padne do ruky a nájdete ho aj v tme.

 


 


Skvelý obraz a zvuk v akomkoľvek prostredí


Pohodlne sa usaďte a užite si úchvatný pohľad. Technológia optimalizácie podľa okolitého prostredia so svetelným snímačom a snímačom farieb prispôsobuje obraz a zvuk podľa vášho prostredia.

 


Vychutnajte si zábavu v kvalite, akú zamýšľali autori


Vďaka radu technológií, ktoré zachovávajú zámer autorov, vrátane režimu IMAX Enhanced a Dolby Vision®, a režimu Netflix Calibrated Mode tento televízor reprodukuje všetku drámu a napätie podľa zámeru režiséra. Tvorcovia môžu navyše pri úpravách obsahu použiť podporovaný softvér Calman.

 


Asistent na platforme Google TV


Naše televízory sú vybavené technológiou pre vizuálne, sluchové a mobilné použitie.

 


Obsah balenia:


 • Batérie
 • Diaľkový ovládač na hlasové ovládanie
 • Napájací kábel
 • Prevádzkové pokyny
 • Sprievodca rýchlym nastavením
 • Stojan na stôl
Dokumentácia k tomuto produktu
XR-83A90J_SK Stiahnuť / (46.32 kB)

Technické parametre

Ďalšie parametre
Značky Sony
Technológia TV
Ovládanie hlasom Áno
Smart ovládač Áno (v balení)
HbbTV Áno
PVR (záznam na USB/HDD) Áno
Webové aplikácie Netflix, HBO GO, Voyo, YouTube, Rakuten TV, Skylink Live TV, Lepšia.TV, Kodi, Magio GO, Telly, Spotify, Apple TV, Prime Video, Disney Plus
Operačný systém TV Google TV
Bezdrôtové pripojenie Bluetooth, Wi-Fi, AirPlay, NFC, Chromecast, Miracast, DTS Play-Fi
Smart TV Áno
Twin Tuner Áno
TV tuner DVB-T2 (H.265), DVB-C, DVB-S2, DVB-T
Typ panelu OLED
Internetový prehliadač Áno
DLNA Áno
TimeShift Áno
Prehrávanie multimédií z USB/HDD Áno
Fast scan - automatické ladenie Skylink Áno
Integrovaný DVD prehrávač Nie
SMART Áno
Obrazovka
Technológia zobrazenia XR TRILUMINOS PRO
Zobrazovacia frekvencia panelu 100 Hz
HDR Áno
Rozlíšenie displeja 4K Ultra HD
Technológia displeja OLED
Uhlopriečka obrazovky 210 cm (83")
Index spracovania obrazu X-Motion Clarity
Lokálne riadenie jasu (Micro Dimming) Nie
Obraz v obraze (PIP) Nie
Zvuk
Zvuk Acoustic Surface, Dolby Atmos
Hudobný výkon 60 W
Prémiové ozvučenie Áno
Vstupy
Komponentný Nie
Počet HDMI 4
HDMI 2.0 2
HDMI 2.1 2
HDMI ARC Áno
Počet USB 3
CI slot Áno
LAN (Ethernet) Áno
Scart Nie
PC vstup (VGA) Nie
Výstupy
Slúchadlový výstup Áno
Optický výstup Áno
Prevádzkové informácie
Energetická trieda 2021 G
Napájanie autozapaľovača 12 V Nie
Spotreba v pohotovostnom režime 0.5 W
Všeobecné informácie
Televízor pre náročných Áno
VESA štandard (uchytenie TV) 400x400 mm
Farba TV čierna
Modelový rok 2021
Hotelový mód Áno
Rodičovský mód Áno
Teletext Áno
Špecifické funkcie Dolby Atmos, Acoustic surface, Ideálne pre PlayStation©5, Auto HDR Tone Mapping, Auto Genre Picture mód
Procesor 4jadrový
Krajina pôvodu SK
Stojan Bočné nohy/3 rozmery
Funkcia Smart Home
Amazon Alexa Áno
Apple HomeKit Áno
Google Home Áno
Vlastný systém Nie
Rozmery výrobku
Šírka výrobku 188.0 cm
Výška výrobku 113.7 cm
Hĺbka výrobku 42.8 cm
Hmotnosť výrobku 43.5 kg
Rozmery balenia
Šírka výrobku 195.0 cm
Výška výrobku 120.0 cm
Hĺbka výrobku 25.0 cm
Hmotnosť výrobku 60.0 kg

Uživateľské recenzie - Televízor Sony XR-83A90J čierna

Uvedené recenzie sú nezávislým názorom našich zákazníkov, ktorý si tento tovar zakúpili.

0

Priemerné hodnotenie tohto produktu

(0%)

Hodnotilo 0 užívateľov

Príslušenstvo

Technické parametre

Značky Sony
Ovládanie hlasom
Áno
Smart ovládač
Áno (v balení)
HbbTV
Áno
PVR (záznam na USB/HDD)
Áno
Webové aplikácie
Netflix, HBO GO, Voyo, YouTube, Rakuten TV, Skylink Live TV, Lepšia.TV, Kodi, Magio GO, Telly, Spotify, Apple TV, Prime Video, Disney Plus
Operačný systém TV
Google TV
Bezdrôtové pripojenie Bluetooth, Wi-Fi, AirPlay, NFC, Chromecast, Miracast, DTS Play-Fi
Smart TV
Áno
Twin Tuner
Áno
TV tuner
DVB-T2 (H.265), DVB-C, DVB-S2, DVB-T
Typ panelu OLED
Internetový prehliadač
Áno
DLNA
Áno
TimeShift
Áno
Prehrávanie multimédií z USB/HDD
Áno
Fast scan - automatické ladenie Skylink
Áno
Integrovaný DVD prehrávač
Nie
SMART
Áno
Technológia zobrazenia
XR TRILUMINOS PRO
Zobrazovacia frekvencia panelu
100 Hz
HDR
Áno
Rozlíšenie displeja
4K Ultra HD
Technológia displeja
OLED
Uhlopriečka obrazovky
210 cm (83")
Index spracovania obrazu
X-Motion Clarity
Lokálne riadenie jasu (Micro Dimming)
Nie
Obraz v obraze (PIP)
Nie
Zvuk
Acoustic Surface, Dolby Atmos
Hudobný výkon
60 W
Prémiové ozvučenie Áno
Komponentný
Nie
Počet HDMI
4
HDMI 2.0
2
HDMI 2.1
2
HDMI ARC
Áno
Počet USB 3
CI slot
Áno
LAN (Ethernet)
Áno
Scart Nie
PC vstup (VGA)
Nie
Slúchadlový výstup
Áno
Optický výstup
Áno
Energetická trieda 2021
G
Napájanie autozapaľovača 12 V Nie
Spotreba v pohotovostnom režime
0.5 W
Televízor pre náročných
Áno
VESA štandard (uchytenie TV)
400x400 mm
Farba TV
čierna
Modelový rok 2021
Hotelový mód
Áno
Rodičovský mód
Áno
Teletext
Áno
Špecifické funkcie Dolby Atmos, Acoustic surface, Ideálne pre PlayStation©5, Auto HDR Tone Mapping, Auto Genre Picture mód
Procesor 4jadrový
Krajina pôvodu SK
Stojan Bočné nohy/3 rozmery
Amazon Alexa
Áno
Apple HomeKit
Áno
Google Home
Áno
Vlastný systém
Nie
Šírka výrobku 188.0 cm
Výška výrobku 113.7 cm
Hĺbka výrobku 42.8 cm
Hmotnosť výrobku 43.5 kg
Šírka výrobku 195.0 cm
Výška výrobku 120.0 cm
Hĺbka výrobku 25.0 cm
Hmotnosť výrobku 60.0 kg
Dokumentácia k tomuto produktu
XR-83A90J_SK Stiahnuť / (46.32 kB)

Odporúčame prikúpiť

Poistenie predĺ. záruky + 5rokov 1 223,80 €
Poistenie predĺ. záruky + 3roky 951,90 €
Poistenie predĺ. záruky + 1rok 475,90 €